ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
2
1%
ΒΑΡΕΛΑ
25
17%
ΜΑΛΕΖΑΣ
2
1%
ΚΡΕΣΠΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΤΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΝΙΑΣ
2
1%
ΜΑΟΥΡΙΤΣΙΟ
3
2%
ΠΕΛΚΑΣ
106
73%
ΜΑΚ
1
1%
ΛΗΜΝΙΟΣ
4
3%
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
1
1%
ΤΣΙΜΙΡΟΤ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΜΠΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 146

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prist64 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 16:04

ποσο δικιο εχεις ρε φιλε

στον Tolaros αναφερομαι
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 11 Δεκ 2017, 16:07

Κρατάμε τη νίκη και το τρίποντο επί ενός αντιπάλου από τον οποίο ο Ατρόμητος ήταν κατά ένα τουλάχιστον επίπεδο ανώτερος. Χάρηκα μόνο για τον διασυρμό αυτού του σιχάματος, το οποίο πιστέψτε με, μας έχει κλέψει περισσότερους τίτλους, και όχι μόνο, από την άλλη αηδία, την Ε.Ο.
Ταμείο θα γίνει για όλους και όλα τον Μάιο, πάντως ακόμα κλαίω τους πεταμένους 6 τουλάχιστον, εκτός έδρας πόντους.
Και τέλος, έλεος, ΟΧΙ ΑΛΛΟΙ ΠΥΡΣΟΙ στην Τούμπα. Δεν θέλω να ξαναδώ άδειες κερκίδες. Μην αγωνιστούμε κεκλεισμένων θυρών με αεκ και γαύρο.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4977
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Δευτ 11 Δεκ 2017, 16:35

rainmaker έγραψε:Κακός ΠΑΟΚ.

Χωρίς επιθετικό πλάνο.

Με λάθος επιλογές προσώπων στον άξονα.

Με φοβισμένους παίκτες (Μαλεζάς, Κρέσπο, Κάνιας ΚΑΙ Μαουρίτσιο όσο έπαιζε ο Κάνιας).

Παρ ολ αυτά πήρε ΕΥΚΟΛΑ το ματς, χωρίς να παίξει ΚΑΘΟΛΟΥ καλή μπάλα, εκτός από το τελευταίο τέταρτο όπου επιτέλους παίξαμε στρωμένα, με το παιχνίδι καθαρισμένο.

Μάτος πάλι φλέρταρε με κόκκινη.

Μακ βλακεία ολκής, έλεος πια.

Μαουρίτσιο κακός για τα δεδομένα του.

Πέλκας ΕΥΚΟΛΑ ΜΒΠ παρότι και ο Βαρέλα εξαιρετικός.


ΑΛΛΑ

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ


ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΤΗΣ 4 που φέσωσαν άλλα πόσα ευρώ την ΠΑΕ για αν βγάλουν τη μαγκιά τους σε... βαρελότα.







ΞΕΦΤΙΛΑ.


Και πριν διαφωνήσει κανείς : Μας μένει άλλη ΜΙΑ αναφορά σε φύλλο αγώνα για πυρσούς, ώστε να τιμωρηθούμε με ματς κεκλεισμένων και άλλα 100 χιλιάρικα χασούρα απ τα ταμεία. Δεν θα ανάψουν πυρσοί με ΑΕΚ; Δεν θα ανάψουν πυρσοί με γαύρο;


Στα του αγωνως φανταζομαι τρολαρεις ετσι; γιατι αν σοβαρολογεις υπαρχει προβλημα...
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 16:46

Οχι σαικομαν. Στον παρθενικο αγωνα της τουμπας φετος με γεματο γηπεδο, με πολυ καλο κλιμα, χωρις γκρινια, με 4 γκολ στον βαζελο, ολοι ειδαμε φοβισμενους παικτες κακο ποδοσφαιρο βλακειες απο παικτες ξεφτιλες οπαδους. Γιατι εξενιστασαι;
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό slidar » Δευτ 11 Δεκ 2017, 16:48

Ο συγκεκριμένος είχε προτρέψει τον λαό να μην πάει να πανηγυρίσει το κύπελλο στον πύργο τον λευκό..

Άρα δεν χρειάζεται να παίρνεις και πολύ στα σοβαρά αυτά που γράφει .
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 16:52

Γιατί να μην ΠΉΓΑΙΝΕ; διαμαρτυρία για το πέναλτι που δεν έδωσε στον κρεσπο; :) :)

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Δευτ 11 Δεκ 2017, 17:34

buffalobill4 έγραψε:Οχι σαικομαν. Στον παρθενικο αγωνα της τουμπας φετος με γεματο γηπεδο, με πολυ καλο κλιμα, χωρις γκρινια, με 4 γκολ στον βαζελο, ολοι ειδαμε φοβισμενους παικτες κακο ποδοσφαιρο βλακειες απο παικτες ξεφτιλες οπαδους. Γιατι εξενιστασαι;


Γιατι κακη ομαδα,φοβισμενοι παικτες,καθολου επιθετικο πλανο,καθολου μπαλα δεν κολα σε 1 ματς που το πηρες στο ρελαντι 4-0 απεναντι στον βαζελο...και μην μου αρχισετε τωρα ποιος βαζελος κτλ...ο βαζελος ειναι βαζελος...γιατι αν εκανες παρθενικο ματς με τον πλατανια θα ειχες 5000 κοσμο μεσα...
Αυτοι οι χαρακτηρισμοι δεν ταιριαζουν σε μια ομαδα που εχει την καλυτερη αμυνα στο πρωταθλημα και την 2η καλυτερη επιθεση...αλλα κατα τα αλλα δεν εχει καθολου πλανο.
Οι χαβουζαιοι με ομαδες για τα πανηγυρια νομιζουν οτι εχουν ομαδαρες...και οι οπαδοι τους σκυλιαζουν και στηριζουν...εμεις εδω ολο αμφισβητηση...
Ας αγαπησουμε την ομαδα...ας πιστεψουμε αυτην ομαδα...κι ας της δωσουμε την στηριξη που πρεπει...
Μερικοι δινουν την εντυπωση οτι φοβουνται να πουν ενα μπραβο στην ομαδα μηπως και κανεις τους πει φλωρους φυτα και προβατα....

Ε οχι ρε μαγκες δεν παει ετσι...δλδ μετα το χθεσινο ο βροχοποιος το μονο που βρηκε να πει ειναι το ποσο κακη ομαδα ειμαστε;;; χωρις ενα μπραβο;;;
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 17:38

Μετρια εμφανιση αλλά στησαμε τη βαζελα στα 4.Η κερκιδα απο αποψη φωνης ηταν τραγικη με συνθηματα γαλαριας-νανουρισμα που και 100.000 να τα φωναζουν θα ακουγονται σαν μουρμουρα.Πρεπει να αλλαξει η πλακα,με καθε σεβασμο στους οργανωτες που αφηνουν το λαρυγγι τους στο καγκελο.
Σχετικα με το σολντ αουτ,ειτε γινει ειτε οχι,η Τουμπα εχει πανω απο 30.000 κοσμο.Μπαινουν πολλοι χωρις εισιτηριο.
Για τους πυρσους,αυτο που πρεπει να αλλαξει ειναι ο νομος.Ας κανουν μια τροποποιηση που να λεει οτι τιμωρεισαι μόνο οταν πεταχτει καποιος εντός γηπεδου.Ολοι ξερουν οτι αυτο δεν προκειται να γινει και τα πραγματα θα σφιξουν ακομη περισσοτερο.Δεν αργει η τιμωρια κερκιδας επειδη 'αι θεαται δεν καθοντουσαν στις θεσεις των'.Μετα θα μας φταινε οι ορθιοι.
Κραζουν πολλοι για το προστιμο και 'απαιτουν' να πληρωθει απ οσους τους αναψαν.Να μας πουν ποιος πρεπει να πληρωσει τη μεταγραφη Λεβεκ,οχι μονο κραξιμο στον κοσμο.
Τελευταία επεξεργασία από Sekeris4 και Δευτ 11 Δεκ 2017, 18:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 11 Δεκ 2017, 17:41

Πραγματικά, αν διαβάσει κάποιος ορισμένα ποστ, θα νομίζει οτι κατέβηκε μια ομάδα-κωλοχανείο, δεν σταύρωσε δεύτερη πάσα και ευθυγραμμίστηκαν οι πλανήτες, έκατσαν 4 στραβοκλωτσιές και κέρδισε από το πουθενά 4-0.

Καθένας με την άποψη του, αλλά ορισμένα πράγματα δεν έχουν λογική.

Προσοχή όμως!!

Όταν πάμε εμείς στην Αθήνα και χάνουμε από ΑΕΚ και γαύρο από δυο κόντρες, δεν ισχύουν τα ίδια κριτήρια! Τότε οι αντίπαλοι είναι ομάδες με μέταλλο και χαρακτήρα και νοοτροπία νικητή και εμείς είμαστε οι λούζερς χωριατόβλαχοι! Κ ας μας κέρδισαν από το πουθενά! Τότε μετράει το αποτέλεσμα και τίποτα άλλο.

Είπαμε: Ο ΠΑΟΚτσης για να είναι ικανοποιημένος πρέπει να κερδίζει 6-0 , να κάνει 30 ευκαιρίες για γκολ, να σκοράρουν οι παίκτες που πρέπει και από την κερκίδα να ακούγεται "Go, go PAOK", ώστε να είμαστε και συμμορφωμένοι με κάθε απίθανο/ανούσιο/ηλίθιο νόμο που επινοεί ο εκάστωτε άσχετος υφυπουργός αθλητισμού και ο οποίος φυσικά θα καταργηθεί μόλις ο ανωτέρω άσχετος αντικατασταθεί από τον επόμενο άσχετο, ο οποίος θα θέλει να εφαρμόσει κάτι εξίσου ηλίθιο ή ακόμη ηλιθιότερο.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 17:52

Guitarman έγραψε:


Αυτο πρεπει να ειναι το πρωτο ποστ καθε τοπικ αγωνα :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :pano:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Δευτ 11 Δεκ 2017, 18:17

ΡΕ ΕΙΠΑΜΕ... ΠΡΙΟΝΟΚΟΡΔΕΛΑ!
Αν ξυπνήσει η ομάδα θα τους πάρουμε αμπάριζα λαίμαι!
Λίγη τύχη, πίστη και στήριξη και αυτό θα είναι το πιο ΠΑΟΚ πρωτάθλημα όλων των εποχών!!!
Θα το σηκώσουμε και στις κερκίδες θα παίζουμε φάπες για το αν θα πρέπει να φύγει/μείνει ο Λούτσος... γιατί την κούπα την σήκωσε ο Vieri και όχι ο Μαλεζάς... γιατί το χόρτο είναι κομμένο 2 πόντους και όχι 2,5... για το αν θα πάμε πρώτα στον Λευκό Πύργο και μετά στο Μακ Παλλάς ή το αντίθετο... κτλ. κτλ. κτλ.
Μόνο εμείς και το Γαλατικό χωριό...
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 11 Δεκ 2017, 18:30

Προς μέλη και συντονιστές που κολυμπάνε στην ειρωνία τις επιθέσεις και τις ενστάσεις :

Αν εγώ βλέπω τα πράγματα πιο μαύρα απ οτι είναι, αυτό θα είναι δικό μου πρόβλημα και όφελος για τον ΠΑΟΚ.

Όμως το να κοιτάμε τον δείκτη του σκορ και να ξεχνάμε οτι η ομάδα ΟΥΤΕ σταθερή είναι ΟΥΤΕ ξεκάθαρο πλάνο έχει εδώ και 8-9 μήνες (από την προηγούμενη σεζον για ανεξήγητο λόγο σταμάτησε να παίζει μπάλα απ τον Μάρτη), ενώ παράλληλα έκανε προετοιμασία 5 μήνες για να βρει φυσική κατάσταση (που ούτε αυτήν βρήκε ακόμα), ε αυτό είναι πρόβλημα του ΠΑΟΚ και οχι δικό μου.

Ας ελπίσουμε λοιπόν να είμαι εγώ ο γκρινιάρης και ο... προβληματικός.

Επειδή όμως μέχρι τώρα η ομάδα έχει κάνει όλα όσα χρειάζεται για να γκρινιάζω πως ούτε σοβαρή είναι, ούτε σταθερή, προτείνω να μου επιτεθείτε λίγο λιγότερο και αν θέλετε να με διαψεύσετε, τότε αναφερθείτε στο πόσο σοβαρή ήταν η ανάπτυξη και η παραγωγή παιχνιδιού μας χτες, προχτες, φέτος ή όποτε σας βολεύει τέλοσπάντων.


ΥΓ. Το γεγονός οτι έχω συνειδητά αποστασιοποιηθεί από ένα σαιτ που ήταν δεύτερο σπίτι μου απ΄το 2007 δεν δίνει δικαίωμα σε κανέναν να πουλάει ειρωνία και να ρίχνει βέλη τα οποία ούτε λογική, ούτε βάση έχουν. Το αν μερικοί έχουν βγάλει το μέτρο και ζυγίζουν το παοκτσηδιλίκι μου το βρίσκω γελοίο και ανάξιο προσοχής. Όλοι έχουμε άποψη και παρά τις διαφωνίες που έχω δεν κάθομαι να τη μπαίνω σε όποιον δε μ αρέσει.



ΥΓ. Slidar διαβάζω καλά; Είχα προτρέψει εγώ τον κόσμο να μη κατέβει; Μάλλον κάτι λάθος γράφτηκε ή λάθος διάβασες. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν είχα γουστάρει. Δεν προέτρεψα κανέναν να κάνει τίποτα. Τώρα αν εσύ προτρέπεις κόσμο να μην ασχολείται μαζί μου για χ λόγους, βασικά μου προκαλεί ένα κνησμό.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13137
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό slidar » Δευτ 11 Δεκ 2017, 18:43

Εμένα να δεις τι κνησμό μου προκαλούν αυτά που γραφεις ..

Νικησες την ζελα 4-0 και βγαίνετε και κάνετε υψηλή κριτική θαρρείς και τους κερδίζεις κάθε μέρα με τέτοια σκορ ...

Αυτά διαβάζουν οι αντίπαλοι και μετά μας λένε φυτά και χωριάτες .. διότι τέτοια είναι η νοοτροπία μας .
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 11 Δεκ 2017, 18:48

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???? ΓΙΑΤΙ????
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Δευτ 11 Δεκ 2017, 18:49

Δεν ξέρω αν το post του rain έχει σχέση με το δικό μου αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να υπάρχουν παρεξηγήσεις, ειρωνείες και λοιπά χαρωπά... οπότε αν πείραξε κάποιον... sorry... δεν είχα τέτοιο σκοπό.
Όλοι στην τελική ΠΑΟΚ είμαστε... και θα πανυγηρίζουμε στο τέλος αγκαλιά. Γι αυτό και η αναφορά στο Γαλατικό Χωριό.
:nairepaok:
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες