Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
43
61%
ΚΡΕΣΠΟ
1
1%
ΜΑΛΕΖΑΣ
2
3%
ΜΑΤΟΣ
5
7%
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΝΙΑΣ
3
4%
ΣΑΚΧΟΦ
2
3%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
7
10%
ΛΗΜΝΙΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΕΛΚΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΚ
3
4%
ΚΑΜΠΟΣ
3
4%
ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ
1
1%
ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 71

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Τετ 25 Οκτ 2017, 23:27

@obanebane
Κι εγώ εύχομαι να διαψευστώ και όσο πιο οικτρά τόσο πιο πολύ θα το χαρώ..
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 25 Οκτ 2017, 23:32

cellophan έγραψε:
obanebane έγραψε:Από τον τάφο θα έρθει ο Αλκετας;


Όχι ρε μπάνε......κλεισμένος δηλαδή; Πακετωθήκαμε......



Πιο κλεισμένος δε γίνεται σελοφάν μου. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elmo3334 » Τετ 25 Οκτ 2017, 23:41

Παιδιά δεν ξέρω για σας αλλα εγώ ντρέπομαι με αυτές τις εμφανίσεις που κάνει η ομάδα μας. Μια παρατήρηση να κάνω μόνο. Στη φάση του γκολ καταφανέστατα η άμυνα του Απόλλωνα μου φαίνεται ολίγον αδρανής αν καταλαβαίνεται που το πηγαίνω. Πιο ρεζίλι δηλαδή δεν γίνεται... Γνώμη μου πάντα!

Η μεγαλύτερη ήττα της διοίκησης και κατεπέκταση του κ. Σαββίδη ήταν για μένα η μη παραμονή του Ίβιτς στο τιμόνι αυτής της ομάδας. Ο μονάδικός προπονητής που του έφερε τίτλο στην ομάδα μετά απο 14 ολόκληρα χρόνια (τα 5 τελευταία επί εποχής Σαββίδη) και δεν κατάφερε να τον διατηρήσει.
elmo3334
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ 25 Οκτ 2017, 23:28

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Οκτ 2017, 23:54

elmo3334, δεν χρειάζεται να κάνεις πολλές φορές το ίδιο ποστ, μια φορά αρκεί, αρκεί να εγκριθεί από κάποιον διαχειριστή.

Η έγκριση προφανώς δεν γίνεται αυτόματα, οπότε ζητείται κατανόηση σε ώρες που δεν υπάρχει διαχειριστής online.

Καλώς όρισες!




Θα ήθελα λίγο να επεκταθείς όσον αφορά το σημείο που λες ότι η άμυνα του Απόλλωνος σε φάνηκε λίγο αδρανής.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 25 Οκτ 2017, 23:57

Καλως οριζεις εναν τυπο που μας γραφει οτι οι του Απολλωνα εκατσαν και εχασαν,πας καλα ανθρωπε μου;
Και για τους δυο σας πηγαινει αυτο.
Ποιος ενεκρινε το ποστ και γιατι;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Οκτ 2017, 23:58

Μια χαρά πάω. Εύχομαι να το εννοείς "καλοπροαίρετα"...

Όπως καλωσορίζω, έτσι μπορώ και να απομακρύνω.

Άσε τον άνθρωπο να μας πει.



Τι ήθελα και πάτησα εδώ μέσα γαμώ τη πουτάνα μου, αμέσως με άναψαν τα λαμπάκια...
Άντε πάω για ύπνο!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elmo3334 » Τετ 25 Οκτ 2017, 23:59

Οπως θα είδες ήταν η πρώτη μου δημοσίευση. Μετά κατάλαβα οτι περνάει απο έγκριση. Σορρυ! Αν θες μπορείς να διαγράψεις αυτό το μήνυμα και την παρατήρησή σου για να μην ξεφύγουμε από το θέμα μας που ειναι ο ΠΑΟΚ!



Οκ, αλλά θα με επιτρέψεις να επιμείνω στην τελευταία μου πρόταση.

Ζαντός


Ζαντός έγραψε:elmo3334,
Θα ήθελα λίγο να επεκταθείς όσον αφορά το σημείο που λες ότι η άμυνα του Απόλλωνος σε φάνηκε λίγο αδρανής.
elmo3334
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ 25 Οκτ 2017, 23:28

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 26 Οκτ 2017, 00:02

Τι να μας πει ρε συ ρομαν,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια;
Χθεσινος εισαι,τοσο καιρο μοντ.
Μονο καλα σας αρεσει να ακουτε;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elmo3334 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 00:14

Ζαντός έγραψε:elmo3334, δεν χρειάζεται να κάνεις πολλές φορές το ίδιο ποστ, μια φορά αρκεί, αρκεί να εγκριθεί από κάποιον διαχειριστή.

Η έγκριση προφανώς δεν γίνεται αυτόματα, οπότε ζητείται κατανόηση σε ώρες που δεν υπάρχει διαχειριστής online.

Καλώς όρισες!




Θα ήθελα λίγο να επεκταθείς όσον αφορά το σημείο που λες ότι η άμυνα του Απόλλωνος σε φάνηκε λίγο αδρανής.


Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! :nairepaok:
Δεν είπα πουθενά ότι ήταν στημένο το παιχνίδι. Απλώς δεν αμύνεσαι έτσι στο 90'. Μου φάνηκε πολύ χαλαρή η αμυντική τους λειτουργία σε εκείνη την φάση. Είδα σε επανάληψη πολλές φορές τη φάση και ήθελα αναφέρω αυτό που παρατήρησα. Τώρα να κάποιος θέλει να το δει ως θετικό συγκυριακό συμβάν δεν θα φέρω αντίρρηση. Ο καθένας έχει την γνώμη του και την εκφέρει ελεύθερα. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. ;)
elmo3334
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ 25 Οκτ 2017, 23:28

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 02:19

Ζαντός έγραψε:elmo3334, δεν χρειάζεται να κάνεις πολλές φορές το ίδιο ποστ, μια φορά αρκεί, αρκεί να εγκριθεί από κάποιον διαχειριστή.

Η έγκριση προφανώς δεν γίνεται αυτόματα, οπότε ζητείται κατανόηση σε ώρες που δεν υπάρχει διαχειριστής online.

Καλώς όρισες!




Θα ήθελα λίγο να επεκταθείς όσον αφορά το σημείο που λες ότι η άμυνα του Απόλλωνος σε φάνηκε λίγο αδρανής.


Ναι γιατι τελευταια ολο καποιοι εδω μεσα "κατι ξερουν"
Dimg4
 

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 26 Οκτ 2017, 05:21

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 05:49

Διαβάζοντας τα σχόλια διακρίνεις μια κεντρική ιδέα πως στο ποδοσφαιρικό τμήμα κάτι δεν πάει καλά
Όλοι εδώ μέσα αγαπάμε τον ΠΑΟΚ και τον θέλουμε μεγάλο και δυνατό αλλά πάνω από όλα τον θέλουμε
ΨΥΧΩΜΕΝΟ και ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟ για την νίκη θέλουμε όταν παίζει να μας εκπροσωπεί να παίζει και για μας ρε αδερφέ!
Οι παίκτες είναι ποιοτικοί οι πληρωμές τους γίνονται κανονικά οι εγκαταστάσεις είναι άρτιες ο Κόσμος που τους ακολούθει πολύς ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ που έλειπαν με την έλευση των
Ρεϊ , Μακ , Σαμπράνο , Βιερίνια , Μαουρίσιο , Ελ Καντουρί
Για να παίξεις παθιασμένα και ψυχωμένα 90 λεπτά χρειάζονται 2 βασικά συστατικά ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΡΗΞΗ
Αν δούμε όλα τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ δεν πρόκειτε να βρούμε αυτά τα 2 ΠΟΥΘΕΝΑ
Όποιος ευθείνετε για αυτό πρέπει άμεσα να παραιτηθεί
Δεν επιτρέπετε όμως παίκτες όπως ο Πελκας και ο Δεληγιανίδης να παίζουν έτσι για να «την πουν» στον προπονητή γιατί στην τελική χαλάνε την δική τους εικόνα και διακαιόνουν τον προπονητή που δεν τους χρησιμοποίησε(εγώ εχθές το είπα 3 φορές πως να σε βαλει με τον γαυρο όταν με την καλαμαριά είσαι τόσο χαλιά ?) ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΝ ΕΜΑΣ
από αυτούς ειδικά τους παίκτες θέλω το 150% γιατί τους θεωρώ «δικούς μας»
Αν ο προπονητής έχει καταφέρει να έχει περισσότερους εχθρούς από φίλους τότε έχει χάσει το παιχνίδι και ή πρέπει να παραιτηθεί ή πρέπει να βρεί τρόπους συμφιλίωσης αλλιώς καίει την ομάδα εις γνώσην του και αυτό είναι τουλάχιστον ανήθικο.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ
(και εάν το κάνουμε θα χρειασθούν πολύ κόπο να μας ρίξουν από εκεί).
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 26 Οκτ 2017, 05:56

elmo3334 έγραψε:Στη φάση του γκολ καταφανέστατα η άμυνα του Απόλλωνα μου φαίνεται ολίγον αδρανής


Έτσι σε φάνηκε γιατί ο Μακ χρησιμοποίησε ως οπτικό μπλοκ το αμυντικό για να κάνει χαζό τον τερματοφύλακα. Σε τέτοιες φάσεις φαίνεται η κλάση τού παίκτη.

Επίσης αν μιλάς για αδράνειες στην άμυνα, οι δικοί μας ήταν αδρανείς περισσότερες φορές και ειδικά σε ότι είχε να κάνει με τη γραμμή τού οφ-σάιντ. Για να μην πω για την επίθεση που ήταν δράμα, από την άποψη οτι πάμπολες φορές παίκτης ξεσκιζόταν να δημιουργήσει κενά και οι υπόλοιποι δεν έκαναν κίνηση στο χώρο.

Άσε δε και τη στραβοκλωτσιά τού 92 αντί να κοντρολάρει και να σουτάρει για να καθαρίσει το παιχνίδι. Παρα λίγο στο 94' να το πληρώσουμε. Καλά σ'αυτά τα παιδιά τίποτε δεν γίνεται πια μάθημα;
Τελευταία επεξεργασία από Rexaris και Παρ 27 Οκτ 2017, 04:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 05:56

elmo3334 έγραψε:
Ζαντός έγραψε:elmo3334, δεν χρειάζεται να κάνεις πολλές φορές το ίδιο ποστ, μια φορά αρκεί, αρκεί να εγκριθεί από κάποιον διαχειριστή.

Η έγκριση προφανώς δεν γίνεται αυτόματα, οπότε ζητείται κατανόηση σε ώρες που δεν υπάρχει διαχειριστής online.

Καλώς όρισες!




Θα ήθελα λίγο να επεκταθείς όσον αφορά το σημείο που λες ότι η άμυνα του Απόλλωνος σε φάνηκε λίγο αδρανής.


Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! :nairepaok:
Δεν είπα πουθενά ότι ήταν στημένο το παιχνίδι. Απλώς δεν αμύνεσαι έτσι στο 90'. Μου φάνηκε πολύ χαλαρή η αμυντική τους λειτουργία σε εκείνη την φάση. Είδα σε επανάληψη πολλές φορές τη φάση και ήθελα αναφέρω αυτό που παρατήρησα. Τώρα να κάποιος θέλει να το δει ως θετικό συγκυριακό συμβάν δεν θα φέρω αντίρρηση. Ο καθένας έχει την γνώμη του και την εκφέρει ελεύθερα. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. ;)


Αρα η Καλαμαριά αμύνθηκε λυσσαλέα 90 λεπτά και μετά λέει δεν τρώω ένα γκολ ? να δω πως είναι ρε φίλε.
Ωραια έκατσε και το έφαγε και στα επόμενα 3 λεπτά γιατί χρειάσθεικες 2 φορές τον Πασχαλάκη να κάνει απόκρουση σε σχεδόν τετ-α-τετ άλλαξαν γνώμη μετά ?
Αλήθεια τι είναι ποιο εύκολο να αδρανήση 1-2 παίκτες για 2 δευτερά ή να στήσεις μια άμυνα να κάτσει να φάει γκολ στο 90' ?
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ 0-1,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lakisscorpio » Πέμ 26 Οκτ 2017, 07:19

τι σχολιο να κανεις για το παιχνιδι???οι γελοιες εμφανισεις συνεχιζονται!!!τι ειπες Γιωργακη Σαββιδη??θελεις πρωταθλημα??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καλα αγορινα μου....πανε στην γυναικουλασου,αραξε σπιτι,και παιξε playstation.εκει μπορει και να παρεις πρωταθλημα με αυτον τον ΠΑΟΚ!!!!!και αν γινετε,σε παρακαλουμε,,,μην πολυμιλας....εκτειθεσαι!!!
lakisscorpio
 
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: Παρ 22 Φεβ 2008, 10:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες