Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΖΕΒΕΔΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΡΕΣΠΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΒΑΡΕΛΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΟΥΡΙΤΣΙΟ
4
8%
ΣΑΚΧΟΦ
6
12%
ΠΕΛΚΑΣ
23
46%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
6
12%
ΛΗΜΝΙΟΣ
1
2%
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
1
2%
ΚΑΜΠΟΣ
8
16%
ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΝΙΑΣ
1
2%
 
Σύνολο ψήφων : 50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 18 Απρ 2018, 09:35

Δεν φταίει το γήπεδο, μην τρελαθούμε, εννοείται.

Η νοοτροπία με ενοχλεί.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 18 Απρ 2018, 09:47

Συμφωνώ με τον Οδυσσέα...ΩΣ ΕΔΩ, αλλά όχι μόνο στα λόγια...Ευκαιρία, έστω να το παλέψουμε και στην πράξη...
Επίσης, αν προκριθούν οι βλαχάντερς στον Τελικό, τότε θέλω ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ-ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να γίνει στο Καυτανζόγριο!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τετ 18 Απρ 2018, 10:29

Έχει πάρει μπρος ένας περίεργος μηχανισμός.

Να παίξουμε, λένε, τελικό με την ΑΕΚ για να αποδείξουμε ότι είμαστε καλύτερη ομάδα!
Να παίξουμε, λένε, τελικό στο ΟΑΚΑ για να αποδείξουμε ότι δεν φοβόμαστε κάτω από τα Τέμπη!
Μήπως να παίξουμε και με λιγότερους παίχτες ρε; Μήπως να παίξουμε και με δεμένα μάτια;

Αυτοί που όπου κάτσουν κι όπου σταθούν μιλάνε για το πόσο δίκαια βρίσκονται στην κορυφή, αυτοί είναι που πρέπει να αποδείξουν πράγματα. Αυτοί που επικοινωνιακά έχουν επιστρατεύσει λυτούς και δεμένους να μας πείσουν πως "η ΑΕΚ έπαιξε φέτος την καλύτερη μπάλα", αυτοί είναι που πρέπει να αποδείξουν πράγματα. Αυτοί, οι "άξιοι" πρωταθλητές, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να παίξουν τον τελικό στην Τούμπα. Είναι καλύτεροι αφού!
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 18 Απρ 2018, 10:44

Ο ίδιος "περίεργος" μηχανισμός είναι, που δεν σταμάτησε ποτέ, εδώ και 50+ χρόνια, προσπαθώντας να καταβάλει κάθε τι δίκαιο και σωστό, όλες τις αξίες και τα ιδανικά, ακόμα και τα δικά μας, με ατέλειωτη προπαγάνδα ψευτιάς!!!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τετ 18 Απρ 2018, 10:46

Εμ μου κλέβουνε βαθμούς, εμ έχω και να αποδείξω πράγματα! Ρε μήπως θέλετε να μας γυρίσετε τα μυαλά; :evil:
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 18 Απρ 2018, 13:06

Odi έγραψε:Δεν φταίει το γήπεδο, μην τρελαθούμε, εννοείται.

Η νοοτροπία με ενοχλεί.


ε νοοτροπία δεν αλλάζει κάποιος όταν θεωρεί τον εαυτό του a priori αδικημένο
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 18 Απρ 2018, 13:21

Νοοτροπία όμως δεν αλλάζει και όποιος θεωρεί τον εαυτό του a priori νταβατζή... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό potamda » Τετ 18 Απρ 2018, 13:38

Από έναν τελικό στο ΟΑΚΑ εγώ βλέπω μόνο αρνητικά.

Κερδίσαμε, αποδείξαμε τι και σε ποιους; Ότι είμαστε καλύτερη ομάδα; Γιατί δεν το ξέραμε; Απλά κάναμε το αυτονόητο.
Χάσαμε; Αποδείχθηκε ότι η ομάδα δεν μπορεί στο ΟΑΚΑ, τρελή καζούρα, εσωστρέφεια...

Ποιος μας λέει ότι δε μας την έχουν στημένη για να μας διαλύσουν και για του χρόνου;

Έχουμε αποδείξει σαν ΠΑΕ ότι έχουμε την παραμικρή δυνατότητα διασφάλισης και του ελάχιστου;

Με τα νεύρα στο τέρμα είμαστε σίγουροι ότι μπορούμε ως οπαδοί να προσπεράσουμε τις προκλήσεις;

Μήπως πάλι πάμε σαν πρόβατα στη σφαγή;
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5167
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 18 Απρ 2018, 13:42

Ο μόνος λόγος που δε θέλω ΟΑΚΑ είναι επειδή το θέλουν αυτοί. Σκατά στα μούτρα τους.
Από την άλλη μετά το τρίτο τεμάχιο όλη η Αθήνα θα ακούει το "να τοι, να τοι.."
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5539
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 18 Απρ 2018, 13:59

potamda έγραψε:Από έναν τελικό στο ΟΑΚΑ εγώ βλέπω μόνο αρνητικά.

Κερδίσαμε, αποδείξαμε τι και σε ποιους; Ότι είμαστε καλύτερη ομάδα; Γιατί δεν το ξέραμε; Απλά κάναμε το αυτονόητο.
Χάσαμε; Αποδείχθηκε ότι η ομάδα δεν μπορεί στο ΟΑΚΑ, τρελή καζούρα, εσωστρέφεια...

Ποιος μας λέει ότι δε μας την έχουν στημένη για να μας διαλύσουν και για του χρόνου;

Έχουμε αποδείξει σαν ΠΑΕ ότι έχουμε την παραμικρή δυνατότητα διασφάλισης και του ελάχιστου;

Με τα νεύρα στο τέρμα είμαστε σίγουροι ότι μπορούμε ως οπαδοί να προσπεράσουμε τις προκλήσεις;

Μήπως πάλι πάμε σαν πρόβατα στη σφαγή;

+μφωνώ απόλυτα!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 18 Απρ 2018, 14:01

Δε θέλω ΟΑΚΑ γιατί παρόλο που δε θέλω, θα αναγκαστώ να πάω στο γήπεδο με τον Αποστόλη.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gamt » Τετ 18 Απρ 2018, 14:10

GI4NNEN4 έγραψε:Έχει πάρει μπρος ένας περίεργος μηχανισμός.

Να παίξουμε, λένε, τελικό με την ΑΕΚ για να αποδείξουμε ότι είμαστε καλύτερη ομάδα!
Να παίξουμε, λένε, τελικό στο ΟΑΚΑ για να αποδείξουμε ότι δεν φοβόμαστε κάτω από τα Τέμπη!
Μήπως να παίξουμε και με λιγότερους παίχτες ρε; Μήπως να παίξουμε και με δεμένα μάτια;

Αυτοί που όπου κάτσουν κι όπου σταθούν μιλάνε για το πόσο δίκαια βρίσκονται στην κορυφή, αυτοί είναι που πρέπει να αποδείξουν πράγματα. Αυτοί που επικοινωνιακά έχουν επιστρατεύσει λυτούς και δεμένους να μας πείσουν πως "η ΑΕΚ έπαιξε φέτος την καλύτερη μπάλα", αυτοί είναι που πρέπει να αποδείξουν πράγματα. Αυτοί, οι "άξιοι" πρωταθλητές, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να παίξουν τον τελικό στην Τούμπα. Είναι καλύτεροι αφού!


Συμφωνώ απόλυτα! Άντε φθάνει με τις ''αποδείξεις της καλύτερης ομάδας''.
Να οριστεί άλλο γήπεδο σε άλλη πόλη κι αν επιμένουν ας έλθουν Θεσσαλονίκη.
Πόσους τελικούς δηλ. πρέπει να παίξουμε στην χαβούζα;
gamt
 
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Δευτ 02 Ιαν 2017, 10:09

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 18 Απρ 2018, 14:20

GI4NNEN4 έγραψε:Έχει πάρει μπρος ένας περίεργος μηχανισμός.

Να παίξουμε, λένε, τελικό με την ΑΕΚ για να αποδείξουμε ότι είμαστε καλύτερη ομάδα!
Να παίξουμε, λένε, τελικό στο ΟΑΚΑ για να αποδείξουμε ότι δεν φοβόμαστε κάτω από τα Τέμπη!
Μήπως να παίξουμε και με λιγότερους παίχτες ρε; Μήπως να παίξουμε και με δεμένα μάτια;

Αυτοί που όπου κάτσουν κι όπου σταθούν μιλάνε για το πόσο δίκαια βρίσκονται στην κορυφή, αυτοί είναι που πρέπει να αποδείξουν πράγματα. Αυτοί που επικοινωνιακά έχουν επιστρατεύσει λυτούς και δεμένους να μας πείσουν πως "η ΑΕΚ έπαιξε φέτος την καλύτερη μπάλα", αυτοί είναι που πρέπει να αποδείξουν πράγματα. Αυτοί, οι "άξιοι" πρωταθλητές, δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα να παίξουν τον τελικό στην Τούμπα. Είναι καλύτεροι αφού!


Σωστότατος
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Τετ 18 Απρ 2018, 14:27

Επισης,επειδη εχουμε διπλασιο μπατζετ απ την χαρτοσακουλα να ξεκινησουμε με 10 παιχτες.Αυτο θα ηταν το δικαιο.

ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΔΕΧΘΕΙ Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΧΑΡΤΟΣΑΚΟΥΛΑΣ
ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ.ΤΙ ΡΟΛΟ ΒΑΡΑΕΙ Ο ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ?ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ?

20 ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΣΤΟ ΚΑΥΤΑΤΖΟΓΛΕΙΟ-ΧΑΡΙΛΑΟΥ,ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΙΣΑ.ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 18 Απρ 2018, 15:00

Συμφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες.
Τελικός Βόλο, Λάρισα, Ηράκλειο, Πάτρα, Καβάλα, Καυτατζόγλειο, με ή χωρίς θεατές, με μαθητές στα παπάρια μου, αλλά επ΄ουδενί ΟΑΚΑ.
Δεν έχει επουδενί να κάνει με καταραμένα γήπεδα κ λοιπές ψωλιές, αλλά είναι θέμα principle.

Άσε που μας περιμένουν να πάρουμε κάβα και για του χρόνου. Και σε λέω πως αρχίζουν οι μπάτσοι κάτω να ρίχνουν χημικά λέγοντας πως έκανες επεισόδια. Γιατ'ί να το πούνε; Γιατί έτσι γουστάρουν.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες