Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:02












Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:03

Βροχοποιε μετά και την επιστροφή σου στο φόρουμ,έχεις ξεφύγει λίγο.
Να σου πω και κάτι αλλο;
Γράψε και κανένα επιχείρημα ρε αδερφέ για να στηρίξεις τη γνώμη σου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:06

Έχουμε ανέβει επίπεδο μάγκες και δεν πρέπει να μας φοβίζει καμιά ομάδα!!!
Το θέμα είναι αυτό που επισήμανε και ο Rain, για την αντιμετώπιση που θα έχουμε από τα κοράκια ...
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:11

Τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ με Ελβετούς στην Ευρώπη :

1978-1979 1ος Γύρος Κύπελο Κυπέλλουχων

13.09.1978: ΠΑΟΚ – Σερβέτ 2-0

27.09.1978: Σερβέτ – ΠΑΟΚ 4-0

2002-2003 2ος Γύρος Κύπελλο ΟΥΕΦΑ

31.10.2002: ΠΑΟΚ – Γκρασχόπερ 2-1

14.11.2002: Γκρασχόπερ – ΠΑΟΚ 1-1


και στο 3ο μάτς με Βασιλεία πάλι ο πρώτος αγώνας στην Τούμπα και συνεχίζουμε την παράδοση των νικών μέσα στην έδρα μας (πάλι με 2 γκολ;) και πάμε για την πρόκριση στην έδρα τους.

Το μοτίβο που βλέπω:

ΠΑΟΚ-Βασιλεία 2-0 (παράδοση τα 2 γκολ)

Βασιλεία-ΠΑΟΚ 0-1 (το αποτέλεσμα που λείπει στην ακολουθία)

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:12

να μη κατεβουμε να παιξουμε καθολου δηλαδη
ειναι μαλακια η χρηματιστηριακη αξια, αλλα δεν ειναι μαλακια το να δινουμε απο τωρα αλλοθι στη διαιτησια
και να περιμενουμε σφαγη
ειτε με αγιαξ ειτε με βασιλεια αουτσαιντερ ειμαστε θεωρητικα, στην πραξη ας κανουμε 2 καλα ματς
και ας μας χαμογελασει μια φορα επιτελους και η τυχη
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:12

Προτιμουσα Άιαξ λογω των απουσιων που θα εχει.Φαβορι η Βασιλεια αλλά δεν ειναι και κανενα μεγαθηριο.Αν δεν φαμε γκολ στην Τουμπα,θα περασουμε.Οσο για τη διαιτησια,θα ειναι σιγουρα εχθρικη.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:14

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Φέρτε μου την Βασιλεία να την σκίσωωωω!! Στην Τουμπα η μεγάλη φάπα και στην Ελβετία τους αποτελειώνω!!

Εγώ πάλι επειδή είμαι λάτρης των θρίλερ γουστάρω πρόκριση αλά Γκρασχοπερς! :opaokara:
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό Giorgos_Sketos » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:29

Γεια σας αδέρφια. Καλή επιτυχία στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας. Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί νωρίτερσ, αλλά η Βασιλεία έχει τπτ διεθνείς που παίζουν στο μουντιαλ και μπορεί να απουσιάσουν από τα μεταξύ μας παιχνίδια?
Giorgos_Sketos
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2011, 09:37

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:30

Πιστευω η Βασιλεια ειναι στα μετρα μας. Τιποτα δεν ειναι ευκολο,αλλα νομιζω το κακο θα τριτωνε με Αγιαξ και θα βλεπαμε το ιδιο σεναριο που ειδαμε και τις προηγουμενες 2 φορες. Δηλαδη να παιζουμε μπαλαρα και να χανουμε την προκριση
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:30

obanebane έγραψε:Βροχοποιε μετά και την επιστροφή σου στο φόρουμ,έχεις ξεφύγει λίγο.
Να σου πω και κάτι αλλο;
Γράψε και κανένα επιχείρημα ρε αδερφέ για να στηρίξεις τη γνώμη σου.



Μπάνε να με συμπαθας αλλά


Α. Δεν έφυγα και δεν επέστρεψα. Έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν σχετίζομαι καθόλου με διαχείριση του φόρουμ και δε διεκδικώ κανένα ρόλο ανώτερο εδώ και πολλά πλέον χρόνια.


Β. Συμμετέχω σ αυτό το σάιτ εδώ και σχεδόν δέκα χρόνια (αρχικά με άλλο όνομα) , το διαβάζω τουλαχιστον τριάντα φορές καθημερινά βρέξει χιονίσει κι όμως τα ποστ μου είναι ελάχιστα σε σχέση με ΠΟΛΛΩΝ ΆΛΛΩΝ. Αυτό τι δείχνει; Ότι γενικά δε μ αρέσει να γράφω προφανή πράγματα (όπως μ φαίνονται εμένα ττουλαχιστον) και να παπαρολογω, κάτι που ενέχει τον κίνδυνο να παρεξηγούνται κάποια κοφτά μου λογια.


Γ. Σε κάθε περίπτωση τι εννοείς; Σε ποιον επιτέθηκα και δε το θυμαμαι;


Δ. Και επί του πρακτεου :

Είναι τόσο μα τόσο εύκολο να καταλάβει κανείς πόσο άσχετη με τον ΠΑΟΚ είναι αυτή η λαίλαπα της εποχής που οτιδήποτε μοιάζει έστω και λίγο "επιστημονικό" και " μανατζεριστικο" το πετάμε , αδιαφορώντας αν δημιουργεί λάθος συμπεράσματα, άμα αποπροσανατολίζει, άμα βάζει σε λάθος καλούπια την κουβέντα.

Εκτός λοιπόν του ότι ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ μετά την κλήρωση το πρώτο πράγμα που είδα να αναφέρεται είναι " τόσο αξίζει η αντίπαλος άρα... αυτες είναι οι πιθανότητες μας", κατι τόσο εύκολο να παραπλανήσει πολύ κόσμο, παράλληλα προσπαθώ να κάνω κατανοητό ότι γενικά αυτή η στάση διαβρώνει τον ίδιο τον ΠΑΟΚ , ΚΑΙ το ποδόσφαιρο γενικά .

Δηλαδή πόσα επιχειρήματα πρέπει να παραθέσω για μια κουβέντα που υπάρχει εδώ και δεκαετίες ούτως ή άλλως σε γενικό επίπεδο (modern football, uefa Mafia κλπ), αλλά και ΕΙΔΙΚΑ για το συγκεκριμένο θέμα, αφού καθόμαστε και αναλωνομαστε σε αυθαίρετα στοιχεία ενός ιδιωτικού σάιτ για να κρίνουμε ομαδες και αποτελέσματα, μια προσεγγιση πάνω στην οποία ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ χτίζονται τεχνητές κρίσεις πανικού στον ΠΑΟΚ εδώ και χρονια, με γκρίνια, λάσπη και καταστροφολογια.

Αν σε πεντε λεπτά μετά την κληρωση στηριζόμαστε σε μπαρουφες για να υποτιμήσουμε την αντίπαλη ομάδα, τι θα γίνει αν ένα μήνα μετά έχουμε πείσει τον εαυτό μας ότι είναι πανευκολη, καταδικάζοντας την ομάδα για ΑΛΛΗ μια χρονιά αν αποκλειστουμε; Εδώ παίζαμε κόντρα στον Σουάρες και ο Τσιριλο έφαγε το μπινελικι της ζωής του επειδή δεν τα κατάφερε!!! Τόσο άνετοι και μπρουκληδες ήμασταν!

Να με συμαπαθατε λοιπόν, αλλά ναι, επιμένω. Μαλακια είναι. Είτε μας φέρνει σε θέση φαβορί είτε το αντίθετο.

Κανει κακό και στον ΠΑΟΚ λοιπόν, και στο ποδόσφαιρο γενικά.


Και

Ε. Δεν εκρινα ούτε επιτέθηκα σε κανένα προσωπικά. Ούτε ξέρω ποιος το έγραψε. Άλλωστε το πρόβλημα μου είναι η ανόητη αυτή μόδα των αυθαιρετων αριθμών που από χρήσιμα στοιχεία μετατρέπονται σε πρόβλημα.



Και τελοσπαντων, το σημαντικό είναι η κλήρωση και η ομάδα τώρα, όχι να μαλώνουμε για απόψεις και θεωρίες. Έχουμε χρόνο για αυτα
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:46

Εχω την αίσθηση ότι τώρα είναι πολύ καλύτερα,δε νομιζεις;
Εγώ δεν έγραψα ότι επιτέθηκες σε κάποιον,ούτε οτι διεκδικεις κατι παραπάνω από το να είσαι ένα απλό μέλος όπως όλοι μας.
Όσο για τη χρηματιστηριακή αξία των ροστερ,δε γίνεται ρε φίλε τα 200 να είναι 20 και τα 60 να ειναι 200,ουτε πρόκειται ποτε οι παιχτες της Βασιλειας να γινουν επιπεδου άγιαξ.
Καταλαβαίνω που το πας άλλα από τον άγιαξ τις δύο φορές που μείναμε έξω,έγινε όχι γιατί είχε καλύτερη ομάδα από εμάς άλλα γιατί είχε 2-3 παγκόσμιας κλάσης.
Ας παίξουμε λοιπόν με μια πραγματική ομάδα που όμως δεν έχει παίχτη που να είναι τοπ κλάσης,έτσι οι πιθανότητες μας θα είναι 55% αυτοί 45% εμείς.
Με τον Άγιαξ το 65-35 ισως και να ήταν πολυ,έτσι το βλέπω εγώ.
Όσο για την διαιτητική σφαγή που γράφεις,με τον Αίαντα όπως και να το κάνουμε θα είχαν και ένα λόγο παραπάνω εξαιτίας της δυναμικής του.
Αυτά από εμένα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό theodorsalonika » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:48

καλη ομαδα η βασιλεια....

αλλα ο ΠΑΟΚ πρεπει και θα την ξεπατωσει!!!τελος

:opaokara: :opaokara: :opaokara:
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
theodorsalonika
 
Δημοσιεύσεις: 1876
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 01:19

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:52

ενδειξη ειναι η χρηματιστηριακη αξια,τπτ αλλο...ελλειψει αλλων στοιχειων μεχρι εκεινη την στιγμη(τουλαχιστον απο μενα,γι αυτο και ρωτουσα αν ξερει κανεις τπτ)
ασφαλως και δεν ειναι κριτηριο αποκλεισμου ή προκρισης
οπως ανεφερα με ολους μπορουμε να περασουμε ,με ολους να αποκλειστουμε

παω να δω λιγο τα links μπας και μαθουμε τπτ για τα χιαστι
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:55

Τόσο ο Άγιαξ όσο και η Βασιλεία αποτελούν δύσκολους αντιπάλους και αποτελούσαν φαβορί εξαρχής. Η Βασιλεία είναι ομάδα επιπέδου ch l αφού τα τελευταία χρόνια σπάνια απουσιάζει από τους ομίλους. Σε αυτή τη φάση που τα παιχνίδια είναι μέσα στο καλοκαίρι σε φάση προετοιμασίας των ομάδων ο ενθουσιασμός που θα έχουμε συνυπολογίζοντας το δέσιμο που υπάρχει από τη σεζόν που πέρασε μας δίνει πιθανότητες. Ενδιαφέρον ζευγάρι, αν περάσουμε μπορούμε να πάμε και play off κι εκεί όλα γίνονται!
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Ευρώπη 2018-2019 Κληρώσεις-Νέα αντιπάλων κλπ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:56

ξεκιναει 21 ιουλη το πρωταθλημα τους;
δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο για μας
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

cron