Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:02

psc1998 έγραψε:
Ale έγραψε:ΑΥΤΟ είναι κόμπλεξ και ειρωνεία:
psc1998 έγραψε:Το ματς το πηρε ο Σουλης! Δεν εδωσε οδηγιες στο ταιμ αουτ και κερδισαμε!


Ακόμη περιμένω απάντηση στο ποστ του τόπικ με την ρόζα.

θα την εχεις κανε λιγο υπομονη! Θελω το χρονο μου,να προσαρμοστω στα δεδομενα σου,ασε που εχεις και μεγαλυτερο μπατζετ!

Είμαι απροσάρμοστος και κονομημένος, τί να κάνουμε.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 22/10, 19:15, Novasports 3

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:02

Ale έγραψε:
BigBaby έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Πρώτος αγώνας του ΠΑΟΚ που βλέπω live εδώ και 1 χρόνο!


Ειχαμε καιρο να χασουμε τοσες βολες ειναι η αληθεια!!!
χαχαχαχα

:lol: :lol: :lol: :lol:

Κι εσύ τέκνον Αλέξιε;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90099
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:05

:mrgreen:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:07

Απώλεσα την σοβαροφάνεια που με έδερνε...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90099
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:15

Πριν βγει στο παρκε η ομαδα.

https://www.instagram.com/p/BL5591vgcrB/?taken-by=paokbasketball
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:19

Μπιλίου, αλάνι!!!
:opaokara:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:26

Καποιοι συνοπαδοι δεν εδιναν καμμια τυχη στην ομαδα μας,στα δυο ντερμπι του ΣΚ.Για το πρωτο,ελεγαν πως θα φαμε 20 ποντους στο κεφαλι και για το δευτερο.....τεσσαρα!...

Στο πρωτο....επαληθευτηκαν.....Ελπιζω το ιδιο να συμβει και με το δευτερο προγνωστικο!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 23 Οκτ 2016, 14:58

καλα, νομιζετε εσεις.

αν δεν εβλεπα αγωνα μπασκετ μετα απο ποσα τοσα χρονια, σιγα μη κερδιζαμε... :mrgreen:

:opaokara: :opaokara: :opaokara:

υγ: εντωμεταξυ, κολοαθλημα. αυτο το πραμα που τον ακουμπας τον αλλο και ειναι φαουλ εχει γινει υπερσπαστικο.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Κυρ 23 Οκτ 2016, 15:30

psc1998 έγραψε:Φιλε μου δεν χρειαζεται να ειρωνευεσαι,δεν ειμαι σαινη απλα βλεπω διαφορετικα τα πραγματα απο σενα.Αλλα αυτα που γραφεις περι φοβερης αμυντικης λειτουργιας ειναι οτι να ναι.Ξαναδες το βιντεο του αγωνα.Αποφασιστε για το μπατζετ,2πλασιο,3πλασιο η 5πλασιο??Τελικα λεω να μην γινονται οι αγωνες,θα βγαζουμε καταταξη αναλογα με τα μπατζετ που θα δηλωνουν οι ομαδες.Οσο για τις βολες,ειναι τραγικο εστω και 30,000 συμβολαιο να εχεις κατω απο 50%!!Δηλαδη υπαρχουν οι παιχτες που εχουμε εμεις και οι αστερες του ΝΒΑ? Αυτοι ειναι που ασχολουνται με το μπασκετ μονο!!Ρωτας αν μιλαω εγω σοβαρα? Επιμενω οτι ευτυχως που δεν εδωσε ο Σουλης οδηγιες και κερδισαμε!!


Υπαρχουν παικτες με κασε...δεν ξερω αν το γνωριζεις....στα χρηματα που δινουμε εμεις ειναι τετοιου ειδους παικτες...πως να το κανουμε δηλαδη?? ΑΝ διαβαζες εστω και λιγο αυτα που εγραψα θα το επιανες αυτο για το μπατζετ....2πλασιο δικο τους απο περσυ....και 6 φορες το δικο μας φετος.... ( :roll: :roll: :roll: ).
Ε γι αυτο σου λεω...επειδη το εχεις εσυ με το μπασκετ και εγω εχω μαυρα μεσανυχτα (εξου και το σαινι) πανε και διωξε το παρεακι που το μονο που κανει ειναι να πινει τσιπουρα και κανε τα πραγματα καλυτερα.
Οσο για την αμυνα ειναι το κλασσικο τρικ του Σουλη που δινει ελευθερα σουτ σε παικτες με χαμηλα ποσοστα.
Εσυ το λες τυχη...εγω το λεω παιζω με τις αδυναμιες σου...απλα καταλαβαινω οτι δεν εχεις ιδεα απο σκαουτιγκ αντιπαλου και γενικοτερο διαβασμα του αντιπαλου οποτε δεν θα πω πολλα....απλα δες το παιχνιδι που εχασε ο Αρης στο Ρεθυμνο δες και το χθεσινο και δες ποσο καλυτερα ηταν στημμενος ο ΠΑΟΚ και εφαγε μονο 62 ποντους σε ενα ντερμπυ με αποντο τον Καβαδα...
Πρωτον μαθε τι σημαινουν αυτες οι 2 λεξεις "ειρωνεια και κομπλεξ'' γιατι καθε φορα που γραφεις χρησιμοποιεις και τα 2.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 24 Οκτ 2016, 08:06

BigBaby έγραψε:
psc1998 έγραψε:Οσο για την αμυνα ειναι το κλασσικο τρικ του Σουλη που δινει ελευθερα σουτ σε παικτες με χαμηλα ποσοστα. Εσυ το λες τυχη...εγω το λεω παιζω με τις αδυναμιες σου...απλα καταλαβαινω οτι δεν εχεις ιδεα απο σκαουτιγκ αντιπαλου και γενικοτερο διαβασμα του αντιπαλου οποτε δεν θα πω πολλα....απλα δες το παιχνιδι που εχασε ο Αρης στο Ρεθυμνο δες και το χθεσινο και δες ποσο καλυτερα ηταν στημενος ο ΠΑΟΚ και εφαγε μονο 62 ποντους σε ενα ντερμπυ με αποντο τον Καβαδα...


αυτό που περιγράφεις, είναι το προφανές: o ΑΡΗς σούταρε πρίν το σάββατο με 8 στα 51 ήτοι 15.7%. Δλδ χρειάζεται ο mastermind Μαρκόπουλος ή Μπούτσκος για να κάνουμε το αυτονόητο? Απλά η ομάδα το Σάββατο έκανε αυτό που ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ όλον τον προηγούμενο καιρό: έδωσε μάχη σε όλα τα επίπεδα της άμυνας, στην δυνατή πλευρά στα Onball screens, στα closeouts (όπου δώσαμε και τάπες :o :shock: :? ). αυτή την άμυνα θέλουμε να βλέπουμε και και αν παίξουμε και όπως μπορoύμε στο transition με αντιπάλους τον αστέρα ραχούλας, θα κερδάμε περίπατο και ο κόσμος θα χαίρεται για την ομάδα του.

PS: Από εκεί και πέρα δεν μας λές βέβαια αν τα σουτ που δώσουμε στους Wells και Brazelton, Bell (και πολλών άλλων γκαρντ που μας έχουνε πηδήξει όλα αυτά τα χρόνια με up-σκρινάκι και σουτ αφού παίζουμε πάντα under) οφείλονταν στο scouting χαμηλών ποσοστών.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Άρης-ΠΑΟΚ,62-66,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 24 Οκτ 2016, 12:32

Τέλος από εδώ παίδες.Σημαντική νίκη κόντρα στους καημένους που δεν έχουν ούτε αποκούμπι πια.

Δώστε χάπια στα σκουλήκια λοιπόν.

Συνεχίζουμε με Ευρώπη.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης