ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Ρευ
3
3%
Ματος
5
4%
Βαρελα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαμπρανο
15
13%
Λεοβατς
3
3%
Μαουριτσιο
5
4%
Τσιμιροτ
5
4%
Βιερινια
2
2%
Πελκας
42
35%
Πριγιοβιτς
37
31%
Μακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ελ Καντουρι
2
2%
Σακχοβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 119

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 24 Σεπ 2017, 20:26

Ρε σεις αυτό με την ποιότητα το λέμε και το ξαναλέμε, αλλά ως τώρα δεν έχουμε δει και τίποτα φοβερά ποιοτικό.

Όλοι μας οι θεωρητικά ποιοτικοί μέχρι σήμερα ήταν και πιθανώς είναι ακόμα ντεφορμε.

Βιερίνια Μαουρίτσιο Μακ Ματος και άλλοι.

Βεβαίως έχουμε ποιότητα αλλά η ομάδα έχει πολύ περισσότερα να δώσει ΚΑΙ να δείξει, πρέπει ως κοινό να έχουμε αυτή την προσμονή όχι να πανηγυρίζουμε γιατί στα χαρτιά έχουμε ποιοτητα
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Κυρ 24 Σεπ 2017, 21:04

Ξεκινάμε την εκπομπή μαζί με τον agios στο radio του discord
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό skalon » Κυρ 24 Σεπ 2017, 22:16

Το καλύτερο φετινό παιχνίδι μας.
Όχι μόνον επιθετικά, αλλά και αμυντικά.
Η ομάδα δεν έφαγε καμία κόντρα και δεν δέχτηκε αξιόλογη τελική (μέσα από την περιοχή, αν δεν κάνω λάθος υπήρχε μόνο μία κεφαλιά στα ουράνια).
Στην επίθεση άρχισαν να εμφανίζονται αυτοματισμοί, ενώ βελτιώθηκε κατά πολύ η ταχύτητα και των παικτών ατομικά, και της ομάδας γενικότερα.
Η ομάδα δεν είναι ακόμα έτοιμη, δείχνει όμως προς τα που πάει και άρχισε να δημιουργεί προσδοκίες.
Το 1-0 είναι τελείως πλασματικό (όχι το "0", μόνο το "1").
Μόνο μελανό σημείο ΚΑΙ στο σημερινό ματς, οι αλλαγές του Λουτσέσκου. Για μια ακόμα φορά, θεωρώ τις αλλαγές του εκτός λογικής και εκτός χρόνου (όπως σε όλα σχεδόν τα φετινά παιχνίδια). Ευτυχώς (για μία ακόμα φορά) δεν το πληρώσαμε.

Εκτιμώ ότι ο αγώνας με τη Λάρισα θα είναι πολύ πιο εύκολος. Αυτή είναι μακράν η χειρότερη ομάδα της κατηγορίας, ενώ εμείς θα είμαστε ακόμα καλύτεροι.

ΥΓ: Κρίμα που νίκησε η κούλα. Η ισοπαλία ήταν ότι έπρεπε.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό James Moriarty » Κυρ 24 Σεπ 2017, 22:28

Εξαιρετική εμφάνιση με ένα πολύ δυνατό αντίπαλο που παίζει 532 με διπλή ζώνη άμυνας. Παίξαμε εξαιρετικό passing game και χάρη στον MVP για μένα Μαουρίσιο κάθετο ποδόσφαιρο. Βαρελα και Ζαμπρανο πρέπει να είναι το δίδυμο μας αν και κάτι μου λέει ότι θα βάλει Κρεσπο ο ΣΟΝ ΠΕΝ :mrgreen:
Η τριάδα Τσιμι /Μαουρίσιο και Ελ Καντουρι για πολλά γούστα όταν δέσει αν και θα προτιμούσα πώληση Τσιμι και ενός μαύρου ΤΑΝΚΣ εκεί στο έξι στο 187 να δαγκώνει η κάνα Κολομβιανο (Wilmar Barrios) της Μποκα και ύστερα ξύπνησαμε. Τεσπα παρακολουθώ Αργεντίνικο ποδόσφαιρο και Γαλλικό και έχω λαβρακια ΠΟΛΛΑ.
Όσο για τον Δεληγιαννιδη ρε παιδιά Ελληνακι ΟΚ αλλά αμυντικά ακόμα είναι μέτριοτατος και δεν έχει πλεμονια ο Λεοβατς μέχρι το 94 πιέζει έχει αντοχές ασχέτως που θέλω καλύτερο γιατί τον έχει ξεπεράσει η ομάδα (έχω αρκετούς στην λίστα μου αριστερόυς full back.), όπως κάθε χρόνο ξεπερνάει η ομάδα κάποιον παίκτη (Κάτσε,Κανιας). Δεν μου άρεσε και ο Σαχκοφ, που μου αρέσει σαν μπακ απ παίκτη σε ένα 352 η 433.
Χάσαμε ΤΑ αχαστα για άλλη μια φορά, μου άρεσε και η ενέργεια που έδωσε ο Βραζιλιάνος Limniuricio. Ο Μακ καλά θα κάνει να χάσει κιλά και να κόψει τα πακοτινια γιατί έχει κάνει ένα κωλο ΝΑ.
Ο Πελκας ενώ τα κάνει πολύ καλά στην εκκίνηση μετά τα μαμάει δυστυχώς. Είναι ανεβασμένος πάντως. Ματος σταθερά από τους καλύτερους και γουστάρω το pressing του ΕΛ ΚΑΝΤΟΥΡΙ ακόμα και στο 90+ και την εκπληκτική ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ του.

Ο ΣΟΝ ΠΕΝ το πουλεν μου, δείχνει να δουλεύει πάρα πολύ, έχω δει τον Πριγιο και τον Βαρέλα -5 κιλά. Το ίδιο και ο Πριγιο κάνει ποιοτικό pressing αλλά είναι βαρύς παίκτης, μας λείπει ένας αθλητικός δεύτερος φορ παιδιά να ξεκουραζει τον Πριγιο και να κερδίσουμε μέτρα με το πρεσσινγκ του δεύτερου στο 75 φεύγα. Ημαν έξω φρένων από αυτά που χαναμε και δεν είχα καθαρό μυαλό, εξάλλου θα το δω το βραδάκι ξανά πίνοντας κόκα κόλα και τρώγοντας κάνα σπορακι αναλατο γιατί βάλαμε κάνα πεντακιλο.
ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ.
@ Ντεσπε δεν έχω παίξει ΠΟΤΕ ΦΜ και βλέπω πολλά ματσάκια όταν έχω ελεύθερο χρόνο, είμαι φαν όμως του FIFA στα 37 μου λολ ...
Football requires a strong body, but it requires an even stronger mind.
If you are not mentally strong, you cannot be physically prepared.
Άβαταρ μέλους
James Moriarty
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευτ 17 Φεβ 2014, 17:29

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό proedros » Κυρ 24 Σεπ 2017, 22:37

Καλό παιχνίδι από την ομάδα, κακή νοοτροπία στο τέλος που γυρίσαμε όλοι πίσω για να κρατήσουμε το σκορ...Αυτό που μας λείπει είναι το μέταλλο...Είδαμε την ΑΕΚ σήμερα πως πήρε το ματς, όλοι δάγκωναν...Πρέπει να παίζουμε πιο παθιασμένα πιο δυνατά...Σίγουρα φαίνεται πως επηρεάζει και η απουσία του κόσμου...Σας να μας κοιμίζει σε κάποια χρονικά σημεία..Αδυνατώ να πιστέψω πως με κόσμο η ομάδα θα γυρνούσε πίσω μετά το 75...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 24 Σεπ 2017, 22:43

Είπαμε: Εμείς δεν κάναμε καλή προετοιμασία και είμαστε πίσω σε φυσική κατάσταση.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 24 Σεπ 2017, 23:12

Μετά το παιχνίδι του κυπέλλου περίμενα περισσότερα σήμερα.
Έκανα ένα σχόλιο στο ημίχρονο για ''επιστροφή στις κακές εμφανίσεις''
και είχε αυτή την έννοια που αναφέρω στην πρώτη πρόταση.

Θα πρέπει νομίζω, να ξεχωρίσουμε την ομαδική απόδοση
απ την εισροή της ατομικής ποιότητας.

Τα θετικά όσο αφορά την ομάδα.
Καλύτερο στήσιμο γενικά.
Καλύτερη αμυντική συνοχή.
Πιο ξεκάθαροι ρόλοι.
Καλύτερα τρεξίματα με περισσότερη διάρκεια.

Τα αρνητικά.
Πάρα πολύ αργή (για την ποιότητα των παιχτών που έχουμε) μεταφορά της μπάλας
από άμυνα σε επίθεση.
Μέτρησα τουλάχιστον 5 προϋποθέσεις αιφνιδιασμών που τελικά η μπάλα γύρισε στα στόπερ.
Λίγα πράγματα (πέραν της ατομικής ποιότητας) όσο αφορά την επιθετική τακτική.
Πολλές σέντρες. Χρειάζεται να παίξουμε πιο κάθετα.
Όλα τα παραπάνω ίσως έχουν να κάνουν με την αίσθηση του ''πάμε στα σίγουρα'' και βλέπουμε.
Ο Πέλκας (MVP σήμερα, μακράν του 2ου) ήταν ο μόνος που έδειξε να ''ζητάει'' τη μπάλα
με σκοπό να δημιουργήσει, είτε κάθετα ρήγματα, είτε να κάνει το 1-2, είτε να απλώσει το παιχνίδι.

Ατομικά. Θα σταθώ σε δύο παίχτες, κυρίως γιατί παίζουν απ την ίδια πλευρά.
Αυτή τη στιγμή το δίδυμο Λέοβατς-Μακ, είναι ανύπαρκτο σύμφωνα με τα στάνταρ τους.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Κυρ 24 Σεπ 2017, 23:20

Μπραβο στην ομαδα για τη σοβαρη εμφανιση...απεναντι σε ενα ταμπουρι παλιας εποχης και εμεις παιξαμε με μια 11αδα που επαιξε πρωτη φορα..ας κερδιζουμε με 1-0 μεχρι να βρεθουμε μπροστα και θα κανουμε μεγαλα παρτυ..
Πολυ καλοι οι πελκας ζαμπρανο ματος..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 24 Σεπ 2017, 23:28

Sick Bastard έγραψε:Ο Πέλκας (MVP σήμερα, μακράν του 2ου) ήταν ο μόνος που έδειξε να ''ζητάει'' τη μπάλα
με σκοπό να δημιουργήσει, είτε κάθετα ρήγματα, είτε να κάνει το 1-2, είτε να απλώσει το παιχνίδι.


Πιστευω οτι για αυτον ακριβως τον λογο πρεπει να δει τον Μπισεσβαρ ο προπονητης.

Γενικα αυτο που βλεπω ειναι οτι θελουν χρονο ακομα Μαουρισιο, Αντρε και Ελ Καντουρι για να βρουν χημεια με τους υπολοιπους.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 25 Σεπ 2017, 01:13

ΑποστόληςΑ έγραψε:Δεν είδα τον αγώνα λόγω βάφτισης

Τωρα εξηγουνται ολα!


Σικ, διαφωνω πολυ με την αργη μεταφορα της μπαλας. Η ομαδα επαιξε ελαχιστα στατικα (οπως γινοταν περσι ακομα κ σε καλα διαστηματα),η μπαλα συνεχως αλλαζε ποδια, οι παικτες διαρκως εκαναν κινησεις.

Επισης, δε λεω οτι χαθηκε το τοπι, αλλα αν εξαιρεσεις τις ατομικες ενεργειες (21' σουτ βιερινια, 24' επελαση πελκα, 63' σουτ πελκα) και 2 μεγαλες φασεις απο κοντρες (25' σουτ μαουρισιο, 52' σουτ πριγιο)
οι παρακατω 6 φασεις βγηκαν απο καποιους συνδυασμους/ομαδικες ενεργειες/σεντρες..
10' καντουρι
37' σουτ μαουρισιο
45' δοκαρι πριγιο
56' σουτ πελκα
62' μαου τετατετ
87' φαση μακ

Και σε σχεση με την κατασταση που ημασταν (φυσικη-αγωνιστικη), το μικρο διαστημα παρουσιας κ το βαθμο ετοιμοτητας καποιων νεων, αναλογικα, τα παραπανω ηταν για να τριβεις τα ματια, η ομαδα αφησε πολλες υποσχεσεις.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Δευτ 25 Σεπ 2017, 01:59

Καλή εμφάνιση, φτωχό σκορ αλλά η ομάδα έδειξε σφυγμό. Και τα τρεξίματα καλύτερα, και οι αποστάσεις των γραμμών βελτιωμένες και κάποιοι συνδυασμοί εμφανίστηκαν για πρώτη φορά. Ποιότητα υπάρχει αλλά χρειάζεται πολλή δουλειά για να φτάσει η ομάδα να παίζει κοντά στις δυνατότητές της και κυρίως να είναι αποτελεσματική και να τελειώνει νωρίς τέτοια ματς. Σε καλό δρόμο είμαστε πάντως.
Μερικές ατομικές κριτικές: Ο Μάτος τελευταία παίζει πιο σωστά και πειθαρχημένα και νομίζω κάνει κ οικονομία δυνάμεων να βγάλει τη χρονιά. Ο Τσίμιροτ είναι άλλος παίχτης με την ποιότητα που έχει προστεθεί γύρω του και ίσως έχει πιο ψηλό ταβάνι απ όσο πιστεύουν οι περισσότεροι. Ο Πέλκας με εντυπωσιακές εμπνεύσεις, πρέπει να δουλέψει κι άλλο τεχνικά για να του βγαίνουν συχνότερα. Με πολλή ενέργεια πάντως και τον βλέπω σύντομα εθνική, δεν θα μπορεί ο Σκίμπε να μην τον πάρει. Ο Λέοβατς αδικημένος από την κριτική όπως συνήθως, σήμερα πχ υπήρχαν άλλοι χειρότεροι, ο Πρίγιο ο γνωστός κίλερ κι ο Μαουρίτσιο ο πιο βελτιωμένος από το προηγούμενο ματς σε θέση βαρόμετρο.
Ο Λουτσέσκου έστησε σωστά την ομάδα αλλά στις αλλαγές τη μπέρδεψε και της χάλασε το ρυθμό.
Τα Γιάννενα συμπαθητική ομάδα αλλά σήμερα ήρθαν καθαρά για το 0 κι όταν το έφαγαν δεν διεκδίκησαν απολύτως τίποτα. Μακάρι να μας παίζουν έτσι όλες οι μικρομεσαίες.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rouki » Δευτ 25 Σεπ 2017, 08:10

Σε κάθε παιχνίδι βελτιωνόμαστε και παίζουμε καλύτερα.
Η δύναμη ακόμα δεν είναι στοιχείο του παιχνιδιού μας, που πρέπει οπωσδήποτε όμως να γίνει.
Λίγο ποιό καθαρό μυαλό στη τελική πάσα απο τους παίχτες μας...
Ο Πέλκας είναι ένα τρανό παράδειγμα, που μπορεί να τα κάνει όλα και στο τέλος ή θα την χάσει τη μπάλα ή δεν θα κάνει την πάσα ή θα του κάνουν φάουλ.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι, οτι ο Μακ είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Ειδική προπόνηση για να χάσει καμιά οχτώ δέκα κιλά και εκτός αποστολής μέχρι να αρχίσει να σκέφτεται...
Μαουρίτσιο και Βιερίνια να φτάσουν σε υψηλά επίπεδα απόδοσης και θα δούμε άλλη ομάδα.
:mrgreen: :opaokara:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 25 Σεπ 2017, 10:05

3/3 με Παναιτωλικό, Λεβαδειακό και ΠΑΣ.
Το αυτονόητο, μπράβο στην ομάδα.

Δεν παίξαμε μπαλάρα αλλά οι 3 βαθμοί ήταν σημαντικότατοι.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμεναι

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 25 Σεπ 2017, 11:02

Υπαρχει πουθενα να σω το ματς;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 25 Σεπ 2017, 11:11

kapaki torentαδικο,μεχρι στιγμης δεν εχει ανεβει,λογικα σημερα το βραδυ το αργοτερο αυριο το πρωι θα ανεβει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες