Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Κόνιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χρυσικόπουλος
1
11%
ΜακΦάντεν
6
67%
Γλυνιαδάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άσκα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κλάντον
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σόμπει
1
11%
Πέινερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μιλιένοβιτς
1
11%
Καραμανώλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 9

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 19/04 17:00 (NS2)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 19 Απρ 2017, 17:37

Πολυ καλος ο Αυστραλός στο δευτερο, έφτασε τους 15. Τόσους εχει και ο Θαντ, απο 11 οι Λινος και Ασκα και 9 ο Βαγγελης.
69-54
6:49 ακομα

Λογικά κερδίσαμε ξερωγω
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 19/04 17:00 (NS2)

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 19 Απρ 2017, 17:57

νικη με καλη εμφανιση

μακφαντεν εχουν καμια ελπιδα να τον κρατησουμε;
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 19/04 17:00 (NS2)

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 19 Απρ 2017, 18:06

BigBaby έγραψε:Ο νταλκας σου ειναι με την Δοιηκηση και το δειχνεις σε καθε ποστ.
Δεν μας κανει ο Σταυροπουλος γιατι δεν εχει ματι και δεν βρισκει καλους παικτες απο το τουρνουα του Πορτσμουθ.
Δεν μας κανει ο Μπανε γιατι δεν εχει φερει θυμα να ριξει 20 μυρια στο μπασκετ.
Δεν μας κανει ο Γαλατσοπουλος γιατι δεν εχει βαλει πολλα χρηματα στο μπακετ.
Δεν μας κανει ο Μαρκοπουλος γιατι γερασε.
Δεν μας κανει ο Ζουρνατζιδης.

Ο νταλκας μου ειναι οτι θελω το τμημα που με κανε να φακρυσω απο χαρα και απο λυπη να μην ειναι η μονη ομαδα χωρις επενδυτη! Δεν θελω 50αρες ουτε 30αρες. Και δεν αναφερθηκα ποτε στον γαλατσοπουλο αρνητικα. Οπως δεν αναφερθηκα κ στους βιολιδη αμοιριδη αρνητικα, ουτε στον τσαλοπουλο. Ψαξε αλλου γι αυτα. Η διοικηση πρωτοδικειου οριζεται για συγκεκριμενους λογους. Κ ποτε για 5 χρονια.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3859
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 19/04 17:00 (NS2)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 19 Απρ 2017, 18:28

Μπράβο στην ομάδα για το 1-0 που τελικά ήρθε εύκολα, παρά το κάκιστο πρώτο 8λεπτο.
Εμένα δεν μου φαίνεται πως παίξαμε καλά, απλά σε κάθε δεκάλεπτο είχαμε και έναν παίκτη που μας κουβαλούσε. Κατά σειρά Θαντ, Λίνος, Βαγγέλλης και Σόμπευ.

Πάμε για το 2-0 τώρα και να δούμε μετά τι μπορούμε να κάνουμε με τον συμπολίτησυμπολίτησουγαμάμεκαιτημάνακαιτοσπίτι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 19/04 17:00 (NS2)

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 19 Απρ 2017, 19:24

διεκπεραιωτικό το ματσάκι, το πήραμε χωρίς να φορτσάρουμε κι έχοντας την πολυτέλεια να δοκιμάσουμε δειλά κάτι πραγματάκια.
κλασικά πήγα μόλις άρχιζε η δεύτερη περίοδος , γιατί στην πρώτη δεν παίζουμε καλά :o

εντύπωση μου έκαναν 2 πράγματα -εκτός τον Sobey που έχει διαστημικές δυνατότητες κι όταν θέλει μπορεί να τα κάνει όλα τέλεια...
1. Ο Μαργαρίτης έκανε 3 συνεχόμενες καλές φάσεις 4αριου κοντά κοντά (τρίποντο, μετά προσποίηση μπάσιμο και τέλος έβαλε πλάτη σε 3 μαζἴ κοντύτερους μαύρους). Ταπεινή μου γνώμη είχε 2 -3 χρόνια να το κάνει αυτό...

2. Το σχήμα με Aska-Linos-Klanton ! Εύγε.
ΥΓ κι όταν είναι καλός ο Θαντ η ομάδα είναι σε άλλο φεγγάρι από επίπεδο ψυχραιμίας και απόδοσης...

τέλος, για κάποιο περίεργο λόγο ξεκουράσαμε Τσόχλα ;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 19 Απρ 2017, 20:05

για να χει παρέα ο μιλι στον πάγκο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 19 Απρ 2017, 20:14

παρόλο που το χα ανοιχτό μπροστά μου όλη την ώρα ομολογώ οτι δεν είδα και πολλά λόγω αρρώστειας. 5 πράγματα που θέλω να σχολιαστούν από αυτούς που είδαν:

1. πόσο ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ το παιχνίδι οι Sobey-McFadden και δεν είναι απλά ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΙ σκόρερ ολκής κυρίως με τη μπάλα στα χέρια? Και για να το κάνω πιο λιανά (γιατί για τον Sobey δε με πολυενδιαφέρει): McFadden κρατάμε για του χρόνου?
2. Πόσο κακοί είναι αμυντικά οί άσκα-χρυσικόπουλος όταν ο αντίπαλος παίρνει το πλεονέκτημα και είναι έτοιμος (ή βάζει) να βάλει το καλάθι? Θεωρώ οτι ΜΟΝΟΝ αυτό αν μπορούσαν να βελτιώσουν θα ανέβαζαν το παιχνίδι τους 30-40% πάνω.
3. Μπορεί να παίξει το ρόλο του ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ άσσου ο Κόνιαρης με παίκτη τύπου McFadden δίπλα του (ή πρέπει να συμβαίνει το αντίστροφο, δλδ βασικός Point αμερικανός και δίπλα του ο Αντώνης ως αμυντικό off-guard?)?
4. έχουν πέσει αισθητά οι Clanton-Peiners με την έλευση των Sobey-Aska ή είναι ιδέα μου?
5. Μας άρεσε κανείς από Λαύριο?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 19 Απρ 2017, 20:49

έτσι για την κουβέντα θα πω την γνώμη μου:
1) δε μπορώ να ξέρω τι είναι το διάβασμα παιχνιδιού πέραν των απλών πραγμάτων να βρει μια σωστή πάσα στον ελεύθερο παίκτη, γιατί δεν ξέρω τα συστήματα και τις εντολές των κόουτς. Μπορεί πχ. να λεω εγώ γιατί δε τη δίνει στο Λίνο και η τακτική να είναι να παίρνει μπάλα ο Λίνος σα 3η επιλογή , ή όχι στις γωνίες, ή όχι στο fast break ξερω γω.
άρα δε μπορώ να πω για το διάβασμα.
Πάντως ο Αυστραλός είνα μπασκετόφατσα και ΑΝ το ήθελε θα το έκανε, δεν είναι ότι δεν βλέπει. Αλλά μάλλον παίζει για τον εαυτό του, ως καλή προπόνηση ένα πράμα... θα τον ήθελα ΣΕ ΚΑΘΕ ομάδα, το μόνο ερώτημα είναι αν με τα λεφτά που κοστίζει παίρνεις μαύρο ποιότητας Ντίνκινς πχ.(ἠ κι εκείνον τον άλλο που χρόνια θέλαμε και κόντεψε να παει στα σκουλικια κατα τα 38).
Σημείωση: δεν θέλει μπάλα στα χέρια τόσο όσο ο Θαντ. Εκτελεί και με γρήγορο κατσ εντ σουτ στυλ Κλέι Τόμσον

ΜκΦάντεν: περιττός μόνο αν έχεις Sobey & ένα σουτέρ στυλ Sibert. αλλιώς χρήσιμος γιατί: βγάζει τα κάστανα, παίζει με διάθεση άμυνα, έχει επαφή με το καλάθι, μπορεί στη μέρα του να τελειώσει ένα ματς. Ασταθέστατος όμως. Και σωματικά αδύναμος ως αμυντικος.
ΑΝ ΟΜΩΣ πάρουμε ως δεδομένο ότι έχεις -και θα εχεις -κακή οργάνωση και τελείωματα επιθέσεων στα 20+ υπό πίεση, ναι είναι ο παίκτης που πρέπει να πάρει την προσπάθεια. Μόνο ο Μάρσαλ ήταν καλύτερος σε αυτό το one on one .
/κατά τα λοιπά όχι δεν διαβάζει και δεν δημιουργεί παιχνίδι για τους άλλους παρά μόνο αν έχεις γάτα ψηλό να τον ακολουθεί στο μπάσιμο έτοιμος να πάρει πάσα.

3) ο Κόνιαρης είναι πολύ μικρός και φαίνεται σε κάτι μικρά πράγματα όπως η ψυχολογία του όταν είναι άστοχος, η απροσεξία στο κατέβασμα όταν έχει να αντιμετωπισει καταστάσεις πίεσης, οι επιλογές των σουτ του γενικά (άλλα όχι όταν πρέπει και άλλα ναι όταν δεν πρέπει). Για μένα όμως αξίζει να επενδύσεις μπασκετικά να τον κάνεις παίκτη, έχει όλο το potential , ειδικά αν τον συγκρίνουμε με τους προκατόχους: Γιαννακίδη και εκείνο τον ξανθό που πήγε σκουλίκια και Βουλγαρία... /θέλει δουλειά η ψυχολογική του ευστάθεια κατά την εξέλιξη καταστάσεων, μεγάλη απειρία και αυτή φεύγει μόνο με αγωνιστικά λεπτά... από κει και πέρα έχει τη φυσική κατάσταση να σου παίξει 40'.
Πάντως ρε γαμώτη αυτό που ήταν σκόρερ στα εφηβικά να μη φαίνεται πουθενά;; έστω ένα σουτ που να το πιστεύει;

4) ο Κλάντον λέει η κερκίδα είναι σε αγρανάπαυση ως το σκουλίκι, λόγω των 35λεπτων που έβγαλε φέτος... :?
αλλά ναι ο μικρότερος χρόνος συμμετοχής έχει και τα κακά του, δε μπαίνουν στο πνεύμα του παιχνιδιού τόσο πια...

5) κανείς άξιος λόγου, ένας διπλανός είχε σε εκτίμηση τον αριστερόχειρα άσσο αλλά γενικά δεν είναι να οργανώνει σωστά τα υπόλοιπα 5 μαυράκια και ήταν μετριότατος, εκτός 2 καλά μπασίματα. Ο Μπολντς μια συνεχή μίρλα τύπου βεντέτας, και 2-3 καλά jump σουτάκι πατώντας, καλό καρπό, τίποτα άλλο. γενικά σκορποχώρι αυτοί.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 19 Απρ 2017, 22:04

Χίλια μπράβο ρε Π.Α.Ο.Κ.άρα και συγχώρα με που δεν μπορούσα να είμαι εκεί!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Πάμε τώρα να τελειώνουμε μέσα στο σπιτάκι τους μ αυτούς, για να περιλάβουμε μετά το βρωμερό ερπετό!!!! :pano:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Απρ 2017, 02:27

Δεν ήρθα γήπεδο και δεν έπαιξε ο Τσόχλας ούτε δευτερόλεπτο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Απρ 2017, 04:23

Εικόνα


ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΦΙΛΩΝ ΠΑΟΚ
ΝΕΑΠΟΛΗΣ, Β.Ε.Μ., ΘΥΡΑ 4, ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ, ΕΥΟΣΜΟΣ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, ΚΟΡΔΕΛΙΟ, ΕΠΤΑΛΟΦΟΣ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ, ΠΑΝΟΡΑΜΑ, ΤΟΥΜΠΑ, ΠΟΛΙΧΝΗ, ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ,ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ, ΚΑΒΑΛΑ, ΣΕΡΡΕΣ, ΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΣΥΚΙΕΣ, ΑΜΠΑΛΑΕΑ, ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ, ΠΕΡΑΙΑ, ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ, ΕΠΑΝΟΜΗ, ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ, ΚΙΛΚΙΣ, ΕΔΕΣΣΑ, ΒΕΡΟΙΑ, ΜΥΤΙΛΗΝΗ, FUTRE ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ, ΝΑΟΥΣΑ, ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟΥ – ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ, ΦΛΩΡΙΝΑ , ΙΩΑΝΝΙΝΑ, ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ, ΚΟΖΑΝΗ, ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ,ΚΑΣΤΟΡΙΑ, ΛΙΤΟΧΩΡΟ , ZULU ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ , ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ. έγραψε:
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ ΦΙΛΩΝ ΠΑΟΚ


Βασική αρχή των Συνδέσμων μας από την ίδρυση τους μέχρι και σήμερα αποτελεί η συνεχής στήριξη όλων των τμημάτων του συλλόγου, ανεξάρτητα από την βαθμολογική κατάσταση στην οποία βρίσκονται.




Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 20 Απρ 2017, 07:48

KalamarGiannis έγραψε:ΜκΦάντεν: περιττός μόνο αν έχεις Sobey & ένα σουτέρ στυλ Sibert. αλλιώς χρήσιμος γιατί: βγάζει τα κάστανα, παίζει με διάθεση άμυνα, έχει επαφή με το καλάθι, μπορεί στη μέρα του να τελειώσει ένα ματς. Ασταθέστατος όμως. Και σωματικά αδύναμος ως αμυντικος.
ΑΝ ΟΜΩΣ πάρουμε ως δεδομένο ότι έχεις -και θα εχεις -κακή οργάνωση και τελειώματα επιθέσεων στα 20+ υπό πίεση, ναι είναι ο παίκτης που πρέπει να πάρει την προσπάθεια. Μόνο ο Μάρσαλ ήταν καλύτερος σε αυτό το one on one .
/κατά τα λοιπά όχι δεν διαβάζει και δεν δημιουργεί παιχνίδι για τους άλλους παρά μόνο αν έχεις γάτα ψηλό να τον ακολουθεί στο μπάσιμο έτοιμος να πάρει πάσα.


δλδ αυτό που λές είναι οτι ο ΠΑΟΚ δε δύναται επουδενί να βρεί έναν κανονικό άσσο της προκοπής και να έχει καλή οργάνωση? δλδ οι υπόλοιπες 7-8 ομάδες που έχουν ίδιο ή χαμηλότερο μπάτζετ από εμάς, δεν έχει καμάι τους κανονικό άσσο?

ας πούμε οτι παίρνεις τον Cooper ξερω γω ή τον Odum, θα κράταγες δίπλα του McFadden-Peiners στην περιφέρεια? ή Sobey-Peiners? ή Sobey-Sibert? μιλάω για τους βασικούς στο 1-2-3.

προσωπικά δεν έχω παράπονο από τον McFadden. Και όταν βάζει 1 στα 500 σίγουρα προσπαθεί το παιδί. Το θέμα είναι τον κρατάς?

KalamarGiannis έγραψε: 3) ο Κόνιαρης είναι πολύ μικρός και φαίνεται σε κάτι μικρά πράγματα όπως η ψυχολογία του όταν είναι άστοχος, η απροσεξία στο κατέβασμα όταν έχει να αντιμετωπισει καταστάσεις πίεσης, οι επιλογές των σουτ του γενικά (άλλα όχι όταν πρέπει και άλλα ναι όταν δεν πρέπει). Για μένα όμως αξίζει να επενδύσεις μπασκετικά να τον κάνεις παίκτη, έχει όλο το potential , ειδικά αν τον συγκρίνουμε με τους προκατόχους: Γιαννακίδη και εκείνο τον ξανθό που πήγε σκουλίκια και Βουλγαρία... /θέλει δουλειά η ψυχολογική του ευστάθεια κατά την εξέλιξη καταστάσεων, μεγάλη απειρία και αυτή φεύγει μόνο με αγωνιστικά λεπτά... από κει και πέρα έχει τη φυσική κατάσταση να σου παίξει 40'.
Πάντως ρε γαμώτη αυτό που ήταν σκόρερ στα εφηβικά να μη φαίνεται πουθενά;; έστω ένα σουτ που να το πιστεύει;


δές και άλλα παιδιά "κοντούς". ποιούς έχει βάλει το ελληνικό μπάσκετ τα τελευταία 2-3-4 χρόνια? Ακόμα και τον Μάντζαρη του άλλαξε ρόλο. Οι έλληνες παίζουν το μπάσκετ που νικάει, το μπάσκετ δλδ που φέρνει τον γαυροβάζελο στα final4 και στα τρόπαια. Από εκεί και πέρα οι "μικροί" πάνε κατά διαόλου (δες πού είναι το ελληνικό μπάσκετ πλέον σε παιδικό-εφηβικό!). Nα μην ξεχάσω εδώ να ευχηθώ καλή τύχη στην ελληνική ομάδα του Παναθηναικού στη μάχη με τη φενέρ. Είναι πολύ σημαντικό παιδιά για το ελληνικό μπάσκετ να προκριθεί ο παναθηναικός. Δεν ξέρετε εσείς, δεν ξέρετε εσείς.

Για Κόνιαρη, δε χωράει συζήτηση. Θα είναι ένας εκ των 5 γκαρντ που θα παίζει 20 λεπτά σε ένα ματς. Το έχει σε κάθε περίπτωση. Απλά εγώ διαφωνώ με το πώς κολλάει. Δλδ για μένα θέλει παίκτη τύπου Σπανούλη δίπλα. δλδ δημιουργό! ή αν όχι, πρέπει οπωσδήποτε και το 3 να είναι δημιουργικό δλδ τύπου κάρτερ.

από εκεί και πέρα θέλει δουλειά, δουλειά, δουλειά. πόσα σουτ κάνεις παιδί μου την ημέρα off the dribble? πόσα? 500? φτάσε τα 2000 και έλα μετά με τον κηδεμόνα σου να σου βάλω βαθμό.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Πέμ 20 Απρ 2017, 08:16

Δεν πηγαινουν οι συνδεσμιτες στο παλατακι αλλα ευτυχως το γεμιζουν οι φιλησυχοι οικογενειαρχες.Ξερετε,αυτοι που εκοψαν το γηπεδο εξαιτιας των επεισοδιων που κανουν οι μπερδεμενοι :lol:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 20 Απρ 2017, 11:11

Οι οικογενειαρχες δεν διατυμπανιζουν με ανακοινωσεις οτι στηριζουν συνεχως τα τμηματα... Και δεν ειναι ποτε εκει
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Λαύριο DHI 82-65, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 20 Απρ 2017, 20:11

palok έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:ΜκΦάντεν: περιττός μόνο αν έχεις Sobey & ένα σουτέρ στυλ Sibert. αλλιώς χρήσιμος γιατί: βγάζει τα κάστανα, παίζει με διάθεση άμυνα, έχει επαφή με το καλάθι, μπορεί στη μέρα του να τελειώσει ένα ματς. Ασταθέστατος όμως. Και σωματικά αδύναμος ως αμυντικος.
ΑΝ ΟΜΩΣ πάρουμε ως δεδομένο ότι έχεις -και θα εχεις -κακή οργάνωση και τελειώματα επιθέσεων στα 20+ υπό πίεση, ναι είναι ο παίκτης που πρέπει να πάρει την προσπάθεια. Μόνο ο Μάρσαλ ήταν καλύτερος σε αυτό το one on one .
/κατά τα λοιπά όχι δεν διαβάζει και δεν δημιουργεί παιχνίδι για τους άλλους παρά μόνο αν έχεις γάτα ψηλό να τον ακολουθεί στο μπάσιμο έτοιμος να πάρει πάσα.


δλδ αυτό που λές είναι οτι ο ΠΑΟΚ δε δύναται επουδενί να βρεί έναν κανονικό άσσο της προκοπής και να έχει καλή οργάνωση? δλδ οι υπόλοιπες 7-8 ομάδες που έχουν ίδιο ή χαμηλότερο μπάτζετ από εμάς, δεν έχει καμάι τους κανονικό άσσο?

ας πούμε οτι παίρνεις τον Cooper ξερω γω ή τον Odum, θα κράταγες δίπλα του McFadden-Peiners στην περιφέρεια? ή Sobey-Peiners? ή Sobey-Sibert? μιλάω για τους βασικούς στο 1-2-3.

προσωπικά δεν έχω παράπονο από τον McFadden. Και όταν βάζει 1 στα 500 σίγουρα προσπαθεί το παιδί. Το θέμα είναι τον κρατάς?
quote]


Για Κόνιαρη, δε χωράει συζήτηση. Θα είναι ένας εκ των 5 γκαρντ που θα παίζει 20 λεπτά σε ένα ματς. Το έχει σε κάθε περίπτωση. Απλά εγώ διαφωνώ με το πώς κολλάει. Δλδ για μένα θέλει παίκτη τύπου Σπανούλη δίπλα. δλδ δημιουργό! ή αν όχι, πρέπει οπωσδήποτε και το 3 να είναι δημιουργικό δλδ τύπου κάρτερ.

από εκεί και πέρα θέλει δουλειά, δουλειά, δουλειά. πόσα σουτ κάνεις παιδί μου την ημέρα off the dribble? πόσα? 500? φτάσε τα 2000 και έλα μετά με τον κηδεμόνα σου να σου βάλω βαθμό.


Κοίτα, αν και με δυσκολεύει το επίπεδο το οποίο σε πάνε οι γνώσεις σου για το άθλημα παίκτες διαθέσιμους κτλ. και δεν έχω χρόνο να παρακολουθώ τι κυκλοφορεί (ούτε σε ευρωλίγκες ή άλλων χωρών πρωταθλήματα) , θα πω από αυτά που βλέπω: ο Κόνιαρης σίγουρα μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι πιο ολοκληρωμένο, δεν έχω αμφιβολία ότι ο 19χρονος μπορεί να δει γήπεδο, άρα μπορεί να εξελίξει και την δημιουργία του και την οργάνωση των άλλων. Βλέποντας από τις ικανότητες συμπαικτών και αντιπάλων, μπορεί να ψαχτεί στο πως θα βελτιωθεί , ας πούμε στο τρύπημα άμυνας με drive, ή στην πασα έξω μετά, ή στο off the drible shoot, ή στη σταυρωτή, ή στο πως να παίρνει τα fouls κτλ κτλ.
Ως τότε, χρειάζεται δημιουργικό άσσο ο ΠΑΟΚ, έστω και στο minimum basic level όπως πχ ο χθεσινός Στεφανίδης. Να βλέπει δηλαδή πως θα κάνει την ομάδα να ρολάρει και να τρέχει τα συστήματα χωρίς λάθη. Και αν στο τέλος του κάτσει η μπάλα στα χέρια να γράφει και το σουτάκι από έξω.
Τώρα, γιατί είμαι απαισιόδοξος ότι μπορεί να πάρουμε τέτοιο παίκτη, εμ κάτι η προιστορία κάτι οι δηλώσεις που δείχνουν ότι θα κρατήσουμε Τσόχλα του χρόνου που θα είναι πιο αργός από τις μέδουσες, ε τι να πω δε βλέπω καμιά θετική έκπληξη, δηλαδή ο κοντός που θα πάρουμε θα είναι κλασικά combo στύλ Sobey και θα παίζει παράλληλα με τον Thad (που βλέπω να μένει)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης