Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό Odi » Σάβ 13 Ιαν 2018, 21:12

Καθαρά αγωνιστικά μιλώντας, δεν έχει κάνει κάτι ο Πρίγιοβιτς εκτός έδρας που να τον βάζει τόσο μπροστά από τον Κουλούρη στην επιλογή του προπονητή.Σίγουρα είναι κίλλερ και έχει το γκολ πιο πολύ, αλλά δεν έχουμε δει κάτι τέτοιο εκτός έδρας πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 13 Ιαν 2018, 21:20

Θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα επιθετικής ανάπτυξης της ομάδας. Στα εκτός έδρας δεν πατάμε συχνά την αντίπαλη περιοχή και ο φορ μας είναι εύκολη λεία για τους αμυντικούς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90054
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 13 Ιαν 2018, 21:27

Χαιρετισμους απο κερκυρα
Dimg4
 

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 13 Ιαν 2018, 21:32

Τι καιρο εχει;
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5027
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Σάβ 13 Ιαν 2018, 21:38

Δεν ειχε βροχη στην Κερκυρα απο οτι ειδα σημερα. Δεν θα εχει και αυριο.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 13 Ιαν 2018, 22:05

nothu έγραψε:Τι καιρο εχει;


Μια χαρα. Κρυο αρκετο αλλα μονο πριν την ηγουμενιτσα χιονιζε. Εδω καθαρος ειναι
Dimg4
 

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό gpaok » Σάβ 13 Ιαν 2018, 22:15

Το ενδεχόμενο δηλαδή ο προπονητής του να τον θεωρεί αξιόμαχο και να τον πιστεύει το αποκλείουμε ετσι; παντα να πουμε κατι για να φανουμε ψαγμενοι ρε πστ μου.
Δηλαδή ο φετινός Κουλουρης, σε κινήσεις, συμμετοχή στο παιχνίδι και τελειώματα δεν είναι πολύ καλύτερος από περυσι; Εάν πείτε όχι, μάλλον βλέπω η βλέπετε άλλο άθλημα....
Γιατί δηλαδή να μην τον βάλει τον Κουλουρη, δεν κατάλαβα. Βιάζεται λέει η λογική αν παίξει ο Κουλουρης με...την Κέρκυρα.
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 13 Ιαν 2018, 22:18

Ποσα γκολ εχει κ βελτιωσε τ τελειωματα?
Dimg4
 

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό gpaok » Σάβ 13 Ιαν 2018, 22:23

Ντιμ βλέπε λίγο μπάλα αδερφέ, μην κοιτάς μόνο αριθμούς.εγω θυμάμαι φέτος πολύ καλές στιγμές του. Δοκάρια, φάσεις που ξεσκιστηκε ο τερματοφύλακας ναα τις βγαλει, ενεργειες του που κατεληξαν σε γκολ απο αλλον... Στην τελική ποσά λεπτά εχει παιξει; Ή ουσία είναι άλλη σε αυτό που είπα....ειναι η δεν είναι βελτιωμενος; αν είναι, πρέπει κάπου να παίξει. Γνώμη μου...αλλιως Εάν τον θυμηθείς μόνο όταν ο πριγιοβιτς χτυπήσει η έχει καρτες, μην περιμένεις να κεντησει.
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό vs40 » Σάβ 13 Ιαν 2018, 23:07

Με το στανιό να δημιουργήσουμε κόμπλεξ σε παίκτη χωρίς σοβαρό στατιστικό δείγμα. Ο Πρίγιοβιτς έτυχε και δεν σκόραρε εκτός έδρας, μιας που το δείγμα μας είναι μικρό. Στους τελευταίους εκτός εδρας αγώνες δεν έπαιζε καν, άρα πως να σκοράρει. Αστείο επιχείρημα. Παλιότερα, η ομάδα δεν έπαιζε μπάλα, δεν δημιουργούσε ούτε τον τροφοδοτούσε, άρα πως να πουν τα γκολ? Πραγματικά ψάχνουνε τα ΑΡΔ να πουνε κάτι για το μεροκάματο και κάνουν την τρίχα τριχιά, πάντα εις βάρος του ΠΑΟΚ. Αν ο Πρίγιο παίζει, τώρα που η ομάδα φορμαρίστηκε, θα σκοράρει εξίσου στα εκτός έδρας. Στην τελική η σούμε μετράει και αυτή είναι η ουσία. Αν τον βάλει και είναι εκτός κλίματος ας τον κάνει αλλαγή στο 55, πράγμα που δεν παίζει, αλλά λέμε...

Κάθε παιχνίδι τελικός τώρα και πραγματικα ανυπομονώ να δω τον ΠΑΟΚ. Πλέον έχουμε πολλά στοιχεία που μου αρέσουν στην ομάδα. Αυτό που θέλω να δω στη συνέχεια είναι μεγααλύτερη ζωντάνια από τα εξτρέμ. Αυτό πάει κυρίως στους Μακ - Βιεϊρίνια. Πλέον μόνο τον κακό μας εαυτό εχουμε να φοβόμαστε, δηλαδή την χαλάρωση. Δε βρίρκω κανεναν τρόπο, μέσα από τη λογική, που μπορεί μια ομάδα σαν την Κέρκυρα να μας αντιμετωπίσει. Μόνο με δική μας χαλαρότητα. Πρόβλεψη σκορ: 0-3. Δεν τρώει γκολ ο Πασχαλάκης ρε;)
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5278
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 13 Ιαν 2018, 23:25

vs40 έγραψε: Ο Πρίγιοβιτς έτυχε και δεν σκόραρε εκτός έδρας, μιας που το δείγμα μας είναι μικρό. Στους τελευταίους εκτός εδρας αγώνες δεν έπαιζε καν, άρα πως να σκοράρει.

Εχει δικιο ο vs .Απλα ετυχε .Δε νομιζω οτι εχει θεμα ο Πριγιο με τα εντος εκτος.Περσι δηλαδη γιατι δεν ειχε?


DimitrisS έγραψε:Δεν ειχε βροχη στην Κερκυρα απο οτι ειδα σημερα. Δεν θα εχει και αυριο.


Καλο αυτο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 13 Ιαν 2018, 23:33

gpaok έγραψε:Ντιμ βλέπε λίγο μπάλα αδερφέ, μην κοιτάς μόνο αριθμούς.εγω θυμάμαι φέτος πολύ καλές στιγμές του. Δοκάρια, φάσεις που ξεσκιστηκε ο τερματοφύλακας ναα τις βγαλει, ενεργειες του που κατεληξαν σε γκολ απο αλλον... Στην τελική ποσά λεπτά εχει παιξει; Ή ουσία είναι άλλη σε αυτό που είπα....ειναι η δεν είναι βελτιωμενος; αν είναι, πρέπει κάπου να παίξει. Γνώμη μου...αλλιως Εάν τον θυμηθείς μόνο όταν ο πριγιοβιτς χτυπήσει η έχει καρτες, μην περιμένεις να κεντησει.


10 συμμετοχες εχει... ποσα γκολ? Ρε φιλε πλακα κανεις? Μην κοιταω μονο αριθμους??? Σεντερ φορ στον ΠΑΟΚ ειναι. Αν ειναι να μην κοιταμε τα γκολ τοτε καηκαμε. Τιτλος για καλη προσπαθεια δεν υπαρχει φιλε. Βελτιωμενος σε καποια πραγματα ειναι, στο πιο σημαντικο ΔΕΝ ειναι.
Dimg4
 

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Σάβ 13 Ιαν 2018, 23:48

Δεν ειναι προσωπικό ή ψυχολογικό το ζήτημα. Είναι καθαρά τακτικό. Στην τούμπα οι αντίπαλες άμυνες είναι by default στημένες πιο πίσω, ενω στα εκτος εδρας ειναι μικροτερη η συχνοτητα με την οποια παταει η ομαδα στην αντιπαλη περιοχη. Ετσι ειναι μεγαλυτερο το διαστημα του παιχνιδιου στο οποιο ο prijovic μενει μονος του και ειναι πιο ευκολο για τους αντιπαλους αμυντικους να τον κλεισουν. Αντιθετα ο κουλουρης μπορει να ειναι λιγο κατσικι το παιδι, αλλα τρεχει πιεζει συμμετεχει στο παιχνιδι της ομαδας κ μπορει να μη σκοραρει συχνα ο ιδιος, αλλα διευκολυνει τους συμπαικτες τους. Ετσι το βλεπω εγω και δε θεωρω οτι ειναι απαραιτητα κακο. Το δειγμα παντως ειναι μεγαλο, απο περσι εχει σκοραρει μονο μια φορα εκτος εδρας στο πρωταθλημα κ αυτο ηταν στο καυταντζογλειο...
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 13 Ιαν 2018, 23:49

gpaok έγραψε:...αλλιως Εάν τον θυμηθείς μόνο όταν ο πριγιοβιτς χτυπήσει η έχει καρτες, μην περιμένεις να κεντησει.


αυτό
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Κέρκυρα-ΠΑΟΚ,14/01-15:00, Novasports2HD

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 14 Ιαν 2018, 00:07

Πιστευετε ρε παιδια οτι ειναι θεμα μονο του Πριγιοβιτς το οτι δεν σκοραρει στα εκτος;

Μηπως ειναι της ομαδας το προβλημα, το οτι δεν προσεγγιζει τα εκτος εδρας παιχνιδια οπως τα εντος;
Ειδικα με ομαδες οπως ο Πλατανιας ή Λαρισα ή το αυριανο;
Οτι γενικα στα εκτος δειχνει μια αδυναμια και εναν ανεξηγητο φοβο;

Να πω οτι καναμε εκτος καμια 12-15 κλασικες φασεις και τα εχανε ο Πριγιοβιτς, να ελεγα οτι εχει θεμα ο σερβος στα εκτος ψυχολογικο, ξερω γω.

Αλλα εχουμε θεμα στην αναπτυξη, ειδικα στα εκτος.

Και απορω προσωπικα τοσες αγωνιστικες που βλεπουμε αυτο το προβλημα στην αναπτυξη πως δεν εχει σκεφτει ο προπονητης να βαλει βασικο τον Μπισεσβαρ (ακομα και σαν εξτρεμ) αφου οσες φορες εχει παιξει με τον Πριγιο φαινεται οτι μπορει να τον τροφοδητσει πιο ευκολα απο τους αλλους.

Δηλαδη το σκεφτομαι και πραγματικα μου φαινεται απιστευτα περιεργο πως γινεται, ειδικα οταν υπαρχει προβλημα αναπτυξης της ομαδας (ειδικοτερα στα εκτος), ο Μπισεσβαρ να εχει παιξει μολις σε ενα παιχνιδι 72 λεπτα και στα υπολοιπα 7 που επαιξε στο πρωταθλημα να εχει παρει κατι 15λεπτα και 20λεπτα.

Τελος παντων το θεμα ειναι να νικαει η ομαδα, οποιος και να παιζει. Απλα ακομα και να νικαει εμενα προσωπικα καποια πραγματα θα μου φαινονται παραξενα, στο τροπο που εχει διαχειριστει ο προπονητης αυτο το πολυ ποιοτικο και μεγαλο ροστερ που εχει. Αποψη μου.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες