Σούλης Μαρκόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 03 Δεκ 2012, 22:50

;)
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 03 Δεκ 2012, 23:02

Και ο Κασελάκης δεν θα έπρεπε να παίζει λίγο περισσότερο;Αθλητικός είναι,αμυντικά πολύ καλός και δίνει ενέργεια..Βέβαια δεν είμαι μπασκετικός αλλά έτσι μου φαίνεται..
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11049
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 03 Δεκ 2012, 23:13

Ο Κασελ περιμενα να ναι πολυ καλυτερος...παιζει παντως...φοβαται δεν του ταιριαζουμαι δεν ξερω...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 04 Δεκ 2012, 10:49

Θα θελα και μια άποψη(εμπεριστατωμένη) επι του προηγούμενου ερωτήματος μου απο τους καθαρά μπασκετικούς.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 04 Δεκ 2012, 11:11

προσωπικά θέλω πιο μοιρασμένο χρόνο στο 5 όπου μπορούν να παίξουν οι Λάζος-Καλλές και Τσαιρ. Το θέμα με τον Τσαιρ είναι οτι είναι ρολίστας ψηλός τύπου Morales :o . Ούτε δημιουργεί στο low post (Λάζος) ούτε παίζει pick@roll (Καλλές). Φαντάζομαι οτι γι αυτό δεν ΠΟΛΥχρησιμοποιείται. Όταν θα τα μάθει αυτά, θα πάρει το χρόνο του γιατί νομίζω οτι γενικά είναι μια χαρά παίκτης.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10602
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τρί 04 Δεκ 2012, 11:40

Καταραμένε, έχεις δίκιο σε αυτό, δεν κάνει ακριβώς ροτέισον (βέβαια χρειάζεσαι και τεράστιο βάθος πάγκου για να το κάνεις), αλλά το παραπάνω το δικό μου είναι ότι παίζει ελάχιστα ο Κασελάκης. Θα μου πεις εφόσον ο Μαργαρίτης τα πάει μια χαρά γιατί να τον αλλάξει εφ όσον έχει ρυθμό και δεν έχει φάουλ; Ίσως θα μπορούσε να δίνει και πιο πολλά λεπτά και στον Τσαιρέλη γιατί δείχνει ότι μπορεί να ανταπεξέλθει. Πάντως να του δούμε σφαιρικά το ζήτημα σε όλες τις ομάδες πάντα κάποιος θα φτάνει 30λεπτα (σε εμάς Λάζος, ΜακΓραθ, σε άλλους Σπανούλης, Πελεκάνος, Μπράιαντ κλπ).

Εγώ μέχρι στιγμής αν και πιστεύω πως παίζει κάπως απαρχαιώμενο μπάσκετ τους τελευταίους μήνες, παίζουμε στα καλά μας σαν τον Παναθηναϊκό του Ομπράντοβιτς, προσαρμοζόμαστε δηλαδή στην άμυνα του αντιπάλου, και αναλόγος χτυπάμε από low-post ή από 3point έχοντας ως πύργο τον Λάζο, τον Καλλέ και τον Χαριτόπουλο. Επίσης βγάζουμε συνήθως πάθος στην άμυνα πράγμα που σημαίνει πως βρισκόνται σε καλό δρόμο, για την έξοδο στο Eurocup.

Δεν ξέρω αν είμαι μπασκετικός ξέρω όμως ότι αν χάσουμε στο μπάσκετ πονάω δύο φορές από ότι στα άλλα τμήματα.

P.s.: Στο ταχυδρομείο με περιμένει η Φανέλα του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ που βγήκα το 2011 με τα διαρκείας!!!!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τρί 04 Δεκ 2012, 11:41

Odi έγραψε:Και ο Κασελάκης δεν θα έπρεπε να παίζει λίγο περισσότερο;Αθλητικός είναι,αμυντικά πολύ καλός και δίνει ενέργεια..Βέβαια δεν είμαι μπασκετικός αλλά έτσι μου φαίνεται..


Ο Κασελάκης άμα δουλευτεί μπορεί να φτάσει επίπεδο 2 φορές καλύτερο του Πρίντεζη (δίχως υπερβολής). Είναι απίστευτα καλός και με παιχνίδια αυτός και "ίσως" ο Καλλές + κάποιους άλλους νέους Έλληνες (Παππάς, Καββαδίας, Παπανικολάου, Κατσίβλεης, Σλούκας, Τσόχλας) να αποτελέσουν την επόμενη γεννιά που θα μάθει μπάσκετ στη Ευρώπη.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 04 Δεκ 2012, 11:59

baneprelevic361 έγραψε:Στο ταχυδρομείο με περιμένει η Φανέλα του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ που βγήκα το 2011 με τα διαρκείας!!!!

Να πάω να την παραλάβω???? :mrgreen:
Στα δύσκολα, ο Σούλης φοβάται να βγάλει τον Λάζο (και καλά κάνει). Και το παιχνίδι του Αλεξανδρείου και το τελευταίο, απαιτούσαν παίκτες με καρύδια. Ο Λάζος τα έχει και μάλιστα ΜΕΓΑΛΑ......
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 04 Δεκ 2012, 12:06

baneprelevic361 έγραψε:Ο Κασελάκης άμα δουλευτεί μπορεί να φτάσει επίπεδο 2 φορές καλύτερο του Πρίντεζη (δίχως υπερβολής).


νομίζω υπερβάλλεις λίγο...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10602
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τρί 04 Δεκ 2012, 12:08

Μπορεί. Αλλά θεωρώ ότι αν δουλευτεί σοβαρά, σοβαρά, μπορεί να φτάσει αν όχι υψυλότερα σίγουρα το επιπεδό του. Και αλτικότερος είναι και καλύτερο τρίποντο έχει και περισσότερο έξυπνα παίζει. Αν έπαιζε στον ΟΣΦΠ ή στο ΠΑΟ το επιπεδό του θα ήταν πολύ υψηλό λόγο του υψηλού επιπέδου προπόνησης που θα έκανε και τον αγώνων της Euroleauge. Βέβαι εντάξει θα το δούμε αυτό σε λίγα χρόνια. Το πια εξέλιξη θα έχει τελικά. 8-)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τρί 04 Δεκ 2012, 12:10

kostasff έγραψε:
baneprelevic361 έγραψε:Στο ταχυδρομείο με περιμένει η Φανέλα του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ που βγήκα το 2011 με τα διαρκείας!!!!

Να πάω να την παραλάβω???? :mrgreen:
Στα δύσκολα, ο Σούλης φοβάται να βγάλει τον Λάζο (και καλά κάνει). Και το παιχνίδι του Αλεξανδρείου και το τελευταίο, απαιτούσαν παίκτες με καρύδια. Ο Λάζος τα έχει και μάλιστα ΜΕΓΑΛΑ......



χαχαχαχαχ :mrgreen: Ότι έχει καρύδια έχει ο Λάζος. Δεν είναι τυχαίος παίχτης, και ευτυχώς φέτος χρησιμοποιήτε σωστά και γουστάρει και την ομάδα, που στηρίζεται σε έλληνες και ότι υπάρχει φυσικά η στήριξη ενός δυνατού επιχειρηματία του Κοντομηνά (έστω και τα 200.000 βγάζουν το 80% του μπάτζετ μας).
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 04 Δεκ 2012, 12:30

kostasff έγραψε:
baneprelevic361 έγραψε:Στο ταχυδρομείο με περιμένει η Φανέλα του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ που βγήκα το 2011 με τα διαρκείας!!!!

Να πάω να την παραλάβω???? :mrgreen:
Στα δύσκολα, ο Σούλης φοβάται να βγάλει τον Λάζο (και καλά κάνει). Και το παιχνίδι του Αλεξανδρείου και το τελευταίο, απαιτούσαν παίκτες με καρύδια. Ο Λάζος τα έχει και μάλιστα ΜΕΓΑΛΑ......

Άμα δεν είχε και το θεματάκι με τις βολές ... :oops:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 04 Δεκ 2012, 21:58

Θα μπορούσε να το λύση αν εκτελούσε με hook......:)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Απ: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Τετ 05 Δεκ 2012, 00:37

Αυτή η λύση μου θυμίζει Φρατζέσκο και πέναλτι με τοίχος
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 02 Μαρ 2013, 19:10

Τα λόγια για σένα είναι περιττά. Ο προπονητής με τις περισσότερες νίκες στην ιστορία του ΠΑΟΚ σε όλα τα αθλήματα. Μεγάλο respect γιατί αν είχαμε χρήμα μέχρι Euroleague μας έφερνες.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης