Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 73-70 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Σάβ 11 Μαρ 2017, 18:51

Επισης ολες οι αμυνες τους ηταν με τα χερια, αλλα ψιλα γραμματα. Απαραδεκτο να τελειωνει το ματς και να εχουν 2 η 3 φαουλ ατομικα οι παικτες τους...

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 11 Μαρ 2017, 19:10

Στα highlights της σεζον να μην ξεχασουμε την μπουκα του Μπανε στην Τενεριφη και τον Σουλη να τα εχει παρει στο κρανιο στο Ρεθυμνο.. (νομιζω δεν εδωσε το χερι του στον κόρακα).
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 11 Μαρ 2017, 19:13

είμαι με βετούλα. νομίζω άξιζαν τη νίκη. τώρα κάτι ψιλά γράμματα του στυλ ΒΗΜΑΤΑ του τάλτον και δε μετράει του σόμπι είναι να χαμε να λέγαμε.

PS: http://www.novasports.gr/web-tv/on-dema ... ou-arnold/
δείτε τα βήματα του τάλτον, είναι συγκλονιστικό.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Σάβ 11 Μαρ 2017, 19:18

Με συγχωρεις ρε Παλοκ, δεν ειδες αλλοιωση αποτελεσματος;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Σάβ 11 Μαρ 2017, 19:32

palok διαφωνουμε ρε φιλε....δεν γινεται να μην σταθεις στα κορακια που ολα τα δικα μας ηταν βηματα στο τελος και του Ρεθυμνου οχι....τοσες λαθος αποφασεις και ολες υπερ μιας ομαδας...ε με συγχωρεις.
Αυτη δεν ειναι κακη διαιτησια....στημμενη ειναι.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 11 Μαρ 2017, 19:59

Αγώνα που κρίνεται στο καλάθι δεν είναι "να'χαμε να λέγαμε" όταν δίνουν καλάθια και κατοχές στους άλλους. Είναι ξεκάθαρη αλλοίωση.

Καταλαβαίνω πως το εννοείς palok, ότι για μια ομάδα του μεγέθους του ΠΑΟΚ ένα-δυο καλάθια και βήματα κτλ θα'πρεπε να είναι "να'χαμε να λέγαμε" και να κερδίζαμε έτσι κι αλλιώς. Εκείνες οι εποχές όμως πέρασαν.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 11 Μαρ 2017, 20:08

όχι δεν καταλαβαινεις πώς το εννοώ :lol:

PS: περιμενω να ξαναδω τα βηματα του κηθ και το φαουλ στον μακ
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 11 Μαρ 2017, 20:14

Ε εντάξει, δεν πειράζει :D

Η φετινή χρονιά πάντως είναι το μαρτύριο της σταγόνας. Τίποτα στο κύπελλο, μετριότατη πορεία στο πρωτάθλημα με μόνη αναλαμπή τη σχετικά καλή πορεία στην Ευρώπη (πήγαμε μέχρι τους 16 μιας ό,τι να'ναι διοργάνωσης. αααααχ).

Άντε να τελειώνει φέτος να μετρήσουμε τα κουκιά μας.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 73-70 Σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 11 Μαρ 2017, 20:25

Πολυξεριδη δε πειραζει ρε,εγω που σε ξερω απο παλια καταλαβαινω ποτε μεταμορφωνεσαι σε τρολ. :lol:
Βετουλα,τσου ρε γατακι,αν σου ερθει κανενα φασκελο στο κινητο δικο μου θα ειναι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 73-70 Σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 11 Μαρ 2017, 21:00

Βηματαρες του Ταλτον,σαν αυτες του Τζειμς του Βαζελου στο μπαζερ μπιτερ με τους Ταταρους της Καζαν.ακριβως ιδια φαση...Αλλα ενταξει εδω χασαμε ημιτελικο κυπελλου οταν ο Μπατιστα χορεψε τσαμικο πριν δωσει την πασα στον Γιανκοβιτς και δεν ανοιξε μυτη,ποιος να ασχοληθει με ενα αδιαφορο ματς της Α1..για να ειμαι ειλικρινης γενικα τα τελευταια χρονια στην ευρωπη εχουν γινει πολυ πιο ελαστικοι οι κορακες με τα βηματα..δεν εχουμε φτασει σε επιπεδο ΝΒΑ ακομα οπου βλεπεις μπασιματα με 4 και 5 βηματα αλλα δεν ειναι τοσο αυστηροι οσο παλιοτερα..

Με την κατασταση στα πλει μεικερ να δω τι θα γινει,φτασαμε Μαρτιο και το υποτιθεμενο βασικο γκαρντ παιζει 3 λεπτα,Ντε Φακτο ασσος εχει γινει ο ΜακΦαντεν,ο ορισμος του δυαριου σε κορμι ασσου..ωραια πραγματα.Γραψτε και τιποτα για τον Αυστραλο,πως σας φανηκε?Παιζει καθολου στο 1 η ειναι καθαρο γκαρν-φοργουορντ?
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 11/03 16:00 (NS4)

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 11 Μαρ 2017, 21:12

palok έγραψε:είμαι με βετούλα. νομίζω άξιζαν τη νίκη. τώρα κάτι ψιλά γράμματα του στυλ ΒΗΜΑΤΑ του τάλτον και δε μετράει του σόμπι είναι να χαμε να λέγαμε.

PS: http://www.novasports.gr/web-tv/on-dema ... ou-arnold/
δείτε τα βήματα του τάλτον, είναι συγκλονιστικό.


σαν το πεναλτυ που πηρε η μπαρτσα ενα πραγμα... ποια αλλοιωση μωρε, 6-1 εληξε.... τι κι αν το πηρε στο 4-1 και λιγο πιο πριν δεν εδωσε στην παρι? :lol: :lol:
Dimg4
 

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 73-70 Σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 11 Μαρ 2017, 21:15

100% βηματα του Ταλτον, ο άνθρωπος προχώρησε 2 μέτρα ..
Βάλε και την τάπα του Αυστραλού, να πως κριθηκε το ματς στο τελος (Πηλοίδης).
Για τον Σόμπι, έδειξε καλά στοιχεία, αλλά δεν είδα όλο το ματς. Πάντως είναι πολυ ευστοχος στις βολές!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 73-70 Σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 11 Μαρ 2017, 22:10

dtown έγραψε:για να ειμαι ειλικρινης γενικα τα τελευταια χρονια στην ευρωπη εχουν γινει πολυ πιο ελαστικοι οι κορακες με τα βηματα..δεν εχουμε φτασει σε επιπεδο ΝΒΑ ακομα οπου βλεπεις μπασιματα με 4 και 5 βηματα αλλα δεν ειναι τοσο αυστηροι οσο παλιοτερα..


έχω μια απορία: υπάρχει ρατσισμός στο νόμο που διέπει τον καταλογισμό ή μή μιας παράβασης? γιατί εγώ βλέπω να περπατάνε οι κοντοί και στους ψηλούς να δίνουν συνέχεια βήματα? γιατί βλέπω να ποστάρουν οι ψηλοί και να τρώνε το ξύλο της χρονιάς χωρίς φάουλ και όταν πάει ένας Χ κοντός να παίξει πλάτη και ο αντίπαλος τον ακουμπάει με τα χέρια είναι φάουλ?

PS: έχει καταλάβει επίσης κανείς αν άλλαξε ο κανονισμός μεσούσης της χρονιάς για το αντιαθλητικό στον αιφνιδιασμό?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 73-70 Σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 11 Μαρ 2017, 22:41

Χειρουργικά (πάλι) τα κοράκια έβαλαν το χεράκι τους για το σημερινό αποτέλεσμα!
Δεν βγάζω στην απ' έξω και τα δικά μας λάθη/αδυναμίες, αλλά αυτό σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν πρέπει να επισκιάσει το μεθοδικό χειρουργείο. Αλήτες!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Ρέθυμνο Cretan Kings - Π.Α.Ο.Κ. 73-70 Σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 11 Μαρ 2017, 22:57

palok έγραψε:
dtown έγραψε:για να ειμαι ειλικρινης γενικα τα τελευταια χρονια στην ευρωπη εχουν γινει πολυ πιο ελαστικοι οι κορακες με τα βηματα..δεν εχουμε φτασει σε επιπεδο ΝΒΑ ακομα οπου βλεπεις μπασιματα με 4 και 5 βηματα αλλα δεν ειναι τοσο αυστηροι οσο παλιοτερα..


έχω μια απορία: υπάρχει ρατσισμός στο νόμο που διέπει τον καταλογισμό ή μή μιας παράβασης? γιατί εγώ βλέπω να περπατάνε οι κοντοί και στους ψηλούς να δίνουν συνέχεια βήματα? γιατί βλέπω να ποστάρουν οι ψηλοί και να τρώνε το ξύλο της χρονιάς χωρίς φάουλ και όταν πάει ένας Χ κοντός να παίξει πλάτη και ο αντίπαλος τον ακουμπάει με τα χέρια είναι φάουλ?

PS: έχει καταλάβει επίσης κανείς αν άλλαξε ο κανονισμός μεσούσης της χρονιάς για το αντιαθλητικό στον αιφνιδιασμό?


Ισχυει,ειδικα στα φαουλ οπου οι ψηλοι τρωνε το πολλαπλασιο ξυλο..για τον κανονισμο με τον αιφνιδιασμο ξερω οτι ισχυει μονο στην Ευρωλιγκα και οχι στα παιχνιδια FIBA (οπως η Α1 πχ)..προσωπικα ειμαι υπερ αυτης της αλλαγης,καθε εσκεμενο φαουλ που σταματαει αιφνιδιασμο να τιμωρειται ως αντιαθλητικο αλλα ακομα και στην Ευρωλίγκα ενω το σφυριζαν αρχικα τωρα η κατασταση ειναι οτι να ναι..αλλου το σφυριζουν αλλο το αφηνουν.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης