Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Matos
5
11%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Mihojevic
1
2%
Βιερινια
11
23%
Mauricio
1
2%
Shakhov
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
5
11%
Mak
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Prijovic
24
51%
El Kaddouri
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Campos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Κυρ 06 Μάιος 2018, 13:05

Άντε για τους πυρσούς να πούμε ότι δημιουργούν ατμόσφαιρα.
Με τις κροτίδες τί παίζει; Εκτός από εκνευρισμό στους υπόλοιπους, δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι.
Π.Α.Ο.Κ. παντού
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 06 Μάιος 2018, 13:11

giapas έγραψε:Για πολύ κόσμο τέλος εποχής το ματς.

Δηλαδη;;;
Ποιος ειναι ο πολυς ο κοσμος;;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Κυρ 06 Μάιος 2018, 13:22

Αν οι κροτίδες και οι πυρσοί σήμαιναν την "μη υποταγή", αν είχαν έστω και τον παραμικρό αντίκτυπο στους κλέφτες και τους συνεργάτες τους, αν είχαν έστω και το παραμικρό νόημα στο χθεσινό παιχνίδι, να συμφωνούσα.

Το μόνο που κατάφεραν ήταν να εκνευρίσουν την πλειοψηφία του κόσμου που ήταν στο γήπεδο και ΤΙΠΟΤΑ περισσότερο. Ούτε γιορτινή ή οπαδική ατμόσφαιρα δημιούργησαν, ούτε τίποτα. Ο μόνος αντίκτυπος που (ενδεχομένως, δεν ξέρω σίγουρα) θα έχουν, θα είναι κανά 2 αγωνιστικές κεκλεισμένων. Οι μόνοι που θίγονται είναι αυτοί που αγοράζουν διαρκείας και η ομάδα. Κανένας άλλος.

Είμαι υπέρ των πυρσών στα γήπεδα και κατά των κροτίδων που τις θεωρώ ότι πιο βλακώδες υπάρχει. Όμως το τι θα γίνει με το θέμα αυτό και τον τρόπο αντίδρασης στον ηλίθιο δήθεν "πολιτικώς ορθό" κανονισμό περί πυρσών, δεν θα τον αποφασίσουν 30 άτομα. Εγώ ως οπαδός δεν το δέχομαι.

Οι ανούσιες εκδηλώσεις μαγκιάς είτε με πυρσούς και κροτίδες (όπως χθες, όχι κάθε φορά, για να μην παρεξηγούμαι, γιατί όλοι μας μηδενός εξαιρουμένου, και χαρήκαμε και υπερηφανευόμαστε για το pyroshow με τον gay), είτε με χαζοποσταρίσματα στα social media, δεν προσφέρουν τίποτα, συνεπώς δεν με λένε και τίποτα. Αν και το ποστ μου απαντά ουσιαστικά σ' αυτό του Sera, εννοείται ότι δεν απευθύνεται αποκλειστικά σ' αυτόν. Είναι η προσωπική μου άποψη και τροφή για σκέψη.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 06 Μάιος 2018, 13:50

Για την ομάδα δεν έχω να πω τίποτα. Είναι άξιοι πρωταθλητές κι αυτό είναι δεδομένο. Είδαμε μπάλα και είδαμε και ουσία στο μεγαλύτερο μέρος του πρωταθλήματος.

Χθες αισθάνθηκα μεγάλη απογοήτευση, ίσως για πρώτη φορά στα όσα χρόνια ασχολούμαι με τον ΠΑΟΚ, με τον κόσμο.
Και εννοώ αυτούς που δεν ήταν εκεί. Το ματς έπρεπε να είναι sold out, τη μέρα που βγήκαν τα εισιτήρια. Αν γινόταν κανονικά απονομή, θα είχαν φύγει τα εισιτήρια σε κάνα δίωρο. Δεν ξέρω ποια η διαφορά, στα μυαλά αυτών που αποφάσισαν να κάτσουν να το δουν στον καναπέ, μιας και η ομάδα πήρε επί της ουσίας και με άνεση το πρωτάθλημα, απλά η ελληνική μαφία δεν της επέτρεψε να κάνει απονομή.

Από κει και πέρα, όσοι ήταν χθες εκεί θα θυμούνται αυτή τη μέρα για χρόνια, για πολλούς λόγους. Και για την υπερηφάνεια και για την πίκρα και την αίσθηση της αδικίας που μας έπνιγε όλους και για όσα ζήσαμε στο τέλος και για την μαγική κερκίδα του 2ου ημιχρόνου.

Τα μυαλά μας τώρα στον τελικό. Σε ένα ματς που δεν έχουμε να αποδείξουμε τίποτα, αλλά επιβάλλεται μια γερή φάπα στον χάρτινο θίασο της νεοφώτιστης και νεοσύστατης κούλας.
Τελευταία επεξεργασία από Mīngus και Κυρ 06 Μάιος 2018, 14:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 14:02

μην μπερδευουμε τα πραγματα...δεν ειπε κανεις οτι ειναι καμια αντιδραση οι πυρσοι ή οι κροτιδες...αυτο που λεω ειναι οτι βαρεθηκα τη σταση "μην αναβετε πυρσους θα μας τιμωρησουν, μην κανετε αυτο θα μας τιμωρησουν, μην κανετε εκεινο θα μας τιμωρησουν"...μονιμως το δαχτυλο στον καθρεφτη...

ποιος θα μας τιμωρησει ρε παιδια, αυτοι που μας τιμωρουν ανεξαρτητου του τι γινεται??ποσα ακομα παραδειγματα να αντιπαραθεσουμε...

δεν υπαρχουν νομοι για τον ΠΑΟΚ...οι νομοι για τον ΠΑΟΚ γραφονται και εκτελουνται επι τοπου...δεν εχει νοημα να τα συζηταμε...

προσωπικα δεν θα μπω στην διαδιακασια να κατηγορησω κανεναν, επειδη δεν "εφαρμοσε το νομο" πλεον...

εδω οι αλλοι επαναφεραν τον κομινη τι καθομαστε και συζηταμε, αφηστε το καλυτερα οσα περισσοτερα γραφουμε τοσο πιο πολυ τρελενομαστε...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 06 Μάιος 2018, 14:15

Αυτοί που μας κυνηγούν δεν είναι έξυπνοι. Μόνο πονηροί. Είναι σαν έναν επαγγελματία μποξέρ που μαλώνει με έναν άσχετο από πολεμικές τέχνες, αλλά δεν θέλει να ρίξει την πρώτη γροθιά, γιατί μπορεί να θεωρηθεί ο ίδιος υπεύθυνος. Έτσι του κάνει συνεχές ψυχολογικό bullying, του βρίζει τη μάνα, τον πατέρα και κάποια στιγμή ο άλλος δεν αντέχει άλλο, σπάει και του επιτίθεται. Και τότε, δυστυχώς, πληρώνει το βαρύ τίμημα.
Αυτό ακριβώς μας κάνουν. Με στημένους διαιτητές και στημένους δικαστές.
Εδώ χρειάζεται πολύ εξυπνάδα και τεράστιος αυτοέλεγχος από μέρους μας για να μπορέσουμε να το ξεπεράσουμε όλο αυτό και να φύγουμε μπροστά. Αν όμως φύγουμε δεν θα βλέπουν ούτε τη σκόνη μας.
Βρήκαν μια αφορμή από έναν ΑΝΟΗΤΟ που πέταξε ένα χαρτί στον "προπονητή" και μια στιγμιαία ΑΝΟΗΣΙΑ του Ιβάν. Γι' αυτό ακριβώς γίνεται το bullying σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Για να ξεσπάσουμε και να μας τιμωρήσουν ΒΑΡΕΙΑ. Αν καταφέρουμε και δεν την πατήσουμε ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.
Το ξέρουν.
Οι πυρσοί και οι κροτίδες, όπως και οι ανωτέρω ΑΝΟΗΣΙΕΣ τους κάνουν να τρίβουν τα χέρια τους.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό adidas1926 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 16:29

Εγινε τοσο καιρο υπομονη να μην αναβει ουτε σπιρτο ειτε στη Τουμπα ειτε εκτος εδρας.Ο λαος υποδειγματικος και στα 2 ντερμπυ και αναψαν καποια πραγματα στο τελευταιο αδιαφορο ματς για φετος και αμεσως κραξιμο λες και εγινε κατι σπουδαιο ή κατι που δε γινεται τα τελευταια 20 τουλαχιστον χρονια.Ποιος τριβει ρε παιδια τα χερια του με τους πυρσους στη Τουμπα σιγα τωρα..Χωρια οτι σε ολη την ευρωπη δίνεται μαχη απο πολλους οπαδους για τη καταργηση τέτοιας μορφης νομων.Εδω αναψανε οι λιβερπουλ(!!) σε ημιτελικο τσου λου..

Και δεν ειναι 30-40 ατομα οσοι συμφωνουν με το άναμμα.Ειναι το συντριπτικο ποσοστο των οργανωμενων κακα τα ψεματα.
adidas1926
 
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 21:22

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 06 Μάιος 2018, 16:33

μα αφου υπαρχει κανονισμος,εστω τραβηγμενος
και μπορει να τιμωρηθει η εδρα

γιατι πρεπει αυτοι οι 20,30 να τον παραβλεπουν ιδιως μετα τα οσα εγιναν(!) και κυριως να αδιαφορουν για τους χιλιαδες αλλους συνοπαδους τους.

απο εναν εγωισμο;
αν αλλαξει ο κανονισμος αλλο πραγμα ή αν διαφωνουμε με τον κανονισμο
δεν βλεπεις πως μα γλεντανε ολοι; ποσες φορες παιξαμε με κοσμο φετος;
εχει λοιπον λογικη να συμβει;

αν δεν τιμωρηθει με καμια αγωνιστικη η ομαδα θα ειναι επειδη απλουστατα τωρα δεν τρεχει καστανο,ο τιτλος δοθηκε στον δευτερο,νεες ποινες πλακωσαν,η ομαδα εχει εξοντωθει.

εμεις για πρεπει να προσθετουμε και ενα χαλικι πανω στους ωμους μιας ομαδας που κουβαλαει κοτρωνες;
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Κυρ 06 Μάιος 2018, 17:02

Δεν έχω να προσθέσω κάτι. Ειπώθηκαν σχεδόν όλα νομίζω.

Το μόνο που έχω να πω είναι ότι η σεζόν δεν τελείωσε, οπότε, τα ολοκληρωμένα highlights της χρονιάς αργούν μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, αναφέρομαι στον επερχόμενο τελικό.

Επίσης, και κλείνω με αυτό, τα highlights της χρονιάς δεν χωρούν σε ένα τρίλεπτο βιντεάκι, νομίζω.

:pano:
Τελευταία επεξεργασία από apaikto$ και Κυρ 06 Μάιος 2018, 17:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 06 Μάιος 2018, 17:07

Δεν είπαμε ότι συμφωνούμε με τον νόμο. Αλλά δε θα καταργηθεί αν αυτός που διαφωνεί ανάβει πυρσούς οποτε μπορεί. Το μόνο που θα πετύχει είναι να γίνει οπαδός από την τιβί γιατί θα είναι κλειστή η Τούμπα . Δεν είναι θέμα πόσοι συμφωνούν. Όλοι συμφωνούμε. Αλλά υπάρχει νόμος. Και δεν αλλάζει ο νόμος άμα βαράς σφαλιάρες στο σβέρκο σου. Μα τι το συζητάμε δεν καταλαβαίνω. Έρχεται ο κλέφτης και ξέχασε να με πάρει και την τηλεόραση. Και γω την σπάω για να εκτονωθω...για την κλεψια.

Ενάντια και στον νόμο και σύστημα, ΟΚ, αλλά όχι με αυτοτραυματισμους.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 06 Μάιος 2018, 17:08

Άμα ξεκινήσουμε του χρόνου με δύο κεκλεισμένων ποιο το κέρδος????? Ποιο?????? Μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος? Πολεμήσαμε το σύστημα και το κρατος? Αλλάξανε οι νόμοι?? χεστηκανε
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 06 Μάιος 2018, 18:29

αλιμονο αν επιχειρηματολογουμε για το αυτονοητο
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 06 Μάιος 2018, 18:41

sourmenetes έγραψε:
giapas έγραψε:Για πολύ κόσμο τέλος εποχής το ματς.

Δηλαδη;;;
Ποιος ειναι ο πολυς ο κοσμος;;;


ΑΦΜ θέλεις ή σου κάνουν και ονοματεπώνυμα;
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 06 Μάιος 2018, 21:20

Αυτός ο πολύς ο κόσμος έχει πρόβλημα πες του.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 21:52

Εγώ δεν ξέρω κανέναν τέτοιο εδώ στην Πτολεμαΐδα

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης