Σούλης Μαρκόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Σάβ 02 Μαρ 2013, 19:12

Εγώ να πω και ένα Χρόνια Πολλά για τις προάλλες. Σίγουρα ο κορυφαίος κόουτς έβερ.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Dark_Shadow » Σάβ 02 Μαρ 2013, 19:15

Nιοστό συμβόλαιο και μόλις αποσυρθεί να αναλάβει ο Χάρης. :pano:
Άβαταρ μέλους
Dark_Shadow
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Κυρ 14 Φεβ 2010, 15:17
Τοποθεσία: Νεάπολη

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Kevin » Σάβ 02 Μαρ 2013, 19:26

baneprelevic361 έγραψε:Εγώ να πω και ένα Χρόνια Πολλά για τις προάλλες. Σίγουρα ο κορυφαίος κόουτς έβερ.

+1926
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 02 Μαρ 2013, 19:28

γιατί ρε συ ο Χάρης;; οικογενειακό μαγαζί είναι ο ΠΑΟΚ;;
Έχουμε δει τίποτα που να υποδεικνύει έστω και λίγο ότι ο γιος έχει τις ικανότητητες του πατέρα;; δε νομίζω, Τακη..

ΜΠΡΑΒΟ στον κόουτς Σούλη για το φετινό θαύμα, η ομάδα ξεπερνάει τη λογική, παρά τις ελλείψεις κερδίζει παντού και νομίζω με το μομέντουμ και την εμπιστοσύνη που έχει κτίσει πια, αν βρίσκαμε τώρα τον παναθα θα μιλούσαμε όχι για 7+7 σερί αλλά για 15+ σερί !!

Η φετινή πορεία είναι αυτό που χρόνια περίμενα, όνειρο ζω μη με ξυπνάτε...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:56

Μην αρπάζεσαι βρε Γιάννη. Για πλάκα το έγραψε ο φίλος.
Αν θέλουμε να κάνουμε και μια αυτοκριτική, ας πάμε λίγες σελίδες πίσω και στα περσινά ποστ. Τότε που ο λίγος Σούλης με το απαρχαιωμένο μπάσκετ έπρεπε να φύγει χθες.....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 02 Μαρ 2013, 22:00

σωστό. να τα θυμόμαστε όλα ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 02 Μαρ 2013, 23:13

KalamarGiannis έγραψε:γιατί ρε συ ο Χάρης;; οικογενειακό μαγαζί είναι ο ΠΑΟΚ;;
Έχουμε δει τίποτα που να υποδεικνύει έστω και λίγο ότι ο γιος έχει τις ικανότητητες του πατέρα;; δε νομίζω, Τακη..

.[/size]

πιστεψε με εχει πολυ μεγαλο μεριδιο στην πορεια της ομαδας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Dark_Shadow » Κυρ 03 Μαρ 2013, 09:10

ΞΦυσικα και δε το εγραψα για πλακα.Μετα την αποχωρηση η αποσυρση καποια στιγμη του Σουλη,οι καλυτερες επιλογες για οσους ξερουν ειναι ειτε ο Σφαιροπουλος ειτε ο Χαρης,ο οποιος μονο τη γλαστρα δε κανει στον παγκο.Παλιοτερα ηταν ενα διαστημα και πρωτος στον ηρακλη.Δε λεω οτι θα ειναι απαραιτητα ο καλυτερος αλλα απο το να χουμε αναξιοπιστες λυσεις εξωτερικου,νομιζω καλυτερα. ;)
Άβαταρ μέλους
Dark_Shadow
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Κυρ 14 Φεβ 2010, 15:17
Τοποθεσία: Νεάπολη

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 03 Μαρ 2013, 09:56

Agreeee :nairepaok:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 03 Μαρ 2013, 09:58

kostasff έγραψε:Μην αρπάζεσαι βρε Γιάννη. Για πλάκα το έγραψε ο φίλος.
Αν θέλουμε να κάνουμε και μια αυτοκριτική, ας πάμε λίγες σελίδες πίσω και στα περσινά ποστ. Τότε που ο λίγος Σούλης με το απαρχαιωμένο μπάσκετ έπρεπε να φύγει χθες.....


Δεν διαφωνώ εγώ το έγραφα και το πίστευα όμως ο Σούλης φαίνεται ότι εξελίχθηκε και μπράβο του σε αυτό. Ψιλοπαίζουμε όπως ο ΠΑΟ με Ομπράντοβιτς γύρω γύρω η μπάλα ελεύθερο τρίποντο η παίρνουμε τα match-ups στο low post. Και πάντα δυνατή άμυνα. Έτσι γουράσταρω
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 03 Μαρ 2013, 10:52

Πάντως εγώ δεν το έγραψα για σένα μιας και δε συγκράτησα καν ποιοι τα έγραφαν. Το μόνο που θυμάμαι είναι πως και ο DC τραβούσε τα μαλλιά του.....
Όσο για τον υιό, δεν ξέρω τη συμμετοχή του σε αυτο που απολαμβάνουμε αλλα θεωρώ σωστό παρόμοιες περιπτώσεις να κάνουν πρώτα το "αγροτικό" τους σε μικρότερες ομάδες ως πρώτοι προπονητές και μέρα να αναλαμβάνουν τα ηνία μεγάλων ομάδων όπως ο ΠΑΟΚ....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό mythos » Κυρ 03 Μαρ 2013, 12:59

Επειδη ειμαι ενας απο αυτους που ειχαν γραψει οτι ο σουλης ειναι ξεπερασμενος δεν καταλαβα γιατι πρεπει να αλλαξω την αποψη μου.Επειδη εχει τον ΠΑΟΚ τεταρτο;Μεγαλες απαιτησεις εχετε για την ομαδα..
Με αυτο το υλικο αυτη ειναι η θεση που του αρμοζει οπως αλλωστε ειχα γραψει και εγω.Οι αλλοι ειναι διαλυμενοι το περιστερι π.χ. εχει μπατζετ 80 χιλ. παιζει με παικτες που παιζουν τζαμπα.Τωρα αν καποιοι ασχετοι περιμεναν οτι θα κινδυνευαμε στην αρχη της σεζον και τωρα τους φαινεται επιτυχια αυτο ειναι δικο τους προβλημα,εγω περιμενα να ειναι σε αυτη περιπου την θεση χωρις τοσες νικες βεβαια.Και βεβαια ο φετινος ΠΑΟΚ εχει την καλυτερη διαιτησια που εγω ποτε θυμαμαι να εχει ο μπασκετικος ΠΑΟΚ.Μην το χρεωσουμε και αυτο στον σουλη...

Παμε στην ουσια γιατι ειναι ξεπερασμενος ο Σουλης.
Στην επιθεση αυτα που κανει ειναι λαθος ή το λιγοτερο ξεπερασμενα.Φετεινα παραδειγματα
Ο κασελακης στο 3;Το μακρινο σουτ του ειναι ανυπαρκτο και ειναι αργος να μαρκαρει τριαρια.4 ειναι και χαμηλου επιπεδου.
Ο λινος στο 1;Ο Σουλης νομιζει οτι οποιος εχει ντριμπλα ειναι ασσος(που ο λινος εχει μετρα ντιμπλα) εχει μεινει λιγο πισω.Επισης στην αξιολογηση παικτων πασχει ο κασελακης πχ. παιζει περισσοτερα λεπτα απο τον δεδα ο δευτερος νομιζω πρεπει να νιωθει τρομερα αδικημενος.Γενικοπερα Στην επιθεση παιζει ενα αργο,στατικο ξεπεραμενο μπασκετ αν και εχει βελτιωθει απο τοτε που ειχε πρωτοερθει ο λαζος.
Στην αμυνα (αλλωστε οι βασικες αρχες της αμυνας δεν αλλαζουν)ειναι καλος ποτε δεν το αμφισβητησα αυτο.Η αμυνα και η διαφορα βολων που εχουμε σχεδον σε καθε ματς ειναι τα μυστικα της επιτυχιας.Στην επιθεση ομως ειναι ξεπερασμενος αυτο ειναι εμφανες για οποιον π.χ. βλεπει ευρωλιγκα και προπονητες σαν τους σφαιροπουλο,πεδουλακη,μπαρτζωκα σαφως ειναι καλυτεροι και πιο συγχρονοι επιθετικα.
mythos
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 12:46

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό angelheart » Κυρ 03 Μαρ 2013, 13:45

Ότι και να πω...
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 03 Μαρ 2013, 14:00

me like old skool
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 03 Μαρ 2013, 14:29

μου αρέσουν οι διαφορετικές, αιρετικές (δηλ.μακρυά από το ρεύμα) απόψεις.
Και μάλιστα είναι καλό για όλους να ακούγονται ελεύθερα...
κάνουν καλό στην ομάδα πρώτα από όλα. Με ευχολόγια όταν όλα παν καλά ή αφορισμούς όταν όλα παν χάλια(όπως πέρσυ) δεν βγαίνει τίποτα...

Σχόλια τώρα: ο προπονητής πρέπει να κρίνεται το πως διαχειρίζεται το δεδομένο υλικό που έχει.
Έχει ο Σούλης γρήγορα πόδια στην επίθεση για σύγχρονο μπάσκετ;; μμμ...
προσπάθησε να το λύσει;; μήπως διάλεξε τους αθλητικούς μΑΡΓΑΡΊΤΗ, ΤΣΑΙΡΕΛΛΗ και τον δυνατό Κασελάκη;;;
είναι αθλητικοί οι 2 ξένοι που πήρε; ναι.
είχε χρήματα για κάτι παραπάνω;; όχι. Μην ξεχνάμε, Γκίντενς, Μονρό, Γκρέγκορι,Dozier και λιγὀτερο Γκόρι κτλ. Έχει φέρει κορμιά.
Από την άλλη για την στατική επίθεση:ναι, με Γκρει κτλ. τα προηγούμενα χρόνια πράγματι δεν υπήρχε πιο αργοσαυρικό μπάσκετ. Φέτος όμως; όχι. όσο κι αν δεν γουστάρω Χάτσερ, πρέπει να παραδεχτούμε ότι δεν είναι λαθέρ/ασιστ ratio παίκτης, δεν κάνει την ομάδα να φαίνεται αργή. Η μπάλα περνάει σωστά σε Λάζο και έγινε Ολάζουον και ο Τσαιρ και έπαιξε και ο Μαργκαρετ. Δηλαδή το απίστευτο πλεονέκτημα ενός Λάζου στη ρακέτα πως αλλιώς να το παίξεις από το να του ακουμπήσεις τη μπάλα χαμηλά;; πρόσεξες ότι καμία ομάδα με ότι ρόστερ δεν μπόρεσε να το αντιμετωπίσει αυτό (με εξαίρεση ένα ημίχρονο στο νιονιο με Καβαδδά και διαιτησία);;

για μένα το τέλειο δεν υπαρχει. Ο Σούλης πχ έπρεπε να δώσει τα κλειδιά στον Παππά και να έχει αναπληρωματικό τον Μπίδη. Θα είχε την τέλεια δυάδα σκόριγκ γκαρντ. Θα μου πεις μπορεί να το ήθελε και να έφυγε ο μικρός ..οκ.

Πάντως όπως πολλάκις έχω πει: και στις άσχημες στιγμές του, και με τα κολλήματα του όπως η στήριξη Καλλέ που δεν απέδωσε , ΤΟΣΟ ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑ προπονητή στις εποχές της φτώχιας όλα αυτά τα χρόνια ούτε στο πιο τρελό μας όνειρο δεν θα βρίσκαμε... τι να τον κάνω τον πιο σύγχρονο νεαρό σαν το Σφαιρόπουλο ή κάναν Σοφὀ, αν μου κοστίζει το μπάτζετ της ομάδας. Σαν σχέση τιμής-απόδοσης κόουτς Σούλη ο ΠΑΟΚ δεν είχε, δεν έχει , και δεν θα έχει ποτέ ξανά σε όλα τα αθλήματα. Τελεία και παύλα.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης