Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ.

Rey
1
1%
Matos
1
1%
Zambrano
3
3%
Varela
15
16%
Leovac
2
2%
Cimirot
6
6%
Shakhov
1
1%
Vierinha
38
40%
El Kaddouri
3
3%
Πέλκας
5
5%
Prijovic
1
1%
Crespo
1
1%
Djalma
2
2%
Biseswar
16
17%
 
Σύνολο ψήφων : 95

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 10:50

Θετικά κιόλας;
Πλυθηντικός;
Είναι πολλά δηλαδή;
Χμμμ....
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 11:01

northend4 έγραψε:Στα θετικά (ναι υπάρχουν κ αυτά) 2 ανταγωνιστές μας για το πρωτάθλημα (ΟΣΦΠ - ΑΕΚ), μας έπαιξαν μεςα στην έδρα τους σαν μικρότερες ομάδες με καθυστερήσεις για να πάρουν αποτέλεσμα, με φόβο οτι έχουμε κ καλα την διαιτησία, με εντονουσ πανηγυρισμούς στην νίκη τους λες κ κατέκτησαν Τσάμπιονς λιγκ κτλ.
Εαν δεν μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τον φόβο τους κ την ανωτερότητα σαν ομάδα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
Αυτοί μας είδαν ποιο «μεγάλους» απο οτι εμεις οι ίδιοι πιστεύουμε για την ομάδα μας.
Λουτσεσκου κ παίκτες του ΠΑΟΚ ξυπνάτε, ειςτε καλύτεροι. Πολυ καλύτεροι.
Δείξτε το. Τέρμα οι δικαιολογίες.


Υπάρχει και η ανάγνωση όμως που λέει ότι έπαιξες με τον έναν μετά από ματς με Μπαρτσελόνα, με τον άλλον μετά από ματς με Μίλαν, ο γαύρος είναι ο χειρότερος της 20ετίας, η ΑΕΚ με το μισό μπάτζετ και με παίκτη λιγότερο από το 5' και τελικά δεν πήραμε ούτε βαθμό. Και πέρα από το αποτέλεσμα είχαμε και στα 2 ματς τραγική μεσοεπιθετική εικόνα.
Και ούτε στο ελάχιστο δεν εκμεταλλευτήκαμε ή τουλάχιστον αποδείξαμε την ύπαρξη υπεροχής στο κομμάτι της φυσικής κατάστασης.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 11:23

Θλιψη στεναχωρια θυμος αγανακτιση....δεν μπορω να φανταστω οτι τον μαη δε θα πανηγυρισω αυτο το πρωταθλημα...καντε κατι...αλλαξε τον σαλτιμπαγκο που καθεται στον παγκο...θα παθουμε καρδια καθε κυριακη...ξυπνηστε και καντε την ομαδα πρωταθλητρια..για τον ΘΕΟ ρε πουστη μου..δε γινεται να χαθει αυτη η κουπα..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3640
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 11:33

Magpies4 έγραψε:Λοιπόν για να δούμε το πρόγραμμα λίγο:

έχουμε 5 ματς μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου. Τρία έξω με Πλατανιά, Πανιώνιο, Ξάνθη και δύο μέσα με Ατρόμητο και παο. Όλα είναι στο χέρι μας αν θέλουμε να πάρουμε κεφάλι μετά από αυτό το δύσκολο πρόγραμμα που έχουμε. Δύσκολα θα περάσει η αεκ από την λεωφόρο χωρίς Αραούχους και Μάνταλο, οπότε με νίκη στη Τούμπα με Ατρόμητο, επανερχόμαστε. Εχουμε χειρότερο 1ο γύρο από τους υπόλοιπούς αφού έχουμε αεκ γαύρο στην τούμπα στον 2ο γύρο. Ένα σοβαρός προπονητής είναι το ζήτημα, να βρεθεί, να κάτσει στον πάγκο και να πάρει τα αποτελέσματα όταν στραβώνουν τα παιχνίδια. Αυτό ήταν το λάθος του καλοκαιριού αφού αντί να πάμε σε κάποια σίγουρη λύση καταλήξαμε να κάνουμε δύο λάθος επιλογές στο σόρτ λίστ.

Πρόβλεψη (αφού χάθηκαν οι βαθμοί στο ΟΑΚΑ): 4 νίκες και Χ στον Πανιώνιο. Με 13 βαθμούς θα είμαστε μιά χαρά.

Υπεραισιοδοξο σε βρισκω.

Παραδοσιακα σε Πανιωνιο και Ξανθη ο ΠΑΟΚ δυσκολευεται πολυ και αρκετα συχνα φευγει με ηττα ή ισοπαλια απο τις συγκεκριμενες εδρες.

Ο αγωνα με τον Πλατανια ειναι θεωρητικα ο ευκολοτερος, αλλα με προιστορια μολις 2-1-1 υπερ μας και το γεγονος οτι ο Πλατανιας οφειλει να σκυλιασει σε ολα τα ματς αν θελει να σωθει, δεν θα επαιρνα και ορκο οτι θα περασουμε αερα απο την Κρητη.

Απο κει και περα τον Ατρομητο εχουμε να τον κερδισουμε στην εδρα μας απο το 2014, ενω ο βαζελος, τον οποιο ειθισται να τον νικαμε τα τελευταια χρονια στην Τουμπα, παραμενει μια μεγαλη ομαδα για τα ελλ. δεδομενα και μονο δεδομενη δεν θα πρεπει να θεωρησουμε τη νικη απεναντι του.

Με την ομαδα να σερνεται και τον Λουτσεσκου να παραμενει προβλεπω: 7-10 βαθμους.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 11:35

Κάποιοι μας κάνετε πλάκα, δεν μπορεί.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 11:39

Σε εμενα αναφερεσαι Σικ?
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 11:49

Sick Bastard έγραψε:Θετικά κιόλας;
Πλυθηντικός;
Είναι πολλά δηλαδή;
Χμμμ....

Ε, ναι. Οι γαύροι πανηγύριζαν λες και κέρδισαν την Barca, ενώ οι κούληδες έκαναν καθυστέρηση από το πρώτο ημίχρονο. Πέρυσι μας είχαν γλεντήσει άσχημα με 3-0. Τα ξεχάσαμε;
Φέτος λέμε ότι είμαστε άχρηστοι γιατί χάσαμε δύο derbies με 1-0.
Εν κατακλείδι:
Μπράβο Razvan!
(εκτός κι αν η ομάδα που βλέπουμε είναι έργο του Stanojevic...)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89369
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 11:50

aspromaura ioannina έγραψε:Σε εμενα αναφερεσαι Σικ?

Εγώ πάντως ένα χιούμορ το έχω...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89369
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DV_L9 » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 12:06

Καλημέρα παίδες!! Γράφω πάλι μετά απο αρκετό καιρό.
Εδώ και κάποια χρόνια αποφεύγω να παρακολουθώ τα μάτς με αεκ και παο γιατι δυστυχώς γνωρίζω ότι πάντα η ομάδα μας θα χάσει με κάποιον αστείο τρόπο χώρις εννοείται να το παλέψει καθόλου. Χθές απέφυγα να το παρακολουθήσω λόγω ότι ημουν πάλι πεπεισμένος, κλέβοντας βέβαια γιατι είδα την εξέλιξη στο κινητό! Να σημειωθεί ότι το άνοιξα στην αποβολή του αραουχο και στο γκολ που δεχτηκαμε.
Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα άρχισα πάλι να σκέφτομαι ότι σκέφτεται ο κάθε Παοκτσής μετά από τέτοια ήττα, με νεύρα απίστευτα με ανάθεμα και και και... Το βασικό ερώτημα που θα μου μείνει αναπάντητο είναι γιατι η εικόνα της ομάδας σε ματς εκτος έδρας με αεκ και βάζελο παραμένει μόνιμα και εκνευριστικά κακή όσα χρόνια βλέπω ΠΑΟΚ. Θυμάμαι πλην τα μάτς με Μπόλονι, όλα τα υπόλοιπα να πηγαίνουμε για φιλικά να τρωμε τριαροτεσσαρες, άπειρο κράξιμο κλπ. Γιατί σε κάθε τετοιο ματς ανεξάρτητα συνθηκών που φέτος για εμάς ειναι ευνοικότερες από ποτέ πάλι η ομάδα αποδείκνυει περίτρανα το ρόλο του αφελή πλούσιου κομπάρσου? Επίσης γιατί στα μάτς με γκει η ομάδα το παλεύει όσο μπορεί και στα ματς με τους άλλους πάντα πάει σα πρόβατο.
Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια απάντηση σε όλα αυτά. Δε θέλω να δεχτώ πως ο ΠΑΟΚ έχει ξεχάσει να πρωταγωνιστεί και δεν θέλω να δεχτώ ότι δεν έχει τα μέσα να βρεί αυτούς που θα του μάθουν να πρωταγωνιστεί. Με ψυχρότερη ματιά θα λέγαμε είναι απλά μια ήττα σε ένα ντέρμπι, αλλά αυτή η ομάδα δεν πείθει ούτε τον πιο αισιόδοξο ότι θα καταφέρει να κάνει το κάτι διαφορετικό.
Κλείνοντας πιστέυω ότι πρέπει να απομακρυνθεί πλέον ο προπονητής. Δεν παραβλέπω ότι δεν φταίει μόνο αυτός για την κακή εικόνα της ομάδας αλλά δεν έχει δείξει απολύτως τίποτα. Ούτε καν την κυνικότητα που θα περιμέναμε να αντιμετωπισει ένα ντέρμπι εκτος εδρας και να μη ΧΑΣΕΙ!
ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ....
DV_L9
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2016, 11:33
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 12:10

ΑποστόληςΑ έγραψε:
aspromaura ioannina έγραψε:Σε εμενα αναφερεσαι Σικ?

Εγώ πάντως ένα χιούμορ το έχω...

ΑποστόληςΑ έγραψε:Εν κατακλείδι:
Μπράβο Razvan!
(εκτός κι αν η ομάδα που βλέπουμε είναι έργο του Stanojevic...)

Αν κρινω απο αυτο τοτε εισαι σπουδαιος καλαμπουρτζης Αποστολε :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 12:15

Κάπως πρέπει να εκτονώσω την πίεση μέσα μου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89369
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BIacky » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 12:20

Εχω φτασει σχεδον 40 χρονων και ποτε δεν ειχα μαλωσει για το ποδοσφαιρο.....Μετα το χθεσινο ματς στο καφε που το εβλεπα στο χωριο μου,ενας 65 αεκτζης μου εκανε καζουρα....για 1η φορα τσιμπισα και βγηκα εκτος εαυτου.....(το ποσο το εχω μετανιωσει δεν λεγεται)....που θελω να καταληξω....οχι κυριοι του Παοκ δεν ειμαι εγω αυτος δεν θα με αλλαξετε εσεις στα 40 μου....Ολοι κυριε Ιβαν σε ευχαριστουμε για αυτα που εχεις κανει και υτα που προκειται να κανεις(βλεπε γηπεδο)αλλα αυτο το εκτρομα με το αγωνιστικο δεν παει αλλο....θελω κυρος στον παγκο της ομαδας(ειτε βρυζα τον λενε η οποιον αλλον μπορειτε να σκςφτειται εσεις,θελω αγγελο στα περιξ της ομαδας η οποιον αλλον καλυτερο μπορειτε να σκεφτειται εσεις και τελευταιο και κυριοτερο θελω προπονητη που να εμπνεει που να ξερω οτι κανεις δεν μπορει να τον τρυπησει η να του δωσει χαρτακι....αυτα κυριε Ιβαν δεν κοστιζουν τπτ σε σχεση με αυτα που εχεις ξοδεψει....οταν τα κανεις αυτα θα κοιμαμαι ησυχος....
Υ.Γ ειδα καποια σχολια παιδιων εδω περι υποπτων παιχτων η αν διαβασα καλα υποπτος ο Ραζβαν....Αν φτασουμε εν ετη 2017 με Ιβαν να ψαχνουμε που ειναι οι μετοχες του Παοκ θα τα εχουμε δει ολα,οχι ρε πουστη μου δεν αλλαζω υπογραφη θα το παρουμε....
ΠΑΟΚ πρωταθλητής SuperLeague 2017-2018
Τα μαλλία μ' έσπριναν αλλά η ώρα έρθε!
BIacky
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 14 Απρ 2017, 14:17

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 12:47

Άλλη μια εξήγηση είδα στο fb από αδελφό και ο οποίος δεν φαίνεται να έχει άδικο. Ο ΠΑΟΚ αφελληνίστηκε και έχει καμιά 15αριά αλλοδαπούς μισθοφόρους, που, οι πλείστοι αυτών, δεν τους νοιάζει σε ποια ομάδα παίζουν και βγαίνουν ατσαλάκωτοι στη λήξη. Η ΑΕΚ και στον αγωνιστικό χώρο και στον πάγκο έχει Έλληνες που ξεσηκώνουν και μπολιάζουν τους αλλοδαπούς. Είδαμε μετά τη λήξη τον Λιβάγια να κτυπάει στη θέση της καρδιάς του και να φιλάει το σήμα της ομάδας του. Οι δικοί μας χτυπάνε την ΑΤΜ κάρτα για να ελέγξουν τον λογαριασμό τους και φιλάν τα λεφτά που τους δίνει πλουσιοπάροχα ο Ιβάν. Οι τεχνικοί διευθυντές και οι υπεύθυνοι επικοινωνίας προσπαθούν να μας χρυσώσουν το χάπι. Όσο για τον προπονητή, καλός για Ξάνθη και κάτω.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 12:52

Με Ανεστη Λαζαρο και Μπακακη ηταν μωρε, ποιο μπολιασμα και DNΑ και ιατροχειρουργικες παπαριες καφενείου;

Ειμαστε μια νεοπλουτη ομαδα που έρχονται μισθοφοροι σε σχεση με την ΑΕΚ που πηγαν μισθοφόροι που για καποιο λογο σκυλιαζουν.
Asimos
 

Re: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ. 1-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DV_L9 » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 12:53

Γερασίμου έγραψε:Άλλη μια εξήγηση είδα στο fb από αδελφό και ο οποίος δεν φαίνεται να έχει άδικο. Ο ΠΑΟΚ αφελληνίστηκε και έχει καμιά 15αριά αλλοδαπούς μισθοφόρους, που, οι πλείστοι αυτών, δεν τους νοιάζει σε ποια ομάδα παίζουν και βγαίνουν ατσαλάκωτοι στη λήξη. Η ΑΕΚ και στον αγωνιστικό χώρο και στον πάγκο έχει Έλληνες που ξεσηκώνουν και μπολιάζουν τους αλλοδαπούς. Είδαμε μετά τη λήξη τον Λιβάγια να κτυπάει στη θέση της καρδιάς του και να φιλάει το σήμα της ομάδας του. Οι δικοί μας χτυπάνε την ΑΤΜ κάρτα για να ελέγξουν τον λογαριασμό τους και φιλάν τα λεφτά που τους δίνει πλουσιοπάροχα ο Ιβάν. Οι τεχνικοί διευθυντές και οι υπεύθυνοι επικοινωνίας προσπαθούν να μας χρυσώσουν το χάπι. Όσο για τον προπονητή, καλός για Ξάνθη και κάτω.


Δεν νομίζω οτι η προέλευση παίζει ρόλο. Θυμόμαστε και με τους διεθνείς μας μας έκαναν πλάκα οι κάτω. Συμφωνώ πάντως για το ρόλο της εμψύχωσης και του πάθους. Αλλά και πάλι αυτό στο ποδόσφαιρο πλέον έχει μικρή διάρκεια γιατί τα αέρα και το πάμε παληκαρια καλώς ή κακώς τείνουν να εξαφανιστούν. Σωστός και για Λουτσεσκου.
ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ....
DV_L9
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2016, 11:33
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης