Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 08 Απρ 2017, 07:33

Χάος στον Άρη: Με πούλμαν στην Αθήνα!



Νέα προβλήματα εμφανίστηκαν στον Άρη, αφού οι «κίτρινοι» δεν προχώρησαν στην έκδοση του δελτίου του Ζερμέιν Τέιλορ, ενώ η αποστολή της ομάδας ταξίδεψε στην Αθήνα με … πούλμαν, ενόψει του αγώνα με το Λάυριο.

Εύλογα, λοιπόν, δημιουργούνται ερωτηματικά για τις συνθήκες που επικρατούν στον συμπολίτη, αφού σύμφωνα με πληροφορίες, το οδικό ταξίδι στην πρωτεύουσα αποφασίστηκε με στόχο να «έρθουν οι παίκτες πιο κοντά μεταξύ τους»… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Όσον αφορά την περίπτωση του Αμερικανού καλαθοσφαιριστή, ο οποίος τραυματίστηκε, από ότι φαίνεται, θα αποτελέσει γρήγορα παρελθόν και με αμφίβολη τη συμμετοχή του Τζάκσον, είναι πολύ πιθανό ο Άρης να παραταχθεί στο Λαύριο με έναν Αμερικανό, τον Κάμινγκς, μετά από το τρία χρόνια.




Πωωωω ρε φίλε πόσο γουστάρω!! Με κάτι τέτοια φαίνεται η μεγάλη ομάδα... Είναι πίσω, χρωστάνε πολλές χιλιάδες ευρώ σε παίκτες τους, για έναν ξέρω πολύ συγκεκριμένα.. Λογικά του χρόνου θα γκρεμιστούν!
Προτιμώ να έχω roster του 6 αλλά να τα έχουν όλα οι παίκτες, παρά να φέρω δύο παίκτες του 8 και να βάζουμε αμάξια για να παίζουμε στα εκτός.. με βενζίνες ρεφενέ!!


Αυτό πάντως με το να έρθουν παίκτες πιο κοντά, ισχύει. Πολύ πιο εύκολα βρίσκεις γκομενάκι στα ΚΤΕΛ ή στα τρένα, παρά στο αεροπλάνο...νομίζω. :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47053
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 08 Απρ 2017, 09:34

Το ένα δις ο Λάσκαρης ποτε θα το επενδύσει στην σαλόνικα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 08 Απρ 2017, 10:11

Ένα δις ρουπιες;

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό Ale » Σάβ 08 Απρ 2017, 12:58

Το δις θα το βάλει για το πάρκινγκ στην Παπαναστασίου.
Θέλει ο κόσμος να πάει με την οικογένεια για πικνικ στην Νέα Ελβετία και δεν έχει πού να παρκάρει.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 08 Απρ 2017, 12:59

Μήπως εννοούσε "ένα this";;

Με θύμισε λίγο Σκόρδα, που είχε πει

Καλώ τους πάντες είναι ψύχραιμοι και κοντά στην ομάδα. Θα γίνουμε και εμείς Μπαρτσελόνα. Έχουμε τη δύναμη να το κάνουμε. Πρέπει όμως να σταματήσει η εσωστρέφεια».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47053
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό Ale » Σάβ 08 Απρ 2017, 13:05

Πάντως, από ένα πρόχειρο σερφάρισμα, τα λήκια έχουν χεστεί απάνω τους και το παραδέχονται, πως άμα μπει ο Ιβάν σοβαρά και στο μπάσκετ, έχουν εξαφανιστεί εντελώς ως σύλλογος.
Λίγο αργά βέβαια, αλλά επιτέλους βρήκαν λίγη αυτογνωσία.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 08 Απρ 2017, 13:48

Χρωστάνε σε παίκτες, πάνε με τα πούλμαντα και δεν έχουν καν καλά οργανωμένη μπουτίκ... Κλάσεις κάτω από εμάς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47053
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 08 Απρ 2017, 13:53

Τώρα που άνοιξαν τα τούνελ συμφέρει να πας με αυτοκίνητο.

Ο γιος μου ρωτάει αν ο Κοροιβος είναι καλή ομάδα
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 08 Απρ 2017, 14:28

αρης - ΠΑΟΚ (live tv)
Τελικός εφήβων..

4-11 λήξη 1ου δεκαλέπτου, 7-11 μόλις...

:o :o 7-13 τι έκανε ο 11 ρε!!

"4 πόντους πρώτο δεκάλεπτο! Φοβερή δουλειά!" ένας οργισμένος αρειανός! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47053
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 08 Απρ 2017, 18:52

Επιβεβαίωσε για ΑΕΚ ο Μπάρλοου!

http://www.sdna.gr/mpasket/basket-leagu ... o-mparlooy


Επιβεβαίωσε για ΑΕΚ ο Μπάρλοου!


Οριστική θα πρέπει να θεωρείται η μεταγραφή του Κέλσι Μπάρλοου στην ΑΕΚ, καθώς ο Αμερικανός γκαρντ επιβεβαίωσε την είδηση μετά το τέλος του αγώνα των Τρικάλων με την Δόξα.

O Αμερικανός γκαρντ θα πρέπει να θεωρείται ήδη παίκτης της «Ένωσης», αφού μετά τη λήξη του αγώνα με τους Λευκαδίτες, μίλησε στη NOVA και επιβεβαίωσε το γεγονός πως η ομάδα του Σωτήρη Μανωλόπουλου θα αποτελέσει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.

Ο Μπάρλοου αποτελεί τον... αρχισκόρερ των Τρικάλων, αλλά και ολόκληρης της κατηγορίας, ενώ στο σημερινό (8/4) παιχνίδι με την Δόξα μέτρησε 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 κλεψίματα οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη.

Από του χρόνου, ο γιος του Κεν Μπάρλοου, θα φορά τα κιτρινόμαυρα καθώς αποτελεί από πολύ νωρίς την πρώτη μεταγραφή της ΑΕΚ για τη νέα σεζόν.




Βάζουμε όλο το άρθρο, όχι μόνο το link, για να μην τους δίνουμε κλιξ.
Roman
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 08 Απρ 2017, 19:03

Είναι που σχεδιάζαμε να τον πάρουμε εμείς (εμείς οι οπαδοί δλδ).
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15499
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 08 Απρ 2017, 19:48

Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο σαν παίχτης,δεν δημιουργεί καθόλου μόνος του,από τέτοιους βρωμάει ο τόπος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Γενικά νέα πρωταθλήματος Basket League

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 24 Απρ 2017, 14:19

Τα χρέη «οδηγούν» τον Πανιώνιο εκτός Basket League

Το πρωτάθλημα της Α2 πλησιάζει στο τέλος του με τον Ηρακλή να βρίσκεται στην κορυφή και τον Πανιώνιο να ακολουθεί με μία νίκη λιγότερη. Αυτά συμβαίνουν εντός παρκέ με τους Νεοσμυρνιώτες να παλεύουν άξια για την επιστροφή τους στην Α1 (έστω και μέσω των playoffs), αλλά αυτό ίσως να μη συμβεί λόγω των χρεών της ομάδας.

Ο πρόεδρος της ομάδας Ίωνας Βαρουξάκης κατά τη διάρκεια της κοπής της πίτας (20/02) είχε προαναγγείλει την έναρξη της εκκαθάρισης, αλλά δύο μήνες μετά αυτή δεν έχει ξεκινήσει καν.

Αιτία τα πολλά χρέη της ομάδας τα οποία «ξεπηδούν» συνέχεια έχοντας ανεβάσει το ποσό οφειλών γύρω στο 1.300.000 ευρώ κι έχει ακόμη ανοδικές τάσεις.

Ο Ίωνας Βαρουξάκης δεν είχε τη συγκεκριμένη «εικόνα» όταν αναλάμβανε την προεδρίας της ομάδας και πλέον τα πράγματα είναι εξαιρετικά δύσκολα.

Ακόμη κι αν ανέβει για αγωνιστικούς λόγους ο Πανιώνιος στην Α1, θα είναι δύσκολο να αγωνιστεί αφού τα χρέη θα εμποδίζουν τη συμμετοχή του στη μεγάλη κατηγορία.

gazetta
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης