Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Ότι έχει σχέση με Συνδέσμους Φίλων του ΠΑΟΚ μας από την Ελλάδα και το εξωτερικό!!!

Re: Ανακοινώσεις συνδέσμων και συζήτηση επί αυτών

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 19 Φεβ 2019, 09:31

Θα μπορούσε το συλλαλητήριο να γίνει όταν ο ΠΑΟΚ παίζει εκτός.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 19 Φεβ 2019, 09:38

Με κάποια πράγματα είναι να απορείς. Τόσοι ΠΑΟΚτσήδες στη Ριζούπολη χθες, ακουγόμασταν σκέτη καύλα από την τηλεόραση και οι οργανωμένοι του πανελληνίου δεν μπόρεσαν να κάνουν αυτό που τόσοι άλλοι που υστερούν της οργάνωσης τους το κατάφεραν;

Και βγάζουν σήμερα ανακοίνωση να κατηγορήσουν τα στελέχη της ΠΑΕ στην ίδια ανακοίνωση που κράζουν αστυνομία και βουλευτές; Μιας ΠΑΕ που μας έχει κάνει να ζούμε το όνειρο;

Όσο για τους άλλους τους πανέξυπνους με τα συλλαλητήρια εύχομαι ο οργανισμός του ΠΑΟΚ να τους αποβάλει μια ώρα αρχύτερα. Ως ΠΑΟΚτσής χέστηκα για τη Μακεδονία, για αριστερούς και δεξιούς. Ο ΠΑΟΚ να σπέρνει θέλω. Ως πολίτης συμμετέχω σε όποια δράση κρίνω σωστή. Μαγκιές στο όνομα του ΠΑΟΚ δεν χωρανε.

ΥΓ: Εδώ πέρυσι που μας κλέψανε το πρωτάθλημα η συμμετοχή ήταν μισή από το συλλαλητήριο του Ζαγοράκη. Τώρα που οργανώνεται από φασίστες θα μιλάμε για 150 άτομα και τζαμπα ασχολούμαστε.
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 19 Φεβ 2019, 09:38

ΑποστόληςΑ έγραψε:Θα μπορούσε το συλλαλητήριο να γίνει όταν ο ΠΑΟΚ παίζει εκτός.

Ξέρουνε ότι τότε δεν μαζεύονται ούτε 50.
Άβαταρ μέλους
gika

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 19 Φεβ 2019, 09:53

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπήκαν στο γήπεδο 1000 άτομα και δεν μπήκαν οι 80 του Πανελληνίου που έχουν τόση εμπειρία και κατηγορούν και την ΠΑΕ από πάνω. Αν μπορεί κάποιος, ας μου εξηγήσει.

Βασικά καταλαβαίνω πως ήθελαν να ξεκινήσουν όλοι μαζί από το σύνδεσμο και όχι όπως πήγε ο υπόλοιπος κόσμος,αλλά εφόσον ήξεραν πως παίζει να τους σταματήσουν, θα μπορούσαν να πάνε στο γήπεδο όπως όλοι οι υπόλοιποι. Η φωνή τους το ίδιο θα ακουγόταν.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 19 Φεβ 2019, 10:00

Ακριβώς το ίδιο θα ακουγόταν

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 19 Φεβ 2019, 10:10

Αυτοί που μπήκαν στο γήπεδο ήρθαν κατά μόνας, μη οργανωμένα δηλαδή, και χωρίς διακριτικά. Οι του Πανελληνίου επιχείρησαν να πάνε οργανωμένα στο γήπεδο, αλλά η αστυνομία, που καιροφυλακτούσε, τους εμπόδισε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 19 Φεβ 2019, 10:31

Είμαι σίγουρος ότι και στα πανυγηρια του τίτλου, ανακοινώσεις κατά της παε για τον τρόπο οργάνωσης τους θα έχουμε..... Η ίδια παε που οδηγεί την ομάδα σε αυτήν την ιστορικη πορεία..... Και φυσικά δεν λέω να γίνετε κριτική, αλλά ένα καλό δεν έκανε η ρημάδα η παε πού να αξίζει να αναφερθεί σε κάποια ανακοίνωση;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 19 Φεβ 2019, 11:09

Φίλε adidas γενικά γράφεις με ωραίο τρόπο χωρίς να προκαλείς. Σε αυτό το πλαίσιο θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση.

Πιστεύεις ότι σήμερα , 2019 γράφει το κοντερ , υπάρχει περίπτωση μια ομάδα/παρέα/όπως θες πεστο 80 ατόμων να ξεκινήσει μόνη της με διακριτικά και γεμάτη ...τεστοστερόνη και ΠΑΟΚτσήδικη διάθεση... Να ξεκινήσει λοιπόν από το κέντρο της Αθήνας και να πάει στη Ριζούπολη για να δει ένα παιχνίδι χωρίς αστυνομική παρουσία ; Πρόσεξε δε μιλάω για τη μαγκιά και τη τρέλα που κουβαλάει ο καθένας , αυτά είναι δεδομένα. Αλλά το ξέρεις κι εσύ πως σε μια ώρα μέσα θα έχει πέσει σύρμα και θα στη πέσουν 1000 από παντού. Και δε θα πας στο γήπεδο. Όχι γιατί είσαι κότα και δε μετράς ενώ απέναντι έχεις σουπερμαν. Γιατί απλά δε γίνεται. Το ίδιο φυσικά θα συνέβαινε αν ερχόταν γκειδες και θέλανε με πορεία να πάνε από την αριστοτέλους στη Τούμπα χωρίς αστυνομία. Σκοτωμός εκατέρωθεν.

Τι θέλω να πω; Ότι αυτές οι πορείες , πορείες που αποτέλεσαν σε άλλες "αθώες" εποχές πραγματικά παράσημα στο οπαδικό κίνημα του ΠΑΟΚ ανήκουν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Που αν δε κάνω λάθος και παλιά , αυτό που πάντα χαρακτήριζε το κόσμο που κατέβαινε στο Πανελλήνιο ήταν η ευρηματικότητα και πως κατάφερναν να ξεγελάνε μπάτσους και αλλόθρησκους και πάντα μπαίνανε στο γήπεδο με τον έναν ή άλλο τρόπο. Δε το διαφημίζανε - το να ξεκινήσεις από το σύνδεσμο με πορεία είναι διαφήμιση αδερφέ. Που το έμαθαν οι μπάτσοι; Ας έδιναν ένα ραντεβού σε κάποιο άκυρο σημείο στο Γαλάτσι ξέρω γω και από κει πορεία στο γήπεδο. Παλιά στόχος ήταν να δούνε ΠΑΟΚ με κάθε κόστος. Σήμερα , συγχώρεσέ με αν κάνω λάθος αλλά έτσι μου βγαίνει , στόχος είναι να δείξουμε σε όλους ότι μπορούμε να σηκώσουμε το βάρος της κληρονομιάς των παλιών. Και δώστου προγραμματισμένες πορείες που ξέρεις από πριν ότι θα έρθουν μπάτσοι να σε προστετέψουν στη καλύτερη και να σε αφήσουν εκτός γηπέδου στη χειρότερη. Δηλαδή αυτά τα 80 παιδιά που θέλανε να δούνε ΠΑΟΚ , έβαλαν τη δική τους μαγκιά ( ήρθαμε χαβούζα και σουλατσάραμε ) πάνω από την επιθυμία να δούνε και να στηρίξουν ΠΑΟΚ.

Εγώ θα τους έβγαζα το καπέλλο αν για λόγους ασφάλειας έδιναν ένα άκυρο ραντεβού , μαζεύονταν όλοι και ερχόντουσαν γήπεδο με διακριτικά και όπως γουστάρουν. Αλλά να μπούνε στο γήπεδο ρε παιδί μου , να φωνάξουν στο γήπεδο. Να στηρίξουν τον ΠΑΟΚ αυτός είναι στόχος.

Κι ένα τελευταίο.
Τα διακριτικά όταν τα φοράς στο γήπεδο ενθαρρύνεις την ομάδα σου.
Όταν τα φοράς μέσα σε σε εχθρικό περιβάλλον ενθαρρύνεις το εγώ σου.
Μακάρι αυτά τα 2 να συνδυάζονται , όταν όμως δε συνδυάζονται η ομάδα πρέπει να είναι πάνω από το εγώ.

Κι ένα ..δεύτερο τελευταίο .
O ΠΑΟΚ ήταν εξεγερμένος στα στενά και στις γειτονιές για όλη του τη ζωή. Κοινό DNA ομάδας - λαού.
Πλέον πατάει γερά στα πόδια του , συνειδητοποιεί τη τεράστια δυναμική του και πατάει πόδι στην κοινωνικοαθλητικόοικονομική ζωή του τόπου ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ τη μερίδα του λέοντος. Έχει βγάλει από πάνω του την ταμπέλα του αδικημένου - εξεγερμένου και ετοιμάζεται να τους καταπιεί όλους στο διάβα του. Το οπαδικό κίνημα του ΠΑΟΚ πρέπει να βρει τα πατήματά του και να μπεί στη θέση οδηγού σε αυτή τη πορεία. Σεξ και πόνο μοιράζεις πλέον , όχι ψιλοφάπες με ανύπαρκτους στα στενά.
giapas

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τρί 19 Φεβ 2019, 11:52

Αντιλαμβανεσαι γιαπας οτι το να παω απο την ομονοια στην ριζουπολη ειναι δικαιωμα μου αν θελω να παω με τα ποδια με ποδηλατο ή αμαξι.το αν θα φαω φαπες σε ενα στενο αντιλαμβανεσαι οτι ειναι κατι που το εχω υπολογισει κ δεν ειναι η πρωτη φορα που θα παω και στην τελικη δε νομιζω οτι σε αφορα που θα φαω ξυλο κι αν θα φτασω.σημερα που μιλαμε η προοδευομενη δημοκρατια θεωρητικα μας επιτρεπει να παμε σε οποιοδηποτε μερος της επικρατειας ελευθερα ειτε φωναζοντας ΠΑΟΚ ειτε οτι αλλο θελουμε.
Δεν κατηγορω βεβαια την παε αλλα αμα φοβασαι τις φαπες κατσε σπιτι σου.υπαρχουν αλλοι που δεν τις φοβουνται.
Άβαταρ μέλους
Taseos

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τρί 19 Φεβ 2019, 11:55

34 χρονια κρατας το προξενειο στην αθηνα.34 χρονια με χιονια βροχες ξυλο μαχαιρωματα,34 χρονια κ ηρθε η ωρα να ανταμειφθεις βλεποντας τον πρωταθλητη στην πολη σου.34 χρονια ολοι ξερουν οτι εισαι εκει κ περιμενεις την κουπα ουρλιαζοντας ΠΑΟκ.κανε μας την χαρη ποθ θα πεις να μη φοραμε διακριτικα μη θιχθει ο βαζελογαβρος
Άβαταρ μέλους
Taseos

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 19 Φεβ 2019, 11:55

Λυπάμαι αν από το σεντόνι εσύ κατάλαβες ότι φοβάται κάποιος τις φάπες.
Δεν είναι αυτό το νόημα .
giapas

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τρί 19 Φεβ 2019, 12:00

Οπου θελουμε θα πηγαινουμε.και οτι θελουμε θα φοραμε.αμα θιγονται οι φιλησυχοι βαζελογαβροι σουρωτη για χωνεψη.οσο για το αν μπορουν να ερθουν, ας ανοιξουν συνδεσμο κ ας ερθουν; Τους ειπαμεις μην πατε σαλονικη; Αν αυτο εσυ το θεωρεις προβολη του εγω ε ναι ρε φιλε,εχω δικαιωμα να προβαλω προβαλεις την αγαπη μου στην πολη του ΠΑΟΚ κ πρωην πολη του βαζελογαβρου.
Άβαταρ μέλους
Taseos

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τρί 19 Φεβ 2019, 12:02

Κι αν παρω 5 πρωταθληματα σερι ουτε πορεια δε θα χρειαζεται να κανω αθηνα.θα χει γεμισει πιτσιρικαδεςη αθηνα.μπαλα θα παιζουν στη γειτονια τους.
Άβαταρ μέλους
Taseos

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 19 Φεβ 2019, 12:09

Taseos έγραψε:Οπου θελουμε θα πηγαινουμε.και οτι θελουμε θα φοραμε.

Αυτό δεν έγινε χτες.
giapas

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 19 Φεβ 2019, 12:14

Μας έχετε πρήξει τα ούμπαλα με το συλλαλητήριό σας, άντε κάντε το, να σας φύγουν τα φλόκια, μπας και ηρεμήσετε λίγο.
Good managers make good sides. There is no such thing as a side making a manager.
Brian Clough.
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συνδεσμίτικα Νέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler