Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. - Αναβολή αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Φεβ 2018, 09:03

vs40 έγραψε:Η προσφυγή της ΕΟ για το -3 πότε εκδικάζεται; Πριν το ντέρμπι; Η απόφαση αυτή θα παίξει σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία της ΕΟ, όπου με αφαίρεση ίσως τα παρατήσουν. Νομίζω ότι φωνάξανε τόσο για τα Γιάννενα και το συνεχίζουν, ώστε να επιρρεάσουν το δικό τους -3.



Σήμερα απόγευμα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 22 Φεβ 2018, 09:32

Εικόνα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό berry » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:06

Βαλε στο Εψιλον κυριακη μεσημερι το εργο με τον κωνσταντινου καλως ηρθε το δολλαριο...να φτιαξεις κλιμα για το απογευμα.
Καλως τα ναυτακια τα ζουμπουρλουδικα!
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό aquila » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:10

Πολυ επικίνδυνο παιχνιδι. Ο γαυρος ερχεται με πληγωμένο εγωιςμο έχοντας φαει φάπες απο αεκ δις και μη έχοντας τιποτα να χασει πλεον. Μπορει να κανει τη ζημια. Δε θεωρω οτι καποια ομαδα των τριών της κορυφής υπερέχει ξεκάθαρα σε σχεση με τις αλλες ωστε να ειμαστε σχετικα σίγουροι για το αποτελεσμα.
Παρολα αυτα πέραν του οτι οτι ειμαστε σε καλυτερο μομεντουμ και παιζουμε τουμπα υπαρχει κι ενα αλλο στοιχείο που με κανει συγκρατημένα αισιόδοξο και αυτο ειναι οτι ο γαυρος πλεον δεν εχει παικτες με ηγετική φυσιογνωμία να παρουν το παιχνιδι πανω τους. Ισως πίστεψαν αφελώς οτι μπορει να κανει αυτη τη δουλεια ο φορτουνης.
Το παιχνιδι θα ειναι πολυ σημαντικο κυριως γιατι θα δειξει η ομαδα πως συμπεριφέρεται σ ενα ντέρμπι. Λεμε οτι παιζουμε καλα και παιζουμε οντως καλα καποιες φορες αλλα εχουμε παιξει τελευταια με ομαδες μικρότερης δυνανικοτητας. Στα ντέρμπι του πρώτου μισού η ομαδα δεν εδειξε καλα στοιχεια και ηρθε η ωρα να αποδείξει οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα. Γι αυτο ειναι σημαντικο το επομενο παιχνιδι αλλα οσο σημαντικο κι αν ειναι δεν ειναι παιχνιδι ζωής και θανάτου. Το παιχνιδι χωρις αυριο θα ειναι το παιχνιδι με αεκ.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:17

διαβάστε τι γράφει ο βρωμιάρης!

Τι μπορεί να γίνει στο καυτό παιχνίδι ΠΑΟΚ- Ολυμπιακού την προσεχή Κυριακή; Πολλά και τίποτα. Από το να διακοπεί η αναμέτρηση του μίσους και της εκδίκησης, της… δικαίωσης και των ''απαντήσεων'', μέχρι να ακουστεί μουσική… εκκλησιαστική στην Τούμπα. Τόσο ήρεμα να κυλήσουν τα πράγματα.

Αν, μάλιστα, ληφθεί υπ΄όψιν τι τελικά προέκυψε σε παρόμοιες περιπτώσεις, το ντέρμπυ θα ‘ναι ολότελα ειρηνικό. Δηλαδή; Συνήθως όταν προβλέπονται θερμά επεισόδια, δεν ανοίγει μύτη.

Είπαμε, όμως. Τίποτα δεν αποκλείεται. Μια μαλακία φθάνει και περισσεύει να τινάξει στον αέρα το ματς. Να μην τελειώσει ποτέ. Ένα κουτί μπύρας στη Λεωφόρο έβαλε μπαρούτι, για να μη ξεχνιόμαστε.

Μ’ αυτά, μάλιστα, που σε κάθε ευκαιρία ισχυρίζεται ο Ολυμπιακός, δεν το ‘χει σε τίποτα ο κύριος Σάββας να πάρει την ομάδα και να φύγει στη διάρκεια του αγώνα. Αν π.χ. ο Ολυμπιακός χάνει και το κοράκι ''δώσει αφορμή'' με σφύριγμα ευνοϊκό στον ΠΑΟΚ.

Αν, πάλι, πέσει κάποιο αντικείμενο και η μαυροφόρα δεν διακόψει το παιχνίδι, ο αντιπρόεδρος του Ολυμπιακού θα νομιμοποιείται να δώσει το σύνθημα της αποχώρησης.

Φοβερά πράγματα. Να έρθουν τούμπα όλα. Τα πάνω, κάτω. Να χάνει το ματς ο Ολυμπιακός και χωρίς να τελειώσει, ο ΠΑΟΚ και να μην πάρει το τρίποντο, και να του αφαιρεθούν βαθμοί. Μπουρδέλο η δουλειά. Τούμπα και το λουρί της μάνας.

Διαβάστε ακόμα:
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:28

Κι εσυ ρε παλικαρι μου γιατι μπαινεις και τον διαβαζεις?Να σ ανεβει η πιεση?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:29

Έχω την αίσθηση πως η εποχή που δε θα τελειώσει παιχνίδι στην Τούμπα είναι όνειρο θερινής νυκτός και ευσεβής πόθος ορισμένων. Παρεμπιπτόντως και τελείως ... άσχετα με το θέμα μας, ξέρει κανένας φίλος αν οι κάμερες σε όλους τους χώρους του γηπέδου λειτουργούν στην εντέλεια; Τα οπτικοακουστικά μέσα εγγραφής είναι στη θέση τους κι ετοιμοπόλεμα; :mrgreen: :mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:47

kataramenos5 έγραψε:Κι εσυ ρε παλικαρι μου γιατι μπαινεις και τον διαβαζεις?Να σ ανεβει η πιεση?

εε είπα κι εγώ να δω
τί γραφει ο εχθρός. εχει και τις παραπομπες το σδνα εκεί..
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό northend4 » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:48

Εαν το ματς δεν ειχε τοςο μεγάλη ένταση, σημασία αναμονή κ τρέλα θα ήταν σβηστό 3-0.
Η σημασία του αγώνα για εμάς το δυσκολεύει. Ειναι δύσκολο να υπάρξει ηρεμία στην ομάδα με όλα τα παραπάνω.
Εαν η ομάδα καταφέρει κ ειναι αγωνιστικά ήρεμη έστω και κατα 60-70% τότε θα γύρει σε εμάς ξεκάθαρα.
Επίσης ένας άλλος παράγοντας που αναιρεί όλα τα παραπάνω θα ειναι η συγκυρία. Εαν μας βοηθηςει και μας φέρει πχ ένα γκολ στο πρωτο τέταρτο τότε τα παραπάνω όλα θα γίνουν μια θετική αύρα κ θα τους παραμαζεψουμε.
Όπως κ να εχει θέλει μυαλό υπομονή κ ψυχραιμία μέχρι τέλους.
Ακομη κ με ένα τυχερό 0-1 απο αυτους (χτύπα ξύλο), με υπομονή, μυαλό απο την κερκίδα κκ τακτική θα το γυρίσουμε.
northend4
 
Δημοσιεύσεις: 1141
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2014, 13:06
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:54

Ποιος μ@λ@κ@ς έγραψε το παραπάνω, μη πω κι εγώ για το λουρί της δικής του μάνας;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:56

Οι ελπίδες τους ειναι οι προσθετες παρεμβάσεις στην υποθεση ΠΑΣ, οι προκλησεις Μιραλας σε Ματος και Μακ και τα σουλατσα του κυρ Σαββα στο κουλουαρ. Ποδοσφαιρική κουβεντα δεν εχει βγει απο στομα μεχρι τωρα γιατι δεν εχει νοημα καθως εγινε επενδυση και οι νεοπλουτοι κανανε ομαδα.

Οργωμα, διάλυση, εξευτελισμός.

Τιποτε αλλο.

Η ειρωνεία ειναι πως σε ενδεχόμενα παρατράγουδα θα ευνοηθεί η ευνοημένη γεροντοκόρη ΑΕΚ. Ήμαρτον δλδ.

ΓΟΠΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ, ΘΑ ΦΥΓΟΥΝΕ.
Asimos
 

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:58

Ζαντός έγραψε:Ποιος μ@λ@κ@ς έγραψε το παραπάνω, μη πω κι εγώ για το λουρί της δικής του μάνας;

αποδυτηριακιας
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3165
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Φεβ 2018, 10:59

Το μόνο που θα πέσει τη Κυριακή, θα είναι τσαπού.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 22 Φεβ 2018, 11:00

Όργωμα δλδ Ζαντε. τέλεια.
Asimos
 

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Ε.Ο. 25/2-19:30 NS1

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 22 Φεβ 2018, 12:17

το παιχνιδι δεν ειναι καθολου επικινδυνο,αν η ΠΑΕ παρει ολα τα μετρα και δεν γινει τιποτα στην κερκιδα(που δεν υπαρχει και κανενας λογος να γινει) δεν αναψει πυρσος ή τι
τοτε θα κυλησει ομαλα και κατα 90% θα βγαλει νικητη τον ΠΑΟΚ.

εγω αν ημουν βεβαια στην Θεση της ΠΑΕ οπως εχω πει δεκαδες φορες απο περσι,θα ειχα βαλει διχτυ προστασιας ή τι αλλο στα πεταλα ηδη απο τα περσινα play offs
διοτι αν και δεν ειναι απιθανο ειναι παντως δυσκολο να περιμενεις απο 30 χιλιαδες ατομα ιδια σταση(δηλαδη στατιστικα να το παρεις καποιος θα εχει καποιο προβλημα,καποιος ισως ειναι μεθυσμενος,καποιος υπερβολικα οξυθυμος,αλλα ουδεις μπορει να αποκλεισει και οπαδο αλλης ομαδας με οσα βλεπουμε κατα καιρους)
τωρα το βαρος της ευθυνης το εχει μεν η ΠΑΕ,η αστυνομια οπως παντα δηλαδη
και ελπιζουμε και οι συνδεσμιτες να μπορεσουν να περιφρουρησουν τις κερκιδες,ωστε κανεις ανοητος να μην υπονομευσει την φετινη προσπαθεια της ομαδας

πυρσοι δεν πιστευω να αναψουν,για αντικειμενα το φοβαμαι,αλλα ελπιζω πως θα περιφρουρηθει(με την εννοια του προσεχω μηπως ο διπλανος "δυναμιτισει" την κατασταση) το γηπεδο απο ακρον σε ακρον,απο τους ιδιους τους φιλαθλους,οχι μονο δηλαδη απο συνδεσμιτες.
θεωρω πως δεν θα γινει τιποτα απολυτως και ολα θα κυλησουν ομαλα

παρεμπιπτοντως ειναι το πρωτο ντερμπι που θυμαμαι που ο κοσμος γενικοτερα δεν εχει τοσο θυμο οσο παλια,λιγο επειδη η φετινη διοργανωση ειναι σωστη,λιγο επειδη η ομαδα πηγαινει για τιτλο,σε καμια περιπτωση δεν υπαρχει ο θυμος αλλοτινων εποχων.
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Πέμ 22 Φεβ 2018, 12:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες