Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 11:43

Ωραίος αδερφέ montekristo...
Σεβαστές και πλήρως τεκμηριωμένες οι απόψεις σου...
Να σαι καλά κι εσύ την συνέχισες πολύ όμορφα την συζήτηση...
Μακάρι να μπουν κι άλλοι, μ αυτό το ύφος, σ αυτήν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 26 Μάιος 2018, 21:49

goran 64 έγραψε:Άντε να κάνουμε και λίγο ποδοσφαιρική κουβέντα, η οποία αφορά και το ρόστερ μας...

Γιατί μέχρι τώρα τι κάναμε;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Hermann » Δευτ 28 Μάιος 2018, 00:49

Αυτος ο Λυρατζης της Κ20 τι φαση ξερει κανεις; Ειδα σε ενα εξωφυλλο οτι τον σκεφτονται για προετοιμασια και βλεπω εδω δεξι μπακ με πολλα γκολ. Κανεις που τον εχει παρακολουθησει;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 28 Μάιος 2018, 01:27

Μπορείς να πάρεις ένα καλό δείγμα αν δεις τα highlights από τους φετινούς αγώνες της κ20.
Εκτός αν κάποιος πήγαινε και έβλεπε live τους αγώνες.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:22

Για την αρχή τουλαχιστον θα πάμε ως εξής:

Πασχαλακης
Ματος, Βαρέλα, Κρεσπο, Βιεϊρίνια
Μεταγραφή ( DM) , Μαουριτσιο,
Κάμπος , Πελκας, Μπισεσβαρ
Πριγιοβιτς
Αλλαγές: Λημνιος, Ρεύ, Γιαννουλης, Μεταγραφή (CB), Ουαρντα, Κουλουρης, Σακωφ

Θα παει δηλαδή με την πεπατημένη, έτοιμη ομάδα που θα βρίσκεται εύκολα κ θα προσπαθήσει να σοκάρει/βάλει δύσκολα σε ομάδες καλύτερες απο αυτόν (Άγιαξ, Βασιλεια ) που παντα τον Ιούλιο ψάχνονται!

Αν περάσει θα ψάξει σίγουρα αριστερό χαφ παιχταρα κ θα βάλει στο κόλπο τον στόπερ και τον δευτερο επιθετικό που θα παρει.

Απο τους δανεικούς βλεπω να μένουν μονο οι Γιαννουλης, Χααρισης (αν ανανεώσει), Κιτσιου και Ουαρντα (εκτος αν ερθει πρόταση στην ρήτρα του κοντα)!

Θεωρώ σίγουρη την πώληση 2-3 παιχτων (Ελ Καντουρι, Κανιας η Σακωφ, Ενρικε, Ρεύ οι υποψήφιοι ) κ ανάλογα πως θα πανε τα προκριματικά κ τα αναμενόμενα έσοδα απο Ροντριγκεζ, ιςως παίξει πώληση ενός εκ των πρωτοκλασάτων (Πελκα, Πριγιοβιτς, Πασχαλακη) . Και επίσης δεν πιστεύω οτι η υπόθεση Μακ ειναι τελειωμένη, κινήσεις τακτικής υποψιάζομαι !!
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:32

Το πιθανότερο είναι ότι ο Πρίγιοβιτς δεν θα είναι σε θέση να βοηθήσει στους πρώτους προκριματικούς...
Τότε τι γίνεται?

Με τον Μπίσεσβαρ στην 11άδα, καλοκαιριάτικα μάλιστα, το 2ο 8άρι που ζήτησε ο Λου, πρέπει να είναι super duper aggressive, για να μην πω ότι πρέπει να είναι ένα σκληροτράχηλο 6άρι-κόφτης μόνο, πάντα κατά την άποψη μου, αλλιώς πιθανά να χουμε θέματα στα τρεξίματα-μαρκαρίσματα, είτε με Άγιαξ, είτε με Βασιλεία...

Τα σχόλια τα κάνω για να ακολουθήσει συζήτηση, όχι υπό μορφήν κάποιας "παρατήρησης"...Μην παρεξηγηθώ...


Υ.Γ. Αν δεν κάνω λάθος, πέρσι παίξαμε ένα φιλικό προετοιμασίας με τον Άγιαξ, στην Ολλανδία και στο τέλος μπήκανε κάτι πιτσιρικάδες, που μας τρέχανε και δεν τους φτάναμε, απ όσα θυμάμαι...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Minority4 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:39

Καλημέρα, βρήκα αυτό το βιντεάκι με highlights του Λύρατζη, για όποιον δεν τον έχει δει.

https://www.youtube.com/watch?v=VHJUqDMWH_c
Άβαταρ μέλους
Minority4
 
Δημοσιεύσεις: 2779
Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2018, 10:42

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:45

Ως γενικές παρατηρήσεις, να πω ότι κατά τη γνώμη μου:

α) ο Αντελίνο δεν θα αλλάξει θέση, κίνηση με την οποία συμφωνώ
β) όπως προείπαν διάφοροι φίλοι, στους πρώτους προκριματικούς θα πάμε σε μεγάλο ποσοστό με την περσινή ομάδα
γ) υπάρχουν παίκτες προς πώληση, ούτως ώστε να μείνουν χωρίς δισταγμό οι Πέλκας, Πασχαλάκης, Πρίγιοβιτς, εκτός αν ο τελευταίος κάνει παπάδες στο Μουντιάλ και έρθει σούπερ πρόταση
δ) νομίζω πως θα ψαχτούμε για πώληση Ουάρντα, Ενρίκε, Καντουρί, (ίσως παίξει και δανεισμός εκεί), Ρέι (ή ακόμη και Γλύκου) ίσως για έναν εκ των Κάνιας/Σάκχοφ και πιθανώς Κάμπος. Ο Τζάλμα, αν και έκανε καλή χρονιά, είναι σχετικά μεγάλος σε ηλικία και έχει 1 ακόμη χρόνο συμβόλαιο, αν δεν απατώμαι.
ε) με Γιαννούλη ως αναπληρωματικό αριστερό μπακ και Κίτσιου ως αναπληρωματικό δεξιό μπακ, εγώ δεν έχω πρόβλημα
στ) αυτό που λέει ο goran για Πρίγιοβιτς είναι σωστό, αν δεν μπορεί να βοηθήσει στους πρώτους προκριματικούς γύρους, τότε θα πρέπει να αποκτηθεί φορ σχετικά υψηλού επιπέδου, δηλαδή ένα κλικ πάνω από Κόντε
ζ) για σέντερ μπακ, ομολογώ θα προτιμούσα κι εγώ κάτι διαφορετικού τύπου από Χατσερίδη, αλλά δεν θα τον βγάλω και άχρηστο, το θέμα είναι σίγουρα να αποκτηθεί ένας σέντερ μπακ, ώστε ο Μαλεζάς να είναι 4ος και όχι 3ος
η) στις δύο θέσεις του κέντρου και στα εξτρέμ, είναι το μεγάλο τουρλουμπούκι. Στο κέντρο θα πάρουμε, όπως φαίνεται (και ορθώς) κάποιον για βασικό, ως παρτενέρ του Μαουρίτσιο. Από εκεί και έπειτα, πιστεύω θα φύγει ο Καντουρί (θα το επιδιώξει κι ο ίδιος) και μένει να δούμε αν θα φύγει κάποιος εκ των Κάνιας και Σάκχοφ. Αν δεν φύγει κανείς, τότε με επιστροφή Χαρίση, μάλλον κλείνει το ρόστερ για αυτές τις 2 θέσεις, δεν νομίζω να έχουμε 6 παίκτες για εκεί.
θ) στα εξτρέμ, ο κακός χαμός. Νομίζω πως τον Μπίσεσβαρ πρέπει να τον υπολογίζουμε πρωτίστως για εκεί, αλλά και για αναπληρωτή του Πέλκα όταν λείπει. Επειδή όμως, λόγω αντοχών, δεν είναι βέβαιο ότι μπορεί να βγάζει πολλά 90λεπτά, θέλουμε πληθώρα επιλογών. Πολλά ανοιχτά ζητήματα εκεί, όπως το αν θα μείνουν οι Μακ και Ενρίκε, αν θα επιστρέψει ο Μυστακίδης (εγώ θα το ήθελα, αλλά χλωμό το βλέπω) ενώ τουλάχιστον στα δικά μου μάτια, ο Λημνιός δεν έχει θέση στο ρόστερ, παρά τη φιλοτιμία του. Ελπίζω να γίνει ένας προσεκτικός σχεδιασμός και να αποκτηθεί τουλάχιστον 1 παίκτης πάνω από το επίπεδο αυτών που έχουμε τώρα.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 10:55

Συζητώντας με κάποια παιδιά που παρακολούθησαν αγώνες του, την χρονιά που έπαιξε στην Τορίνο, για τον Καντουρί επιφυλάσσομαι μήπως χρησιμοποιηθεί κι αυτός στα άκρα, όπως έπαιζε κι εκεί, κάνοντας καλή χρονιά...

Κατά τα άλλα συμφωνώ με την ανάλυση σου συνταγματάρχα μου... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 11:16

σε πρωτη και τελευταια φαση θα χρειαστουμε το σεντερ μπακ, τον μεσο διπλα στον μαουρισιο και εναν "λουκας" που να παρει τη θεση στην επιθεση στα πρωτα ευρωπαικα ματς (και με την επιστροφη του πριγιο να τον στηριζει απο τις πτερυγες)...και οι 3 παιχτες απο τα πιο τοπ ραφια που μπορουμε να φτασουμε (συνδιασμος ποιοτητας/ηλικιας)...

με τις επιλογες των δανεικων που επιστρεφουν, εχουμε πληθωρα καλων παιχτων 18αδας και δεν θα ηθελα να ξοδεψουμε αδικα μπατζετ για τις θεσεις...θα αφηνα περιθωριο ισως για μια ακομα κινηση...

απο εκει και περα με σωστο ξεσκαρταρισμα στο ροστερ, μπορουμε να γλυτωσουμε αρκετο μπατζετ και να βγαλουμε και κανα ψιλο στην ακρη...

3-4 κινησεις λοιπον, 4-5 επιστροφες δανεικων, 2 πιτσιρικαδες απο κ20, ξεσκαρταρισμα και ειμαστε πανετοιμοι 8-)
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 28 Μάιος 2018, 11:26

Πιστεύω ότι ο προπονητής τον καντουρι τον πάει και αντιλαμβάνεται την δουλειά που κάνει στον αγωνιστικό χώρο,για αυτό και θα θέλει να τον κρατήσει.

Εγώ βλέπω την ομάδα να κατεβαίνει κάπως έτσι στα προκριματικά



Πασχαλακης
Μάτος.βαρελα.μεταγραφη.βιερινια
Μαουρίτσιο.μεταγραφη
Κάμπος.καντουρι.πελκας
Μεταγραφή
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Δευτ 28 Μάιος 2018, 11:35

desperando έγραψε:Πιστεύω ότι ο προπονητής τον καντουρι τον πάει και αντιλαμβάνεται την δουλειά που κάνει στον αγωνιστικό χώρο,για αυτό και θα θέλει να τον κρατήσει.

Εγώ βλέπω την ομάδα να κατεβαίνει κάπως έτσι στα προκριματικά



Πασχαλακης
Μάτος.βαρελα.μεταγραφη.βιερινια
Μαουρίτσιο.μεταγραφη
Κάμπος.καντουρι.πελκας
Μεταγραφή


Συμφωνώ απόλυτα πλην των στόπερ που νομίζω που δεν θα χαλάσει το δίδυμο Βαρέλα και Κρεσπο
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 11:37

ντεσπε ετσι το βλεπω και εγω...

επισης ξεχασα να αναφερω, καμια στηριξη στην πρασινη γλιτσα...αντιθετα, θα ηθελα να δω εμπρακτη στηριξη στην προσπαθεια του ΟΦΗ να καθιερωθει στην κατηγορια που του αξιζει...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 28 Μάιος 2018, 11:38

Το σδνα ανέβασε για προώθηση Λυρατζη και Μπαλογιαννη. Ο δεύτερος ήταν ο αγαπημένος μου παίκτης της κ20 παρακολουθοντας τα highlights
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 28 Μάιος 2018, 11:39

goran 64 έγραψε:Συζητώντας με κάποια παιδιά που παρακολούθησαν αγώνες του, την χρονιά που έπαιξε στην Τορίνο, για τον Καντουρί επιφυλάσσομαι μήπως χρησιμοποιηθεί κι αυτός στα άκρα, όπως έπαιζε κι εκεί, κάνοντας καλή χρονιά...

Κατά τα άλλα συμφωνώ με την ανάλυση σου συνταγματάρχα μου... ;)


Υπάρχει δημοσιευμένη τοποθέτηση Λουτσέσκου ότι ο Καντουρί δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις των άκρων και για αυτό δεν τον βάζει εκεί. Κυρίως για έλλειψης ταχύτητας μίλησε
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες