βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 14 Απρ 2017, 21:37

palok έγραψε: ο ΠΑΟΚ του χρόνου ΤΟ ΠΡωΤΟ ΠΡΑΓΜΑ που θα χρειαστεί είναι ΔΗΜΙΟYΡΓΙΚΟ POINT GUARD. Τα λέω από τώρα για να προνοήσουν και να μη λένε παπαριές οτι η θέση είναι κλεισμένη.


Το μπασκετ που θυμαμαι εγω(επιπεδο γνωσεων) απεχει παρασαγγες απ αυτο που ξερεις και παρακολουθεις καθημερινα εσυ.Το ιδιο ομως θεωρω οτι απεχει και το δικο σου μπασκετ απα αυτο που κατεχουν ανθρωποι οπως ο Σουλης και ο Ματζικ.Κι επετρεψε μου να σου πω, με βαση αυτο ,οτι φαινεται καπως η παραπανω προτροπη σου .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 14 Απρ 2017, 21:53

εννοείται οτι σου επιτρέπω τα πάντα. επί της ουσίας έχεις να μας πείς κάτι? π,.χ. γνωρίζω ΤΑ ΠΑΝΤΑ και φέρνω τραυματία Μιλιένοβιτς playmaker (πρόσεξε ΤΡΑΥΜΑΤΙΑ ΠΡΪΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ) να παίξει uptempo στο οποίο είναι ειδικός και μετά από 3 φιλικά παίζω low tempo και έχω βασικό άσσο πιθανώς το χειρότερο παίκτη του πρωταθλήματος? άλλο π.χ. φέρνω βασικό τον Tepic για playmaker αλλά μετά από 1 μήνα παίρνω τον Hatcher Και δε βάζω τον τεπιτς να παίξει στον άσσο ούτε 3 Min/match? άλλο π.χ. φέρνω άσσο τον justin gray, all right justin, πού είναι ο Justin? άλλο π.χ. φέρνω άσσο τον έιβερυ, where is avery, σταμάτησε το μπάσκετ ο έιβερυ. φέρνω άσσο εκείνο του πανιωνίου, where is the guy, σταμάτησε το μπάσκετ κι αυτός. να συνεχίσω? συνεχάω αν θές.

PS: ο σούλης ΠΟΤΕ δεν έχει κάνει σχόλιο για τη διαμόρφωση του ρόστερ που διαχειρίζεται. Προσέχω πολύ καλά τί λέω και για ποιόν το λέω.

PS2: η διαφωνία μου με τον κόουτς σε κάποια πράγματα για το πώς βλέπει το σύγχρονο μπάσκετ είναι μια διαφωνία. Δεν πρόκειται να πώ λέει παπαριές επειδή θεωρεί οτι το μπάσκετ (συνεχίζεται να) παίζεται από τους ψηλούς ενώ εγώ πιστεύω το αντίθετο. π.χ. ένα από τα πολλά άρθρα (σημερινό): http://www.contra.gr/Basketball/USA/NBA ... 23089.html

αν όμως κάποιος σε 8 χρόνια έχει κάνει 6 λάθη στη θέση του point (δλδ στο 75% των επιλογών του) και μετά προσπαθεί να μας πείσει οτι ο ΠΑΟΚ του χρόνου θα έχει στη θέση 1 τον Τσόχλα και τον Κόνιαρη τη στιγμή που θα μπορεί να έχει 6 αμερικανούς, ΝΑΙ θα πώ λέει παπαριές.
Τελευταία επεξεργασία από palok και Παρ 14 Απρ 2017, 22:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Παρ 14 Απρ 2017, 21:58

Να ρωτησω κατι καλοπροαιρετα... Αυτη η καραμελα με τον επενδυτη ... Εστω οτι βρισκεται ενας ανθρωπος και βαζει ενα ποσο τυπου 1εκατ. Το πιθανοτερο ειναι να μην μπορεσει η να τον αφησουν να παρει τιτλο στην Ελλαδα και η πιθανοτητα να συμμετεσχει στη ευρωλιγκα ειναι καπως long shot. Αρα ο ΠΑΟΚ βγαινει 3ος. Με το χερι στην καρδια, σε ποσα χρονια θα τον βριζατε γιατι και με τον Μπανε και στο "τζαμπα" παλι 3οι βγαιναμε;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 14 Απρ 2017, 22:13

palok έγραψε:εννοείται οτι σου επιτρέπω τα πάντα. επί της ουσίας έχεις να μας πείς κάτι? π,.χ. γνωρίζω ΤΑ ΠΑΝΤΑ και φέρνω τραυματία Μιλιένοβιτς playmaker (πρόσεξε ΤΡΑΥΜΑΤΙΑ ΠΡΪΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ) να παίξει uptempo στο οποίο είναι ειδικός και μετά από 3 φιλικά παίζω low tempo και έχω βασικό άσσο πιθανώς το χειρότερο παίκτη του πρωταθλήματος? άλλο π.χ. φέρνω βασικό τον Tepic για playmaker αλλά μετά από 1 μήνα παίρνω τον Hatcher Και δε βάζω τον τεπιτς να παίξει στον άσσο ούτε 3 Min/match? άλλο π.χ. φέρνω άσσο τον justin gray, all right justin, πού είναι ο Justin? άλλο π.χ. φέρνω άσσο τον έιβερυ, where is avery, σταμάτησε το μπάσκετ ο έιβερυ. φέρνω άσσο εκείνο του πανιωνίου, where is the guy, σταμάτησε το μπάσκετ κι αυτός. να συνεχίσω? συνεχάω αν θές.

PS: ο σούλης ΠΟΤΕ δεν έχει κάνει σχόλιο για τη διαμόρφωση του ρόστερ που διαχειρίζεται. Προσέχω πολύ καλά τί λέω και για ποιόν το λέω.


οχι επι της ουσιας δε εχω κατι ναπω.δε γνωριζω αν ,το πως,το ποιος και το ποτε εγιναν προσπαθειες για κατι καλυτερο αλλα πχ φαγαμε ακυρο.Μπορει ο Μιλι να ταν 6η επιλογη ξερω γω.εσυ ξερεις σιγουρα?Απ την αλλη νομιζω κατι θες να πεις αλλα δε το λες,στο χω ξαναγραψει, βγαλτο απο μεσα σου.Μιλας για Σουλη,μιλας για αλλον,πες το.Απ το να το φερνεις απ εξω και να τους παιρνει ΟΛΟΥΣ η μπαλα(..να προνοήσουν και να μη λένε.. ) νομιζω ειναι καλυτερο.
Εγω απ οσο ξερω ολες οι επιλογες μας ειναι "λαχεια' απ τον πατο του βαρελιου.Ε 8 στις 10 απ το βουρκο σκτα θα πιασει το χερι σου παρα διαμαντια.Πες καθαρα αυτο που θες -πιστευεις.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Σάβ 15 Απρ 2017, 10:24

Μια χαρά καθαρά τα λέει ο Palok εδώ και χρόνια (και στους ίδιους μέσα στην ΚΑΕ μάλιστα), αλλά φωνή βοώντος...Δε κατηγορεί κανέναν για το αν του βγήκε η επιλογή. Αυτό είναι φυσικό και εννοείται πως με τόσο φθηνούς παίχτες υπάρχει ρίσκο. Στη μεθοδολογία και τη διαδικασία επιλογής αναφέρεται. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω εγώ.
Στα δικά μου μάτια τουλάχιστον υπάρχει μια λανθασμένη προεργασία. Δηλαδή, δε παίρνουμε παίχτες στις θέσεις που χρειαζόμαστε, αλλά ότι κάτσει. Αν χρειάζεσαι άσσο, θα πάρεις άσσο, τελεία και παύλα, δε θα πάρεις π.χ τον Τέπιτς επειδή έπαιζε Ευρωλίγκα και θα τον βάλεις να κατεβάζει μπάλα γιατί έχει φίλο μάνατζερ και μπορείς να ελιχτείς σε πολλά θέματα.
Εννοείται πως τρώνε άκυρα και από άλλους παίχτες μέχρι να καταλήξουν εκεί που καταλήγουν, πρόπερσι είχαμε κλείσει τον Ουίλμπεκιν και τελικά δε τον πήραμε γιατί ήθελε όρο αποδέσμευσης στα μέσα της σεζόν για τον ΝΒΑ. Αλλά όπως λέει κι ο Πάλοκ δε μπορεί να πας να παίρνεις τον τραυματία Μιλιένοβιτς που παίζει άλλο στυλ μπάσκετ ή τον κομμένο από τα ιατρικά του Πανελληνίου Έιβερι κτλ κτλ...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 15 Απρ 2017, 11:06

πέρνα από ταμείο να πάρεις μια 6ευρη από τα ΑΒ παλοκόπουλος.

PS: επειδή εδώ μέσα μιλάω μόνο για μπάσκετ, ας διαβάσει όποιος θέλει κάτι σαν αυτό
http://bleacherreport.com/articles/7770 ... ue-history

έχει και πολλή πλάκα by the way. το οτι κάποιος ξέρει μπάσκετ ενώ εγώ δεν έχω σπουδάσει μπάσκετ δεν με κάνει και ανίκανο να κρίνω κάτι εκ του αποτελέσματος φυσικά. Στην περίπτωσή μου δέ, δεν είναι ΚΡΙΝΩ έτσι για να κρίνω, το μόνο που θέλω (και μπορώ να σου πώ οτι είναι λίγο πιο κάτω από την οικογενειακή μου ευτυχία) είναι να πάει ο μπασκετικός ΠΑΟΚ ένα βήμα παραπέρα.

PS2: α kat, και για να σου απαντήσω σε αυτό που με ρωτάς, μιλάω για το FRONT OFFICE της ομάδας. Για αυτό χρησιμοποιώ πληθυντικό ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 16 Απρ 2017, 11:06

McCarthy έγραψε:Μια χαρά καθαρά τα λέει ο Palok εδώ και χρόνια (και στους ίδιους μέσα στην ΚΑΕ μάλιστα), αλλά φωνή βοώντος...Δε κατηγορεί κανέναν για το αν του βγήκε η επιλογή. Αυτό είναι φυσικό και εννοείται πως με τόσο φθηνούς παίχτες υπάρχει ρίσκο. Στη μεθοδολογία και τη διαδικασία επιλογής αναφέρεται. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω εγώ.
Στα δικά μου μάτια τουλάχιστον υπάρχει μια λανθασμένη προεργασία. Δηλαδή, δε παίρνουμε παίχτες στις θέσεις που χρειαζόμαστε, αλλά ότι κάτσει. Αν χρειάζεσαι άσσο, θα πάρεις άσσο, τελεία και παύλα, δε θα πάρεις π.χ τον Τέπιτς επειδή έπαιζε Ευρωλίγκα και θα τον βάλεις να κατεβάζει μπάλα γιατί έχει φίλο μάνατζερ και μπορείς να ελιχτείς σε πολλά θέματα.
Εννοείται πως τρώνε άκυρα και από άλλους παίχτες μέχρι να καταλήξουν εκεί που καταλήγουν, πρόπερσι είχαμε κλείσει τον Ουίλμπεκιν και τελικά δε τον πήραμε γιατί ήθελε όρο αποδέσμευσης στα μέσα της σεζόν για τον ΝΒΑ. Αλλά όπως λέει κι ο Πάλοκ δε μπορεί να πας να παίρνεις τον τραυματία Μιλιένοβιτς που παίζει άλλο στυλ μπάσκετ ή τον κομμένο από τα ιατρικά του Πανελληνίου Έιβερι κτλ κτλ...

Δηλαδη αν καταλαβα καλα ,δε παιρνουμε παικτες στις θεσεις που θέλουμε και χρειαζομαστε ενω μας φτανουν τα χρηματ για να εξυπηρετησουμε συμφεροντα των μανατζερ?Πολυ χοντρο ρε παιδια.Ουτε οΖησης να τανε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 16 Απρ 2017, 11:56

Δε νομιζω ότι τα παιδια αναφέρονται σε εξυπηρετήσεις μάνατζερ για οικονομικούς λόγους, αλλα ότι κάνουν αυτο που "βολεύει" για να γίνει η δουλεια. Το μίνιμουμ εφορτ δηλαδή για να λέμε ότι βγήκε η χρονια και φέτος και δεν μπήκαμε μεσα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15447
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 16 Απρ 2017, 14:57

kataramenos5 έγραψε:δε γνωριζω αν ,το πως,το ποιος και το ποτε εγιναν προσπαθειες για κατι καλυτερο αλλα πχ φαγαμε ακυρο.Μπορει ο Μιλι να ταν 6η επιλογη ξερω γω.εσυ ξερεις σιγουρα?


φυσικά και δεν ξέρω. η ουσία όμως δεν αλλάζει: με ξεκίνημα της σεζόν 5 Οκτώβρη, ανακοινώσαμε τον Μίλι στις 5 ιούλη, δλδ 3 μήνες πρίν. όταν με την ίδια διοίκηση ξερω γω παίζαμε προκριματικά ευρωλίγκας με γαλατά και 10 μέρες πρίν το ματς δεν είχαμε πάρει ξένο (ή ξένους, δε θυμάμαι ακριβώς)... Στις 26 ιούλη δέ ολοκληρώσαμε τις κινήσεις στο back court με την έλευση του Bryant, πιθανώς του χειρότερου ξένου στην ιστορία του ΠΑΟΚ που μπορούσε να βάλει 10-12 πόντους ανά ματς (σήμερα παίζει Φινλανδία μετά από ένα αποτυχημένο πέρασμα από Ουγγαρία). Πάμε όμως πάλι στον Μίλι. Τον υπογράφουμε 3 μήνες πρίν. Αντιπαρέρχομαι το γεγονός οτι πρό 10 ημερών εξετάστηκε από τον Σαμαρά (γιατρό τον οποίο χρησιμοποιούσε ο πέτζα ακόμα και όταν έφυγε για αμερική) και διαγνώσθηκε πρόβλημα στην ωμοπλάτη το οποίο είχε προτού υπογράψει (ξαναλέω αυτό κατάλαβα από τα γραφόμενα-δεν παίρνω και όρκο)! Για να πάρει ο ΠΑΟΚ παίκτη 5 ιούλη σημαίνει οτι ήταν ΣΙΓΟΥΡΟΙ για την επιλογή τους. Θεωρώ οτι ΔΕΝ μπορεί να ήταν 6η επιλογή. Προφανώς και εξάγω συμπεράσματα με "κάποια" δεδομένα και όχι με πραγματική γνώση του τί συνέβη και τον υπογράψαμε.

από εκεί και πέρα το βασικό λάθος ήταν οτι πήραμε έναν παίκτη up tempo Και μετά από 2 φιλικά του είπαμε να παίζει set 5-5 pace and space brad stevens offence (http://hardwoodhoudini.com/2015/09/22/t ... k-and-pop/). Αυτό είναι ή δεν είναι λάθος? Μιλάω για FUNDAMENTAL λάθος, ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ λάθος, όχι λάθος, πήραμε τον mcfaddden ξερω γω που σουταρε με 47% και σε μας ελεύθερος έπεσε στο 16 και εμείς τί να κάνουμε... αν λοιπόν αποδέχεσαι οτι τόσο μπασκετικοί άνθρωποι κάνανε τέτοιας σοβαρότητας λάθος, ε πρέπει να αποδεχθείς οτι μπορούν να γίνουν αποδέκτες οποιασδήποτε (και από οποιονδήποτε) κριτικής.

Καλή ανάσταση στην ομάδα μας εν χριστώ αδερφοί.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 17 Απρ 2017, 22:17

Συμφωνω κι εγω οτι φαινεται να ναι λαθος επιλογη ρε Palok.Απλα εξηγω ξανα οτι δε ξερουμε υπο ποιες συνθηκες εγινε αυτο.Μη κολλας στο "6η επιλογη",παραδειγμα ηταν.Μπορει να ηταν χιλιοι δυο διαφορετικοι λογοι.Πχ να θελαν οντως να παιξουν πιο γρηγορα οπως λες(πες τα και λιγο απλα κι ελληνικα δε πειραζει,το Ρομαν δε τον λυπασαι :P ) αλλα καποια χρηματα που περιμεναν(χορηγια,Σαββιδης κλπ) δεν ηρθαν,φαγαν πορτα κι απο καποιους και με τα χρηματα που ειχαν πλεον δε μπορουσαν να φερουν αυτους που θα χριεαζονταν για να παιξουν κατι τετοιο.Μια προσπαθεια δηλ που εμεινε μιση.Υποθεση κι αυτο.
Τεσπα στα ιδια ανακυκλωνομαστε, εγω κραταω μια μικρη επιφυλαξη προτου ριξω ακυρο ανθρωπους που μεχρι τωρα μου χουν δειξει κατι διαφορετικο.Δικαιωμα του καθενος να το βλεπει διαφορετικα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Απρ 2017, 08:56

Αληθινά απορώ που ενώ έχει ανοίξει το topic του επόμενου αγώνα με το Λαύριο δεν έχει κλειδωθεί ήδη αυτό...

Βαριά, ασήκωτη όσο κι αξέχαστη αυτή η ήττα, αλλά πάντα, εμείς μαζί για μια ζωή, Αετέ, Αητέ, Δικέφαλε... :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τρί 18 Απρ 2017, 09:03

Ναι ρε παιδια, κλειδωστε το... Μην βλεπουμε καθε μερα την κατοσταρα...

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 18 Απρ 2017, 09:09

συμφωνούμε, διαφωνούμε, διαβάζουμε πιστεύουμε. σχολιάζει ο καθένας όπως και ό,τι θέλει χωρίς να ακυρώνουμε την προσπάθεια των ανθρώπων. Κριτική θα γίνεται και σκληρή αλλά με point, δλδ αλλάξτε τον taylor δεν κάνει, όχι είσαστε πολύ καλοί μανατζερς, το ξέρουμε δεν υπάρχουν λεφτά, εσείς αγαπάτε πιο πολύ την ομάδα από εμάς τους οπαδούς, είσαστε ό,τι καλύτερο μπορεί να συμβεί στον ΠΑΟΚ αλλά μήπως μπορείτε να επαναξετάσετε την έλευση taylor? μήπως? αν και γνωρίζουμε οτι είναι σχεδόν απίθανο να έχετε κάνει λάθος επιλογή κύριοι κύριοι (aka βλάχοι στην κρατική) του front office.

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: βάζελος - Π.Α.Ο.Κ. 102-58 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 18 Απρ 2017, 10:39

Κλειδώνει, έρχεται το ματς με το Λαύριο άλλωστε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης