Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP Αστέρας - Π.Α.Ο.Κ.

Πασχαλάκης
12
17%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
21
30%
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vieirinha
2
3%
Mauricio
2
3%
Shakhov
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Campos
9
13%
Mak
3
4%
Prijovic
6
8%
Biseswar
9
13%
Azevedo
4
6%
Κουλούρης
3
4%
 
Σύνολο ψήφων : 71

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Δευτ 05 Μαρ 2018, 14:49

αυτος μας απεκλεισε μονος του απο τον τελικο κυπελλου το 90, στον τελικο ο παο νικησε σε διπλους αγωνες τον αθηναικο-ο εκτος εδρας αγωνας εγινε στη λεωφορο...
λιγο αργοτερα ο εν λογω εγινε διεθνης διαιτητης
πριν 2-3 χρονια εντελως κστα λαθος επεσα πανω στη στιγμη που μιλουσε για ενα ακομη απειρου καλλους "πεναλτυ" που ειχε δοθει εις βαρος του ΠΑΟΚ
καθως δεν φυσουσε και αερας και μην εχοντας και καποιο αλλο επιχειρημα, μας ειπε οτι ειναι "πεναλτυ" διοτι δεν διαμαρτυρονται
ειναι ο ιδιος "ανθρωπος" που χτες εσχιζε τα ιματια του στο πεναλτυ του Πριγιοβιτς, εξαλλου τι σημασια εχει που ο χουλιο ιγκλεσιας δεν διαμαρτυρηθηκε
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 05 Μαρ 2018, 14:56

Λεπτομέρειες, Τάσο. Δε διαμαρτυρήθηκε ο Χούλιο, επειδή ήταν ... σοκαρισμένος από την απόφαση (να μη φάει και κάρτα!). Γαμώ ο,τι έχετε και δεν έχετε!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 05 Μαρ 2018, 15:09

sourmenetes έγραψε:Το σεβομαι αδελφε αλλα οτι και να κανει το γρ.τυπου εδω μιλαμε για μια οληκληρη χωρα φτιαγμενη στα προτυπα της αθηνας.

Βγηκε ενας σαββιδης να χτυπησει το κρατος αθηνων και τον βγαλανε λαθραιο,κλοουν,ρωσο,χαλιφη και αλλα τοσα.

Ειδαμε μετα απο 20 χρονια να χανει ο γαυρος και γυρισε ο κοσμος αναποδα.σιγα ρε μπινεδες,μαμω τα μυαλα σας...

Δυστυχως αυτη ειναι η χωρα μας και ο ιβαν ριχνοντας συνεχεια πιο πολλα μπορει να χτυπησει το ποκ γιατι το ποκ παντα μαζι ηταν.


Γυρνανε γαβροι και μιλανε για το περσινο με βαζελο,οι ταχα μου εχθροι.βγαινει η κουλα και υπερασπιζεται τον γαβρο.

Μιλαμε εχουν γελοιοποιηθει με εναν σοβαρο αντιπαλο απεναντι.
Τι να κανουμε...ειμαστε 500χλμ μακρυα και δε τους κανουμε αδελφε.τα ξερεις καλυτερα γιατι εισαι πιο μεγαλος.

Τι να γινουμε κυρ σαββας;;;ενας σοβαρος ολυμπιακος πρεπει να νοιωθει τετοια αηδια φετος με την ομαδα του..

Δε θελω τετοια αντιμετωπιση.


Εκτιμώ τα όσα αναφέρεις. Δεν πόσταρα αυτά για να χαλάσω την ήδη διαλυμένη διάθεσή μας. Θα στο πω στυγνά, το έδωσα για να κρεμάσω το όνομα αυτού του αρδ στα μανταλάκια, τον έχω βάλει και στο fb, όπως και το ιστορικό της αθλ. δικαστού και αν βρεθεί κάποιος κακοήθης, μπορεί να πει ότι στοχοποιώ άτομα.
Έχετε δει Σπάθες, Παπαπέτρου, Κομίνη κλπ. Η γενιά μου έχει χάσει τον λογαριασμό στο τι έχει δει: Φακής, Βαμβακόπουλος, Μαρινέλης, Τσουκαλαδέλης, Λίτσας, Γερμανάκος, Βασιλάκης, Κομνηνάκης, +++++++++++++!!!! Ο Φαίδων Κωνσταντουδάκης, ρεπόρτερ της αεκ την δεκαετία του 1970-80, είχε το θάρρος να γράψει για τις κλοπές στον ΠΑΟΚ: "πόσο ακόμα αίμα πρέπει να πιούμε, πόσους τίτλους να αφαιρέσουμε απ' αυτή την υπερομάδα, για να χορτάσουμε"; Οι πατεράδες μας χωρίσανε τη χώρα στα δύο για τον Κούδα, ο Παντελάκης κήρυξε πόλεμο και σήμερα μας κλέβουν και πάλι και φύλο δεν κουνιέται. Οι νόμοι ερμηνεύονται από τους δικαστές κατά το δοκούν.
Μπορείτε όλοι να καταλάβετε πως αισθάνομαι, όταν κατεβαίναμε για μαθητικούς αγώνες στο κολυμβητήριο του Αγ. Κοσμά-Γλυφάδα και από τις κερκίδες μας αποκαλούσαν βουλγαρόπουλα!
Δεν θέλω να κατηγορήσω κάποιον-ους για αδράνεια ή οτιδήποτε άλλο, άλλωστε πρέπει πρώτα να είμαι εντάξει με τον εαυτό μου και να με ρωτήσω τι κάνω πρωτίστως εγώ. Αλλά βλέπω, και δεν ξέρω αν κάνω λάθος, επιφανειακή αντιμετώπιση από την ΠΑΕ μας με ποσταρίσματα στο facebook-instagram.
Κλέβω από το χρόνο της δουλειάς μου για να επικοινωνήσω με τον κόσμο μας, γιατί αν και μεγάλος κάπως σε ηλικία (60) αισθάνομαι μικρό κομμάτι και ας μην με αφήνουν οι συνολικές υποχρεώσεις μου να είμαι τόσο κοντά στην ομάδα, όπως παλιά, αλλά 7-8 αγώνες πρωταθλήματος τη χρονιά είμαι μέσα, χώρια της Ευρώπης.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 05 Μαρ 2018, 15:09

Ο Ιγκλέσιας παραδέχθηκε ότι βρήκε τον πριγιο

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 05 Μαρ 2018, 15:12

Γερασίμου έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Το σεβομαι αδελφε αλλα οτι και να κανει το γρ.τυπου εδω μιλαμε για μια οληκληρη χωρα φτιαγμενη στα προτυπα της αθηνας.

Βγηκε ενας σαββιδης να χτυπησει το κρατος αθηνων και τον βγαλανε λαθραιο,κλοουν,ρωσο,χαλιφη και αλλα τοσα.

Ειδαμε μετα απο 20 χρονια να χανει ο γαυρος και γυρισε ο κοσμος αναποδα.σιγα ρε μπινεδες,μαμω τα μυαλα σας...

Δυστυχως αυτη ειναι η χωρα μας και ο ιβαν ριχνοντας συνεχεια πιο πολλα μπορει να χτυπησει το ποκ γιατι το ποκ παντα μαζι ηταν.


Γυρνανε γαβροι και μιλανε για το περσινο με βαζελο,οι ταχα μου εχθροι.βγαινει η κουλα και υπερασπιζεται τον γαβρο.

Μιλαμε εχουν γελοιοποιηθει με εναν σοβαρο αντιπαλο απεναντι.
Τι να κανουμε...ειμαστε 500χλμ μακρυα και δε τους κανουμε αδελφε.τα ξερεις καλυτερα γιατι εισαι πιο μεγαλος.

Τι να γινουμε κυρ σαββας;;;ενας σοβαρος ολυμπιακος πρεπει να νοιωθει τετοια αηδια φετος με την ομαδα του..

Δε θελω τετοια αντιμετωπιση.


Εκτιμώ τα όσα αναφέρεις. Δεν πόσταρα αυτά για να χαλάσω την ήδη διαλυμένη διάθεσή μας. Θα στο πω στυγνά, το έδωσα για να κρεμάσω το όνομα αυτού του αρδ στα μανταλάκια, τον έχω βάλει και στο fb, όπως και το ιστορικό της αθλ. δικαστού και αν βρεθεί κάποιος κακοήθης, μπορεί να πει ότι στοχοποιώ άτομα.
Έχετε δει Σπάθες, Παπαπέτρου, Κομίνη κλπ. Η γενιά μου έχει χάσει τον λογαριασμό στο τι έχει δει: Φακής, Βαμβακόπουλος, Μαρινέλης, Τσουκαλαδέλης, Λίτσας, Γερμανάκος, Βασιλάκης, Κομνηνάκης, +++++++++++++!!!! Ο Φαίδων Κωνσταντουδάκης, ρεπόρτερ της αεκ την δεκαετία του 1970-80, είχε το θάρρος να γράψει για τις κλοπές στον ΠΑΟΚ: "πόσο ακόμα αίμα πρέπει να πιούμε, πόσους τίτλους να αφαιρέσουμε απ' αυτή την υπερομάδα, για να χορτάσουμε"; Οι πατεράδες μας χωρίσανε τη χώρα στα δύο για τον Κούδα, ο Παντελάκης κήρυξε πόλεμο και σήμερα μας κλέβουν και πάλι και φύλο δεν κουνιέται. Οι νόμοι ερμηνεύονται από τους δικαστές κατά το δοκούν.
Μπορείτε όλοι να καταλάβετε πως αισθάνομαι, όταν κατεβαίναμε για μαθητικούς αγώνες στο κολυμβητήριο του Αγ. Κοσμά-Γλυφάδα και από τις κερκίδες μας αποκαλούσαν βουλγαρόπουλα!
Δεν θέλω να κατηγορήσω κάποιον-ους για αδράνεια ή οτιδήποτε άλλο, άλλωστε πρέπει πρώτα να είμαι εντάξει με τον εαυτό μου και να με ρωτήσω τι κάνω πρωτίστως εγώ. Αλλά βλέπω, και δεν ξέρω αν κάνω λάθος, επιφανειακή αντιμετώπιση από την ΠΑΕ μας με ποσταρίσματα στο facebook-instagram.
Κλέβω από το χρόνο της δουλειάς μου για να επικοινωνήσω με τον κόσμο μας, γιατί αν και μεγάλος κάπως σε ηλικία (60) αισθάνομαι μικρό κομμάτι και ας μην με αφήνουν οι συνολικές υποχρεώσεις μου να είμαι τόσο κοντά στην ομάδα, όπως παλιά, αλλά 7-8 αγώνες πρωταθλήματος τη χρονιά είμαι μέσα, χώρια της Ευρώπης.
Σε νοιώθω φίλε...... Αυτή ομάδα είναι το αντί στο σάπιο σύστημα από τότε που ιδρύθηκε

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό revolution1976 » Δευτ 05 Μαρ 2018, 15:13

Η πλάκα είναι οτι ο κουμπάρος μου χθές χαλάστηκε τόσο πολύ που δεν μιλήσαμε όλο το βράδυ.Ακόμα να συνέλθει και σήμερα...εννοείται οτι η τρίπολη έπαιξε με πρίμ,δεν μου το βγάζει κανένας απ το μυαλό.
Να δώ τον ιγκλέσιας του χρόνου που με το τηλεοπτικό ή θα παίζει με πενταροδεκάρες ή θα ψάξει να βρεί χρήμα απο αλλού.Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα λιμά του πρωταθλήματος.Ας πάνε στον γατούλη-καβούρια λοιπόν να δούνε τι θα πάρουν....
Η νόβα πάντως το ξεκαθάρισε,το μπάτζετ δεν ανεβαίνει,τα διαθέσιμα χρήματα θα δωθούν αρχικά στις λαοπληθέστερες ομάδες και οι υπόλοιπες θα μοιραστούν οτι μείνει.Το μύριο των προηγούμενων ετών θα φαντάζει όνειρο θερινής νυκτός.
Πάρε και τη χορηγία του πρωταθλήματος και θα δέσει το γλυκό.Αρκεί να καταλάβουμε οτι τα λιμά είναι πεινάλες παιδιά,θα δείτε το χωριό αυτό του χρόνου.Ο ιγκλέσιας και ο κάθε ιγκλέσιας θα φιλήσουνε κατουρημένες ποδιές για να παίζουν
Μη μου λές ποιός να φύγει,να μου λές ποιός να έρθει στη θέση του
Άβαταρ μέλους
revolution1976
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:29
Τοποθεσία: Kαλαμαριά

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 05 Μαρ 2018, 16:05

Τι ωραια βραδια η χθεσινη.....Ολη η Ελλαδα εκτος των ΠΑΟΚτσηδων ηταν χαρουμενη!!

Εβλεπες χαμογελαστα προσωπα στις τηλεοράσεις....χαρούμενες φωνες στα ραδιοφωνα!..

Επιτελους!...

ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ Η ΧΑΡΑ ΣΑΣ ΛΑΜΟΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ!!!

Ο ΠΑΟΚ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ Γ@ΜΗΜΕΝΗΣ ΖΩΗ ΣΑΣ!!!

ΕΞΙ ΤΕΛΙΚΟΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!Γ@ΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ 12 ΜΑΪΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΡΤΙ ΠΟΥ ΟΜΟΙΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΔΕΙ!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 05 Μαρ 2018, 16:12

Γερασίμου έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Το σεβομαι αδελφε αλλα οτι και να κανει το γρ.τυπου εδω μιλαμε για μια οληκληρη χωρα φτιαγμενη στα προτυπα της αθηνας.

Βγηκε ενας σαββιδης να χτυπησει το κρατος αθηνων και τον βγαλανε λαθραιο,κλοουν,ρωσο,χαλιφη και αλλα τοσα.

Ειδαμε μετα απο 20 χρονια να χανει ο γαυρος και γυρισε ο κοσμος αναποδα.σιγα ρε μπινεδες,μαμω τα μυαλα σας...

Δυστυχως αυτη ειναι η χωρα μας και ο ιβαν ριχνοντας συνεχεια πιο πολλα μπορει να χτυπησει το ποκ γιατι το ποκ παντα μαζι ηταν.


Γυρνανε γαβροι και μιλανε για το περσινο με βαζελο,οι ταχα μου εχθροι.βγαινει η κουλα και υπερασπιζεται τον γαβρο.

Μιλαμε εχουν γελοιοποιηθει με εναν σοβαρο αντιπαλο απεναντι.
Τι να κανουμε...ειμαστε 500χλμ μακρυα και δε τους κανουμε αδελφε.τα ξερεις καλυτερα γιατι εισαι πιο μεγαλος.

Τι να γινουμε κυρ σαββας;;;ενας σοβαρος ολυμπιακος πρεπει να νοιωθει τετοια αηδια φετος με την ομαδα του..

Δε θελω τετοια αντιμετωπιση.


Εκτιμώ τα όσα αναφέρεις. Δεν πόσταρα αυτά για να χαλάσω την ήδη διαλυμένη διάθεσή μας. Θα στο πω στυγνά, το έδωσα για να κρεμάσω το όνομα αυτού του αρδ στα μανταλάκια, τον έχω βάλει και στο fb, όπως και το ιστορικό της αθλ. δικαστού και αν βρεθεί κάποιος κακοήθης, μπορεί να πει ότι στοχοποιώ άτομα.
Έχετε δει Σπάθες, Παπαπέτρου, Κομίνη κλπ. Η γενιά μου έχει χάσει τον λογαριασμό στο τι έχει δει: Φακής, Βαμβακόπουλος, Μαρινέλης, Τσουκαλαδέλης, Λίτσας, Γερμανάκος, Βασιλάκης, Κομνηνάκης, +++++++++++++!!!! Ο Φαίδων Κωνσταντουδάκης, ρεπόρτερ της αεκ την δεκαετία του 1970-80, είχε το θάρρος να γράψει για τις κλοπές στον ΠΑΟΚ: "πόσο ακόμα αίμα πρέπει να πιούμε, πόσους τίτλους να αφαιρέσουμε απ' αυτή την υπερομάδα, για να χορτάσουμε"; Οι πατεράδες μας χωρίσανε τη χώρα στα δύο για τον Κούδα, ο Παντελάκης κήρυξε πόλεμο και σήμερα μας κλέβουν και πάλι και φύλο δεν κουνιέται. Οι νόμοι ερμηνεύονται από τους δικαστές κατά το δοκούν.
Μπορείτε όλοι να καταλάβετε πως αισθάνομαι, όταν κατεβαίναμε για μαθητικούς αγώνες στο κολυμβητήριο του Αγ. Κοσμά-Γλυφάδα και από τις κερκίδες μας αποκαλούσαν βουλγαρόπουλα!
Δεν θέλω να κατηγορήσω κάποιον-ους για αδράνεια ή οτιδήποτε άλλο, άλλωστε πρέπει πρώτα να είμαι εντάξει με τον εαυτό μου και να με ρωτήσω τι κάνω πρωτίστως εγώ. Αλλά βλέπω, και δεν ξέρω αν κάνω λάθος, επιφανειακή αντιμετώπιση από την ΠΑΕ μας με ποσταρίσματα στο facebook-instagram.
Κλέβω από το χρόνο της δουλειάς μου για να επικοινωνήσω με τον κόσμο μας, γιατί αν και μεγάλος κάπως σε ηλικία (60) αισθάνομαι μικρό κομμάτι και ας μην με αφήνουν οι συνολικές υποχρεώσεις μου να είμαι τόσο κοντά στην ομάδα, όπως παλιά, αλλά 7-8 αγώνες πρωταθλήματος τη χρονιά είμαι μέσα, χώρια της Ευρώπης.

++++++
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Αστέρας Τρίπολης - Π.Α.Ο.Κ. 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 06 Μαρ 2018, 11:06

Τέλος από εδώ. Πάμε για το ντέρμπι.
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10186
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης