ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

ΜΒΠ

Ρευ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ματοσλς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαμπρανο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρελα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λεοβατς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαουριτσιο
79
81%
Τσιμιροτ
1
1%
Βιερινια
9
9%
Καντουρι
3
3%
Πελκας
3
3%
Πριγιοβιτς
1
1%
Μακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καμπος
1
1%
Μπισεσβαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 97

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 30 Οκτ 2017, 23:54

Petros1988 έγραψε:Η ομάδα έχει πάρα πολύ καλό ροστερ θα έλεγα ροστερ υπερπολυτελες! Θα αρχίσει να κερδίζει και τα εκτός έδρας θα ανεβούνε και άλλο οι παίκτες Μακ Κάντουρι Μαουριτσιο ακόμη δεν έχουμε δει τίποτα πιστεύω! Και το σημαντικότερο που με συγκινεί η ομάδα θέλει τον κόσμο της δίπλα της! Και δεν φοβάται κανέναν μετά!
Πολύ σωστός

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Δευτ 30 Οκτ 2017, 23:55

eorptol1 έγραψε:Πολύ γεμάτη εμφάνιση της ομάδας mvp φυσικά ο μαουριτσιο, ο βιερινια ανεβαίνει συνέχεια, όλοι προσπάθησαν η ομάδα έχει ποιότητα και φαίνεται.... Ο πελκας κόντεψε να βάλει το γκολ της χρονιάς αλλά το κεφάλι του αμυντικού είπε κατά λάθος όχι όταν ο πελκινιο έκανε χαζούς 3 αμυντικούς.....


Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πλάσαρε αριστερά χαμηλά ήταν εξουδετερωμενος ο τερματοφύλακας. Αλλά αυτό παιδι έχει μια μανια να σηκώνει την μπάλα...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2318
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 30 Οκτ 2017, 23:57

Alastor έγραψε:καλουτσικη εμφανιση σημερα,αλλα η ομαδα παραμενει επιπολαια και αυτο θα της κοστισει. Το πουλημα της μπαλας καθε φορα που φτανουμε στην αντιπαλη περιοχη εχει καταντησει ανεκδοτο.

Ακομα και σε αυτο το ανετο 2-0,φαινεται πως λειπει η σοβαροτητα απτην ομαδα.Αν την ειχαμε και στο τηγανι,θα ειχαμε παρει ανετο διπλο.

Οπως ειπα,δεν ανησηχουσα για το σημερινο ματς. Το επομενο σκεφτομαι και με ζωνουν φιδια
Μια χαρά ήταν η ομάδα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kayde » Δευτ 30 Οκτ 2017, 23:59

Rexaris έγραψε:Ξέρει κανείς πότε ξαναπαίζουμε αγώνα στην έδρα μας με κόσμο; Πότε τελειώνει επιτέλους αυτή η καταραμνένη τιμωρία;

Με τον βαζελο,αρχες Δεκεμβριου νομιζω.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Τρί 31 Οκτ 2017, 00:05

Τα είπα και την ώρα του αγώνα, πάρα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, μέτριο δεύτερο, η πίεση του Αστέρα μας έκοψε τη φόρα αν και δεν θα πρεπε. Από το 70 και μετά έγινε διαχείριση δυνάμεων. Γενικά καλό ματς, θα θελα ένα γκολ ακόμα αλλά κι έτσι καλά ήταν. Ελπίζω να μην έχει χτυπήσει ο Μαουρίσιο.
Για τον mvp, αν δεν είχε βάλει τα δυο γκολ ο Βραζιλιάνος θα ήμουν σε δίλημμα. Θα ήμουν μεταξύ Τσίμιροτ, για τα χιλιόμετρα και τα μαρκαρίσματά του, και Πρίγιοβιτς, που για πρώτη φορά ήταν τόσο κινητικός κι άνοιγε συνεχώς διαδρόμους κι έβγαλε και κάποιες συνεργασίες εκτός περιοχής. Ο Καντουρί καλύτερος από προηγούμενα αλλά ακόμα χωρίς ξεκάθαρο ρόλο.
Πάμε για το σημαντικό ματς της Κυριακής τώρα, αν το πάρουμε αποκτάμε σοβαρό ψυχολογικό προβάδισμα έναντι των υπολοίπων. Οι συγκυρίες μας ευνοούν αρκεί να μη γίνουν τα λάθη που έγιναν στο τηγάνι.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 31 Οκτ 2017, 00:50

νομίζω ότι τα στημένα και τα πολλά γεμίσματα έγιναν επίτηδες για να βάλουμε γκολ από ριμπάουντ όπως και βάλαμε.
Αν το σύστημα πετύχαινε τέλεια το συγκεκριμένο γκολ θα έμπαινε στο 3ο λεπτό, όταν και ο αμυντικός του Αστέρα απέκρουσε πάνω στη γραμμή. Αργότερα κάτι σουτ πήγαν στα πουλιά, άλλα κόντραραν σε αμυντικούς, ε κάποια στιγμή μπήκε.
Επίσης έχω την υποψία ότι το ρίσκο του να μη διώχνουμε την μπάλα από την άμυνα στα τυφλά, έχει να κάνει πρώτον με διατήρηση της κατοχής (άρα αφαιρώ από τον αντίπαλο τη δυνατότητα επίθεσης) και δεύτερον το 2ο γκολ.

Τέλος πολύ σημαντικό ότι ο Πρίγιο μετά τις δύο "λάθος" τοποθετήσεις του στο τηγάνι, σήμερα τραβούσε την άμυνα στο ύψος της μικρής περιοχής (με πόνο ψυχής γιατί από εκεί γκολ δε μπαίνει) ώστε να δημιουργήσει χώρο για τα σουτ από την πίσω ζώνη.

ΥΓ πρέπει το νωρίτερο δυνατό να πετύχουμε μια εμφατική νίκη, ένα πολλά με λίγα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 31 Οκτ 2017, 01:01

navigator11 έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:Καλή εμφάνιση γενικά.
Χρειάζεται ακόμα καλύτερα όμως.
Πολύ σημαντικό στοιχείο το αγωνιστικό ανέβασμα του Αντελίνο.

Navi, τι δεν θες να σχολιάσεις;


Το μη διαχωρισμό εκκλησίας - κράτους της Τούμπας. :lol:
Εντάξει, μου έκατσε η εικόνα κάπως.


Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, σόρρυ.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Τρί 31 Οκτ 2017, 01:20

για την εικονα μωρε στα αποδυτηρια.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 31 Οκτ 2017, 01:26

eorptol1 έγραψε:
Alastor έγραψε:καλουτσικη εμφανιση σημερα,αλλα η ομαδα παραμενει επιπολαια και αυτο θα της κοστισει. Το πουλημα της μπαλας καθε φορα που φτανουμε στην αντιπαλη περιοχη εχει καταντησει ανεκδοτο.

Ακομα και σε αυτο το ανετο 2-0,φαινεται πως λειπει η σοβαροτητα απτην ομαδα.Αν την ειχαμε και στο τηγανι,θα ειχαμε παρει ανετο διπλο.

Οπως ειπα,δεν ανησηχουσα για το σημερινο ματς. Το επομενο σκεφτομαι και με ζωνουν φιδια
Μια χαρά ήταν η ομάδα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


αποστωμοτικος :lol: :lol: :lol: :lol:
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 31 Οκτ 2017, 01:47

Πολύ ενθαρυντική εικόνα για αρκετούς παίκτες. Φοβερή άνοδος Μακ, Βιεϊρίνια. Μαουρίτσιο κλάσης. Ο Καντουρί ήταν καλός και κόντεψε να σκοράρει. Πάλι πιστεύω ότι ο Μπίσεσβαρ είναι πιο χρησιμος και ειδικά στα μικρά ματσάκια σαν αυτό. Μπήκε για 8 λεπτά όταν η ομάδα πάλι δεν είχε κίνητρο και με την τεχνική του ξύπνησε πάλι λιγάκι επιθετικά την ομάδα. Αν παίζει στα καλά διαστήματα της ομάδας, πάλι αυτός θα ειναι ο MVP, όπως πέρυσι. Θεωρώ ότι συντελείται αδικία και ίσως αληθεύει ότι ήταν για να φύγει στα τέλη Αυγούστου όπου η φυσική του κατάσταση ήταν χάλια. Έχει ευθύνη πάντως και ο χοντροκώλης. Ο ΠΑΟΚ ειναι μεγάλη ομάδα και οι παίκτες στη προετοιμασία πρέπει να τα δίνουν όλα. Μην ξεχνάμε ότι ο Μπίσεσβαρ μεχρι τα 25 του ήταν εξτρέμ, οπότε θα έπρεπε να έχει περισσότερα τρεξίματα στις προετοιμασίες αλλά και είναι κοντός. 29 είναι και όχι 33. Από τέλη Σεπτεμβρίου έχει καλά τρεξίματα, και δικαιούται να παίζει, αλλά οφείλω να δώσω και μια δικαιολογία στους ανθρώπους του ΠΑΟΚ για τον παραγκωνισμο του. Πάντως το παλικάρι παλεύει πάρα πολύ τελευταία και μαρκάρει σαν τρελός στο διάστημα που τον βάζει.

Ως ομάδα δεν είδα σημαντική βελτίωση. Η ενθαρυντική εικόνα έχει να κάνει με την ατομική βελτίωση των παικτών και την ποιότητά τους. Ο ΠΑΟΚ υστερεί σε σωστές αποφάσεις στην τελική ενέργεια. Υστερεί στην οργανωμένη αντεπίθεση. All random παίζει. Υστερεί στις στημένες φάσεις, που αν δουλευτούν σωστά, θα βελτιωθεί γενικά η χημεία και οργάνωση της ομάδας. Γιατί τα στημένα ειναι τρόπος σκέψης. δεν έχουμε πάντως και καλούς εκτελεστές, κάτι που έπρεπε να προσεχθεί από το σκάουτινγκ. Θα ήθελα πολύ στον ΠΑΟΚ ένα με το πόδι του Λίνο για να μην παω στα ιερά τέρατα των Φραντζέσκου - Τσιάρτα. Τα κόρνερ του Βιεϊρίνια και τα φάουλ είναι απογοητευτικά, αλλά ίσως επιλέγεται ο παίκτης για να βελτιώσει ξανά το σουτ του. Τον είδαμε ξανά να το δοκιμάζει και φαίνεται βελτιωμένος. Ο Βιείρίνια ειναι δουλευταράς και επαγγελματίας. Αν συνεχίσει έτσι, μπορεί να μην αποκτήσει την παλιά του ταχύτητα, αλλά θα επανέλθει το καλό του σουτ (ελπίζω).

Ενθαρυντική η ατομική βελτίωση των παικτών που το θεωρώ από τα βασικότερα για έναν προπονητή. Αν νικήσουμε την Αεκ και δω συνεχόμενη βελτίωση, θα τον στηρίξω το Ρουμάνο και ας μην είναι τόσο καλός στη διαχείρηση των παιχνιδιών. Απλά θέλω τουλάχιστον ο προπονητής μας να κάνει τα αυτονόητα: καλές προπονήσεις/φυσική κατάσταση/ χημεία/ παίκτες που να θέλουν να παίξουν και για αυτόν και την ομάδα και όχι μόνο για την πάρτη τους. Το τελευταίο κομμάτι είναι 50% στον προπονητή, και το υπόλοιπο 50% στο κλαμπ που έχει και αυτό την ευθύνη του.

Δε μου άρεσε πάλι η συνέντευξη τύπου που έδωσε αναφορικά με τα ντέρμπι. Ο ΠΑΟΚ έχει καλύτερο υλικό και χωρίς παιχνίδι μεσοβδόμαδα. Νομίζω ότι στον ΠΑΟΚ ταιριάζει περισσότερο η φιλοσοφία του πατέρα του και όχι η Ιταλική δική του νοτροπία. Μάλλον είναι ότι πρέπει για να σώζει ομάδες του Καμπιονάτο. Δε θέλω να ξανακούσω για συγκρίσεις με Σάντος. Ο Σάντος είχε άλλο υλικό. Ανατρέξτε στην ομάδα της Αεκ με Ντέμη-Τσιάρτα-Ζήκο-Ζαγόρ-Γκαμάρα-Δέλλα κλπ, δείτε και κάτι σκορ 4-3, 5άρες, και μετά μιλήστε για ομοιότητες. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με balanced φιλοσοφία αλλά Σάντος των τελευταίων ετών σε ΠΑΟΚ και εθνική Ελλάδος, όμως ο Σάντος έλεγχε το ρυθμό/τέμπο του αγώνα και ήταν/είναι τακτικά ΑΡΙΣΤΟΣ. Αντεπιθέσεις υπόδειγμα. Στημένες φάσεις σούπερ. Επίσης δε φοβάται κανέναν αντίπαλο παρά το σεβασμό που δείχνει. Αφιερώνει πολύ χρόνο στο διάβασμα του αντιπάλου και είναι στο τοπ10 του πλανήτη στο να βλέπει που να χτυπήσει τον αντίπαλο και τι να προσέξει αμυντικά. Παρά το σεβασμό, δε φοβάται. Δε φοβήθηκε με την εθνική Πορτογαλλίας να πει από την αρχή της διοργάνωσης ότι εμείς θα το σηκώσουμε. Δε φοβήθηκε με την εθνική Ελλάδος στο μουντιάλ κανέναν αντίπαλο. Μάλιστα ο ατυχής αποκλεισμός μας τον τρέλανε. Ήθελε να προχωρήσουμε σαν τρελός και δεν του άρεσε ο ατομισμός κάποιων παικτών.

Αυτό το mentality θέλω να δω. Ο Λουτσέσκου είπε ότι σαν ομάδα δεν είμαστε ακόμη εκεί, ώστε να μπαίνουμε έτσι στα εκτός έδρας παιχνίδια. Σεβαστή η άποψή του αν είχαμε απέναντι ισχυρούς αντιπάλους, όπως η Αεκ του 2008 για παράδειγμα. Η Αεκ των τελαυταίων ετών δεν φτάνει ούτε στο 50% εκείνης της Αεκ, που είχε κορμιά με τρομερή δύναμη. Τώρα γεμάτοι γατιά είναι. Τραυματίστηκε και ο Μάνταλος... Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για φοβική αντιμετώπιση του αγώνα.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nickgg » Τρί 31 Οκτ 2017, 02:36

νομίζω ότι με τέτοιο υλικό φέτος δε θα έπρεπε να βλέπουμε μόνο ένα καλό ημίχρονο την εβδομάδα.
Νοέμβρης μπαίνει , έπρεπε να έχουμε δει κάτι παραπάνω.
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Τρί 31 Οκτ 2017, 07:54

Καλημερα στην παρεα..χθες η ομαδα εκανε τρομερο πρωτο ημιχρονο...δυσκολα θυμαμαι ομαδα οπως η τριπολη ,που παραδοσιακα μας βγαζει την ψυχη και γενικα δεν ειναι λαμια η λαρισα, να μην μπορει να περασει το κεντρο..τρομερο πρεσινγκ, κοντα οι γραμμες..απλως επειδη προπονητης ειναι ο ρουμανος παρατηρω οτι δυσκολευομαστε να πουμε καλες κουβεντες..
Μαεστρος μαουρισιο, απιστευτη βελτιωση βαρελα διπλα σε ζαμπρανο, για εμενα ο ζαμπρανο ειναι ο καλυτερος αμυντικοα που περασε τα τελευταια 20 χρονια απο ην ομαδα..γενικα στο πρωτο δεν υστερησε κανεις...στο δευτερο ψωλαραμε και μου κακοφανηκε..
Παμε τωρα για το ματς - μισο πρωταθλημα..εαν κερδισουμε εκτοξευομαστε, εαν ερθει κλαρινο βραστα....
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3636
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 31 Οκτ 2017, 08:42

Dimg4 έγραψε:
eorptol1 έγραψε:
Alastor έγραψε:καλουτσικη εμφανιση σημερα,αλλα η ομαδα παραμενει επιπολαια και αυτο θα της κοστισει. Το πουλημα της μπαλας καθε φορα που φτανουμε στην αντιπαλη περιοχη εχει καταντησει ανεκδοτο.

Ακομα και σε αυτο το ανετο 2-0,φαινεται πως λειπει η σοβαροτητα απτην ομαδα.Αν την ειχαμε και στο τηγανι,θα ειχαμε παρει ανετο διπλο.

Οπως ειπα,δεν ανησηχουσα για το σημερινο ματς. Το επομενο σκεφτομαι και με ζωνουν φιδια
Μια χαρά ήταν η ομάδα

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


αποστωμοτικος :lol: :lol: :lol: :lol:
Οι ' ανησυχίες' κάποιου καλοπροαιρετου δεν επιβεβαιωθηκαν

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 31 Οκτ 2017, 09:04

Rexaris έγραψε:Ξέρει κανείς πότε ξαναπαίζουμε αγώνα στην έδρα μας με κόσμο; Πότε τελειώνει επιτέλους αυτή η καταραμνένη τιμωρία;

Έχουμε δώσει μέχρι τώρα 6 αγώνες σε άδεια Τούμπα: 5 για το πρωτάθλημα και μία για το κύπελλο, με τον Λεβαδειακό. Στην μεθεπόμενη αγωνιστική (παίζουμε με Ατρόμητο στις 20/11) εκτίουμε την 7η ημέρα της τιμωρίας, οπότε στον επόμενο εντός έδρα αγώνα, με ΠΑΟ στις 10/12, θα έχουμε κόσμο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 31 Οκτ 2017, 09:12

Περίμενα ηττα , δε δικαιώθηκα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron