Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΖΕΒΕΔΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΡΕΣΠΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΒΑΡΕΛΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΟΥΡΙΤΣΙΟ
4
8%
ΣΑΚΧΟΦ
6
12%
ΠΕΛΚΑΣ
23
46%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
6
12%
ΛΗΜΝΙΟΣ
1
2%
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
1
2%
ΚΑΜΠΟΣ
8
16%
ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΝΙΑΣ
1
2%
 
Σύνολο ψήφων : 50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 17 Απρ 2018, 22:09

Πόσο γουστάρω αυτήν την ομάδα..... Ο διαιτητής προκλητικος πολλά φάουλ σε βάρος μας όλα εφευρέσεις

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τρί 17 Απρ 2018, 22:26

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ψήφισα Shakhov γιατί ήταν παντού: Από την επίθεση που ο τερματάς του στέρησε δύο γκολ, μέχρι τις σωτήριες επεμβάσεις έξω από το κουτί μας. Πάσα με τη μία χωρίς χάσιμο χρόνου, σωστές θέσεις, καλές επεμβάσεις. Δεν είναι εντυπωσιακός στο παιχνίδι του κι αυτό του στερεί ψήφους, αλλά είναι πολύ ουσιαστικός.


++
Και απο κοντα σε αποδοση και ο Καμπος απο την ωρα που μπηκε,αλλα τελικα ψηφισα και εγω Σακχοφ.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5471
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 17 Απρ 2018, 23:14

Άξιοι πραγματικά. Εξακολουθούμε να παίζουμε σε ψηλές στροφές με τόσεςαλλαγές. Να μείνει αυτός ο κορμός και φαντάζομαι τι θα γινει του χρονου, πραγματικά είναι η πρώτη φορά που μπορούμε να πούμε κάτι για του χρόνου και ναείναι τόσο βάσιμο. Το μόνο που φοβάμαι είναι οι πο@στιές τους. Και δυστυχώς είναι μάστορες σε αυτά. Ειπώθηκε και παραπάνω. Αλλά η στάση του κόσμου στα δυο κρισιμα ματς φετος με κανει να αισιοδοξώ ότι και ο κόσμος παίζει άλλη μπάλα όταν θέλει και πρέπει να αυτοπεριοριστεί παρά τις π...στιές των άλλων..

:opaokara: :opaokara: :opaokara:
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 17 Απρ 2018, 23:19

τα χαιλαιτς ανεβηκαν καπου?
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 17 Απρ 2018, 23:23

Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Απρ 2018, 01:18

Κακό πρώτο ημίχρονο, νωθρότητα ή/και τεμπελιά από (σχεδόν?) όλους.

Στο β' έπαιξαν για να μην δώσουν δικαίωμα σε κανέναν και στο τελευταίο 20λεπτο έπαιξαν για την ομορφιά του αθλήματος, έπαιξαν όπως τους είδαμε και το Σάββατο.



MVP ο Μηχανικός που πήρε το μικρόφωνο και κέντησε στη μετάδοση.



Το ότι το ΟΑΚΑ είναι το ασφαλέστερο γήπεδο, εμένα με αρκεί.

Προέχει το "όσοι πάμε τόσοι ρθούμε", η υγεία δηλαδή. Μετά το αγωνιστικό. Και μετά το "σας δείραμε, σας τρέξαμε, σας κάναμε, σας ράναμε".




GoMaRoS έγραψε:ρε συ Ζαντε δεν κανεις μια αιτηση να σε βαλουν να κανεις αναμεταδοση και στο ΠΑΟΚ TV, να μην ακουμε την κ@λονοβα


Δεν ξέρω αν άκουγες που απάντησα στη μετάδοση, γι'αυτό τα γράφω κι εδώ:
Εγώ είμαι εκεί. Υπάρχουν μάτια και αυτιά στο γήπεδο να κρίνουν. Δεν θα πάω εγώ να ζητήσω κάτι από κανέναν προς το παρόν, δεν το θέλω. Την ελευθερία που έχει το μικρόφωνο του δικού μας ραδιοφώνου, δεν την προσφέρει κανένα άλλο ΜΜΕ, ή το ΠΑΟΚ TV.

Αν με θελήσει ποτέ κανείς, ξέρει πού να με βρει.



gkaletsi έγραψε:Μπράβο για την μετάδοση στα παλληκάρια μας. Μακάρι να συνεχίσετε όσο αντέχετε.



Να 'σαι καλά αδερφέ! Μην φοβάσαι. Ίσα ίσα, όσο μεγαλώνει το PAOKmania Web Radio, μεγαλώνει και η διάθεση! :pano:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τετ 18 Απρ 2018, 03:15

Άλλο ένα όμορφο παιχνίδι. Αυτή την ομάδα τη χαίρεσαι να τη βλέπεις με τόσες φάσεις. MVP Πέλκας και μετά ήταν πολύ καλοί οι Τζάλμα και Μπίσεσβαρ. Γενικά μου αρέσει πολύ ως λύση από τα αριστερά ο Μπίσεσβαρ και σήμερα έδειξε ξανά ότι μπορεί να παίξει 90 λεπτο. Στο τέλος του παιχνιδιού, που πολλοί χαλαρώσανε και κάνανε περιττές ενέργειες, ο Μπίσεσαρ είχε καθαρό μυαλό, σωστές επιλογές και έτρεχε.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 18 Απρ 2018, 07:51

Πράγματι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 18 Απρ 2018, 08:37

Ζαντός έγραψε:

Το ότι το ΟΑΚΑ είναι το ασφαλέστερο γήπεδο, εμένα με αρκεί.




Για τον τελικό, δεν υπάρχει άλλο γήπεδο, εντός Ελλάδας εκτός από το ΟΑΚΑ.
Κι όχι μόνο επειδή είναι το ασφαλέστερο.
Αν κάποιος μέσα απ τον σύλλογο, στο επιπέδο που παίρνει μέρος σε αποφάσεις φοβάται μια ομάδα που έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ της, έχει 27 νίκες 4 ισοπαλίες και 3 ήττες, ότι δεν θα αποδώσει επειδή το ''ΟΑΚΑ είναι καταραμένο'' δεν έχει θέση στον σύλλογο. Όποιος φοβάται, πέφτει και κοιμάται. Τέλος μ αυτές τις μαλακίες.
Πας, τους γαμάς όπως τους αξίζει και το σηκώνεις, απλά πράγματα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 18 Απρ 2018, 08:38

Ε, ναι
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Τετ 18 Απρ 2018, 08:56

Ζαντός έγραψε:Το ότι το ΟΑΚΑ είναι το ασφαλέστερο γήπεδο, εμένα με αρκεί.

Προέχει το "όσοι πάμε τόσοι ρθούμε", η υγεία δηλαδή. Μετά το αγωνιστικό. Και μετά το "σας δείραμε, σας τρέξαμε, σας κάναμε, σας ράναμε".

Στο ασφαλέστερο γήπεδο έχουν γίνει παμπολα επεισόδια.Η ταφρος του οακα βλέπει την αερογέφυρα του πανθεσσαλικου και γελάει.
Το αν θα γίνουν επεισόδια εξαρτάται αποκλειστικά από την διάθεση/επιθυμια των μπάτσων.Κανενα γήπεδο δεν αποτρεπει επεισόδια.Στο Πανθεσσαλικο αρκουσαν 5 γουρούνια σε κάθε πλευρά της αερογεφυρας για να μη γίνει το παραμικρό.Αλλα ΕΠΕΛΕΞΑΝ να έχουμε σόου.
18 τελικοί κυπέλλου και τους 14 τους έπαιξα στην Αθήνα.Ως πότε θα είμαι το κοροιδο παίζοντας στην έδρα του αντιπάλου?

Δώστε στη χαρτοσακουλα το ψυχολογικό πλεονέκτημα της έδρας και μετά κραξτε τους παίχτες μας γιατί μπήκαν νοθροι στο ματς.Είναι η έδρα,ανοητε.
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 18 Απρ 2018, 09:07

Συμφωνώ...Ειδικά για πέρυσι, ήταν ολοφάνερο ότι ο γκάγκστερ δεν ήθελε καν να ξεκινήσει το ματς γιατί έτρεμε...
Ήξερε ότι θα πέσει τσαπού, γι αυτό άφησαν την πεζογέφυρα αφύλαχτη κι έστειλε τους "παλικαράδες" του προς το μέρος μας να ξεσαλώσουν πετώντας δολοφονικές σωλήνες και ό,τι άλλο, για να προκληθεί αναβολή του αγώνα...
Ήταν καθαρά θέμα τύχης που δεν θρηνήσαμε θύματα, με αυτά που πετούσαν οι χαρτοβαλτοί τρύπιοι κωλόμαγκες!!!
Σε αγώνες Νίκη Βόλου - Λάρσα πάνω στην πεζογέφυρα έχει 2 διμοιρίες μπασκίνες, με 2-3.000 κόσμο εκατέρωθεν!!!!
Φέτος δηλαδή πάλι τι? "Και κερατάδες και δαρμένοι" εμείς απ τους αιπειστύμωναισ?..."ΩΣ ΕΔΩ" δεν φωνάζουμε?
Τελικός στο Καυτανζόγριο...Κατ Α Π Α Ι Τ Η Σ Η του Π.Α.Ο.Κ., όχι του Κατ ;)

:nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τετ 18 Απρ 2018, 09:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 18 Απρ 2018, 09:13

Πρόκριση σε τελικό και πάλι, για 19η φορά. Τους 14 τους έχω ήδη παίξει εκτός έδρας ας παίξω και τον 19ο. Ε όχι. Απλά όχι. Να παίξουμε στην δική μας έδρα έτσι για αλλαγή μέχρι να ισοφαριστεί αυτή η αδικία. Για 30 χρόνια σερί δηλαδή. Και μετά να έρθουμε να μετρήσουμε τους τίτλους μας.

Αυτά περί ασφάλειας τα ακούω βερεσέ. Αν υπάρχει θέληση, επισόδεια δεν γίνονται.

Απλά είναι οι μπάτσοι εκεί και λένε "αφήστε τους να σκοτωθούν, με λίγη τύχη θα απαγορευτούν οι μετακινήσεις, να πάρουμε κ εμείς το ρεπό μας σαν άνθρωποι".

Έτσι είναι τα πράγματα. Τελικός στο ΟΑΚΑ μόνο αν προκριθεί η Λάρισα. Δίκαια πράγματα σε έναν τελικό σε ουδέτερο γήπεδο.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 18 Απρ 2018, 09:32

Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας, φαντάζεστε κάτι πιο γλυκό από νίκη του ΠΑΟΚ σε τελικό στο ΟΑΚΑ επί της χάρτινης;
Πλάκα κάνουμε;
Το να ζητάμε να γίνει ο τελικός στη Τούμπα, είναι χωρίς αντίκρυσμα, να μιλάμε ρεαλιστικά.
Σιγά την έδρα κιόλας, που είναι το ΟΑΚΑ. Από 40 χιλιάδες και πάνω γίνεται έδρα κι αν .
Τι είδους χέσιμο είναι αυτό, δεν το καταλαβαίνω.
Δηλαδή το ΟΑΚΑ έφταιγε για το 4-1 με την ζέλα;
Ή μας σταμάτησε που παίξαμε στην Αθήνα με τον γαύρο και τον διασύραμε κι έκλαιγε στο ημιχρονο ο Λεμονής;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Πανιώνιος 3-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 18 Απρ 2018, 09:35

Sekeris4 έγραψε:Το αν θα γίνουν επεισόδια εξαρτάται αποκλειστικά από την διάθεση/επιθυμια των μπάτσων.


Δυστυχώς έχεις δίκιο.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες