ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

Ρευ
5
5%
Ματος
1
1%
Βαρελα
2
2%
Κρεσπο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λεοβατς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κανιας
1
1%
Τσιμιροτ
9
9%
Καμπος
37
39%
Μπισεσβαρ
16
17%
Μακ
23
24%
Πριγιοβιτς
1
1%
Ενρικε
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σακχοβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πελκας
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 96

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 04 Αύγ 2017, 08:46

Κι εγώ πιστεύω ότι στα δύο μπακ που παίζουν αυτή τη στιγμή έχουμε πρόβλημα...

Επίσης, η συνεργασία Βαρέλα-Κρέσπο δεν... Με πάρα πολύ καλά στοιχεία και οι δυο τους, αλλά λείπει η χημεία και η καλή συνεργασία.

Εκτός του κήπερ, που φαίνεται λαχείο, η αμυντική γραμμή με προβληματίζει έντονα.

Κέντρο και μπροστά τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα, αλλά σίγουρα ακόμα είναι νωρίς και πρέπει να βελτιωθούμε κι άλλο. Ο ψηλός μόλις το βάλει το πρώτο θα πάρει τα πάνω του. Δεν το συζητώ ότι ο Μπίσε πρέπει να ξεκινά βασικός.

Πιστεύω, επίσης, ότι ο Κάτσε δικαιούται ευκαιρίες. Θα ήθελα, από περιέργεια, να τον δω στην ομάδα στη θέση του Κάνιας, για να δω πώς θα ρολάρει το κέντρο με 6-8άρια τους Κάτσε - Τσίμι που θα εναλλάσσονται σε ρόλους κατά τη διάρκεια του αγώνα και καθαρό 10άρι τον Μπίσε.

ΥΓ. Ρε συ κόουτς, άλλαζε λίγο πλευρά που και που μέσα στον αγώνα τους ακραίους... 'Ετσι, λίγο να ξεπιαστούν ομοιόμορφα όλοι οι μύες τους και μπας και μπερδευτεί κανένας αντίπαλος... λέω εγώ τώρα.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Αύγ 2017, 08:50

Μέχρι να δοκιμαστεί ο Kace θα έχει φύγει δανεικός, αν και ο ίδιος δεν θέλει να πάει πουθενά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 04 Αύγ 2017, 08:54

Διαφωνώ (όπως και με το δανεισμό του Χαρίση).

Θεωρώ ότι ο Κάτσε μπορεί να προσφέρει.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Αύγ 2017, 08:58

Αν πάρουμε ένα ακόμη χαφ, θα έχουμε πέντε παίκτες για δύο θέσεις: Canas, μεταγραφή, Cimirot, Shakhov και Kace.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 04 Αύγ 2017, 08:59

Ο Κάτσε είναι κοντός, αδύναμος και αργός.
Ο Σιώπης (με το ίδιο ύψος) εξελίχθηκε περισσότερο από τον δικό μας.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mike » Παρ 04 Αύγ 2017, 09:16

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ
Η ομάδα μπορεί καλύτερα. Στιγμές που "βρέθηκαν" οι επιθετικοί μεταξύ τους χάθηκε η μπάλα (όπως η ευκαιρία του Πρίγιο)
ο Μακ θα είναι όλο και καλύτερος όσο ωριμάζει η επανένταξη
ο Τζάλμα πάει καλά
ο Ενρίκε θέλει πολλά "ιδιαίτερα" για να χαλιναγωγεί πάθος και μυαλό, όποιος του το περάσει αυτό θα τον ανεβάσει πολλά επίπεδα
με το Ρέι προς στιγμήν νιώθω καλά
ο Μπίσε όταν δίνει αυτό που πρέπει είναι η χαρά των οφθαλμών μας
τα συγκεκριμένα σέντερ μπακ μπορούν καλύτερα, αλλά δεν είναι αυτό που θέλουμε

ΑΝΗΣΥΧΙΑ
ο Μάτος μπορεί να βγάζει μάτια κόντρα στους πλατανιάδες, σε μεγάλα παιχνίδια όμως έχουμε θέμα, υπό προϋποθέσεις θα μπορούσε να παίζει χαφ, στη θέση του μπακ όμως γίνεται πολλαπλά επικίνδυνος
ο Τσίμιροτ, φανερά πεσμένος από τον καλό του ευαυτό (φανταστικό το γκολ) συνεισφέρει ελάχιστα δημιουργικά, όπως και ο Κάνιας, που πέρα από τα αμυντικά του καθήκοντα δεν ανεβαίνει δημιουργικά, από εδώ ξεκινάει η πτώση της μεσαίας γραμμής

στάθηκα σε αυτά μόνο, 1-2 προσθήκες λογικά θα βοηθήσουν, καλή μας συνέχεια .... δε σχολιάζω περιπτώσεις τύπου Πρίγιο, που δεν του κάτσανε οι φάσεις χθες και λογικά δεν ανησυχώ
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 04 Αύγ 2017, 09:18

Ο Κάτσε, Γιάννη από τη χώρα των ακανέδων, είναι κοντός (ενώ η τριάδα της Μπάρτσα πριν από λίγα χρόνια: Ινιέστα, Τσάβι, Μέσι ήταν όλοι δίμετροι), αδύναμος, γρήγορος (για χαφ), μαρκάρει σαν σκυλί (με μία ροπή - είναι γεγονός - στην κίτρινη), με φυσική κατάσταση απίστευτη, σουτάρει πολύ συχνά, βλέπει γήπεδο (έχει 40άρες - 50άρες πολύ καλές) και εκτελεί στημένα πάρα πολύ καλά.

Εμένα μ' αρέσει και θεωρώ άδικο το να μην πάρει ευκαιρίες φέτος.

Επίσης, το ότι έφυγε Χαρίσης είναι λάθος. Ναι, 5-6 παίκτες στο κέντρο, γιατί θα χρειαστούν ΟΛΟΙ κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Και να εναλλάσσονται κάποιοι σαν βασικοί. Δεν είναι δυνατόν να τραυματίζεται κάποιος ή να συμπληρώνει κάρτες και όποιος μπαίνει να μην έχει ρυθμό και να είναι εκτός κλίματος. Ροτέσιον.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 04 Αύγ 2017, 09:22

Ντίνο, ευκαιρίες πήρε και στα φιλικά.
Ο προπονητής ότι αποφασίσει από δω και πέρα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 04 Αύγ 2017, 09:25

Ε... να τον βοηθήσω προσπαθώ για να αποφασίσει...

:lol: :lol: :lol:
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 04 Αύγ 2017, 09:40

ΑποστόληςΑ έγραψε:Αν πάρουμε ένα ακόμη χαφ, θα έχουμε πέντε παίκτες για δύο θέσεις: Canas, μεταγραφή, Cimirot, Shakhov και Kace.


Λίγοι.
Και με το Κάτσε μέσα και χωρίς.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 04 Αύγ 2017, 09:46

Ειναι καλο να εχεις μοναδες που μπορουν με μια ενεργεια να σου δωσουν γκολ.
Για αυτο κιολας τους παιρνεις.
Περυσι αυτο ζηταγαμε.

Τωρα το οτι βγαινει οτι η ομαδα ηταν τοοοσσοο ασυνδετη δεν το καταλαβαινω.
Νομιζετε οτι οι αλλοι ειναι χωριο;;σιγουρα δεν εχουν τοση ποιοτητα αλλα και δουλεμενοι ειναι και γυμνασμενοι φουλ και κλειναν πολυ καλα τους χωρους.

Παρολα αυτα η ομαδα εβγαλε οσο ηταν ο μπισεσβαρ εντος ματς 4-5 συνδυασμους και ολοκληρωμενες ενεργειες.
Αυτο δε σημαινει οτι ηταν σουπερ αλλα αυτο θελει χρονο και θελει να λυθει η ομαδα.

Και σωστα επισημαινεται το προβλημα στο μεσοαμυντικο κομματι.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό proedros » Παρ 04 Αύγ 2017, 10:39

sourmenetes έγραψε:
proedros έγραψε:Ο ΠΑΟΚ για όποιον δεν το βλέπει έχει τεράστιο πρόβλημα στα μπακ...Ας δούμε τι έχουμε:
Μάτος:Πεσμένος αμυντικά ανύπαρκτος...
Λέοβατς:Ο παίκτης πλέον είναι επικίνδυνος...
Λεβέκ:Επιρρεπής στους τραυματισμούς..
Κωνσταντινίδης:Απλά δεν υπάρχει στο ρόστερ...
Δεληγιαννίδης:Αν τον δείτε φωνάξτε με...

Αν νομίζετε πως μαυτήν την κατασταση μπορούμε να ανταποκριθούμε στα φετινά 50-60 παιχνίδια νομίζω πως είμαστε γελασμένοι...


Αφου τους εβγαλες ολους μεταξυ μετριου και αχρηστου λογικο να εχεις προβλημα.

Τον δεληγιαννιδη ποτε περιμενες να τον δεις;;στο πρωτο επισημο ματς;;
Τι ακουμε...


Εγώ δεν ειρωνεύτηκα κανέναν..Επομένως κράτα την ειρωνεία για σένα...
Αν εσύ δεν βλέπεις πως έχεις προβλημα εκεί, πρόβλημα σου...Σου φαίνεται να υπολογίζεται ο Δεληγιαννίδης??Ούτε στο φιλικό με την Ανόρθωση έπαιξε...Και αν δεν παίξει τώρα πότε θα παίξει??Στον άλλο γύρο που θεωρητικά είναι πιο δύσκολο και πιο κρίσιμο ή στην αρχή του πρωταθλήματος???Από την άλλη ο Λέοβατς είναι για τα σκυλιά...Μακράν ο χειρότερος παίκτης, αυτό που κάνει εχθές θυμίζει ερασιτέχνη παίκτη πέρα από το γεγονός που έκανε "νευράκια" επειδή θα έχανε την θέση του...Ο Μάτος είναι σε καμπή και φαίνεται πως δεν μπορεί να βγάλει 50 παιχνίδια, ήδη η ομάδα σκεφτόταν την ενίσχυση σε εκείνο το άκρο...Ο Κωνσταντινίδης υπάρχει ή μήπως και γι αυτό θα μας την πεις??Τέλος ο Λεβέκ έχει ιστορικό τραυματισμών και ήδη είναι τραυματίας χωρίς να παίξει επίσημο ματς...Βλέπεις κανέναν παραλογισμό??Εύχομαι να γίνει σωστή διαχείρηση και να βρεθούνε λύσεις...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 04 Αύγ 2017, 10:44

Dinos_Liverpool έγραψε:Ο Κάτσε, Γιάννη από τη χώρα των ακανέδων, είναι κοντός (ενώ η τριάδα της Μπάρτσα πριν από λίγα χρόνια: Ινιέστα, Τσάβι, Μέσι ήταν όλοι δίμετροι), αδύναμος, γρήγορος (για χαφ), μαρκάρει σαν σκυλί (με μία ροπή - είναι γεγονός - στην κίτρινη), με φυσική κατάσταση απίστευτη, σουτάρει πολύ συχνά, βλέπει γήπεδο (έχει 40άρες - 50άρες πολύ καλές) και εκτελεί στημένα πάρα πολύ καλά.

Εμένα μ' αρέσει και θεωρώ άδικο το να μην πάρει ευκαιρίες φέτος.

Επίσης, το ότι έφυγε Χαρίσης είναι λάθος. Ναι, 5-6 παίκτες στο κέντρο, γιατί θα χρειαστούν ΟΛΟΙ κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Και να εναλλάσσονται κάποιοι σαν βασικοί. Δεν είναι δυνατόν να τραυματίζεται κάποιος ή να συμπληρώνει κάρτες και όποιος μπαίνει να μην έχει ρυθμό και να είναι εκτός κλίματος. Ροτέσιον.


Μονο ως τρολαρισμα μπορω να το εκλαβω αυτο το ποστ. Ουτε ο μανατζερ του Κατσε δεν θα τα εγραφε αυτα.

Λαθος οτι εφυγε ο Χαρισης γιατι χρειαζομαστε λεει χ αριθμο χαφ. Και πρεπει με το ζορι να ειναι ενα απο αυτα ο Χαρισης. Μιλαμε για λογικο επιχειρημα οχι μαλακιες.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Παρ 04 Αύγ 2017, 10:46

Πολύ μεγάλες αδυναμίες, κύρια ανασταλτικά, στον άξονα. Δεχθήκαμε στο β΄5-6 μακρινά σουτ με τον αντίπαλο παίκτη μαρκαρισμένο με τα μάτια. Με δυσκολότερη ομάδα, τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν χθες, θα ήταν μεγαλύτερα. Ειδικά η ανασταλτική λειτουργία του Σάκχοφ, είναι για σεμινάριο πως να μην αμύνεται ένας μέσος. Συμφωνώ με προλαλήσαντα, για το τι λιγότερο θα έκανε ο Κάτσε, που έχει πολλά τρεξίματα, ενώ ακόμα έχω απορία για τον δανεισμό του Χαρίση. Επίσης, ο Πέλκας χρειάζεται "καρπαζιές", το ταλέντο του περισσεύει, όπως δυστυχώς και η επιπολαιότητα.
Έτσι όπως είμαστε, ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ μέσα στο επόμενο 7ήμερο 1-2 μέσοι 6άρι και 8άρι, σκυλιά στην ανασταλτική λειτουργία και με δημιουργική ικανότητα, συν ένας κεντρικός αμυντικός, γιατί ο Βαρέλα συνεχίζει να είναι "λαθέρ". Μετά από αυτούς μπορεί να κλείσει και ο Αντελίνο, αν θέλει πραγματικά να προσφέρει και όχι αν θέλει να ολοκληρώσει τα ένσημα.
Κλήρωση Europa League: μακριά από την Ουτρέχτη. Δεν αντέχω άλλη Ολλανδική ομάδα στην Τούμπα, με τα γνωστά μέχρι στιγμής τουλάχιστον, αποτελέσματα.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΠΑΟΚ-Olimpik Donetsk 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 04 Αύγ 2017, 10:49

Ε, ναι τώρα! Τρολάρισμα κανονικό... Ποιος είπε ότι μιλάω σοβαρά!

Έλα νινί στον τόπο σου!
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης