Vladan Ivic II

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό teo4giannitsa » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:21

Στο καλό. Περιμένω να μάθω την επόμενη δουλειά σου
Τζαλμόσκυλο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
teo4giannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1708
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 19:18

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:23

επειδη οταν το διαβσα καταλαβα οτι αναφεροσουν σε αυτο που εγραψα χθες στο τσατ, ξεκαθαρισα οτι το εγραψα απλά και μονο για να αναδείξω το ποσο εύκολα μπορεί κανείς να δημιουργήσει θεωρίες συνομοσιών και ότι θα πρέπει ως εκ τούτου να λειτουργούμε με σύνεση.

δυστυχώς δεν έγινα κατανοητός και στις δύο άνωθεν περιπτώσεις, ώς φαίνεται..
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:30

simba έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:
simba έγραψε:Ε, πως δεν εχει ρε συ μπιλ, και τα 2 μετρανε. Ιδια ανασφαλεια θα ειχε καποιος εμπειρος στη δουλεια του πανω?
Η ανασφαλεια που εδειξε παντως ηταν συνδυασμος και της απειριας του και του πιεστικου περιβαλλοντος αλλα και της αναγκης για πρωταθλητισμο

σιμπαρε, κανενας δεν νιωθει ανασφαλης στο να κανει τη δουλεια που ξερει. αν πιστευουμε οτι ο ιβιτς, δεν ξερει τη δουλεια του τοτε οκ. καταλαβαινω πως το λες και δε λες οτι ο ιβιτς δεν ξερει τη δουλεια του, απλα θα ηθελες να ειναι σιγουρος απολυτα πως αυτα που κανει ειναι τα ενδεδειγμενα και αυτη η σιγουρια να πηγαζει απο προτερες αντιστοιχες καταστασεις πιεσης.

απο την αλλη ομως, ο στεφενς και ο αρνεσεν ηταν πολυ πιο εμπειροι. μπορει να μη νιωσανε ανασφαλεια αλλα η θεση τους καθε αλλο παρα ασφαλης ηταν. ο ΠΑΟΚ θελει σταθεροτητα επιτελους και δυστυχως, ο μονος που μπορει να την εγγυηθει ειναι ο μιχελ πλεον

Ολοι νιωθουνε ανασφαλεις οταν ειναι απειροι. Ποσο μαλλον οταν απ'το πουθενα αναλαμβανουν δυσκολα προτζεκτ με μικρα περιθωρια λαθους, ποσο μαλλον οταν βρισκονται στην πιεση-τρελα του ΠΑΟΚ, με την οποια επισφαλεια εχει η θεση τους λογω ιβαν.

για τα τελευταια εννοειται!

πιστευω πως ολα πηγαζουν απο το επαγγελματικο περιβαλλον στο οποιο εργαζεσαι. πρεπει ο εργοδοτης να ξερει τι περιμενει απο τον εργαζομενο και τι ο εργαζομενος απο τον εργοδοτη. εγω με ελαχιστη εμπειρια στο χωρο και εχοντας μολις αλλαξει δουλεια σε ξενη χωρα, σε απαιτητικο προτζεκτ με μικρα περιθωρια λαθους, δεν αισθανομαι ανασφαλης στη δουλεια μου γιατι μου ανελυσαν τι ζητανε απο μενα, τους ανελυσα τι μπορω να δωσω και συμφωνησαμε. αν κρινουν οτι δεν μπορω να δωσω αυτα που περιμενουν θα ε διωξουν φυσιολογικα αλλα δεν θα λενε πως πηδαω απο το καραβι που βουλιαζει.

τωρα οταν ο σαββιδης σε παρουσιασεις προπονητων κρινει σκοπιμο να λεει πως αν δεν φερει το πρωταθλημα, χαιρεταει εγω δεν εχω να προσθεσω κατι περισσοτερο. το μονο που θα ευχηθω, θα ειναι μακαρι, για καλο ολων μας, να βρει αυτον που θα του φερει το πρωταθλημα του χρονου.
Τελευταία επεξεργασία από buffalobill4 και Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:31

ΟΚ K_geo...
Έχουμε θαρρώ σε γενικές γραμμές τις ίδιες :pano: απόψεις, αλλά μάλλον τις εκφράζουμε με διαφορετικό τρόπο...
Είπαμε, ο γραπτός λόγος πανεύκολα γίνεται παρεξηγήσιμος... 8-)
Νo problem... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:37

Δυσκολη γλώσσα τα ελληνικά .
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:38

Παντως ΑΝ ο Ιβιτς αποχωρει για λογους οικονομικους ή καριερας, ενα θεματακι ηθικης υπαρχει.
Ποσοι νεοι προπονητες εχουν την τυχη να κανουν το προπονητικο τους σχολειο σε μια ομαδα σαν την Κ20 του ΠΑΟΚ και την πρωτη τους χρονια στον ΠΑΟΚ; Θελω να πω οτι ο ΠΑΟΚ επενδυσε σε αυτον, τον βοηθησε παρα πολυ να κανει το προπονητικο του ξεκινημα και θα επρεπε να οφειλει καποια ευγνωμοσυνη στον συλλογο γι αυτο.

Ολα αυτα επαναλαμβανω ΑΝ αποχωρει για λογους οικονομικους ή καριερας.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:40

Ιβιτς: «Ευγνώμων για όσα έζησα στον ΠΑΟΚ...»

Με δήλωσή του στο επίσημο σάιτ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Βλάνταν Ιβιτς αποχαιρέτησε τον σύλλογο και δήλωσε ευγνώμων για όσα έζησε, κάνοντας ειδική αναφορά στην κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδος.

Αναλυτικά:

«Θέλω να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές μου, τους συνεργάτες μου, τον Λούμπος Μίχελ, τον κόσμο του ΠΑΟΚ και φυσικά την οικογένεια Σαββίδη για την άριστη συνεργασία που είχαμε από την πρώτη μέχρι και την τελευταία ημέρα αυτής της έντονης και όμορφης κοινής διαδρομής.

Στα οκτώ χρόνια που βρέθηκα στον ΠΑΟΚ καθημερινά προσπαθούσα για το καλύτερο δυνατόν. Είτε ως παίκτης είτε ως προπονητής. Είμαι ευγνώμων για την ευκαιρία που μου έδωσε ο κ. Σαββίδης να καθίσω στον πάγκο αυτής της μεγάλης ομάδας και είναι τιμή μου ότι κατακτήσαμε μαζί έναν τίτλο.

Εύχομαι στον ΠΑΟΚ ό,τι καλύτερο διότι πραγματικά το αξίζει και χαίρομαι που συνέβαλα κι εγώ στη δημιουργία σταθερών βάσεων που θα οδηγήσουν τον σύλλογο ακόμα ψηλότερα».
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:43

Αν αποχωρει για προσωπικους λογους αυτη η ανακοινωση μου φτανει και μου περρισευει. Αν οι λογοι αποχωρησης ειναι αυτοι που προανεφερα, οχι.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:50

Δε θα το μάθεις ούτε εσύ ούτε κανένας άλλος. Οπότε, όπως έγραψε ο κγκεο, το μέλλον μας περιμένει. Κι ο Ίβιτς κατέληξε παρελθόν. Πρόσφατο πολύ αλλά παρελθόν ...
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 13:51

Μια ανακοίνωση δεν σημαίνει τίποτε. Χρυσώνει,ίσως, το χάπι . Συμφωνώ απολύτως με sic 4.
Σημ. Το να μην θέλει να συνδέσει προπονητικά το όνομά του πολύ στενά με τον ΠΑΟΚ, ίσως είναι ένας άλλος λόγος καριέρας. Επιλέγει να έχει ανοιχτές πολλές πόρτες. Όλα παίζουν. Θα δείξει το μέλλον.
Σημ 2. Τρόμαξε με τον πόλεμο που άνοιξε ο Ιβάν με όλους και δεν ήθελε λόγω καριέρας να πάρει το μέρος της μιας πλευράς. Μαζί του ή με τους άλλους. Σκληρό παιχνίδι.
Σημ 3. Όλα είναι υποθέσεις.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 10 Ιουν 2017, 14:05

trouman έγραψε:
Ιβιτς: «Ευγνώμων για όσα έζησα στον ΠΑΟΚ...»

Με δήλωσή του στο επίσημο σάιτ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Βλάνταν Ιβιτς αποχαιρέτησε τον σύλλογο και δήλωσε ευγνώμων για όσα έζησε, κάνοντας ειδική αναφορά στην κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδος.

Αναλυτικά:

«Θέλω να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές μου, τους συνεργάτες μου, τον Λούμπος Μίχελ, τον κόσμο του ΠΑΟΚ και φυσικά την οικογένεια Σαββίδη για την άριστη συνεργασία που είχαμε από την πρώτη μέχρι και την τελευταία ημέρα αυτής της έντονης και όμορφης κοινής διαδρομής.

Στα οκτώ χρόνια που βρέθηκα στον ΠΑΟΚ καθημερινά προσπαθούσα για το καλύτερο δυνατόν. Είτε ως παίκτης είτε ως προπονητής. Είμαι ευγνώμων για την ευκαιρία που μου έδωσε ο κ. Σαββίδης να καθίσω στον πάγκο αυτής της μεγάλης ομάδας και είναι τιμή μου ότι κατακτήσαμε μαζί έναν τίτλο.

Εύχομαι στον ΠΑΟΚ ό,τι καλύτερο διότι πραγματικά το αξίζει και χαίρομαι που συνέβαλα κι εγώ στη δημιουργία σταθερών βάσεων που θα οδηγήσουν τον σύλλογο ακόμα ψηλότερα».


Μάλιστα...

Ειλικρινής, λιτή, απέριττη και πλήρως υποστηρικτική για την διοίκηση του Π.Α.Ο.Κ. και την οικογένεια Σαββίδη, με παράλληλη ευλογία των προσωπικών γενιών του Βλάντο, κάτι που περίμενα, έχοντας εκτιμήσει έτσι τον Ίβιτς...

Στο καλό, καλή συνέχεια & σ αυτόν, όπως ακόμα καλύτερη στην Π.Α.Ο.Κ.άρα μας, δίχως αυτόν στο τιμόνι μας πια...

:nairepaok:




Υ.Γ. Τώρα εμένα δεν ξέρω γιατί, αλλά όλο αυτό με θυμίζει κάτι επικές ατάκες απ τον "μπακαλόγατο" του τύπου...

-"Θα ξανάρθω Ζήκοοο"...
--"Να ξανάάάρθειςςς"... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 10 Ιουν 2017, 14:17

buffalobill4 έγραψε:πιστευω πως ολα πηγαζουν απο το επαγγελματικο περιβαλλον στο οποιο εργαζεσαι. πρεπει ο εργοδοτης να ξερει τι περιμενει απο τον εργαζομενο και τι ο εργαζομενος απο τον εργοδοτη. εγω με ελαχιστη εμπειρια στο χωρο και εχοντας μολις αλλαξει δουλεια σε ξενη χωρα, σε απαιτητικο προτζεκτ με μικρα περιθωρια λαθους, δεν αισθανομαι ανασφαλης στη δουλεια μου γιατι μου ανελυσαν τι ζητανε απο μενα, τους ανελυσα τι μπορω να δωσω και συμφωνησαμε. αν κρινουν οτι δεν μπορω να δωσω αυτα που περιμενουν θα ε διωξουν φυσιολογικα αλλα δεν θα λενε πως πηδαω απο το καραβι που βουλιαζει.

τωρα οταν ο σαββιδης σε παρουσιασεις προπονητων κρινει σκοπιμο να λεει πως αν δεν φερει το πρωταθλημα, χαιρεταει εγω δεν εχω να προσθεσω κατι περισσοτερο. το μονο που θα ευχηθω, θα ειναι μακαρι, για καλο ολων μας, να βρει αυτον που θα του φερει το πρωταθλημα του χρονου.

Ρε τεχνοκρατη οικοδομε :mrgreen: , αλλο το ποδοσφαιρο (και οι αποφασεις του) και αλλο ενας τομεας εργασιας οπως ο δικος σου που τα πραγματα ειναι πιο συγκεκριμενα..
Δεν υπαρχει μανιουαλ και ολα ειναι ρευστα. Ο προπονητης ειναι σαν τον επιχειρηματια στη γουολ στριτ που παιρνει ρισκα και "τζογαρει".
Ο νεοκοπος δε, σε πολλες στιγμες, ειναι σαν τον παικτη που βαραει πεναλτι στο 90', σαν το χειρουργο που πιανει νυστερι πρωτη φορα, σαν τον πρωταρη που παει να μαμησει μια περπατημενη :mrgreen:
Δε θα αισθανθει ανασφαλεια οταν ξερει οτι οι βασικοι ειναι ψοφιοι αλλα πρεπει να νικησει και θα φοβηθει να βαλει παγκιτες? Οταν θα χρειαστει να παρει μια κρισιμη αποφαση? Εδω τα ενιωθε ο σαντος ξερωγω, δε θα γινει σε πολλαπλασιο βαθμο με τον νεοπα?

Μιλαω κυριως για ανασφαλεια στο αμιγως ποδοσφαρικο κομματι, στη δουλεια του πανω. Και εχει να κανει πολυ με την πειρα.
Προφανως, το ποσο επισφαλης ειναι η θεση του (ή ποσο ευκολα γινεται), εχει να κανει με το εργασιακο περιβαλλον και τον εργοδοτη, εννοειται. Και εν συνεχεια αυτο επηρεαζει την ανασφαλεια του προπονητη στο εργο του. Θα φοβηθει να παρει ρισκα, να κανει ροτεισο με θαρρος, να παιξει πιο ανοιχτα κλπ. Ποσο μαλλον ο νεος..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 10 Ιουν 2017, 14:46

«Θέλω να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές μου, τους συνεργάτες μου, τον Λούμπος Μίχελ, τον κόσμο του ΠΑΟΚ και φυσικά την οικογένεια Σαββίδη για την άριστη συνεργασία που είχαμε από την πρώτη μέχρι και την τελευταία ημέρα αυτής της έντονης και όμορφης κοινής διαδρομής.

Στα οκτώ χρόνια που βρέθηκα στον ΠΑΟΚ καθημερινά προσπαθούσα για το καλύτερο δυνατόν. Είτε ως παίκτης είτε ως προπονητής. Είμαι ευγνώμων για την ευκαιρία που μου έδωσε ο κ. Σαββίδης να καθίσω στον πάγκο αυτής της μεγάλης ομάδας και είναι τιμή μου ότι κατακτήσαμε μαζί έναν τίτλο.

Εύχομαι στον ΠΑΟΚ ό,τι καλύτερο διότι πραγματικά το αξίζει και χαίρομαι που συνέβαλα κι εγώ στη δημιουργία σταθερών βάσεων που θα οδηγήσουν τον σύλλογο ακόμα ψηλότερα»

αυτα τα τονισμενα. πιστευω οτι καλό θα ειναι πια να σταματήσουμε με τις θεωρίες..συνομοσίας και να κοιτάξουμε μπροστά...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 10 Ιουν 2017, 14:57

Στανταρ η δηλωση του ιβιτς κατι κρυβει. Καποιον αναγραμματισμο. Πρεπει να αποκωδικοποηθει.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5028
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Vladan Ivic II

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 10 Ιουν 2017, 15:16

nothu έγραψε:Στανταρ η δηλωση του ιβιτς κατι κρυβει. Καποιον αναγραμματισμο. Πρεπει να αποκωδικοποηθει.

«Θέλω να ευχαριστήσω τους ποδοσφαιριστές μου, τους συνεργάτες μου, τον Λούμπος Μίχελ, τον κόσμο του ΠΑΟΚ και φυσικά την οικογένεια Σαββίδη για την άριστη συνεργασία που είχαμε απο την πρώτη μέχρι και την τελευταία ημέρα αυτής της έντονης και όμορφης κοινής διαδρομής.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες