Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Matos
5
11%
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Mihojevic
1
2%
Βιερινια
11
23%
Mauricio
1
2%
Shakhov
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
5
11%
Mak
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Prijovic
24
51%
El Kaddouri
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Campos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ 05 Μάιος 2018, 23:32

goran 64 έγραψε:
Προσωπικά νιώθω περήφανος, που βρέθηκα σήμερα ανάμεσα σε όσους αποθεώσαμε τους πανάξιους Πρωταθλητές!
Όχι φυσικά τους 20-30-40 κωλόμαγκες των κροτίδων και των πυρσών, αλλά όλους τους υπόλοιπους, περίπου 15.000!

:nairepaok:


Υ.Γ. Εύχομαι να μπορούσαν να ταυτοποιηθούν απ τις κάμερες και να μην τους επιτρέπονταν να κατέβουν στο ΟΑΚΑ!


ετσι ακριβως
μονο στο ΟΑΚΑ όμως ; αυτοι μπορουν να δωσουν αφορμη και στα επομενα χρονια να μας εξοντωσουν κατω
δεν φαινεται να εχουν θεση σε κερκιδα,δεν δειχνουν να καταλαβαινουν
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Σάβ 05 Μάιος 2018, 23:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 05 Μάιος 2018, 23:33

pilotos έγραψε:Μπήκα αργά. Δεν είχα κουράγιο να μπω από νωρίς. Ένιωθα την υποχρέωση όμως να είμαι εκεί.
Γιατί; Γιατί ΠΑΟΚ είσαι.
Φτάνοντας στη γνωστή θέση εκεί στα χαμηλά, είδα τον άλλον που η τελευταία φορά που ιδωθηκαμε, ήταν όταν ήμασταν αγκαλιασμενοι σαν μωρά παιδιά στο γκολ του Βαρέλα.
Η μετεπειτα παγωμαρα, κράτησε μέχρι και σήμερα.
Πώς είσαι ρε;
Δεν νιώθω καλά ρε μλκ.
Ούτε εγώ
Κάνε κουράγιο, ψηλά το κεφάλι, θα το περάσουμε κι αυτό...


Χιλιάδες συναισθήματα, την ώρα του αγώνα, δευτερόλεπτο δεν είδα μπάλα, όπως νομίζω κι οι περισσότεροι σήμερα, μόνο φωνή βγάλαμε με την ψυχή μας κι ας ήταν στην αρχή βουβή.
Σιγά σιγά όμως τα τσιμέντα έβγαλαν θύμησες...
Με γύρισαν 30βαλε χρόνια πίσω και το νατοι νατοι οι πρωταθλητές έβγαινε από κάτω, ερχόταν σαν βουή, σε επανάληψη........


Ναι αυτοί είναι οι πρωταθλητές και κανένας πουστης δε μπορεί να το αλλάξει

ΠΑΟΚ [/img]


Τυχεροί είστε! Ωραία φωτογραφία! Θα συνεχίσουμε και μας περιμένουν ωραία πράματα σε Ευρώπη και εδώ στο πρωκτάθλημα
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 05 Μάιος 2018, 23:38

Φατσες απ τα παλια σημερα ,που ηρθαν για να τιμησουν την ομαδα.Οι περισσοτεροι σκεφτικοι συννεφιασμενοι σα τον καιρο ενα πραμα.Ουτε τα γκολ βοηθησαν..
Τελευταιο παιχνιδι....Καπου εδω τραβαμε χειροφρενο .Το τραβηξαμε(μας τραβηξανε) κανα δυο χρονια αλλα δε μας παιρνει αλλο.Καλη συνεχεια καρντασια.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26719
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Σάβ 05 Μάιος 2018, 23:39

[quote="pilotos"]Μπήκα αργά. Δεν είχα κουράγιο να μπω από νωρίς. Ένιωθα την υποχρέωση όμως να είμαι εκεί.
Γιατί; Γιατί ΠΑΟΚ είσαι.
Φτάνοντας στη γνωστή θέση εκεί στα χαμηλά, είδα τον άλλον που η τελευταία φορά που ιδωθηκαμε, ήταν όταν ήμασταν αγκαλιασμενοι σαν μωρά παιδιά στο γκολ του Βαρέλα.
Η μετεπειτα παγωμαρα, κράτησε μέχρι και σήμερα.
Πώς είσαι ρε;
Δεν νιώθω καλά ρε μλκ.
Ούτε εγώ
Κάνε κουράγιο, ψηλά το κεφάλι, θα το περάσουμε κι αυτό...


Χιλιάδες συναισθήματα, την ώρα του αγώνα, δευτερόλεπτο δεν είδα μπάλα, όπως νομίζω κι οι περισσότεροι σήμερα, μόνο φωνή βγάλαμε με την ψυχή μας κι ας ήταν στην αρχή βουβή.
Σιγά σιγά όμως τα τσιμέντα έβγαλαν θύμησες...
Με γύρισαν 30βαλε χρόνια πίσω και το νατοι νατοι οι πρωταθλητές έβγαινε από κάτω, ερχόταν σαν βουή, σε επανάληψη........


Ναι αυτοί είναι οι πρωταθλητές και κανένας πουστης δε μπορεί να το αλλάξει

ΠΑΟΚ μέχρι το τέλος"




Ωραίος.
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ 05 Μάιος 2018, 23:44

kataramenos5 έγραψε:Φατσες απ τα παλια σημερα ,που ηρθαν για να τιμησουν την ομαδα.Οι περισσοτεροι σκεφτικοι συννεφιασμενοι σα τον καιρο ενα πραμα.Ουτε τα γκολ βοηθησαν..
Τελευταιο παιχνιδι....Καπου εδω τραβαμε χειροφρενο .Το τραβηξαμε(μας τραβηξανε) κανα δυο χρονια αλλα δε μας παιρνει αλλο.Καλη συνεχεια καρντασια.



τι εγινε αποχαιρετας απογοητευμενος;
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 06 Μάιος 2018, 00:55

Στην ψυχή μου ο ΠΑΟΚ ειναι πρωταθλητης..
Εγώ ο απαιτητικος φίλος της ομάδας μας δεν έχω κανένα παράπονο από την ομάδα και τον προπονητή της ότι κέρδισε το κέρδισε με την αξία της



Όσον αφορά την αεχ όπου και να την βρίσκουμε πρέπει να την λιώνουμε
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 06:48

Μεγάλος πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ.... Η ντεμεκ ηθική κουλα λογω βαλνερ ξεφτιλιστικε και αυτό θα την ακολουθεί....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 06:51

kataramenos5 έγραψε:Φατσες απ τα παλια σημερα ,που ηρθαν για να τιμησουν την ομαδα.Οι περισσοτεροι σκεφτικοι συννεφιασμενοι σα τον καιρο ενα πραμα.Ουτε τα γκολ βοηθησαν..
Τελευταιο παιχνιδι....Καπου εδω τραβαμε χειροφρενο .Το τραβηξαμε(μας τραβηξανε) κανα δυο χρονια αλλα δε μας παιρνει αλλο.Καλη συνεχεια καρντασια.
Συνεχίζουμε γιατί όταν κάναμε την επιλογή μας και γίναμε ΠΑΟΚ ξέραμε ότι διαλεγαμε δύσκολο αλλά ωραίο δρόμο.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 06:53

pilotos έγραψε:Μπήκα αργά. Δεν είχα κουράγιο να μπω από νωρίς. Ένιωθα την υποχρέωση όμως να είμαι εκεί.
Γιατί; Γιατί ΠΑΟΚ είσαι.
Φτάνοντας στη γνωστή θέση εκεί στα χαμηλά, είδα τον άλλον που η τελευταία φορά που ιδωθηκαμε, ήταν όταν ήμασταν αγκαλιασμενοι σαν μωρά παιδιά στο γκολ του Βαρέλα.
Η μετεπειτα παγωμαρα, κράτησε μέχρι και σήμερα.
Πώς είσαι ρε;
Δεν νιώθω καλά ρε μλκ.
Ούτε εγώ
Κάνε κουράγιο, ψηλά το κεφάλι, θα το περάσουμε κι αυτό...


Χιλιάδες συναισθήματα, την ώρα του αγώνα, δευτερόλεπτο δεν είδα μπάλα, όπως νομίζω κι οι περισσότεροι σήμερα, μόνο φωνή βγάλαμε με την ψυχή μας κι ας ήταν στην αρχή βουβή.
Σιγά σιγά όμως τα τσιμέντα έβγαλαν θύμησες...
Με γύρισαν 30βαλε χρόνια πίσω και το νατοι νατοι οι πρωταθλητές έβγαινε από κάτω, ερχόταν σαν βουή, σε επανάληψη........


Ναι αυτοί είναι οι πρωταθλητές και κανένας πουστης δε μπορεί να το αλλάξει

ΠΑΟΚ μέχρι το τέλος


SM-G935F
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180505/3b3580fc90f471b1a1120768007edb60.jpg[/img]
Άρε πιλότε μέσα από την ψυχή μου μιλάς......

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 06 Μάιος 2018, 08:59

Για πολύ κόσμο τέλος εποχής το ματς.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 06 Μάιος 2018, 10:51

Δεν ξέρω τι εννοείτε συνοπαδοι τελευταία φορά και τέλος εποχής ή κλείνει ο κύκλος. Πάντως οι εχθροί μας, που με κάθε σιχαμερο τρόπο μας τρυπησαν φέτος, πάνω από όλα θα ήθελαν να δουν ότι απομακρυνόμαστε από την ομάδα. Και φυσικά τελικά να φύγει αυτος που ευθέως απειλεί τη χούντα τη βρώμικη μονοκρατορια των Αθηνών, ο Σαββίδης. Ο καθένας μας με τον τρόπο του όσο μπορεί κοντά στον ΠΑΟΚ και συσπειρωμενοι.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 11:11

Οι χαβουζιαρηδες αυτό ακριβώς θέλουν..... Εικόνα

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 06 Μάιος 2018, 11:20

trouman έγραψε:
goran 64 έγραψε:Το τελευταίο παιχνίδι του πιο βρώμικου ΠρωΚταθλήματος παγκοσμίως και στα χρονικά, δεν αντέχει σε κριτική...
Αυτά που θέλω να γράψω, γιατί δεν κρατιέμαι άλλο πια, αφορούν μόνο το αγωνιστικό κομμάτι και το οπαδικό...

1...Άπειρα συγχαρητήρια στους πανάξιους Πρωταθλητές των γηπέδων, της σεζόν 2017-2018, τον Π.Α.Ο.Κ! :pano:
2...Μονάχα μεγάλη ντροπή για τους "πελάτες", που σήμερα έκαναν μπαμ δια της απουσίας τους...Ν Τ Ρ Ο Π Η ...
3...Μεγάλη ΘΛΙΨΗ για την κατάντια του οπαδικού-συνδεσμιακού μας κινήματος, μετά τις σημερινές κωλομαγκιές!


Για τα πεπρεγμένα και μη της διοίκησης της αγαπημένης μας ομάδας, θα γράψω αφού μιλήσει ο Πρόεδρος μας...

Προσωπικά νιώθω περήφανος, που βρέθηκα σήμερα ανάμεσα σε όσους αποθεώσαμε τους πανάξιους Πρωταθλητές!
Όχι φυσικά τους 20-30-40 κωλόμαγκες των κροτίδων και των πυρσών, αλλά όλους τους υπόλοιπους, περίπου 15.000!

:nairepaok:




Υ.Γ. Εύχομαι να μπορούσαν να ταυτοποιηθούν απ τις κάμερες και να μην τους επιτρέπονταν να κατέβουν στο ΟΑΚΑ!


Και είπε ο demir αν δεν κάνω λάθος κατά τη διάρκεια του ματς ότι μεταφέρεται τιμωρία για του χρόνου. Ρε είναι δυνατόν; επίτηδες το κάνουν; δεν ξέρουν τις συνέπειες; οι άλλοι δε λένε τίποτα;


πολυ καλα εκαναν λεω εγω...φτανει πια για ποσο ακομα θα δειχνουμε το δαχτυλο στον καθρεφτη;

σε πρωταθλημα που παιζεται με σημαδεμενη τραπουλα δεν ειμαι υποχρεωμενος να ακολουθω τους κανονες κανενος...το εκανα με το γαυρο και τι καταλαβα; εφαγα τιμωρια απο το πουθενα...

το εκανα με την κουλα και τι καταλαβα; παλι τιμωρια και κεκλεισμενων εφαγα...εκκλησια η τουμπα και στα 2 ματς ακριβως οπως την ηθελε το κρατος των αθηνων, ευνουχισμενη και συγκρατημενη μη φυγει κανα κιχ παραπανω...

το εκανα και περισυ στον τελικο κυπελλου με την κουλα και τι καταλαβα; αυτοι που σουλατσαριζαν απο το βραδυ και μου επιτεθηκαν, εφαγαν 3 αγωνιστικες χαδι, αυτοι που δεν εκατσαν να τις φανε εφαγαν 7 με ψευδεις αναφορες παρατηρητων οπως παραδεχτηκαν οι ιδιοι...

δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα του ΠΑΟΚτση και του ΠΑΟΚ...ο,τι και να κανει στο τελος η καταληξη η ιδια θα ειναι...οποτε καλυτερα ανυποτακτος, παρα προβατο που με θελουν...

γι αυτο καταλαβαινω πολυ καλα τον καταραμενο...και σας ρωταω...να μην αναψω πυρσους για τι; για να μη φαω τιμωρια; αφου ετσι και αλλιως αν νιωθουν οτι απειλουνται θα μου τη δωσουν, ειτε τους αναψω ειτε δεν τους αναψω...και αν απειλουνται αγωνιστικα θα βρεθει ο νεος κομινης, ο νεος αρετοπουλος, ο νεος σπαθας...ονοματα ειναι και αλλαζουν...

ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ?

αυτη η ερωτηση μας πνιγει και μας εχει κανει να χασουμε τον υπνο μας...νομιμοποιησαν με τις πραξεις τους καθε ειδος αντιδρασης...

χαλαλι ρε ΠΑΟΚαρα δεν πειραζει...μια κραυγη σιγοβραζει και περιμενει να απελευθερωθει το σαββατο...μια κραυγη δικαιοσυνης...μια κραυγη εκδικησης...μια κραυγη για τους ανθρωπους που εχασαν τις ζωες τους ή την ελευθερια τους στον πολεμο για τον ΠΑΟΚ...γι αυτη και μονο την κραυγη θα κατεβουμε το σαββατο...

ΚΑΤΟΥΡΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΘΕΣΜΟΥΣ ΤΟΥΣ

ΚΑΤΟΥΡΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥΣ

ΚΑΤΟΥΡΗΣΤΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥΣ

ΕΝΩΘΕΙΤΕ

ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό George R. » Κυρ 06 Μάιος 2018, 11:46

Sera4 έγραψε:ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ?


Ένα μεγάλο μέρος του προβλήματος αρχίζει και τελειώνει στους διαιτητές, οι οποίοι έχουν αποδείξει ότι δεν είναι υπεύθυνοι μόνο για το αγωνιστικό. Τα ερωτήματα είναι α) γιατί υπάρχουν ακόμα τα παλιά ονόματα και β) γιατί οι επόμενοι θα κάνουν τα ίδια, γ) τι πρέπει να γίνει για να αντιμετωπίσουν τον ΠΑΟΚ με σεβασμό. Νομίζω όλοι ξέρουμε την απάντηση, και σίγουρα δεν είναι να σώσουμε το ελληνικό ποδόσφαιρο και την superleague.

Ένα παιχνίδι έμεινε για να κλείσει η χρονιά, πάμε να το πάρουμε.
George R.
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 19:34

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πλατανιάς 3-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 06 Μάιος 2018, 11:54

Αν αφήσουμε το θυμικό μας μόνο να μας κυβερνά ποια θα είναι η κατάληξη δηλαδή; θα καταστραφούμε αλλά θα έχουμε εκτονωθεί; η απάντηση που δίνουμε προφανώς είναι διαφορετική γιατί αντιλαμβανόμαστε και περιμένουμε κάπως διαφορετικά πράματα από τον ΠΑΟΚ. Το καθόλου απίθανο ενδεχόμενο μιας καλής ευρωπαϊκής πορείας γιατί να το μηδενίσω. Γιατί να μηδενίσω την προοπτική της επόμενης χρονιάς. Η σκέψη ότι θα μας βάλουν εμπόδια , πουστιές όπως και φέτος, είναι πολύ λογική καθώς το έργο το έχουμε ξαναδεί. Η απάντηση που δίνουμε σε αυτό είναι διαφορετική. Σεβαστό. Αλλά δεν καταλαβαίνω, όταν υπάρχει κανονισμός που σε λέει ότι σε τιμωρώ αν ανάψεις πυρσό και συ ανάβεις, γιατί ; τι σημαίνει αυτό; ότι κάνεις επανάσταση δείχνοντας ανυπακοή; σε τι ; στο άναμμα του πυρσού; τι σε προσφέρει; εμένα με φαίνεται σαν να βαράω γροθιά σε τοίχο και μετά να λέω μπράβο στον εαυτό μου, ενώ διέλυσα το χέρι μου και θα έχω την αυταπάτη ότι πολεμάω το σύστημα. Τι προσφέρει ακριβώς ο πυρσός που σημαίνει αυτόματα ότι στερείς από χιλιάδες κόσμου να δει την ομάδα και πολλά άλλα; είναι ένα τεχνητό φως που δημιουργεί ένα θέαμα, Ε και; νιώθει κάπως αυτός που το κάνει; θεωρεί μαγκιά που κάνει ένα παιχνιδάκι και τιμωρεί τη ομάδα και όλους τους υπόλοιπους; Ας πάει εκτός γηπέδου, κάπου αλλού που εδρεύει το σύστημα τέλος πάντων να ανάψει πυρσούς. Γιατί μες στο γήπεδο; γιατί;
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες