ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

ΜΒΠ

Ρευ
2
2%
Ματος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαμπρανο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κρεσπο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λεοβατς
6
5%
Σακχοβ
3
2%
Μαουριτσιο
91
74%
Βιερινια
2
2%
Καντουρι
2
2%
Πελκας
3
2%
Πριγιοβιτς
8
7%
Μακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπισεσβαρ
6
5%
Λημνιος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 123

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:02

Paoki-nrw έγραψε:νετη νικη μεν, αλλα με αντιπαλο αστειο. Και εννοω οτι ηταν πραγματικα χαμηλης δυναμικοτητας στο σημερινο τουλαχιστον παιχνιδι. Οποτε σημαντικα συμπερασματα δεν ειδα.

Είδατε εσείς καμία Λαμία στο γήπεδο ?
Ότι θέλετε και όπως σας βολεύει μάλλον.
Έγραψα "στο σημερινό τουλάχιστον παιχνίδι "
Αν κάποιος έχει την εντύπωση ότι με την απόδοση που είχε ο αντίπαλος εχθές μπορούν να βγουν σημαντικά συμπεράσματα, τότε εδώ θα είμαστε να τα δούμε και με άλλους αντιπάλους που θα μας κοντράρουν έστω υποφερτά.
Όποιος θέλει να απομονώσει μια λέξη η φράση και να μην θέλει να διαβάσει όλη την πρόταση μπορεί να το κάνει.


Ο ΠΑΟΚ έκανε τον αντίπαλο να φαίνεται αστείος. Τί να κάνουμε, αυτούς τους αντιπάλους έχουμε, όταν κατέβει να παίξει η Σίτι στην σούπερλιγκα, θα ενημερώσουμε.

Σταματήστε να μειώνετε τις επιτυχίες της ομάδας. Είχαμε αντίπαλο την Λαμία που έχασε από γαύρο και αεκ με δύο πέναλτι το ένα πιο μούφα απ το άλλο και την πατήσαμε σαν να μην υπήρχε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:13

Κλείστε το αυτο και ανοίξτε το Γαυρος ΠΑΟΚ!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:17

Odi έγραψε:
Paoki-nrw έγραψε:νετη νικη μεν, αλλα με αντιπαλο αστειο. Και εννοω οτι ηταν πραγματικα χαμηλης δυναμικοτητας στο σημερινο τουλαχιστον παιχνιδι. Οποτε σημαντικα συμπερασματα δεν ειδα.

Είδατε εσείς καμία Λαμία στο γήπεδο ?
Ότι θέλετε και όπως σας βολεύει μάλλον.
Έγραψα "στο σημερινό τουλάχιστον παιχνίδι "
Αν κάποιος έχει την εντύπωση ότι με την απόδοση που είχε ο αντίπαλος εχθές μπορούν να βγουν σημαντικά συμπεράσματα, τότε εδώ θα είμαστε να τα δούμε και με άλλους αντιπάλους που θα μας κοντράρουν έστω υποφερτά.
Όποιος θέλει να απομονώσει μια λέξη η φράση και να μην θέλει να διαβάσει όλη την πρόταση μπορεί να το κάνει.


Ο ΠΑΟΚ έκανε τον αντίπαλο να φαίνεται αστείος. Τί να κάνουμε, αυτούς τους αντιπάλους έχουμε, όταν κατέβει να παίξει η Σίτι στην σούπερλιγκα, θα ενημερώσουμε.

Σταματήστε να μειώνετε τις επιτυχίες της ομάδας. Είχαμε αντίπαλο την Λαμία που έχασε από γαύρο και αεκ με δύο πέναλτι το ένα πιο μούφα απ το άλλο και την πατήσαμε σαν να μην υπήρχε.


Έτσι ακριβώς.
Σοβαρευτείτε ορισμένοι, σε 23 εβδομάδες θα ήμαστε πρωταθλητές
αν δεν το αντέχετε και θέλετε αναίτια μιζέρια μην εμφανίζεστε πουθενά.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:20

Η Λαμία έδειξε ότι είναι ομάδα σκληροτράχηλη και δουλεμένη και με έναν προπονητή που προσπάθησε να κάνει κινήσεις, ακόμα και μετά το 2-0 του ημιχρόνου, για να διεκδικήσει κάτι απ τον αγώνα...Το 3ο μας γκολ όμως και ενώ το παιχνίδι είχε έρθει σε μια σχετική ισορροπία με την πίεση που ασκούσαν οι Λαμιώτες, απλά τους σκότωσε...

:pano:

Καλό θα είναι λοιπόν να μην μειώνουμε τις νίκες της ομάδας μας (όπως και μεμονωμένα μέλη της) με σοφιστίες...

:nairepaok:

Αν κάποιος συγκρίνει τους 2 εντός έδρας αγώνες μας, αυτόν με την Λαμία, μ αυτόν με την Κέρκυρα και συμπεράνει ότι οι δύο αντίπαλοι μας είναι σχεδόν ισοδύναμοι, ας δει την τελική βαθμολογία της λίγδας και την διαφορά τους...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:23

Υπάρχει κάπου ανεβασμένο το ματς, και γενικά τα ματς του ΠΑΟΚ;
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:41

Θυμίζω αποτελέσματα για όσους λένε για τραγική Λαμία

Η Λαμία βρίσκεται στην 9η θέση του πρωταθλήματος έχοντας 7 βαθμούς φέρνοντας τα εξής αποτελέσματα:
Ξάνθη-Λαμία 0-0
Λαμία-ΟΣΦΠ 0-1 ανύπαρκτο πέναλτι
Αστέρας Τρίπολης-Λαμία 1-3
Λαμία-ΑΕΚ 0-1πεναλτι εκτος περιοχης
Ατρόμητος-Λαμία 3-0
Λαμία-Πανιώνιος 1-0


Και όλα αυτά μια ομάδα που παίζει πρώτη φορά στην ιστορία της στην πρώτη κατηγορία. Νομίζω ότι το γκολ του Λεοβατς που ήρθε πριν καν συμπληρωθεί το 10λεπτο βοήθησε στο να ανοίξει η άμυνα και να κάνει τη Λαμία να μην κλειστεί. Θυμίζω ότι ο τεννες έβγαλε στο 40 αμυντικό (Κουκκολη) και έβαλε επιθετικό (Ντακολ)
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10230
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 16 Οκτ 2017, 11:50

Napoli4 έγραψε:Υπάρχει κάπου ανεβασμένο το ματς, και γενικά τα ματς του ΠΑΟΚ;




https://kapaki.info/?p=home&pid=1
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Δευτ 16 Οκτ 2017, 12:48

Υπάρχει μια τάση εδώ μέσα να προσπαθείτε να βγει προς τα έξω αυτό που θέλετε εσείς.
Πότε έπαιξε μπάλα η Λαμία εχθές ? Έκανε έστω μια φάση ?
Και βέβαια είναι σωστό ότι δεν τους αφήσαμε, αλλά στο γήπεδο και από την τηλεόραση φάνηκε ότι ο αντίπαλος εχθές δεν έκανε απολύτως τίποτα για να μας ζορισει έστω.
Το τι έκανε σε άλλα ματς και σε ποια θέση είναι επίσης σωστά.
Εγώ όταν βλέπω την ομάδα μου και θέλω να κρίνω, το κάνω και με βάση τον αντίπαλο.
Και αντίπαλος χθες δεν υπήρχε στο γήπεδο.
Δηλαδή αυτό μειώνει τον ΠΑΟΚ ?
Να μην λέμε την γνώμη μας δηλαδή γιατί έτσι θέλετε να περάσετε μια άλλη εικόνα ?
Πιάνεστε από μια λέξη ενώ το νόημα είναι εντελώς διαφορετικό.
Ούτε η λέξη βολεύει αλλά όπως φαίνεται ούτε το συνολικό νόημα.
Ωραία λοιπόν κατά τα δικά σας παίξαμε χθες με αντίπαλο μια ομάδα πολύ δυνατή και τους πατήσαμε.
Αν έτσι θέλετε να φαίνεται δικαίωμα σας είναι, όπως και δικό μου δικαίωμα να περιμένω το ματς του γαύρου.
Υπάρχουν θέματα στην ομάδα που θέλουν τον χρόνο τους, αλλά το να κάνουμε ότι δεν τα βλέπουμε εμένα δεν μου αρέσει.
Όταν οι προηγούμενοι αντίπαλοι μας παίξανε για τα δικά τους δεδομένα καλά, δεν μπορούσαμε να αλλάξουμε μπαλιές και είμασταν στατικοι. Και φυσικά δεν νικήσαμε.
Εχθες ηταν ολα ευκολα γιατι το επέτρεψε και η απόδοση του αντιπάλου.
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 13:04

Ευχαριστώ Μπάνε!
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 16 Οκτ 2017, 15:16

Paoki-nrw έγραψε:Υπάρχει μια τάση εδώ μέσα να προσπαθείτε να βγει προς τα έξω αυτό που θέλετε εσείς.
Πότε έπαιξε μπάλα η Λαμία εχθές ? Έκανε έστω μια φάση ?
Και βέβαια είναι σωστό ότι δεν τους αφήσαμε, αλλά στο γήπεδο και από την τηλεόραση φάνηκε ότι ο αντίπαλος εχθές δεν έκανε απολύτως τίποτα για να μας ζορισει έστω.
Το τι έκανε σε άλλα ματς και σε ποια θέση είναι επίσης σωστά.
Εγώ όταν βλέπω την ομάδα μου και θέλω να κρίνω, το κάνω και με βάση τον αντίπαλο.
Και αντίπαλος χθες δεν υπήρχε στο γήπεδο.
Δηλαδή αυτό μειώνει τον ΠΑΟΚ ?
Να μην λέμε την γνώμη μας δηλαδή γιατί έτσι θέλετε να περάσετε μια άλλη εικόνα ?
Πιάνεστε από μια λέξη ενώ το νόημα είναι εντελώς διαφορετικό.
Ούτε η λέξη βολεύει αλλά όπως φαίνεται ούτε το συνολικό νόημα.
Ωραία λοιπόν κατά τα δικά σας παίξαμε χθες με αντίπαλο μια ομάδα πολύ δυνατή και τους πατήσαμε.
Αν έτσι θέλετε να φαίνεται δικαίωμα σας είναι, όπως και δικό μου δικαίωμα να περιμένω το ματς του γαύρου.
Υπάρχουν θέματα στην ομάδα που θέλουν τον χρόνο τους, αλλά το να κάνουμε ότι δεν τα βλέπουμε εμένα δεν μου αρέσει.
Όταν οι προηγούμενοι αντίπαλοι μας παίξανε για τα δικά τους δεδομένα καλά, δεν μπορούσαμε να αλλάξουμε μπαλιές και είμασταν στατικοι. Και φυσικά δεν νικήσαμε.
Εχθες ηταν ολα ευκολα γιατι το επέτρεψε και η απόδοση του αντιπάλου.

Οπως οι αλλοι θελουν να περασουν αυτην την εικονα και συ περνας μια αλλη εικονα.

Ποιος εχει δικιο;;;
Η μηπως το δικιο ειναι καπου στη μεση;;;

Οταν σε ολα τα ματς βαζεις γκολ με το σταγονονετρο χθες εβγαλες καλες συνεργασιες κια γρηγορα γκολ.σε κανενα ματς δε βαλαμε τοσο γρηγορα γκολ.
Μηπως αυτο παιζει το ρολο του;;;
Μηπως το αγχος γινεται λιγοτερο και δινει αερα στους παικτες;;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 16 Οκτ 2017, 15:21

το οτι η λαμια ηταν ανυπαρκτη εχθες οφειλεται και στην αποδοση μας φυσικα,αλλα και στις μετριες δυνατοτητες των νεοφωτιστων. Παντως η λαμια δεν ειναι χειροτερη ομαδα της λαρισας η του απολλωνα,οπου φεραμε χ με κακο η μετριο ποδοσφαιρο,οποτε υπαρχει μια βελτιωση.

Παντως δεν σημαινει πολλα το χθεσινο 4-0 αν δεν κανουμε καλη εμφανιση και παρουμε βαθμους σε οακα και τηγανι. Και η κουλα κερδιζει 4-0 στην εδρα της,αλλα μετα χανει απο τριπολη και δεν μπορει να κερδισει με 9 την ξανθη.

Οποτε δεν σημαινει πολλα το χθεσινο αποτελεσμα στην εδρα σου με μια μικρης δυναμικοτητας ομαδα
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6225
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 15:29

Η κουλίτσα, αυτή η μέγιστη ντροπή της Πόλης, όχι μόνο δεν μπορούσε να κερδίσει την ξανθούλα με 9 παίχτες, αλλά για να ισοφαρίσει καταϊδρωμένη στο 87', χρειάστηκε ένα γκολ από θέση μαρς-off side που "δεν είδε" το κοράκι!! :shock:

Αυτά, για να λέμε τα πράγματα όπως ακριβώς έχουν κι όχι στο περίπου... ;)

Θέλω να δω την τελική βαθμολογική διαφορά της Λαμίας με Απόλλων Σμύρνης και τυρόγαλα, οι οποίοι πιστεύω ότι θα παλέψουν για την παραμονή, μαζί με την Κέρκυρα, εκτός κι αν ο "θείος" τα χει προγραμματίσει κάπως αλλιώς! :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 15:34

Ρε που είναι το topic για το παιχνίδι με τον γάβρο :evil: :evil: :evil: :evil:
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Δευτ 16 Οκτ 2017, 15:40

Όπως συνήθως ο καθένας το βλέπει με άλλη οπτική και έχει τα δικά του στάνταρ για να είναι ευχαριστημένος.
Εμένα μου άρεσε που είδα Επιτέλους κίνηση με χωρίς μπάλα, βγήκαν κάποια τρίγωνα και συνδυασμοί.
Με τον καιρό, και αν το κλίμα είναι καλό στην ομάδα, φιμαι σίγουρος ότι η απόδοση όλων θα ανέβει πολύ παραπάνω. Περιμένω το παιχνίδι με την Ε.Ο. για να βγάλω πιο σαφή συμπεράσματα.
Για μένα προσωπικά δεν είναι θέμα μίρλας , αλλά απαιτήσεων από παίκτες που σαν μονάδες θεωρητικά αξίζουν πολλά.
Και αυτό πρέπει να φανεί στο χόρτο με αδύναμες και δυνατές ομάδες.
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: ΠΑΟΚ-Λαμία 4-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Οκτ 2017, 15:43

Το topic με τον πουστόγαυρο θα ανοίξει αύριο από τον obanebane!!

Παράκληση δική μου: ας περιοριστεί η ασέβειά μας στο "οσφπ" ή κάτι αντίστοιχο, όσον αφορά τον τίτλο του topic. Δεν χρειάζονται μεγαλοστομίες, γιατί έχουμε φάει φάπες από μικρότερες ομάδες ενώ είχαμε βγάλει γλώσσα από εδώ μέχρι το Παλατάκι...



Λέω "μέχρι το Παλατάκι, γιατί είναι πάρα πολύ μακριά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες