Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 78-82, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Τσόχλας
1
4%
Μιλιένοβιτς
1
4%
ΜακΦάντεν
15
58%
Σάιμπερτ
3
12%
Κόνιαρης
1
4%
Γλυνιαδάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέινερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χρυσικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κλάντον
5
19%
 
Σύνολο ψήφων : 26

Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 78-82, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Φεβ 2017, 16:04

Εικόνα VS Εικόνα


Πρόκριση.

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Φεβ 2017, 16:14

Όλοι οι αθλητές διαθέσιμοι και πλήρως προπονημένοι.

Η ομάδα πετάει από Θεσσαλονίκη απ'ευθείας για Βελιγράδι τη Δευτέρα στις 15:55, με όλη τη διοίκηση μαζί. Όποιος ψήνεται για αεροδρόμιο, ας με πει.

Η Partizan σήμερα θα παίξει τελικό με Crvena Zvezda, στις 21:00 ώρα Σερβίας (20:00 Ελλάδος νομίζω). 3η μέρα αγώνα, σε 3 μέρες. ΟΛΕΣ οι πληροφορίες, αναλυτικά, για το Radvoj Korac Cup, εδώ.

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 19 Φεβ 2017, 16:24

Μια ίσως χαζή ερώτηση: αν ο αγώνας λήξει πχ 70-70, θα παιχτεί παράταση; Αν στο παλατάκι έληγε ισοπαλία, θα παιζόταν παράταση;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Φεβ 2017, 16:27

Όχι και όχι.
Αν λήξει 70-70, πάνε αθροιστικά οι πόντοι και προκρίνονται οι άλλοι ασπρόμαυροι.

Παράταση θα πάει αν λήξει με νίκη υπέρ του Π.Α.Ο.Κ., με διαφορά 2 πόντων.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 19 Φεβ 2017, 16:31

πφ, ξενέρωτο :P
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Φεβ 2017, 16:32

Φαντάσου να λήξει 100-102 και να πάμε παράταση... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 19 Φεβ 2017, 17:08

Σίγουρα ειναι στον ότε; μόλις είδα διαφήμιση πως ειναι στο νοβα2.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Φεβ 2017, 00:24


Ήττα στον τελικό για Παρτιζάν με πολλές απουσίες…



Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Παρτιζάν Βελιγραδίου, ηττήθηκε στον τελικό του Κόρατς Καπ (του Κυπέλλου Σερβίας) από τον Ερυθρό Αστέρα με 74-64, σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που έγινε στο Νις. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ παρατάχθηκε και σε αυτό το παιχνίδι με σημαντικές απουσίες και προβλήματα, καθώς ο προπονητής Aleksandar Dzikic, ο William Hatcher και ακόμη δύο παίκτες (Marnkovic, Koprivica) έμειναν εκτός μάχης με σοβαρές στομαχικές διαταραχές (πιθανότατα από δηλητηρίαση). Οι τρεις αθλητές μάλιστα μεταφέρθηκαν σε νοσοκομείο του Βελιγραδίου.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος του τελικού, που ολοκληρώθηκε με καθυστέρηση λόγω έντασης μεταξύ των φιλάθλων, ο Ερυθρός Αστέρας είχε τον έλεγχο, αλλά μόνο στην τελευταία περίοδο κατάφερε να πάρει διαφορά στο σκορ, προφανώς γιατί δεν άντεξαν οι λιγοστοί παίκτες της Παρτιζάν.

Η πρώτη περίοδος βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες (23-23), στο ημίχρονο ο Ερυθρός Αστέρας προηγήθηκε 36-34 και αύξησε την διαφορά στους 5 πόντους (52-47) στη λήξη της τρίτης περιόδου. Το τέλος της τρίτης περιόδου ήταν και το πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα, καθώς η Παρτιζάν είχε καταφέρει να προηγηθεί 46-47 με καλάθι του Majstorovic, αλλά ο Ερ. Αστέρας πήγε με σερί 6-0 ως τη λήξη της περιόδου και στη συνέχεια άρχισε να αυξάνει την διαφορά.
Ο Nenad Canak που κοουτσάρισε την Παρτιζάν λόγω της απουσίας του Dzikic, προσπάθησε να βρει λύσεις, είχε όμως λιγοστές επιλογές και ο Ερυθρός Αστέρας με κορυφαίους τους Simonovic και Guduric που σημείωσαν από 18 πόντους, έφτασε στη νίκη.

Με την Παρτιζάν αγωνίστηκαν οι: Ratkovica 2, Vrabac 12, Velickovic 9 (1), Maistorovic 2, Bircevic 11 (3), Andric 8 (2), Pot 6, Gordon 8 (1), Lukovic 6.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Φεβ 2017, 12:53

I repeat

RoMaN έγραψε:Η ομάδα πετάει από Θεσσαλονίκη απ'ευθείας για Βελιγράδι τη Δευτέρα στις 15:55, με όλη τη διοίκηση μαζί. Όποιος ψήνεται για αεροδρόμιο, ας με πει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 20 Φεβ 2017, 12:54

Η Partizan επαιξε με τον "μισητο" αντιπαλο αποδυναμωμένη λογω των πολλων απουσιων. Αν δεν προλαβει να συνελθει ως την Τετάρτη πιστεύω οτι μπορουμε να παρουμε την προκριση!
Αυτα τα διπλα ματς τα εχουμε ζησει πιο παλια. Άλλο ειναι να κυνηγας την νικη κι άλλο την διαφορά. Οι παικτες μας προς το τελος του πρωτου αγώνα δεν το είχαν αντιληφθεί κ στελνανε τους αντιπαλους για βολες!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 20 Φεβ 2017, 16:07

Σούλη βάλε full court press τον κόνιαρη στον φασόλη από το πρώτο λεπτό. μην ξεκολλήσει από πάνω του. μέχρι το 10' θα εχει παραδώσει ψυχή και σώμα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 20 Φεβ 2017, 16:39

Τροφικη δηλητηριαση ο χατσερ.. αστα αυτα ρε πες οτι ανυπομονεις να γυρισεις και ριχνεις υποννοουμενα
Dimg4
 

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (CosmoteSports 4)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Φεβ 2017, 20:15

Τροφική δηλητηρίαση έπαθαν στον χθεσινό αγώνα αρκετοί από αυτούς... Το θέμα είναι το αν θα χάσουν προπονήσεις κτλ..



Εν τέλει πήγα αεροδρόμιο παρέα με τον Chuck Norris (του PAOKmania :mrgreen: ) και για λίγα λεπτά δεν προλάβαμε πριν περάσουν οι παίκτες τον έλεγχο... Αλλά προλάβαμε και τα είπαμε με τον Χαραλαμπίδη που έπινε το καφεδάκι του και μας αφιέρωσε ένα 10-15λεπτο... :D :D :D :D :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (NS2)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 20 Φεβ 2017, 20:20

PAOK_Antarctica έγραψε:Σίγουρα ειναι στον ότε; μόλις είδα διαφήμιση πως ειναι στο νοβα2.


Μενζ, κοίταξα το πρόγραμμα του κοσμοτέ και δεν έχει το ματς. Την μπάλα θα δείξει το cosmotesports 3.
Το μπάσκετ είναι στο novasports 2.

Το μέγα πρόβλημα είναι το πως θα βρεθώ με δύο τηλεοράσεις μπροστά μου που η μία θα δείχνει την μπάλα και η άλλη το μπάσκετ :D
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Partizan - Π.Α.Ο.Κ. 22/02 19:30 (NS2)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Φεβ 2017, 20:33

Διορθώθηκε ο τίτλος και ντροπή σε εμένα που δεν το έψαξα (που βαριόμουν να το ψάξω)...



Link για τα αδέρφια μας ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ(!!!!) ( ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ), ευγενικά χορηγημένο από τη FIBA...


https://www.youtube.com/watch?v=qTISjk2vR1U

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης