Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

ΜVP

Πασχαλακης
4
5%
Ματος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρελα
7
8%
Μαλεζας
39
45%
Κρεσπο
16
19%
Κανιας
3
3%
Μαουριτσιο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πελκας
8
9%
Λημνιος
1
1%
Καμπος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουλουρης
5
6%
Σακχοβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπισεσβαρ
2
2%
Τσιμιροτ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 86

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:03

Εννοείται ότι είναι γενική αλήθεια simba.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:11

Σιγα ρε παιδια, πανω κατω αυτο που ειπε ο αινσταιν (νομιζω) ειπε και ο ντεσπε...
Τελευταία επεξεργασία από Ksenitemenos4 και Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:13

simba έγραψε:
Paoki-nrw έγραψε:Εχω διαμορφωσει μια αποψη απο τις αρχες Οκτωβριου (μπορει ευκολα καποιος να δει το ποστ μου ) και ΔΥΣΤΗΧΩΣ αποδυκνειεται οτι η κριτικη μου αποψη και ο τροπος που βλεπω τα τεκτενομενα ειναι ο σωστος.


Οπως σε δικαιωσε με Πελκα..δυστηχως..
Εχουμε τσακωθει πριν καιρο για την αποψη μου για τον Πελκα.
Δυστηχως ο χρονος με δικαιωνει σε ολα.
Και ακομα πιο δυστηχως σημερα εχει ανανεωσει και ειναι και αρχηγοσ.

Επειδή σε βλέπω λγκ στην τσιτα κ το τοπικ του προπον. ειναι κλειστο, μπορεις καλλιστα να ξεχαρμανιασεις στο θρεντ του πελκα, οπως οταν τον εκραζες για μια λαθος πασα-σεντρα ή τον ξεφτυλιζες για το πεναλτι με τη λιβαδεια..

Οχι τπτ αλλο, αλλα κριμα να παει χαμενη τετοια ενεργεια, σπαταλωντας την αριστερα-δεξια με προκλησεις..


Ο Πελκας μπραβο του και πολυ καλα εκανε που προφανως σοβαρευτηκε και εδειξε χαρακτηρα μεσα στο γηπεδο. Αυτο ομως δεν σβηνει ολα οσα εκανε το διαστημα που εγραψα αυτα που αναφερεις. Μαλλον κοβεις ραβεις οπως εσυ θελεις για να παρουσιασεις αυτο που σε βολευει.
Αφου ανετρεξες λοιπον πισω, γιατι δεν αναφερεσαι και στα αρκετα σημεια που εχω δικιο ?
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:19

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Κυρ Οκτ 01, 2017 8:47 pm

το εγραψα αλλου, αλλα μαλλον εδω επερεπε να μπει για να διαβασω και τις δικες σας αποψεις.
Να θεσω καποιες σκεψεις που εχω εδω και ενα μηνα περιπου.
Το τι γραφεται και ακουγεται τα προσπερναω αφου παντα προτιμω αυτα που βλεπουν και ακουν τα δικα μου ματια και αυτια.
Ενω με το Ροστερ που εχουμε και συμφωνα με τις δυνατοτητες που θεωρητικα παντα, εχουν οι παικτες σαν μοναδες,
Θα επρεπε παρολο το προβλημα της φυσικης καταστασης ( αν ειναι αυτο το προβλημα τελικα ) να μπορουν να αποδωσουν θεωρητικα τουλαχιστον 50-60 λεπτα υποφερτης εως καλης μπαλας.
Με αυτα που βλεπω προσπαθω να βρω με το ζορι τις αιτιες, μια στην προετοιμασια, μια στον προπονητη, μια στο δεσιμο. Και τα 3 ισχυουν εως ενα βαθμο. Απο αυτο το σημειο και μετα αρχιζει η παρανοια.
Μεχρι να κουραστουν και τα ποδια να μην μπορουν να εκτελεσουν αυτο που θελει το μυαλο, ( παραδειγμα η φαση στο 88 με τον Μαουριτσιο να μην μπορει να βγαλει μονο του τον Μακ με μια 15αρα μπαλια χωρις πιεση απο αντιπαλο )
θα περιμενα φασεις και θεαμα ανταξιο των θεωρητικων ικανοτητων των παικτων.
Αντι αυτου στατικοτητα και καμια πρωτοβουλια. Μονο ο Πελκας εκανε ολους αυτους τους αγωνες καποιες επελασεις.
Για να μην το τραβαω με παρα πολλα παραδειγματα, αρχιζω και πιστευω εντονα οτι το προβλημα ειναι εσωτερικο, κακου κλιματος στην ομαδα. Και μια επιβεβαιωση ειναι και οι δηλωσεις του παικτη και αρχηγου Πελκα.
Paoki-nrw

Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Δευτ Ιουν 20, 2016 9:43 pm


Re: 77.Δημήτρης Πέλκας
Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Σάβ Σεπ 30, 2017 4:08 pm

Ευχομαι και ελπιζω να δει το παραδειγμα του Κλαους και να ακολουθησει ενα διαφορετικο δρομο.
Αν θελει, με δουλεια και υπομονη μπορει. Απο το κεφαλι του και τα ποδια του εξαρταται αν θα πετυχει.
Paoki-nrw

Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Δευτ Ιουν 20, 2016 9:43 pm



ετσι για να μπορουν και οι υπολοιποι να καταλαβουν οτι προκατελημενος δεν ειμαι με τον Πελκα.
Φυσικα και χαιρομαι που ο παικτης ανεβασε αποδοση και εφτασε στο σημερινο επιπεδο, και γιαυτο εξαλου γινεται και η καλοβουλη κριτικη
Τελευταία επεξεργασία από Paoki-nrw και Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:19

Ενταξει δε σεβομαστε την αντιθετη αποψη κι αρχιζουμε τις ειρωνειες,δε σεβομαστε οτι φοραμε τις ιδιες φανελες,οτι μας ενωνουν πολυ περισσοτερα απ οσα μας χωριζουν Οτι μπορει να χουμε αγκαλιασει στη κερκιδα αυτον που τωρα σκιζουμε.
Ας σεβαστουμε τουλαχιστον αυτα τα παιδια που καθε μερα παλευουν εδω για να δουλευει ολο αυτο το πραγμα .Παιδια που δινουν τον ελευθερο χρονο τους για να λεμε εμεις τις μλκιες μας και μας εχουν χιλιοπαρακαλεσει να ηρεμησουμε λιγακι.Για το φουκαρα το Ρομαν που ναι αρρωστος βρε και δεν εχει κουραγιο να σβηνει σημερα.

ΥΓ Εν αναγκη κλειδωστε το ΟΛΟ για μια δυο μερες μπας και βαλουμε μυαλο.Δε παει αλλο.Εξαλλου μονο μιλρλα κι αντιπαραθεσεις διαβαζουμε παντου.Δεν υπαρχουν τοπικ πλεον, ολα ενα πραμα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:43

aspromaura ioannina έγραψε:Ορισμενοι εχετε εθιστει τοσο πολυ στην κωλοτουμπα και την αλλαγη αποψεων απο τη μια στιγμη στην αλλη, που εκνευριζεστε σε ακραιο βαθμο με οποιονδηποτε ΤΟΛΜΗΣΕΙ να εμμεινει στην αρχικη του αποψη!!

Υποκριτικο και τρομακτικο παραλληλα.

Βλεπω μελη που μεχρι "προχθες" εβριζαν χυδαια τον Λουτσεσκου, να εχουν μεταλλαχθει στους πιο φανατικους υπερμαχους του αντιμετωπιζοντας με πληρη απαξιωση οσους συνεχιζουν να τασσονται εναντιον του. Ειναι οι ιδιοι που αν ω μη γεννοιτο κανουμε κανα δυο γκελες θα ζητησουν την κεφαλην του Ρουμανου επι πινακι. Πραγματικα θλιβερο φαινομενο.
Τεράστια μαγκιά είναι να παραδεχομαστε τα λάθη μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:44

Σταματηστε να πιανεστε με το τιποτα.
Δε σας ειπε ηλιθιους ο despe.
Ειπε οτι οποιος επιμενει ειναι ηλιθιος, με βαση το ποστ του Ιωαννινα.
Διαβαστε τι λεει ο αλλος.


Επισης αν συνεχισουν οι κοκορομαχιες θα φυγουν καποιοι.
Επισης ντιμ ασε τις μεγαλοψυχιες οτι δε θα γραψεις πολλα γιατι θα σε μπαναρουν καποιοι που σε εχουν βαλει στο ματι.

Ηρεμηστε ολοι γιατι μας ζαλισατε χωρις σοβαρο λογο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:50

sourmenetes έγραψε:Σταματηστε να πιανεστε με το τιποτα.
Δε σας ειπε ηλιθιους ο despe.
Ειπε οτι οποιος επιμενει ειναι ηλιθιος, με βαση το ποστ του Ιωαννινα.
Διαβαστε τι λεει ο αλλος.


Επισης αν συνεχισουν οι κοκορομαχιες θα φυγουν καποιοι.
Επισης ντιμ ασε τις μεγαλοψυχιες οτι δε θα γραψεις πολλα γιατι θα σε μπαναρουν καποιοι που σε εχουν βαλει στο ματι.

Ηρεμηστε ολοι γιατι μας ζαλισατε χωρις σοβαρο λογο.


Επιβεβαιωση served.
Dimg4
 

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:56

αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Κυρ 17 Δεκ 2017, 20:59

sourmenetes έγραψε:Σταματηστε να πιανεστε με το τιποτα.
Δε σας ειπε ηλιθιους ο despe.
Ειπε οτι οποιος επιμενει ειναι ηλιθιος, με βαση το ποστ του Ιωαννινα.
Διαβαστε τι λεει ο αλλος.


Επισης αν συνεχισουν οι κοκορομαχιες θα φυγουν καποιοι.
Επισης ντιμ ασε τις μεγαλοψυχιες οτι δε θα γραψεις πολλα γιατι θα σε μπαναρουν καποιοι που σε εχουν βαλει στο ματι.

Ηρεμηστε ολοι γιατι μας ζαλισατε χωρις σοβαρο λογο.

Ναι αλλα πιο πριν του ειπα εμμεσως πλην σαφως οτι εγω και ορισμενα αλλα μελη εμμενουμε στην αρχικη μας αποψη. Αρα το ηλιθιους σε εμας πηγαινε('μονο οι ηλιθιοι επιμενουν...'')'.Καταφανεστατα.

Σαν να μου πεις εσυ φιλε Σουρμε οτι εσυ εισαι ΠΑΟΚ και γω να σου πω ''οποιος ειναι ΠΑΟΚ ειναι ηλιθιος''.. Τεσπα. Καλη καρδια.

υ.γ. Φιλε Ptol, χωρις διαθεση αντιπαραθεσης, πες μου σε παρακαλω παρα πολυ : απο ποτε και απο που κι ως που αποδειχθηκε ως μη αληθης ή οπως εσυ το θετεις ΛΑΘΟΣ η αποψη οτι ο Λουτσεσκου δεν κανει για τον ΠΑΟΚ; :?
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 17 Δεκ 2017, 21:42

1. Υπάρχει διαφορά του χαρακτηρισμού συμπεριφοράς ή άποψης και του χαρακτηρισμού προσώπου. Παράδειγμα: εγώ ας πούμε είμαι κατά κοινή ομολογία πανέξυπνος :mrgreen: αλλά είπα μια ηλιθιότητα σήμερα, μου ξέφυγε. Δεν είμαι ηλίθιος αλλά ηλιθιότητα μπορώ να πω. Ας αποφεύγουμε λοιπόν χαρακτηρισμούς προσώπων. Επίσης όποιος δεν κατανοεί αυτή τη διαφορά, ας το ψάξει.
2. Μπορούμε κάλλιστα να μη σχολιάζουμε απαντάμε σε μια άποψη με την οποία διαφωνούμε. Είπε ο άλλος ότι οπροπονητής δεν κάνει, ας μη του πούμε έχεις άδικο,είσαι άσχετος, είσαι είσαι..απλά ας γράψουμε από κάτω ο προπονητής είναι άριστος. Μην απαντάτε στους διαφωνούντες και χάνετε τον έλεγχο. Κάποιοι βέβαια συζητάνε κοσμιότατα διαφωνώντας, άλλοι όχι, χωρίς να φταίνε πάντα όλοι το ίδιο. Αν κάποιος ξεφύγει θα αναλάβουν αυτοί που πρέπει.
3. Ρε μη χαλιέστε ρε γαμώτο για σημαντικά ασήμαντα.
4. https://web.facebook.com/prohoramemedia ... nref=story

Με την άδειά σας μπλε
Τελευταία επεξεργασία από trouman και Κυρ 17 Δεκ 2017, 21:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 17 Δεκ 2017, 21:43

Εγω ξερω οτι ψαχνεστε να αρπαχτειτε με το παραμικρο
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 17 Δεκ 2017, 21:48

simba έγραψε:
Paoki-nrw έγραψε:Εχω διαμορφωσει μια αποψη απο τις αρχες Οκτωβριου (μπορει ευκολα καποιος να δει το ποστ μου ) και ΔΥΣΤΗΧΩΣ αποδυκνειεται οτι η κριτικη μου αποψη και ο τροπος που βλεπω τα τεκτενομενα ειναι ο σωστος.


Οπως σε δικαιωσε με Πελκα..δυστηχως..
Εχουμε τσακωθει πριν καιρο για την αποψη μου για τον Πελκα.
Δυστηχως ο χρονος με δικαιωνει σε ολα.
Και ακομα πιο δυστηχως σημερα εχει ανανεωσει και ειναι και αρχηγοσ.

Επειδή σε βλέπω λγκ στην τσιτα κ το τοπικ του προπον. ειναι κλειστο, μπορεις καλλιστα να ξεχαρμανιασεις στο θρεντ του πελκα, οπως οταν τον εκραζες για μια λαθος πασα-σεντρα ή τον ξεφτυλιζες για το πεναλτι με τη λιβαδεια..

Οχι τπτ αλλο, αλλα κριμα να παει χαμενη τετοια ενεργεια, σπαταλωντας την αριστερα-δεξια με προκλησεις..


Ντροπή σας ...
:mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό farmak76 » Κυρ 17 Δεκ 2017, 21:55

Εγω λεω να τα αφησετε ολα στην ακρη και οποιοι απο εσας δεν ειναι κατοχοι διαρκειας να ψαχτειτε απο τωρα για τροπο εισοδου στο γηπεδο στο ματς με τον πλατανια οπου η προσελευση προβλεπεται να ξεπερασει τις 50.000.
Παμε ΠΑΟΚΑΡΑ για να συναντησουμε το πεπρωμενο μας
:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
farmak76
 
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 00:22
Τοποθεσία: ΠΑΟΚιστάν

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Κυρ 17 Δεκ 2017, 22:09

Μπραβο στη διοικηση που αφηνει τον προπονητη να δουλεψει και δεν υποκυπτει στους αλαλαζοντες, μπραβο στον προπονητη και τους παικτες που εκαναν για ακομα μια φορα αυτο που επρεπε, μπραβο στους Ελληνες παικτες μας που ηταν για ακομα μια φορα (εστω και λιγο πεσμενοι) οι καλυτεροι παικτες της ομαδας και μας ξελασπωσαν.
Μεσα απο τετοιες εμφανισεις και τετοιες νικες ξεχωριζουν οι πρωταθλητες απο τους υπολοιπους.
Τρενο μονο η σιτυ του γκουαρντιολα παει αν και για να παει τρενο χρειαστηκε πρωτα ενα χρονο προσαρμογης να μεινει 3ος πισω απο την τοτεναμ με το μισο μπατζετ περσι και να ξεκινησει και με γκελα εντος φετος με την εβερτον. (ποσες πιθανοτητες μετα απο αυτα ειχε να μην απολυθει στον ΠΑΟΚ)? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. Φανταζομαι τι θα ειχαν ακουσει οι πρωταθλητες του 85 αν υπηρχε ιντερνετ οταν 4 αγωνιστικες πριν το τελος γκελαραν διαδοχικα με τον υποβιβασμενο πιερικο την 13η δοξα και εχασαν κι απο τον βαζελο στον ημιτελικο :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες