Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

ΜVP

Πασχαλακης
13
14%
Ματος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρελα
2
2%
Κρεσπο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαλεζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αζεβεδο
3
3%
Κανιας
3
3%
Σακχοβ
6
7%
Πελκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουλουρης
14
15%
Μπισεσβαρ
49
53%
Μουλεν
2
2%
 
Σύνολο ψήφων : 92

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:27

Κακώς δεν ιδρύεται ένας Σ.Φ. ΠΑΟΚ "Η Μίρλα".
Θα ήτο ο πολυπληθέστερος...
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό psychologos » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:31

Θέλω άεκ τώρα. 3 νίκες σερί. Και να τους κουράσουμε για το πρωτάθλημα γιατί δεν έχουν τέτοιο πάγκο. Προσοχή τη δευτέρα στη συκιά. Θα ρθει να προκαλέσει για να την καβαλήσουμε και μετά να μας πάει για βιασμό. Μικροί τους κάναμε καζούρα και γελούσαμε. Έτσι χρειάζεται να κάνουμε και τη δευτέρα.
psychologos
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευτ 10 Φεβ 2014, 15:50

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:36

Ρε ταναπούσπερμα, τόσα χρόνια στον πάτο σου ήταν η σημαία και τώρα θυμήθηκες να την βγάλεις;; Όταν στήνατε κώλο στον γαύρο για να σας δίνει δανεικούς, τη σημαία πού την είχες; Στο στόμα;; Άντε μαλάκα σάπιε να πούμε...



Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46872
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:39

εγω ανησυχω για τα χαφ μας
ανησυχητικα τα σημαδια και στο β με ΠΑΣ και σημερα
λουφαξαμε ή οχι
πρωτη φορα δειξαμε τετοια εικονα αμυντικα(δευτερη μετα τα γιαννενα)
φυσικα εχει να κανει με την απωλεια τσιμιροτ,σημερα επιπλεον επειδη ο κρεσπο δεν επαιζε στο κεντρο αμυνας

αν ο μουλεν δεν δωσει τα κλεψιματα του τσιμιροτ(που χασαμε) δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος στα δυσκολα ματς
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:41

Εμένα δε με ένοιαζε η νίκη τόσο πολύ σήμερα. Φρέσκια θέλω την ομάδα για τον αγώνα της Δευτέρας με τον Κούγια. Το πρωτάθλημα είναι ο μεγάλος στόχος που θα μας αλλάξει επίπεδο. Εξάλλου μετά το 2-0 και κυρίως μετά το γκολ του Σάχωφ τελείωσε το παιχνίδι. Εκεί ο κόουτς έκανε ένα μικρό λάθος, καθώς έπρεπε να βγάλει στο ημίχρονο τον Μάτος και να περάσει Κρέσπο. Αν το είχε κάνει ούτε γκολ θα τρώγαμε. Όχι ότι με νοιάζει τόσο. Το Μάτος θέλω φρέσκο. Ευτυχώς πήρε ανάσες ο Βιεϊρίνια. Για μένα δηλ η 1η αλλαγή έπρεπε να γίνει στο 45, η αλλαγή του Πέλκα στο 55 και κρατάς την τελευταία στο 75, όπως και έκανε για να βάλει τον Μουλέν. Θα ήθελα περισσότερο Μπίσεσβαρ, που ήταν ο MVP μαζί με Πασχαλάκη (που ψήφισα). Ο Μπίσεσβαρ απέδειξε ότι είναι άριστος όταν παίζει φέτος και στα αριστερά. Δε θεωρώ λάθος την επιμονή με τον Μακ, αλλά και ο Σλοβάκος δεν έχει σωστή εικόνα. Φαίνεται ότι έχει παραπανίσια κιλά. Τον πιστεύω πολύ τον Σλοβάκο, έχει άγχος και τον κάνει ατομιστή, ενώ πρέπει όπως είπα να βελτιώσει φυσική κατάσταση.

Η διαχείρηση του Πέλκα είναι σημαντική γιατί κάνει στατς και για αυτό τον ήθελα λίγο πιο φρέκσο με Κούγια.

Ο Λημνιός καλώς πήρε ένα ακόμη παιχνίδι στα πόδια του, όπως και ο Κουλούρης. Μπράβο στον προπονητή για το ροτέισον και γενικά για την εικόνα του ΠΑΟΚ. Η κριτική μου είναι απλά ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο στην διαχείρηση ενός παιχνιδιού.

Ο Αζεβέδο δε νομίζω να παίξει βασικός με Κούγια. Είναι ρίσκο να χαλάσει η ισορροπία. Λογικά θα παίξει ο Βιέρι και θα μπει στο 60, για να περάσει στα εξτρέμ ο Βιέρι. Το πάει πολύ καλά ο Ρουμάνος στο θέμα και δε ρισκάρει. Σε σύγκριση με Βιεϊρίνια ΑΥΤΗ τη στιγμή αμυντικά είναι πιο αξιόπιστος ο Πορτογάλλος. Επιθετικά δε χρειάζεται καν σχόλιο.

Μπράβο και πάλι στην ΠΑΟΚΑΡΑ για μια ωραία βραδυά και μια πρόκριση με 5-1 τέρματα, επί του 4ου της βαθμολογίας.

Το καλό για το ροτέισον του Ατρόμητου (και των παικτών που δεν είχαν δικαίωμα), είναι ότι την Κυριακή θα τελειώσουν την ΕΟ. Ήδη ακούγονται φωνές κατά του χοντρού από οπαδούς της ΕΟ...
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:44

Παλαιολόγος έγραψε:......... δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος στα δυσκολα ματς


Παλαιολόγε, εσύ γενικά ρε αδερφέ δεν είσαι αισιόδοξος και ικανοποιημένος με τίποτα! :mrgreen: :lol:
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9506
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:52

τα συκα συκα λεω
θα δεις και ενα σωρο θετικα μου σχολια για παιχτες,θα δεις ομως και τα αρνητικα
κοιταξε γιαννη οταν εδω υπηρχε φουλ της αισιοδοξιας με την ομαδα ιβιτς,εγω εγραφα πως με τα χαφ που εχουμε τοσο αργα θα μας γλεντανε οι αθλητικες ομαδες, νωρις νωρις τα γραφα,εφαγα και μπαν,εφαγα και γιουχα πολυ(αν και δεν προκαλουσα) τελικα τα ειδαμε...ευτυχως ομως πηραμε το κυπελο!

φετος λεγαν τι λεγαν για αεκ,εγω εγραφα πως η αεκ εχει νευρο εχει θεληση,εχει τρεξιματα κανει εξυπνες κινησεις θα ναι ο ανταγωνιστης μας και αυτα νωρις νωρις φυσικα και τι δεν ακουσα,μεχρι που απαντες τελικα ειδαν το προφανες μετα τα ντερμπι

για τον ΠΑΟΚ εγραφα για λημνιο,για πελκα,πως πρεπει να μπουν να δωσουν νευρο,πιεση πραγμα που οντως ειδαμε(δεν υπολογιζα σ κουλουρη που επισης βοηθησε σε αυτον τον τομεα)

οι παραπανω ηταν οι βασικες μου παραδοχες που υποστηριξα και ας ετρωγα κραξιμο.
τωρα λεω παλι κατι που δεν θα αρεσει και το λεω νωρις νωρις στο θριαμβευτικο 1-3 πως τρωμε τοσες φασεις τοσο στο β με ΠΑΣ οσο και σημερα οχι μονο επειδη λουφαρουμε οταν τα σκορ ειναι υπερ μας
αλλα φοβαμαι επειδη τα αμυντικα χαφ μας δεν μπορουν να ανταπεξελθουν και τα προβληματα θα ειναι χειροτερα στα ντερμπι
η ελπιδα μας ειναι αυτος ο γαλλος να διορθωσει την απιστευτη εμπνευση της διοικησης να πουλησει το βασικο μας αμυντικο χαφ με τα περισσοτερα κλεψιματα μεσουσης της σεζον.αν καλυψει μεγαλο μερος των κλεψιματων που χασαμε απο τον τσιμιροτ(σε συνδυασμο με κανιας) τοτε ναι ειμαστε το φαβορι..για να ανεβαζει την ομαδα δεν τον φοβαμαι,φανηκε και σημερα πως ειναι κινητικος,τρεχει και την πασα δειχνει να εχει,στο λιγο που επαιξε.Αν λοιπον το κανει και δεσει με τους υπολοιπους αποκτησουμε γρηγορα την συνοχη μας,τοτε θα τους παρουμε ολους αερα...διαφορετικα με κανιας σακχοφ,ειμαστε σφιχτοι,αν και η ελπιδα πεθαινει τελευταια.εχουν και αυτοι καποια θετικα(π.χ αυτος ο σακχοφ θυμιζει μπερι στα ρημπαουντ στο γκολ,ο ενας δεν ειχε αλμα αυτος δεν τρεχει δεν κανει βρισκεται ομως στην σωστη στιγμη)
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Παρ 09 Φεβ 2018, 00:57, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 09 Φεβ 2018, 00:52

Αν υπήρχε ποδοσφαιρολαγνεία, δηλαδή να καυλώνουν κάποιοι πραγματικά με το ποδόσφαιρο, τότε οι φάσεις του Biseswar θα ήταν πορνό.


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46872
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Παρ 09 Φεβ 2018, 01:01

Παλαιολόγε σε πειράζω ρε συ!
Καλά κάνεις και έχεις ανησυχίες μιας και όντως υπάρχουν σοβαρές ατέλειες στην συνοχή της ομάδας μας.
Ωστόσο μην μασάς, όλα θα πάνε καλά. Με σοβαρότητα και χωρίς κόμπλεξ ηττοπάθειας (φυσικά και χωρίς δάκτυλο από τα κοράκια), ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΦΟΒΗΘΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!

Edit... XAXAXAXA, τι ωραία και γλαφυρά τα περιγράφεις Ζαντέ!
Έτσι ακριβώς. :mrgreen:
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9506
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Hermann » Παρ 09 Φεβ 2018, 01:02

Νίκη της ομάδας σε μια μέρα που δεν ήταν στα καλύτερα της. Συγχαρητήρια για τη πρόκριση, ευελπιστώ ότι θα έχουμε αεκ στα ημιτελικά για να τους το κλείσουμε το στοματάκι μια και καλή.

Στα του αγώνα: Θετικό το ότι βγήκε ο Μάτος γιατί ξεκίνησαν τα νευράκια που είχε και πέρυσι όταν κουραζόταν. Ο Μπίσεσβαρ είναι όαση και είναι κρίμα που παίρνει τόσο λίγο χρόνο συμμετοχής. Βελτιωμένος Κάνιας σε σχέση με τα προηγούμενα χάλια. Γενικά όλοι κυμαίνονταν βαθμολογικά από το 5 και πάνω. Ο μόνος που πραγματικά συνεχίζει να με απογοητεύει είναι ο Μακ. Επιλογή του αποτελεί η κατάσταση στην οποία βρίσκεται, ο ΠΑΟΚ δεν είναι αφορμή για να ζούμε ωραία στην Ελλαδίτσα που αγαπάμε. Το καλοκαίρι ας γυρίσει στη Ζενίτ και ας επενδύσουμε πάνω στον Λάμπρου.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 09 Φεβ 2018, 01:08

Hermann έγραψε:
Στα του αγώνα: Θετικό το ότι βγήκε ο Μάτος γιατί ξεκίνησαν τα νευράκια που είχε και πέρυσι όταν κουραζόταν. .


ετσι ναι

edit γιαννη δεν παρεξηγω ,εισαι απο τις πιο νηφαλιες φωνες εδω μεσα,χαρα μου να διαβαζω μηνυματα σου ακομα και παρατηρησεις.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Παρ 09 Φεβ 2018, 01:46

aspromaura ioannina έγραψε:Υ.γ. για καποιον λογο θα ηθελα να δω στα δυο ντερμπι τον Σακχοφ βασικο. Ειναι πολυτελεια να εχεις 8αρι με τη δικη του ευχερεια στο σκοραρισμα και θα πρεπει να το εκμεταλλευτουμε αυτο.

Ισχυει αυτο που λες απλως επειδη δεν εχει τα τρεξιματα, αν ανοιξει ο ρυθμος, χαθηκε, οπως εγινε σημερα στις αρχες του β.
Το κακο ειναι πως δεν τον ευνοουν και τα ζευγαρια στο κεντρο, θελει πολυ γρηγορο 6αρι διπλα του για να σκουπιζει, αν ο μουλεν ειναι και λιγο 6αρι σαν τον τσιμι, εχει ελπιδες.


panpangr77 έγραψε:Ωραιο επιτυχες ροτεισον ,δεν κανω κριτικη σε παικτες και προπονητη συνεχιζουμε .Η ομαδα σημερα αποδειξε πολλα...

τα πες ολα σε μια φραση!


Παλαιολόγος έγραψε:εγω ανησυχω για τα χαφ μας
ανησυχητικα τα σημαδια και στο β με ΠΑΣ και σημερα
λουφαξαμε

αν ο μουλεν δεν δωσει τα κλεψιματα του τσιμιροτ(που χασαμε) δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος στα δυσκολα ματς


Τα ειπα παραπανω για τα χαφ, ο κανιας ειναι σκια του εαυτου του και θα εχουμε θεμα στο 6.

Sent from my E6653 using Tapatalk
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 09 Φεβ 2018, 02:17

Με την κουλα θα εχουμε προβλημα εκει. Ο χιμενεθ επειδη ακριβως ειναι αριστος στο να διαβαζει το παιχνιδι, θα φορτωσει τρεχαντηρια τα χαφ και θα μας κοψει στη μεση. ΜΕΓΑ λαθος η μη ελευση παιχταρα στο 6
Dimg4
 

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Παρ 09 Φεβ 2018, 04:41

Μήπως ξέρει κανείς πού είμαστε με τα ρεκόρ;
Οι 13 σερί νίκες σε επίσημα (Π+Κ) είναι ρεκόρ στην ιστορία μας;
Οι 8 σερί νίκες στο πρωτάθλημα;

Αν και φυσικά αυτά είναι λεπτομέρειες και το σημαντικό είναι ο/οι τίτλος/οι, μια και γράφουμε ιστορία φέτος ας το παρακολουθήσουμε κι αυτό.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-3 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Παρ 09 Φεβ 2018, 06:57

Μπραβο στην ομαδα. Το χαρηκα το αποτελεσμα. Αυτος ο Κωτσοπουλος τους παντως πολυ καλος. Μπηκε αλλαγη και πηγε να μας κερδισει μονος του. Τι μερος του λογου ειναι;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ...
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης