ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 3/5/2017 19:00 PAOKmania Web Radio & NS1

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 03 Μάιος 2017, 19:59

παντως και οι αρειανοι ριξαν ολο το βαρος στο μπασκετ και τι καταφεραν; φετος απο δυο νικες εχουμε!θυμαμαι στο ματς εκτος δεν βαλαμε καν τριποντο :lol:

η διοικηση μας ας προσπαθησει να βρει εστω δυο παιχτες με πραγματικο ταλεντο...με τετοια χαλια οσα παρακαλια να κανεις ο κοσμος τι να παει να δει; τα αιρμπολ και τις χαμενες βολες; οσο οπαδος και να ειναι καποιος καπου θα του σπασουν τα νευρα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 3/5/2017 19:00 PAOKmania Web Radio & NS1

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 03 Μάιος 2017, 20:00

ΙΒΑΝ 1 ΜΥΡΙΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7336
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 3/5/2017 19:00 PAOKmania Web Radio & NS1

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 03 Μάιος 2017, 20:00

Δίκαιη ήττα
Παίξανε απίστευτα σκληρή αμηνα
Ας παίζαμε κι εμεις
Τέλος πάντων
Αύριο θέλω πρωτάθλημα
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3500
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 3/5/2017 19:00 PAOKmania Web Radio & NS1

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 03 Μάιος 2017, 20:11

Καλό καλοκαίρι, του χρόνου καλύτεροι

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 3/5/2017 19:00 PAOKmania Web Radio & NS1

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 03 Μάιος 2017, 22:12

μεγάλη στεχοχώρια η σημερινή ήττα, κυρίως γιατί θα μπορούσε εύκολα να ήταν αλλιώς.
πάει έγινε, τον πίνουμε και προχωράμε...
άλλη μια χρονιά της μαρμότας μας γέμισε πίκρες...
να δούμε αν και πότε θα αλλάξει αυτό.
Ο Σόμπει είναι ο μόνος παίκτης που θα κρατούσα με κλειστά τα μάτια.
Από κει και πέρα σίγουρα Λίνος και Κόνιαρης γιατί είναι εξελίξιμοι και δεν έχουν πιάσει το ταβάνι τους...
για να βελτιωθεί η ομάδα θα έδιωχνα Μαργαρίτη Τσόχλα και θα έψαχνα για νεότερους και καλύτερους Ελληνες έστω και από Α2...
οι ξένοι και οι 6 μπορούν να αντικατασταθούν με αξιώσεις...
ΟΚ ο Κλάντον μέχρι πριν 3 μήνες ήταν καλός... τελευταία όμως με απογοήτευσε.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 03 Μάιος 2017, 22:20

Chuck Norris, δεν ξανανοίγεις topic μπάσκετ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 3/5/2017 19:00 PAOKmania Web Radio & NS1

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 03 Μάιος 2017, 22:47

pilotos έγραψε:Καλό καλοκαίρι, του χρόνου καλύτεροι

SM-G935F


Αυτό μεν, αλλά μιας και αρκετοί παίχτες μας έδειξαν από σήμερα ότι πεθύμησαν τις παραλίες, προσωπικά αν ήμουν Μπάνε, Πρόεδρος της ΚΑΕ :pano: , θα τους υποχρέωνα όλους ανεξαιρέτως, να συνεχίσουν να κάνουν καθημερινές διπλές προπονήσεις, μέχρι να στεφθεί ο πρωΚταθλητής Ελλάδας και μετά να φύγουν για διακοπές... :evil: :twisted:

Ο τρόπος που χάσαμε σήμερα μπροστά στον κόσμο μας, μόνο ντροπιαστικός είναι για πολλούς παίχτες μας... :oops: :oops:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 03 Μάιος 2017, 23:44

Αλλάζουμε, ή βουλιάζουμε!

Γ. Α. Παπανδρέου - 2009


Αυτό ισχύει και εδώ. Αν και του χρόνου πάμε όπως τα τελευταία χρόνια, τότε τα διαρκείας δεν θα πιάσουν καν τριψήφιο...
Αφού πελατοποιήθηκε ο ΠΑΟΚτσής, πρέπει να του δώσετε κάτι για να επιστρέψει στο γήπεδο.
ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΞΑΝΑ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47107
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τετ 03 Μάιος 2017, 23:50

Κάτι τέτοιες ήττες είναι μαχαιριές στην καρδιά μας.
Αν είναι να μας αφήσουν με τις αναμνήσεις του παλιού καλού ΠΑΟΚ, να μας το πουν ευθέως για να μην έχουμε πολλές απαιτήσεις. Δεν μπορεί ρε πστ μου να επιτρέπουμε στον μαμημένο ρούλη να μου κάνει έτσι εύκολα κηδεία στο σπίτι μου μέσα και να μου κάνει καζούρα όλο το καλοκαίρι.
Υ.γ. Αλλά ξερω, ξέρω! Ποιος είμαι εγώ που μιλάω ενώ δεν στηρίζω από κοντά και τέτοια!
Εκεί όμως φτάσαμε, να ρίξουν το φταίξιμο της κατάντιας σε μας. :|
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 03 Μάιος 2017, 23:58

Σήμερα δεν ήταν η μέρα μας και φέτος δεν ήταν η χρονιά μας.
Ούτε πέρσυ ήταν η χρονιά μας. Άρα, στατιστικά, του χρόνου θα είναι η χρονιά μας.

(Θέλω να) Πιστεύω πως εκεί στην διοίκηση και στον πάγκο θα το δουν λίγο εγωιστικά και θα προσπαθήσουν του χρόνου να φτιάξουν μια πραγματικά ανταγωνιστική ομάδα.

Ο κόσμος σήμερα πάντως ήταν απών. Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας ήμασταν πολύ περισσότεροι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 04 Μάιος 2017, 00:01

Τελειωσε μια χρονια απο την οποια δεν εχουμε να θυμομαστε τιποτα..Ουτε καλο μπασκετ ειδαμε,ουτε μεγαλες νικες πετυχαμε(αντε να βαλω αυτη κοντρα στην Τενεριφη) και φαινεται να παγιωνεται μια κατασταση οπου σε ενα πρωταθλημα 5 ομαδων τερματιζουμε πεμτοι..Για μενα πρεπει να γινει ολικο ρισταρτ,και ναι αυτο αφορα και την τεχνικη ηγεσια,αλλα δεν βλεπω καμια διαθεση για κατι τετοιο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 04 Μάιος 2017, 00:09

RoMaN έγραψε:Αλλάζουμε, ή βουλιάζουμε!

Γ. Α. Παπανδρέου - 2009


Αυτό ισχύει και εδώ. Αν και του χρόνου πάμε όπως τα τελευταία χρόνια, τότε τα διαρκείας δεν θα πιάσουν καν τριψήφιο...
Αφού πελατοποιήθηκε ο ΠΑΟΚτσής, πρέπει να του δώσετε κάτι για να επιστρέψει στο γήπεδο.
ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΞΑΝΑ.


Ωραίος Ρόμαν!
Καθαρές, ντόπρες κουβέντες.
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 04 Μάιος 2017, 01:45

No money no honey
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 04 Μάιος 2017, 03:54

τις ομαδες δεν τις κανει ουτε ο προπονητης,ουτε οι παιχτες
τις κανουν οι διοικησεις
αν δεν εχουν λεφτα τετοιες ομαδες κανουν,τι να κανουν οι ανθρωποι;
με αυτο το μπατζετ καποτε πληρωναμε τον μπουντουρη ξερω γω
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: ΠΑΟΚ-Αρης 75-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 04 Μάιος 2017, 08:38

μπορώ να γράψω πολλά, πάρα πολλά, και για τα ματς με τον άρη και για όλη τη χρονιά. Επειδή όμως θα κάνουμε να ξαναδούμε μπάσκετ μισό χρόνο, ε θα έχουμε καιρό να τα πούμε όλα.Για το χτεσινό αλλά και το ματς του σαββάτου, προσπάθησα να προειδοποιήσω: σου κόψανε το ποστ, βγάλανε τον κλαντον παντελώς έξω από το ζωγραφιστό, μιλάμε για έναν παίκτη επουδενί ικανό όπως ο λάζος ο οποίος και από το τρίποντο να πόσταρε θα μπορούσε είτε να το βάλει είτε να δημιουργήσει, και σε ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ. Και το κάνανε είτε με φάουλ στο πρώτο ματς είτε ΑΚΟΠΑ χτές: είτε με καββαδά (OK όχι με καββαδά :mrgreen: ), είτε με jackson, είτε με σίμτσακ. ο χτεσινός Κλάντον (και άσκα) αν τον έσπρωχνε και ο φλιώνης, δεν θα κανε τίποτα! ΑΠίστευτη βαρεμάρα? ξενέρωμα? κούραση? άγχος?

και τί γίνεται αν κόψεις το ποστ στον ΠΑΟΚ? ΤΙΠΟΤΑ! Τίποτα όμως, βάλανε τον Κλάντον να σκρηνάρει! ΑΝ ήταν έτσι να σκρηνάρεις τότε θα μαστε ολυμπιακός. άστε το παιδιά με τα σκρήν, μην το προσπαθείτε, στο δάσκαλο του δημοτικού να σας εξηγήσουν πώς σκρηνάρει κάποιος (ο αμυντικός να ΠΟΝΑΕΙ όταν πέφτει πάνω σου!) και πώς παίζουνε pick"roll. Και στο νηπιαγωγείο να μάθουμε οτι ομάδα εν έτει 2017 χωρίς τρίποντο δεν πάει πουθενά: από A1 μέχρι NBA.

Πώς κερδάγαμε (ό,τι κερδίσαμε) έως τώρα? ηρωισμοί, να σώσουμε την παρτίδα! να σου πήραμε το λαύριο, να σου πήραμε τον προμηθέα, να κερδίσαμε τον άρη με 0 στα 20 τρίποντα! εμείς που κατέχουμε το μπάσκετ και οι άλλοι είναι σακαπλιάδες! για πλάκα. ποιός άρης μωρέ τώρα? ας ρουφήξουμε λοιπόν το αυγό μας (ΚΑΙ) για φέτος, ας πούμε ένα μπράβο στον πρίφτη που δεν πίστευε και ο ίδιος στα μάτια του που αυτοί οι παίκτες τα βάζανε όλα χτές (δεν είχανε άγχος αυτοί? ε είναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ αυτοί ρε, δλδ dragicevic φίλε έκανε θραύση φέτος στην Α1, ξέρεις ρε πόσα παίρνει ο ντραγκίτσεβιτς? ε δεν θα στο βάλει ο τσαιρέλης που τον ήθελες το καλοκαίρι και δεν μπορούσες λόγω χρημάτων να τον πάρεις?)

όλα καλά και όλα ωραία. Κλείστε τΣιρογιάννη από αρχέλαο μην τονε χάσουμε, Σόμπει για το 2018, Κόνιαρης το παλικάρι να πάει καλά στα ντραφτ και όπως λέει και ο Μαργαρίτης να στελεχώσει την εθνική ομάδα (ναι ρε βαγγέλη για τον Κόνιαρη ένα σχόλιο, για ποιόν θα κάνεις σχόλιο για τον πάλοκ που έχει φτάσει μέχρι τη γούβα της ελευσίνας για να σε εμψυχώσει θα πείς? ποιός πάλοκ τώρα?).

Βούτηξε κανένας σας στο παρκέ χτές?

καλή επιτυχία στον παναθηναικό στα παιχνίδια με την φενέρμπαχτσέ. καλή επιτυχία στην εθνική ελλάδος να βρεί τον προπονητή που της αξίζει. καλή επιτυχία στον Αντώνη Κόνιαρη στα φετινά ντραφτς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης