ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΡΕΥ
2
3%
ΜΑΤΟΣ
19
29%
ΒΑΡΕΛΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΛΕΖΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
2
3%
ΤΣΙΜΙΡΟΤ
1
2%
ΣΑΚΧΟΦ
4
6%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
13
20%
ΛΗΜΝΙΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΕΛΚΑΣ
3
5%
ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ
8
12%
ΚΑΜΠΟΣ
2
3%
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
1
2%
ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ
10
15%
 
Σύνολο ψήφων : 65

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thomkat » Τετ 20 Δεκ 2017, 19:03

Ρε παιδιά τόσους εχθρούς έχουμε παντού, να φτιάξουμε κι άλλους και μάλιστα εσωτερικούς; Για τους πυρσούς;
thomkat
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 14:21

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό miselinio » Τετ 20 Δεκ 2017, 19:07

Γιατι να μην ριξει ο βλακας πυρσο,αυτος πληρωνει το προστιμο,αυτος πληρωνει τα διαρκειας που εχει ο κοσμος και του στερει την χαρα να δει την ομαδαρα μας ,το πιο πιθανον ειναι να μπαινει τζαμπα στο γηπερδο,αλλα θα κανουμε κριτικη στον προεδρο ,κανε μετεγραφες ρε φερε παιχταραδες ειμαστε εμεις που σε σκισαμε να παιζεις χωρις κοσμο μισο πρωταθλημα,αρε Μαναβης και Νικολας που σας χρειαζονται,αυτοι οι λιγοι μονο με σουτια καταλαβαινουν. :nairepaok:
miselinio
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ 03 Σεπ 2015, 16:06

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Τετ 20 Δεκ 2017, 20:30

gpaok έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Η ιδια η παε παρακαλαει να ακολουθησουμε τον νομο. Οποιος δεν το κανει και προκαλει προστιμο και κλεισιμο της τουμπας, ειναι εχθρος μου. ΑΠλα και ξαστερα

Διαφωνούμε σε πολλά.....εδω όμως συμφωνούμε.

απ τα ίδια
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Τετ 20 Δεκ 2017, 21:05

miselinio έγραψε:Γιατι να μην ριξει ο βλακας πυρσο,αυτος πληρωνει το προστιμο,αυτος πληρωνει τα διαρκειας που εχει ο κοσμος και του στερει την χαρα να δει την ομαδαρα μας ,το πιο πιθανον ειναι να μπαινει τζαμπα στο γηπερδο,αλλα θα κανουμε κριτικη στον προεδρο ,κανε μετεγραφες ρε φερε παιχταραδες ειμαστε εμεις που σε σκισαμε να παιζεις χωρις κοσμο μισο πρωταθλημα,αρε Μαναβης και Νικολας που σας χρειαζονται,αυτοι οι λιγοι μονο με σουτια καταλαβαινουν. :nairepaok:


Τα είπες όλα! +1926
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Τετ 20 Δεκ 2017, 21:10

thomkat έγραψε:Ρε παιδιά τόσους εχθρούς έχουμε παντού, να φτιάξουμε κι άλλους και μάλιστα εσωτερικούς; Για τους πυρσούς;


Γιατί κάποιοι κοιτάζουν να ικανοποιήσουν τη γκάβλα τους με τρόπο που στερεί από τους υπόλοιπους τη δυνατότητα να δούμε την ομάδα, την οποία ζημειώνει οικονομικά και ίσως, αν και εύχομαι όχι, αγωνιστικά.
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Othin » Τετ 20 Δεκ 2017, 22:54

Πολλοί οπαδοί, όχι μόνον της ομάδας μας, ως νέοι στο κουρμπέτι και μεγαλωμένοι με τα φου μπου τα «πίνω μπάφους και παίζω προ» και την κατ΄ εμέ γελοία, επιτηδευμένη και φτιασιδωμένη δημοσιοποίηση κάθε ιδιωτικής και προσωπικής στιγμής, αγνοούν την «ετυμολογία» των ίδιων τους των πράξεων και επιλογών. Δεν γνωρίζουν δηλαδή, γιατί πρέπει ή δεν πρέπει να ανάβονται οι πυρσοί, γιατί πρέπει ή δεν πρέπει να διαμαρτυρηθούμε, με ποιον τρόπο πρέπει να το κάνουμε αυτό κοκ.

Ο ΠΑΟΚτσής όμως οφείλει να το ξέρει, τουλάχιστον όπως έμαθα εγώ τον ΠΑΟΚτσή. Αν αυτό αλλάξει στο μέλλον, τότε προσωπικά θα πάψω να συμμετέχω σε ο,τιδήποτε αφορά το οπαδικό ή το φίλαθλο κίνημα. Από τότε που νομίζω ότι κατάλαβα τι περίπου συμβαίνει στη γειτονιά μου, έπαψε να με ενδιαφέρει η φίλαθλη ιδιότητα. Μόνον ο ΠΑΟΚ. Αυτό είναι δικαίωμά μου. Ας γεμίσουν άλλοι τα νέα όμορφα γήπεδα. Σεβαστή η άποψη περί εξευρωπαϊσμού του ελληνικού ποδοσφαίρου, αλλά δεν με αγγίζει. Όχι όσο διαφεντεύουν ακόμα τη χώρα μου καθάρματα του κοινού ποινικού δικαίου.

Ο ΠΑΟΚτσής (πρέπει να) ξέρει ότι δεν επιδιώκει τους ηλίθιους τσακωμούς για να βγάλει viral στο youtube. Δεν προκαλεί ούτε γουστάρει τον καβγά. Αλλά ξέρει και ότι δεν τον φοβάται. Ξέρει ότι αν τον προκαλέσουν ή τον αδικήσουν θα τους πάρει ο διάολος τον πατέρα και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει. Δεν θα κάνει τον μαλάκα, δεν τον έκανε ποτέ για κανένα αντίτιμο. Αυτόν τον ρόλο τον αφήνει για τους ποκίτες αθηναίους που τον έχουν σπουδάσει και το χουν και δουλεμένο το ρολάκι στην προσωπική και επαγγελματική τους ζωή. Ούτε θα περιμένει να κάνει τον μάγκα με ξένα αρχίδια όπως οι ξεφτιλισμένοι γαβροπίθηκοι με τις πλάτες διαπλεκόμενων πρακτόρων, πρεζεμπόρων και πουλημένων μπάτσων.

Το να χαρακτηρίζεις ολοφάνερα άδικο, πουλημένο, ηλίθιο, ενεργούμενο κοκ τον νομοθέτη, αλλά να υποστηρίζεις dura lex sed lex προσωπικά δεν το δέχομαι. Και θεωρώ υγιέστερο να συμπεριφέρεσαι ως να μη νομοθέτησε ποτέ και να επιδιώκεις παντί τρόπω έστω και τραμπούκικα την εξαφάνισή του, από το να αποδεχτείς την τερατογένεση και να προσπαθείς ως νέος Σίσυφος να σηκώσεις μοιρολατρικά για πολλοστή φορά τον λίθο της νομιμοφροσύνης ως την κορυφή του βουνού και την δικαίωση που δεν θα έρθει ποτέ.

Και όχι, το τυράκι του πρωταθλήματος δεν το τρώω ως δήθεν δέλεαρ για να «κάτσω καλά». Ή έχω αρχές που τηρώ και στα φρύδια μου όλα τα άλλα ή κάνω τον μάγκα υπό προϋποθέσεις.

Θα έθετα το ερώτημα αν πέρυσι το αξίζαμε εμείς το πρωτάθλημα και άν θεωρούμε ότι ο γάβρος το πήρε με τη διαιτησία και με αποφάσεις στα χαρτιά, αλλά φοβάμαι ότι μερικοί συνοπαδοί μου θα απαντήσουν χειρότερα και από τον γαβαθιώτη. Άστο καλύτερα. Είκοσι χρόνια συστηματικής πλύσης εγκεφάλου έχουν κάνει δουλειά. Εδώ βλέπουμε και ανεχόμαστε ως μελλοντικό σωτήρα τον κούλη με τον συρφετό του που μας έφερε σε αυτήν την κατάντια, στην αναγνώριση της ανωτερότητας του γάβρου θα κολλήσουμε?

ΥΓ1. Φίλε simba καταλαβαίνω το πνεύμα σου και το σέβομαι παρότι διαφωνώ. Νομίζω ότι καταλαβαίνεις κι εσύ την άποψή μου, έστω κι αν διαφωνείς.

ΥΓ2. Respect σε Odi και giapas.

ΥΓ3. Το να δείξω λιγούρης και ξεφτίλας προκειμένου να πάρω ένα σκατοπρωτάθλημα που το έχω χεσμένο, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Ή μήπως όχι? Τόσα χρόνια λοιπόν ξερογλείφομαι για τα πρωταθλήματά τους και στα φρύδια μου πώς τα κατακτούν και ζηλεύω γιατί δεν έχω τους τίτλους του γάβρου? Και όλα τα άλλα είναι παπαριές καμαρωτές? Ζηλεύω τις πέτσινες φιέστες τους και κρυφοκοιτάζω τα γλέντια τους στα παραλιακά κωλομάγαζα? Συλληπητήρια, καλά σαράντα κι ευχαριστώ για το φοντάν, αλλά δεν θα πάρω.
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio.
Weil alle Menschen verschieden sind, haben die gleichen Rechte.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Σάβ 13 Φεβ 2010, 20:04

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aquila » Πέμ 21 Δεκ 2017, 00:35

Από τη μια έχουμε ένα νόμο που προφανώς γράφτηκε από κάποιον που τελούσε υπό την επήρεια ουσιών. Να τον πούμε ηλίθιο; Να τον πούμε.
Από την άλλη έχουμε κάτι τύπους που προφανώς γνωρίζουν το νόμο και Παρ όλα αυτά ανάβουν πυρσούς. Δύο είναι τα κύρια πιθανά ενδεχόμενα:
Α) Οι τύποι έχουν γραμμένους στ @@ τους όλους τους φιλάθλους που θα ήθελαν να δουν την ομάδα όπως και την ομάδα την ίδια για να κάνουν το κέφι τους.
Β) Νομίζουν ότι είναι έξυπνοι και ότι Μ αυτόν τον τρόπο καταδεικνύουν την ηλιθιότητα του νομού χωρίς να κάνουν κακό στην ομάδα.

Στην πρώτη περίπτωση είναι κακομαθημένα κωλοπαιδα.
Στή δεύτερη είναι απλά μπετοβλακες.
Θα προτιμούσα το Α που είναι σε κάποιο βαθμό αναστρέψιμο αλλά νομίζω συμβαίνει το Β.

Τα άλλα περί αντίστασης στο κατεστημένο κτλ τα ακούω βερεσε.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Jairo » Πέμ 21 Δεκ 2017, 00:58

thomkat έγραψε:Ρε παιδιά τόσους εχθρούς έχουμε παντού, να φτιάξουμε κι άλλους και μάλιστα εσωτερικούς; Για τους πυρσούς;

Εμείς θα τους φτιάξουμε?Δέν είναι ήδη εχθροί της ομάδας και των φιλάθλων της?
Δέν σε τρυπάνε και σε καταστρέφουν απο μέσα?Είναι ΠΑΟΚ αυτοί?Αλήθεια τους ξέρει κανείς?
Αυτοί μας έχουν γραμμένους στα π@πάρια τους ρε.Τον ΠΑΟΚ και εμάς.Κανονικότατα.
Όσο άμυαλος και να είσαι υπάρχει και ένα όριο.Μήπως δέν είναι τόσο άμυαλοι?
Καμμία γελοία δικαιολογία πλέον, κανένα έλεος γι αυτούς.ΤΕΛΕΙΩΣΤΕ ΤΟΥΣ!
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1540
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 01:22

Othin έγραψε:Πολλοί οπαδοί, όχι μόνον της ομάδας μας, ως νέοι στο κουρμπέτι και μεγαλωμένοι με τα φου μπου τα «πίνω μπάφους και παίζω προ» και την κατ΄ εμέ γελοία, επιτηδευμένη και φτιασιδωμένη δημοσιοποίηση κάθε ιδιωτικής και προσωπικής στιγμής, αγνοούν την «ετυμολογία» των ίδιων τους των πράξεων και επιλογών. Δεν γνωρίζουν δηλαδή, γιατί πρέπει ή δεν πρέπει να ανάβονται οι πυρσοί, γιατί πρέπει ή δεν πρέπει να διαμαρτυρηθούμε, με ποιον τρόπο πρέπει να το κάνουμε αυτό κοκ.

Ο ΠΑΟΚτσής όμως οφείλει να το ξέρει, τουλάχιστον όπως έμαθα εγώ τον ΠΑΟΚτσή. Αν αυτό αλλάξει στο μέλλον, τότε προσωπικά θα πάψω να συμμετέχω σε ο,τιδήποτε αφορά το οπαδικό ή το φίλαθλο κίνημα. Από τότε που νομίζω ότι κατάλαβα τι περίπου συμβαίνει στη γειτονιά μου, έπαψε να με ενδιαφέρει η φίλαθλη ιδιότητα. Μόνον ο ΠΑΟΚ. Αυτό είναι δικαίωμά μου. Ας γεμίσουν άλλοι τα νέα όμορφα γήπεδα. Σεβαστή η άποψη περί εξευρωπαϊσμού του ελληνικού ποδοσφαίρου, αλλά δεν με αγγίζει. Όχι όσο διαφεντεύουν ακόμα τη χώρα μου καθάρματα του κοινού ποινικού δικαίου.

Ο ΠΑΟΚτσής (πρέπει να) ξέρει ότι δεν επιδιώκει τους ηλίθιους τσακωμούς για να βγάλει viral στο youtube. Δεν προκαλεί ούτε γουστάρει τον καβγά. Αλλά ξέρει και ότι δεν τον φοβάται. Ξέρει ότι αν τον προκαλέσουν ή τον αδικήσουν θα τους πάρει ο διάολος τον πατέρα και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει. Δεν θα κάνει τον μαλάκα, δεν τον έκανε ποτέ για κανένα αντίτιμο. Αυτόν τον ρόλο τον αφήνει για τους ποκίτες αθηναίους που τον έχουν σπουδάσει και το χουν και δουλεμένο το ρολάκι στην προσωπική και επαγγελματική τους ζωή. Ούτε θα περιμένει να κάνει τον μάγκα με ξένα αρχίδια όπως οι ξεφτιλισμένοι γαβροπίθηκοι με τις πλάτες διαπλεκόμενων πρακτόρων, πρεζεμπόρων και πουλημένων μπάτσων.

Το να χαρακτηρίζεις ολοφάνερα άδικο, πουλημένο, ηλίθιο, ενεργούμενο κοκ τον νομοθέτη, αλλά να υποστηρίζεις dura lex sed lex προσωπικά δεν το δέχομαι. Και θεωρώ υγιέστερο να συμπεριφέρεσαι ως να μη νομοθέτησε ποτέ και να επιδιώκεις παντί τρόπω έστω και τραμπούκικα την εξαφάνισή του, από το να αποδεχτείς την τερατογένεση και να προσπαθείς ως νέος Σίσυφος να σηκώσεις μοιρολατρικά για πολλοστή φορά τον λίθο της νομιμοφροσύνης ως την κορυφή του βουνού και την δικαίωση που δεν θα έρθει ποτέ.

Και όχι, το τυράκι του πρωταθλήματος δεν το τρώω ως δήθεν δέλεαρ για να «κάτσω καλά». Ή έχω αρχές που τηρώ και στα φρύδια μου όλα τα άλλα ή κάνω τον μάγκα υπό προϋποθέσεις.

Θα έθετα το ερώτημα αν πέρυσι το αξίζαμε εμείς το πρωτάθλημα και άν θεωρούμε ότι ο γάβρος το πήρε με τη διαιτησία και με αποφάσεις στα χαρτιά, αλλά φοβάμαι ότι μερικοί συνοπαδοί μου θα απαντήσουν χειρότερα και από τον γαβαθιώτη. Άστο καλύτερα. Είκοσι χρόνια συστηματικής πλύσης εγκεφάλου έχουν κάνει δουλειά. Εδώ βλέπουμε και ανεχόμαστε ως μελλοντικό σωτήρα τον κούλη με τον συρφετό του που μας έφερε σε αυτήν την κατάντια, στην αναγνώριση της ανωτερότητας του γάβρου θα κολλήσουμε?

ΥΓ1. Φίλε simba καταλαβαίνω το πνεύμα σου και το σέβομαι παρότι διαφωνώ. Νομίζω ότι καταλαβαίνεις κι εσύ την άποψή μου, έστω κι αν διαφωνείς.

ΥΓ2. Respect σε Odi και giapas.

ΥΓ3. Το να δείξω λιγούρης και ξεφτίλας προκειμένου να πάρω ένα σκατοπρωτάθλημα που το έχω χεσμένο, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Ή μήπως όχι? Τόσα χρόνια λοιπόν ξερογλείφομαι για τα πρωταθλήματά τους και στα φρύδια μου πώς τα κατακτούν και ζηλεύω γιατί δεν έχω τους τίτλους του γάβρου? Και όλα τα άλλα είναι παπαριές καμαρωτές? Ζηλεύω τις πέτσινες φιέστες τους και κρυφοκοιτάζω τα γλέντια τους στα παραλιακά κωλομάγαζα? Συλληπητήρια, καλά σαράντα κι ευχαριστώ για το φοντάν, αλλά δεν θα πάρω.

Τα σέβη μου...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό adidas1926 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 05:05

Jairo έγραψε:
thomkat έγραψε:Ρε παιδιά τόσους εχθρούς έχουμε παντού, να φτιάξουμε κι άλλους και μάλιστα εσωτερικούς; Για τους πυρσούς;

Εμείς θα τους φτιάξουμε?Δέν είναι ήδη εχθροί της ομάδας και των φιλάθλων της?
Δέν σε τρυπάνε και σε καταστρέφουν απο μέσα?Είναι ΠΑΟΚ αυτοί?Αλήθεια τους ξέρει κανείς?
Αυτοί μας έχουν γραμμένους στα π@πάρια τους ρε.Τον ΠΑΟΚ και εμάς.Κανονικότατα.
Όσο άμυαλος και να είσαι υπάρχει και ένα όριο.Μήπως δέν είναι τόσο άμυαλοι?
Καμμία γελοία δικαιολογία πλέον, κανένα έλεος γι αυτούς.ΤΕΛΕΙΩΣΤΕ ΤΟΥΣ!


Μην είσαι τόσο αδίστακτος και αιμοβόρος παλίκαρε,δείξε λίγο έλεος.
adidas1926
 
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 21:22

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 05:36

Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου το ίδιο πράγμα: οι ανεγκέφαλοι που κάνουν κακό στον ΠΑΟΚ κλπ. Παλιά πετούσαν μπουκάλια και αναπτήρες στην γωνία στο κόρνερ στην 4, σήμερα πετάνε πυρσούς, κάποτε μπαίναν μέσα στο γήπεδο και έκλεινε η Τούμπα. Τελικά τίποτε δεν άλλαξε, ως καθαρά θέμα στατιστικής, ο ΠΑΟΚ πάντα θα έχει αυτό το άκρο της κανονικής κατανομής που θα πετάξει ρουκέτα παράλληλα (από τον Μπλιώνα στο πέρυσι με αεκ), ή θα πετάξει πυρσό κλπ. Φυσικά, κάποτε κάποιος θα πάθει ζημιά, θα πάει στο νοσοκομείο και θα βγούνε οι πολιτικοί μας της πλάκας και θα μιλήσουν ξανά για την κατάντια του ποδοσφαίρου και τον κακό ΠΑΟΚ. Ολο αυτό το περίεργο loop αντικατοπτρίζει την εικόνα της κοινωνίας (μας, αν και πολλοί από μας ζούν εκτός), μιάς κοινωνίας άδικης, διεφθαρμένης, στην οποία κυριαρχεί η ατιμωρησία και η λαμογιά. Απλά τα πράγματα, στο αρχαίο πλέον γήπεδο της αγαπημένης μας Τούμπας, αυτές οι ακραίες καταστάσεις και εκφράσεις πολλών (πλέον), θα συνεχιστούν και έχουν να κάνουν με την κοινωνία.

Η νέα Τούμπα θα παράσχει περιορισμούς και δυσκολίες σε αυτούς που θα θέλουν να κάνουν κάτι ακραίο. Παρόλαυτά, τίποτα δεν εμποδίζει κάποιον να μπεί μέσα στο γήπεδο, ή να έρθουν ῾φιλοξενούμενοι᾽ και να γίνουν επεισόδια.

Το να βάζουμε σκληρούς νόμους για πυρσούς σε μία κοινωνία όπου κυριαρχεί η ατιμωρησία, είναι σαν να ξεσκίζουμε στο φόρο τον ελεύθερο επαγγελματία για να πληρώσουμε τα εκατομύρια δημοσίων υπαλλήλων. Υπάρχει περίπτωση ο φορολογούμενος να καταλάβει ποτέ την σημασία του φόρου όταν αυτός παέι στην τσέπη του βολεμένου; Ετσι και ο οπαδός δεν θα καταλάβει ποτέ γιατί δεν πρέπει να ρισκάρει την ζωή του και την ζωή άλλων.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 21 Δεκ 2017, 10:32

Δεν πιστεύω το γεγονός ότι ακόμα μιλάτε γι αυτό το τόσο απλό θέμα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 11:22

Η ομάδα παλεύει στο γήπεδο για πρωτάθλημα και οι επαναστάτες στην κερκίδα παλεύουν για το δικαίωμα τους να πετάνε πυρσούς . Επιτέλους ήρθε η ώρα που η ομάδα ξεπερασε εμάς τους οπαδούς . Λογικό σε κάποιους που όλη τους η οπαδικη υπόσταση στηρίζετε σε πυρσούς και μανουρες να μην αρέσει αλλά δυστυχώς για αυτούς είναι η πραγματικότητα . Δυστυχώς για αυτούς ευτυχώς για μας.

Othin

Πολύ ωραίο και ρομαντικό το κείμενο αλλά το θέμα είναι τόσο γελοίο που πραγματικά είναι ανούσιο . Να μιλούσαμε για κάποιο νόμο άδικο απέναντι στη κοινωνία που επηρεάζει πραγματικά τη ζωή μας να σου πω μπράβο και να παει να γ@μηθει και το πρωτάθλημα να τα κάνουμε όλα πουτ@να . Αλλά όλο αυτό για τους πυρσούς; Αστείο. Προτιμώ λοιπόν να πάρει ο ΠΑΟΚ έναν τίτλο που του τον έχουν στερήσει πάρα πολλές φορές παρά να κερδίσω το δικαίωμα να πετάω πυρσούς .

Η αντίδραση σε όλα δεν είναι επανασταση, είναι εφηβεία και κάποια στιγμή πρέπει να μεγαλώσουμε σαν οπαδοί.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2425
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 11:37

Othin έγραψε:
ΥΓ3. Το να δείξω λιγούρης και ξεφτίλας προκειμένου να πάρω ένα σκατοπρωτάθλημα που το έχω χεσμένο, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Ή μήπως όχι? Τόσα χρόνια λοιπόν ξερογλείφομαι για τα πρωταθλήματά τους και στα φρύδια μου πώς τα κατακτούν και ζηλεύω γιατί δεν έχω τους τίτλους του γάβρου? Και όλα τα άλλα είναι παπαριές καμαρωτές? Ζηλεύω τις πέτσινες φιέστες τους και κρυφοκοιτάζω τα γλέντια τους στα παραλιακά κωλομάγαζα? Συλληπητήρια, καλά σαράντα κι ευχαριστώ για το φοντάν, αλλά δεν θα πάρω.


ΑΑΑΑυτο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΑΟ Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Πέμ 21 Δεκ 2017, 22:14

Ειλικρινα δεν περιμενα τοσες πολλες φωνες να λενε :
Η παρτη μας, η γκαβλα μας, η μαγκια μας, αυτη ειναι η αποψη μας και αυτο ειναι η ομαδα για μας.
Το αν η αποψη τους καταστρεφει την ομαδα δεν παιζει κανενα ρολο.
Μαλλον αδεια η σχεδον αδεια θα ειναι η Τουμπα απο εδω και περα
Κριμα να καταστραφουν ολα γιατι καποιοι θελουν να παραμεινουν στα παλια ενω ο κοσμος προχωραει
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες