Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 15 Μάιος 2018, 11:29

Γερασίμου έγραψε: Αδελφέ, δες το βίντεο μετά την επίτευξη του γκολ από τον Πέλκα, δυστυχώς από το πέταλό μας εκτοξεύεται η φωτοβολίδα. Άσχετο με το ότι οι οπαδοί της αεχ δημιούργησαν επεισόδια με τα ΜΑΤ στο δικό τους πέταλο και πριν αρχίσει ο αγώνας και κατά την αποχώρησή τους στο τέλος.

Τα επεισόδια των οπαδών της ΑΕΚ με την αστυνομία έχουν καταγραφεί από την αστυνομία. Εκεί πάνω ποντάρει ο γαύρος και ζητάει τιμωρία.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τρί 15 Μάιος 2018, 11:36

Πιλότε, βλέπω 45 χρόνια τον ΠΑΟΚ και σε βεβαιώνω πως ούτε αυτομαστιγώνομαι, ούτε και έχω ενοχικά συμπλέγματα απέναντι στους "πρωτευουσιάνους", ειδικά μετά τις κλοπές 10+ τίτλων από το 1971 και μετά. Τα αίσχη τους τα διέπραξαν οι κότες και έδειξαν την "μαγκιά τους" (100 εναντίον 4) και το ποιόν τους. Αυτοί είναι. Εμείς, και συγκεκριμένα ο ένας που πέταξε τη φωτοβολίδα όταν πήγαινε να γίνει η σέντρα μετά το 2-0 και την οριστικοποίηση της κατάκτησης του Κυπέλλου, γιατί ξυνόμαστε στη γκλίτσα του τσομπάνη και τους δώσαμε πάτημα τους γελοίους στο να ζητάνε διακοπή (και πάλι!!!), όταν μάλιστα έχουμε πρόσφατα γεγονότα και παραδείγματα κλοπής εκτός γηπέδου;
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4974
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 15 Μάιος 2018, 11:55

[quote="pilotos"]Πήγαν να κάψουν ζωντανούς 4 ανθρώπους, πέταγαν μολότωφ σε γυναικόπαιδα στην Κηφισίας, εδώ ο [*]άλλος βαράει ball boy, για να κλέψει την μπάλα, αυτό δεν έχει γίνει ξανά στην παγκόσμια ιστορία του ποδοσφαίρου, και μου λες για φωτοβολίδες;;;

Σας έχουν μάθει να είστε μόνιμα με την πλάτη στον τοίχο, ζήστε με ενοχές......
Και οι ΠΑΟΚτΖηδες είναι Μάο Μάο[quote="pilotos"]



Γιώργο μου το βίντεο που ανέβασες είναι πράγματι φωτιά

Αλλά πίστεψε με δεν έχω δει ποτέ τόσες φωτοβολίδες εναντίον ΜΑΤατζηδων κάτω από τη θύρα 14, όσες πέσαν παραπροχθες...

Το μετρό έχει χαθεί - το ένιωσα στο ίδιο μου το πετσί το περασμένο Σάββατο

Και τα σώματα ασφαλείας άνθρωποι ειναι
Έχουν τα κακά τους, αλλά το ρατσισμό και την ανοργανωσιά τους δεν την πήραν από τους εξωγήινους... καθρέφτης της κοινωνίας είναι
Τελευταία επεξεργασία από elvetos giatros και Τρί 15 Μάιος 2018, 11:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 15 Μάιος 2018, 11:56

καλησπερα παιδια και απο μενα και σας ευχαριστω για τις ευχες σας :)

μια σημειωση,στην εκθεση παρατηρητων λαμπει δια της απουσιας της η εισοδος οπαδων της ΑΕΚ στον αγωνιστικο χωρο(αλλιως πως πηρε την μπαλα απο το ball boy ο αλλος!)
αλλα κυριως το ντου και τα επεισοδια τους με τα ΜΑΤ στην κερκιδα

τα δικα μας παλι,ολα τα γραψαν :lol:


ΥΣ Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ θα πρεπει να παρει τα μετρα της για την επμενη χρονια,ΟΧΙ να παραδωσει ταραξιες στην αστυνομια!!δεν λεμε να τους καταστρεψει την ζωη,αλλα να τους αναγνωρισει η ιδια και να μην τους επιτρεψει την εισοδο στα γηπεδα.
εισιτηρια κατ εμε πρεπει να δινονται σε ατομα χωρις βεβαρυμενο παρελθον βιας στα γηπεδα,ουτε καν κατηγοριες για βια.
επισης να μπουνε καμερες παντου και να αναγνωριζονται μανι μανι οσοι κανουν επεισοδια ωστε να μην τους επιτρεπεται ξανα η εισοδος στο γηπεδο.Ηδη βασικα πρεπει να ψαξουν ποιοι και πως.
τελος νομιζω ειναι απαραιτητο πια πλεξιγκλας περιμετρικα του γηπεδου και διχτυ ψηλο περιμετρικα ΚΑΙ στους επισημους(το κερδισαν αυτο φετος :x )
για να παψουν οι αφορμες,που τις περιμενουν πως και πως καποιοι.
και προσοχη στην εισοδο και στην εξοδο των αποστολων,στην φυσουνα,εξω απο το γηπεδο.Παντου

επιπροσθετα στις εκδρομες εξω τα εισιτηρια δεν πρεπει να δινονται χαβαλε,οποιος ερθει,προτιμοτερο να τα παιρνουν τα διαρκειας και οσοι πανε πηγανε
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 15 Μάιος 2018, 11:59

Καλώς τον Παλαιολόγο

Στο πι και φι αναρρωσες εσύ

Πες μου τι παίρνεις να το δίνω κι εγώ στους ασθενείς μου :lol:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 15 Μάιος 2018, 12:00

Γερασίμου, το εκνευριστικό είναι ότι, ενώ δεν έχεις άδικο σ αυτό που εκφράζεις, "περνάς πολύ στο ντούκου" τις συμπεριφορές των αλλόθρησκων, δεν τις αναφέρεις πουθενά και "καθωσπρεπίζεις" μόνο κατά των δικών μας...

Αυτό λοιπόν το "αυτοί ξέρουμε ποιοι είναι", για το οποίο όχι μόνο δεν διαμαρτύρεσαι για τα πάμπολλα αίσχη τους, επειδή το θεωρείς θέσφατο, αλλά ούτε καν το επισήμανες πριν την παρέμβαση του πιλότου, είναι εξοργιστικό!!!!

Δεν λέμε ότι δεν έχουμε κι εμείς "αγγελούδια" στις τάξεις μας, αλλά είστε πολλοί που τάσσεστε μόνο κατά αυτών, "ξεχνώντας" ότι είναι ελάχιστοι, σχετικά με το πλήθος των χειρότερων χαβουζοβοθρολιμανίσιων αιπειστυμώνοΝ!!!!


Υ.Γ. Γιατρέ...ΟΙ ΜΠΑΣΚΙΝΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ!!!!
ΕΙΝΑΙ Υ Π Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Ι ... Σε διατεταγμένη υπηρεσία φυσικά απ το χαβουζιστάν... :redcard:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 15 Μάιος 2018, 12:14

elvetos giatros έγραψε:Καλώς τον Παλαιολόγο

Στο πι και φι αναρρωσες εσύ

Πες μου τι παίρνεις να το δίνω κι εγώ στους ασθενείς μου :lol:


:lol:

ε μπηκα για λιγο,τι να κανω εδω ολη την ωρα σπιτι :lol:

ειμαι παντως καλυτερα(νομιζω) :)


ΥΣ μην ξεχασω στα παραπανω,να βαλουν καμερες ΠΑΝΤΟΥ και με ηχο ε,γι ανα μην κανει καποιος την μυγα καμηλα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 15 Μάιος 2018, 12:19

Eπειδή κι εγώ σχολίασα τη φωτοβολίδα, στα πλαίσια μιας σχετικής αναφοράς σε αυτό , δε σημαίνει ότι εξισώνονται κάποιες πουστιές που δεν αναφέρονται τη συγκεκριμένη στιγμή. Πολύ αυθαίρετο συμπέρασμα αυτό.Το τι κάνουν οι μπάσταρδοι όλα αυτά τα χρόνια ή τι έκαναν προχθές οι 100 αδελφές σε 4 δικούς μας, επειδή δεν σχολιάστηκε και σε αυτή τη στιγμή δε σημαίνει ότι είναι αποδεκτό ή κάποιος το υπερασπίζεται. Μη λέμε τα αυτονόητα. Σχολιάστηκε μια κίνηση που θα μπορούσε να τα διαλύσει όλα και θα μπορούσε να αποφευχθεί μετά από όσα περάσαμε. Θα μπορούσε να πέσει πάνω σε αεκτσή και θα λέγαμε άλλα τώρα. Αλλά αυτό το σχόλιο δε σημαίνει ότι διακαιώνονται όλες οι πουστιές τους, επειδή δεν καυτηριάζονται κι εδώ. Κάποια πράματα μπορούν να ισχύουν ταυτόχρονα. Είναι μπάσταρδοι και λειτουργούν ανάλογα τόσα χρόνια. Τέλος. Το απέδειξαν και χθες και προχθές και φέτος και πέρσι. Ε και ο άλλος που πετά φωτοβολίδα διακινδυνέυοντας τα πάντα έκανε μαλακία, τι να λέμε τώρα. Δεν αναιρεί το ένα το άλλο. Δε θα μετράμε πόσες συλλαβές αναφέραμε στο ένα και πόσες στο άλλο για να τα ζυγίζουμε ή να κρίνουμε αν είμαστε υπέρ τουενός ή του άλλου.

Υγ. Είναι άλλο να χρησιμοποιούμε χαρακτηρισμούς για μια άποψη και άλλο για πρόσωπα , που δεν γνωρίζουμε κιόλας. Ας προσέχουμε λίγο.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τρί 15 Μάιος 2018, 12:26

goran, συμφωνώ με όσα αναφέρεις, όχι όμως και ότι δίνω συγχωροχάρτι στους χάρτινους και άλλους εχθρούς μας. Αυτοί έχουν το απυρόβλητο, είναι δεδομένο και πρόσφατη απόδειξη το ότι ο παρατηρητής του αγώνα ουδέν ανέφερε για τα επεισόδια στο πέταλο της αεχ. Αν γινόταν το 1/10 από αυτά στο δικό μας, μαύρο φίδι που μας έφαγε. Απλά, κοιτάζω τα του οίκου μας, γιατί όλοι είδαμε τι έγινε δύο φορές μέσα στην Τούμπα, πως μας έχουν στο μάτι και σε μας διυλίζουν τον κώνωπα, ενώ στους άλλους καταπίνουν αμάσητη την καμήλα.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4974
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 15 Μάιος 2018, 12:34

trouman έγραψε:Eπειδή κι εγώ σχολίασα τη φωτοβολίδα, στα πλαίσια μιας σχετικής αναφοράς σε αυτό , δε σημαίνει ότι εξισώνονται κάποιες πουστιές που δεν αναφέρονται τη συγκεκριμένη στιγμή. Πολύ αυθαίρετο συμπέρασμα αυτό.Το τι κάνουν οι μπάσταρδοι όλα αυτά τα χρόνια ή τι έκαναν προχθές οι 100 αδελφές σε 4 δικούς μας, επειδή δεν σχολιάστηκε και σε αυτή τη στιγμή δε σημαίνει ότι είναι αποδεκτό ή κάποιος το υπερασπίζεται. Μη λέμε τα αυτονόητα. Σχολιάστηκε μια κίνηση που θα μπορούσε να τα διαλύσει όλα και θα μπορούσε να αποφευχθεί μετά από όσα περάσαμε. Θα μπορούσε να πέσει πάνω σε αεκτσή και θα λέγαμε άλλα τώρα. Αλλά αυτό το σχόλιο δε σημαίνει ότι διακαιώνονται όλες οι πουστιές τους, επειδή δεν καυτηριάζονται κι εδώ. Κάποια πράματα μπορούν να ισχύουν ταυτόχρονα. Είναι μπάσταρδοι και λειτουργούν ανάλογα τόσα χρόνια. Τέλος. Το απέδειξαν και χθες και προχθές και φέτος και πέρσι. Ε και ο άλλος που πετά φωτοβολίδα διακινδυνέυοντας τα πάντα έκανε μαλακία, τι να λέμε τώρα. Δεν αναιρεί το ένα το άλλο. Δε θα μετράμε πόσες συλλαβές αναφέραμε στο ένα και πόσες στο άλλο για να τα ζυγίζουμε ή να κρίνουμε αν είμαστε υπέρ τουενός ή του άλλου.

Υγ. Είναι άλλο να χρησιμοποιούμε χαρακτηρισμούς για μια άποψη και άλλο για πρόσωπα , που δεν γνωρίζουμε κιόλας. Ας προσέχουμε λίγο.

Αν τυχόν αυτό το κομμάτι (με τα bold) αναφέρεται στο δικό μου post πιο πάνω, σε παρακαλώ ξαναδιάβασε το... ;)

Υ.Γ. Γερασίμου, συμφωνούμε αδερφέ, αλλά "το αυτονόητο ΠΡΕΠΕΙ να το επαναλαμβάνουμε", περισσότερο όταν έχει να κάνει με τους αλλόθρησκους και της ασυλίας που χαίρουν...Μέλη οπαδικού forum του Π.Α.Ο.Κ. είμαστε εδώ!!!!

Υ.Γ. 2...Ο (επιλεκτικός) big brother βλάπτει σοβαρά την υγεία...Των ΠΑΟΚτσήδων... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 15 Μάιος 2018, 12:49

Αναφέρομαι γενικά όταν πιάνουμε τέτοια θέματα. Για εσάς που σας διαβάζω πάντα ακόμα κι αν τύχει να μη συμφωνώ σε κάτι δεν θα μπορούσα να πω κάτι προσωπικά έτσι κι αλλιώς ο γραπτός λόγος είναι τόσο ελλειμματικό. Θυμάμαι που διαφωνούσα με άλλον ότι και το ρόλο να μην έπεφτε με γαύρο θα μας κάναν άλλη πουστιά, θέλοντας να πω ότι δεν έφταιγε το ρολο τελικά και το χέρι που το πέταξε. Τώρα όταν είδα το συγκεκριμένο τα πήρα. Ήθελα να το σχολιάσω κάποια στιγμή. Το έκανα. Τέλος. Δεν δέχομαι όμως ότι το σχόλιο αυτό συνεπάγεται αθώωση των στημένων εγκληματιών. Αυτά. Τέλος αυτή η κουβέντα από εμενα. Έχουμε άλλα μπροστά μας και πολύ ωραία.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 15 Μάιος 2018, 13:00

Αν είδες κάποιον άλλο προσωπικό χαρακτηρισμό μου, εκτός απ το "υπάνθρωποι" για τους μπασκίνες, τότε λάθεψες!

Όπως φυσικά πουθενά δεν έγραψα ότι "αθωώνουν κάποιοι τους στημένους εγκληματίες"...Αν κατάλαβες κάτι τέτοιο εσύ και "τα πήρες" τότε δεν φταίω σε κάτι...Γι αυτό μάλιστα σε παρακάλεσα να το ξαναδιαβάσεις το post μου... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 15 Μάιος 2018, 13:07

Ρε γκοραν, με τη φωτοβολίδα τα πήρα, όχι με εσένα.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 15 Μάιος 2018, 13:11

Τη φωτοβολίδα εννοώ ήθελα να σχολιάσω. Χαρακτηρισμός ήταν το αυτομαστιγωμενοι που είπε ο πιλότος τον οποίο εκτιμω κι έτσι το προσπερναω, καθώς όπως είπα ο γραπτός λόγος δε μας βοηθάει πάντα να καταλαβαινομαστε
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 0-2 mvp- Σχόλια & Παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 15 Μάιος 2018, 13:24

ΜΑΟ ΜΑΟ ΜΑΟ ΜΑΟ
ΠΟΥΣΤΑΡΑ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ ΣΕ ΓΑΜΑΩ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29904
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης