"γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Παρ 20 Οκτ 2017, 17:53

Ο μεγάλος Δον Φερνάντο είχε πει "όποιος φοβάται να πάρει σκύλο ". Ταιριάζει.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3530
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 20 Οκτ 2017, 18:01

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 20 Οκτ 2017, 18:13

Ετσι σε θελω τακαρε Λεμονη,θα παει η φουτσα συννεφο.
"Μπουκωμενοι πρωταθλητες" πιασαρικος τιτλος για πρωτοσελιδο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Οκτ 2017, 18:13

Αν κάποιοι πιστεύουν ότι πάμε να πάρουμε το Χ που (νομίζουν ότι μας) βολεύει, στα μουλωχτά και κλεισμένοι στο καβούκι μας, τότε σίγουρα έρχονται σε αντίθεση, τουλάχιστον με την επικοινωνιακή τακτική της διοίκησης μας... :ugeek:

Ας θυμηθούν επίσης ότι πριν 3 χρόνια πήραμε την νίκη, πήγαμε στο +5 και πρωτοπόροι κι αυτοί μετά, αρκετά αργότερα χρονικά μάλιστα, βρήκαν τρόπους και μας γ@μησαν, κυριολεκτικά κλέβοντας μας πάλι το Πρωτάθλημα!!!!
Πέρσι μια απ τα ίδια και χειρότερα μάλλον, γιατί μεταχειριζόμενοι αθέμιτα μέσα διαπλοκής, μας έκλεψαν το ΝΤΑΜΠΛ!

Δεν γίνεται-συνάδει λοιπόν, να στήνεις κοτζάμ φιέστα στην ανοιχτή προπόνηση της Τούμπας, μέχρι και με σημαιάκια μοιρασμένα δωρεάν, που όλα τα Μ.Μ.Ε. της πόλης (και όχι μόνο) την διαφημίζουν και την μνημονεύουν επί 3ημέρου, την οποία μάλιστα την τιμάνε 10-12.000 τρελαμένοι με την φλογερή παρουσία τους, για να δώσεις ψυχολογία νικητή σε ολόκληρο το αγωνιστικό τμήμα κι αυτοί να πηγαίνουν εκεί χεσμένοι, να μην κερδίζουν και να τους χαριστούμε!!!

Αυτό απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, γιατί (υποτίθεται ότι) όλοι ξέρουν πως φέτος κυνηγάμε αποκλειστικά το ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!!!!
"Βολικά" αποτελέσματα λοιπόν για την επίτευξη αυτού του στόχου είναι μόνο οι νίκες και δείτε ότι έχουμε πετάξει αρκετές τέτοιες έως τώρα, κάνοντας όμως υπομονή και στηρίζοντας την ομάδα μέχρι να ετοιμαστεί όσο πιο καλά...

Αν την Κυριακή αυτό δεν φανεί (22 Οκτωβρίου θυμίζω), τότε λογικά ο καθένας θα τεθεί προ των ευθυνών του!!!!

Γράφτηκε ήδη πάρα πολλές φορές σ αυτό το topic, όλες αυτές τις μέρες και πολύ σωστά κατά την άποψη μου, ότι το σημαντικότερο του αγώνα δεν είναι η νίκη, η ισοπαλία ή η ήττα, αλλά το πώς θα έρθει το κάθε αποτέλεσμα απ αυτά!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 20 Οκτ 2017, 19:21

goran 64 έγραψε:.......
Αν την Κυριακή αυτό δεν φανεί (22 Οκτωβρίου θυμίζω), τότε λογικά ο καθένας θα τεθεί προ των ευθυνών του!!!!

Γράφτηκε ήδη πάρα πολλές φορές σ αυτό το topic, όλες αυτές τις μέρες και πολύ σωστά κατά την άποψη μου, ότι το σημαντικότερο του αγώνα δεν είναι η νίκη, η ισοπαλία ή η ήττα, αλλά το πώς θα έρθει το κάθε αποτέλεσμα απ αυτά!!

:pano:

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8503
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 20 Οκτ 2017, 19:54

θέλω διπλό (το πρώτο φέτος)
με ανατροπή (την πρώτη φέτος)
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Παρ 20 Οκτ 2017, 20:04

Διπλό ΧΩΡΙΣ ανατροπή. Άνετο 0-2 από ημίχρονο και μετά διαχείριση
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3530
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 20 Οκτ 2017, 20:26

Με Ansarifard θα παίξει ο γαύρος, ενώ Emenique, Ben και Seba είναι νοκ-άουτ λόγω τραυματισμού.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό vs40 » Παρ 20 Οκτ 2017, 20:31

Για μένα εδώ που είμαστε το αποτέλεσμα με ενδιαφέρει. Ας έρθει και με αρκετή δόση τύχης στο 90. Αν νικήσουμε ο γαύρος διαλύεται, καθώς μένει 7 πόντους πίσω από την κορυφή. Φυσικά και το Χ είναι ένα καλό αποτέλεσμα, γιατί θα μας προσγειώσει και διαχειρίζεται εύκολα. Νομίζω ότι μας βοηθάει πάρα πολύ που δεν έχουμε μεσοβδόμαδα παιχνίδια και έτσι γεμίζουν οι παίκτες μπαταρίες κι αναμένουν το επόμενο ματς και τίποτα άλλο. Φέτος το είπα πολλές φορές, ο στόχος μας πρέπει να είναι οι 70 βαθμοί στο τέλος. Για αυτή την κούρσα πρέπει να τρέχουμε και αυτή θα μας δώσει το πρωτάθλημα. Για να έρθει αυτή η συγκομοιδή, θα πρέπει να είμαστε σοβαροί σε κάθε παιχνίδι, να βλέπουμε μόνο το επόμενο παιχνίδι, και να κατεβαίνουμε για τη νίκη. Το αγωνιστικό κομμάτι πρέπει να μείνει μακρυά από το τι κάνουν οι ανταγωνιστές και το αν σπρώχνονται από τα κοράκια. Αυτά είναι για τη διοίκηση

Αγωνιστκά είμαι υπέρ του Κρέσπο, αν θα παίξει ο γρήγορος Ανσαριφάτ, ενώ σίγουρα θα προτιμούσα τον Βαρέλα για να πιάσει τον Εμενίκε. Δε νομίζω να κατεβάσει τον Τζούρτεβιτς, αν και το εύχομαι. Ο Παρτιζάνος είναι παλτό ολικής και δε ανησυχεί καθόλου. Πάλι προτιμώ στο Κρέσπο πίσω αν παίζει κορυφή ο Τζούρτζεβιτς. Με Ζαμπράνο μέσα έχουμε ήδη ένα δυνατό παίκτη. Νομίζω ότι ηρεμία και λιγότερα λάθη είναι το ζητούμενο, πράγματα που τα δίνει ο Κρέσπο. Έχει και καλύτερη πάσα και καλύτερο κατέβασμα μπάλας από την άμυνα. Ο Κρέπσο φέτος δεν ξεκίνησε καλά, αλλά στο τελευταίο παιχνίδι, που το είδα ξανά την Τρίτη, ήταν πολύ καλός και βοήθησε στο να έρθει η νίκη εύκολα. Στα χαφ προτιμώ Μαουρίτσιο - Τσίμιροτ με Σάκχοφ στον πάγκο. Στο δεκάρι προτιμάω τον Μπίσεσβαρ. Αριστερό μπάκ ήθελα μέσα στο παιχνίδι να δω Βιεϊρίνια αν όχι να ξεκινήσει. Αμυντικά δεν υστερεί καθόλου σε σχέση με Λέοβατσς, ενώ επιθετικά τι να λέμε... Έχει και τα δύο πόδια για σέντρα και του ταιριάζει καλύτερα η αριστερή πλευρά. Για μένα ξεκάθαρα ο παίκτης είναι για αριστερό μπακ, όπου θα είναι με διαφορά ο πιο ποιοτικός παίκτης σε αυτή τη θέση στην Ελλάδα. Εξτρέμ έχουμε πολλές λύσεις: Πέλκας, Μακ, Λημνιός, Τζαλμά, Μπίσεσβαρ (αν δεν πάει στο 10).

Αν τυχόν κάτι δεν πάει καλά με Πρίγιοβιτς (κούραση ή κάποιο χτύπημα) νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι ο Ελ Καντουρί για φορ. Το ξέρω ότι ακούγεται περίεργο, αλλά πιστεύω ότι έχει ΟΛΑ τα φόντα αλλά και τα σωματικά προσόντα για τη θέση. Πάνω απ'όλα εχει το χαρακτήρα και τη νοοτροπία του φορ, του παίκτη που δε μασάει να πάρει πρωτοβουλίες και να παίξει και λιγάκι με ατομισμό, να κάνει τελικές. Αυτά, στη θέση 10 που παίζει τώρα, δε νομίζω ότι βοηθούν την ομάδα. Επιπλέον, μπορεί να δώσει στη θέση μεγαλύτερη δημιουργία με καλύτερες πάσες, αλλά και ταχύτητα και τη δυνατότητα να σπάσει τεχνικό οφσάιτ. Έχει επίσης απίστευτη τεχνική για αυτή τη θέση, ενώ στο 10 είναι αυτονόητη για κάθε παίκτη. Εννοείται ότι δε λέω είναι καλύτερος του Πρίγιοβιτς. Η ομάδα ξεκινάει από τον ψηλό. Έχουμε πολύ ανάγκη το ύψος και τον όγκο του, ώστε και τα πλάγια να δουλεύουν καλύτερα. Ακόμη πιο σημαντικό είναι ότι κάνει τέλεια τη δουλειά του και παστελώνει σταθερά :D.

Ο Τζαλμά γιατί δεν παιζει καθόλου τελευταία; Είχε ενοχλήσεις ή ήταν απόφαση του προπονητή; Φέτος έρχισε καλά και είχε βγει πολλές φορές MVP, ενώ πέρυσι στο ντέρμπι της Τούμπας ήταν ο καλύτερος απέναντι στον γαύρο. Νομίζω ότι θα είναι χρήσιμος να υπάρχει έστω στον πάγκο.

Το παιχνίδι αυτό είναι ένα τεράστιο τεστ για τον Πέλκα. Νομίζω ότι αυτά τα παιχνίδια τα χρειάζεται για να οριμάσει ως αρχηγός. Νομίζω ότι αριστερά έχοντας πίσω του τον Βιεϊρίνια να ανεβαίνει, μπορούν να κάνουν πολλά περισσότερα μαζί με έναν από τους δύο πάντα να συγκλίνει και να δίνει την πλευρά στον άλλον. Ο Αντελίνο βγάζει πολύ καλές σέντρες και με το αριστερό, ενώ με μια κίνηση αλλαγής πλευράς στη γωνία της μεγάλης περιοχής, αδιάζει τον αντίπαλο για σέντρα με το δεξί, έχοντας τον Πέλκα ως επιλογή για την κάθετη μετά την κλασική μπούκα που κάνει όταν συγκλίνει. Έχει πάρα πολλά να δώσει αυτή η ομάδα. Πιστεύω το υλικό μας πάρα πολύ και δε φοβάμαι καμία ομάδα. Είναι πολύ καλό ότι τους αντιμετωπίζουε ως 1οι και δε θα πρέπει να ανεχτούμε εχθρική διαιτησία. Παλια μας λέγανε κάντε ομάδα πρώτα και μετά να μιλάτε για διαιτησίες. Να τους το επιστρέψουμε τώρα? Ο ΠΑΟΚ πλέον έχει το πιο πλούσιο και αρκριβό ρόστερ και παπά δεν τρώμε. Είμαστε 1οι και οφείλουν ΟΛΟΙ να μας σέβονται!
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Παρ 20 Οκτ 2017, 20:39, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5278
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό george188 » Παρ 20 Οκτ 2017, 20:32

To ματς είναι δύσκολο απο τη στιγμή που η ομάδα εκτός έδρας δείχνει να εχει θεμα. Απο την άλλη μεριά θεωρώ ότι όλοι ειναι αποφασισμένοι για το διπλό. Είναι ένα ντέρμπι και τα πάντα μπορούν να γινουν. Αυτό που θέλω ειναι να δω μια ομάδα που θα κατέβει να παίξει τη μπάλα της και να παλέψει μέχρι τέλους, ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα. Αυτά απο μένα. Η προβλεψή μου ξεκούραστο 0-2 :lol: :lol: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2713
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Παρ 20 Οκτ 2017, 20:34

Θέλω να βάλει Κουτρη από αριστερά απέναντι στον Βιερινια.
Όλα τα λεφτά θα είναι ο Τσιμιροτ. Αν κλείσε καλά τον Οφοε, καθαρίσαμε
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3530
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 20 Οκτ 2017, 21:25

τιποτα. ουτε χαμηλα τη μπαλα ουτε τιποτα. παμε να τους κηδεψουμε. 0-2 και αστους να πετανε κορνεδες.

παιξτε ως ΠΑΟΚ και μη φοβαστε ουτε τρομοκρατιες ουτε τιποτα.

οσο για τον κομινη αρκει στο πρωτο φαλτσοσφυριγμα να ακουστει απο την σουιτα των φιλοξενουμενων ενα "παιξε καλα τον λαο του ΠΑΟΚ μωρη γ@μιολλλλλλλλλλα"
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 20 Οκτ 2017, 21:34

Κάντε λίγο σαματά βρεεε

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΟΛΕΟΟΟ
ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΟΛΕΟΟΟ
ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΟΛΕΕΕ !!!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29905
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό okkas73 » Παρ 20 Οκτ 2017, 21:42

Μου ήρθε μια φλασια οτι αυτο θα ειναι το παιχνιδι της επιστροφής του Μακ..
ΠΑΟΚ πρωταθλητής, 2018 στο γήπεδο 2019 και στα χαρτιά
Άβαταρ μέλους
okkas73
 
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 23:18
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: "γαύρος"-Π.Α.Ο.Κ., 22/10, 20:30, NS1

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 20 Οκτ 2017, 22:48

Μακαρι να ειναι φορμαρισμενα τα εξτρεμ μας γιατι το επιθετικο μας πλανο στο συγκεκριμενο ματς θα ειναι κομμενο και ραμμενο για αυτους
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6225
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες