33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:01

pgetsos έγραψε:Δύο σεντόνια χωρίς λόγο

Λέει ο ντιμ 0. Λέω 4. Μπορούσες να πεις 5 και να λήξει

Πουθενά δεν είπα ότι λες ψέματα, δε ξέρω που το είδες...


Ο ορισμός του σεντονιού, τι να σου πω. Αυτό ήταν προσβολή σε simba, gordon και διάφορους άλλους έμπειρους σεντονολόγους. :D
Προφανώς και το νόημα του ποστ δεν ήταν να σου πω 5 αντί για 4 και προφανώς το νόημά του δεν έγινε κατανοητό, αλλά δεν πειράζει, δεν θα μαλώσουμε κιόλας.
Και προφανώς δεν κατάλαβα ότι με κατηγορείς για ψέματα. Αυτό που εννοώ ότι σου λέω κάτι και εσύ με παραπέμπεις σε κοντρα που είχες με άλλο μέλος, η οποία δεν με απασχολεί καθόλου.
Τέλος τρίτου σεντονιού :mrgreen: Καλή καρδιά και ΠΑΟΚ
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:04

Κλάους, με 100 συλλογικα γκολ (και ευρωπαικα γκολ παρακαλω) βρισκεις συμβολαιρα στην Κινα.
Εδώ ο Γιάννου παίρνει τον χρόνο 1.500.000$ , εσύ τουλάχιστον 2.000.000$

Και χρήματα θα βάλεις στα ταμεία της ΠΑΕ και θα φύγει αυτη η γκρίνια !
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:05

Σωστότατος!!!
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:06

Aureliano Buendia έγραψε:
Γκουερινο έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:
σε καμία περίπτωση δεν μπαίνω στη διαδικασία της "Κλαουσιάδας", το πόσο στεναχωριέμαι με το ότι ο παίκτης δείχνει να χάνει το τρένο το έχω γράψει πολλάκις, δεν τον έχω αποκαλέσει, κι ούτε πρόκειται, με κανέναν χαρακτηρισμό, αλλά το λέμε ένα νούμερο χωρίς ένα κοινό πλαίσιο αναφοράς με ενοχλεί λίγο, αγαπητέ φίλε.

Οι αριθμοί ώς τώρα λένε 5, αν δεν κάνω λάθος.
Στο πρωτάθλημα, όμως, που είναι (εννοείται) το βασικό σημείο αναφοράς, οι αριθμοί λένε Μ Η Δ Ε Ν.
Από αυτά τα πέντε, τα 3 είναι στην Ευρώπη και τα 2 στο κύπελλο.
Στο κύπελλο, το ένα είναι στο 0-7 της Ελευσίνας που εννοείται ότι ΠΡΕΠΕΙ να ληφθεί υπόψη και το άλλο με πέναλτι, γεγονός το οποίο ΦΥΣΙΚΑ και μετράει. Αν είναι δηλαδή να λέμε κι ότι ο Λεντέσμα που έφυγε από τους φλώρους έχει έφεση στο σκοράρισμα, αφού έβαλε 5 πέναλτι μέχρι να φύγει.
Στην Ευρώπη, τα 3 ήρθαν με Άγιαξ (ανατρέχουμε στο κατακαλόκαιρο δηλ, σε ένα ματς που είναι μάλλον η χειρότερη στιγμή στην καριέρα του Κλάους) και 2 με Λίμπερετς, εκ των οποίων το ένα με πέναλτι.
Καλύτερα, λοιπόν, να αφήσουμε τα νούμερα εκτός όσον αφορά τον Κλάους εφέτος.
Διότι ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ είναι ανάξια σχολιασμού.


Σημειο αναφορας ειναι η ΕΥΡΩΠΗ. Μην συγκρινουμε την κωλοπετεινιτσα με την Φιορεντινα και τον Αγιαξ. Και στην Ευρωπη ειναι ο ΠΡΩΤΟΣ σου σκορερ ΚΑΙ φετος


Κανείς δεν σύγκρινε τίποτα.
Η φράση ῾σημείο αναφοράς´σε καμία περίπτωση δεν εμπεριέχει αξιολογικό χαρακτηρισμό.
Θα έπρεπε να θεωρείται αυτονόητο αυτό.
Κατά τα λοιπά, έχεις δίκιο, έκανα λάθος. Είχα μπερδευτεί.
Κάνει φοβερή και όχι αποκαρδιωτική χρονιά.


Στα ματς με τον Αγιαξ η ομαδα πετυχε 2 γκολ και ηταν και στα 2 μεσα. Γκολ και ασιστ. οποτε το οτι ηταν χειροτερη στιγμη της καριερας του ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα. και ηταν και απο τους καλυτερους σε αυτα τα 2 ματς.
Απο εκει και μετα κανει αποκαρδιωτικη χρονια. Φροντισαν για αυτο οι καραγκιοζηδες του καναπε και της εξεδρας.
Νομιζουν οτι αν ξενερωσουν τον οποιοδηποτε ποδοσφαιριστη, προπονητη, προεδρο η οποιοδηποτε αλλο στελεχος του ΠΑΟΚ κανουν κακο σε αυτον και καλο στην ομαδα. το οτι ΜΟΝΟ η ομαδα παθαινει κακο δυστυχως δεν εχουν την απαραιτητη νοημοσυνη να το καταλαβουν.
ειπαμε ο κλαους σιγα σιγα τελειωνει και ανοιγει ο δρομος για τον επομενο που θα αρχισουν να κραζουν επιδιωκοντας οπωσδηποτε το "καλο" της ομαδας :lol: :lol: :lol: :lol:
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:19

pgetsos έγραψε:Αουρελιανο τα περί νουμερων σε αυτούς που τα ανέφεραν ότι θα μιλήσουν έτσι

Ντιμ δε το κατάλαβα γιατί να μετρήσεις μόνο το πρωτάθλημα. Τα άλλα ματς Δεν ήταν;


Pgetsos, ηταν φυσικα και τα αλλα. Απλα στο.πρωταθλημα ειναι τραγικο να φευγει ο ιανουαριος και να ειναι ο φορ σου στο 0, εξ ου και η μεγαλη διαφορα απο την.κορυφη.
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:21

Aureliano Buendia έγραψε:
pgetsos έγραψε:4 λένε οι αριθμοί. Όπως και αν ήρθαν


σε καμία περίπτωση δεν μπαίνω στη διαδικασία της "Κλαουσιάδας", το πόσο στεναχωριέμαι με το ότι ο παίκτης δείχνει να χάνει το τρένο το έχω γράψει πολλάκις, δεν τον έχω αποκαλέσει, κι ούτε πρόκειται, με κανέναν χαρακτηρισμό, αλλά το λέμε ένα νούμερο χωρίς ένα κοινό πλαίσιο αναφοράς με ενοχλεί λίγο, αγαπητέ φίλε.

Οι αριθμοί ώς τώρα λένε 5, αν δεν κάνω λάθος.
Στο πρωτάθλημα, όμως, που είναι (εννοείται) το βασικό σημείο αναφοράς, οι αριθμοί λένε Μ Η Δ Ε Ν.
Από αυτά τα πέντε, τα 3 είναι στην Ευρώπη και τα 2 στο κύπελλο.
Στο κύπελλο, το ένα είναι στο 0-7 της Ελευσίνας που εννοείται ότι ΠΡΕΠΕΙ να ληφθεί υπόψη και το άλλο με πέναλτι, γεγονός το οποίο ΦΥΣΙΚΑ και μετράει. Αν είναι δηλαδή να λέμε κι ότι ο Λεντέσμα που έφυγε από τους φλώρους έχει έφεση στο σκοράρισμα, αφού έβαλε 5 πέναλτι μέχρι να φύγει.
Στην Ευρώπη, τα 3 ήρθαν με Άγιαξ (ανατρέχουμε στο κατακαλόκαιρο δηλ, σε ένα ματς που είναι μάλλον η χειρότερη στιγμή στην καριέρα του Κλάους) και 2 με Λίμπερετς, εκ των οποίων το ένα με πέναλτι.
Καλύτερα, λοιπόν, να αφήσουμε τα νούμερα εκτός όσον αφορά τον Κλάους εφέτος.
Διότι ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ είναι ανάξια σχολιασμού.


Σωστοτατος. Απλα ειναι τα πραγματα.
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:25

Γκουερινο έγραψε: Στα ματς με τον Αγιαξ η ομαδα πετυχε 2 γκολ και ηταν και στα 2 μεσα. Γκολ και ασιστ. οποτε το οτι ηταν χειροτερη στιγμη της καριερας του ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα. και ηταν και απο τους καλυτερους σε αυτα τα 2 ματς.
Απο εκει και μετα κανει αποκαρδιωτικη χρονια. Φροντισαν για αυτο οι καραγκιοζηδες του καναπε και της εξεδρας.
Νομιζουν οτι αν ξενερωσουν τον οποιοδηποτε ποδοσφαιριστη, προπονητη, προεδρο η οποιοδηποτε αλλο στελεχος του ΠΑΟΚ κανουν κακο σε αυτον και καλο στην ομαδα. το οτι ΜΟΝΟ η ομαδα παθαινει κακο δυστυχως δεν εχουν την απαραιτητη νοημοσυνη να το καταλαβουν.
ειπαμε ο κλαους σιγα σιγα τελειωνει και ανοιγει ο δρομος για τον επομενο που θα αρχισουν να κραζουν επιδιωκοντας οπωσδηποτε το "καλο" της ομαδας :lol: :lol: :lol: :lol:


Αδερφέ, αν κατάλαβες καλά αποκαλείς καραγκιόζηδες συνοπαδούς - αδερφούς σου στην εξέδρα και στον καναπέ.
Πέρα από αυτό, το να ρίχνουμε την αμπαλίαση/αδράνεια/ (ή όπως αλλιώς θες πες το) κάποιου ποδοσφαιριστή μας στην εξέδρα, δε νομίζω να στέκει κάπως! Τέλος πάντων, γνώμη σου είναι και σεβαστή! Απλά ας προσέχουμε τις εκφράσεις μας μεταξύ μας γιατί με το γραπτό λόγο είναι εύκολο να παρεξηγηθεί κάποιος! Πέρα από αυτό υπάρχουν και χιλιάδες ΠΑΟΚτσήδες που είναι ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΙ με τον αρχηγό, θα τους βάλουμε και αυτούς στο τσουβάλι του καραγκιόζη? :roll:
Φιλικά!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:26

teod1980 έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
teod1980 έγραψε:Μααααααάλιστααααααα

........................


Επειδη μεσα απο το παραληρημα προτρεπεις τους μοντ να με μπαναρουν προφανως για να ευχαριστηθεις, η αναφορα σε συγγενικο προσωπο τι συνεπειες εχει μοντ η μη μοντ?


Μπα κανένα μπαν, άλλωστε το δρόμο των αναφορών άλλος βλέπω τον είχε μάθει καλά.
Βέβαια όταν σε αφήναν να κάνεις δεύτερο λογαριασμό ή να αλλάξεις nick όλοι ήταν καλοί και εσύ είχες inside info από τον ακατανόμαστο και ήσουν ο χαιδεμένος. Μόνος διατυμπάνιζες τη συγγένεια σε δημόσιο φόρουμ.

Έλα παίξτο και αδικημένος και κατατρεγμένος.

Σε χαλάει που την ακούς ή που αισθάνεσαι ότι έκανες λάθος τότε;


Ρε φιλε τα διαβαζεις πριν τα ποσταρεις? Η απλα γραφεις ασχετα πραγματα για να "μου την πεις"? Με αφηναν να κανω δευτερο λογαριασμο... Ισως επειδη χακαραν τον πρωτο και οι μοντ ειχαν εντοπισει κιολας απο που ειχε χακαριστει η θυμασαι οτι σε συμφερει?
Καλη η προσπαθεια να δημιουργησεις κλιμα αλλα δεν εχει δρακο ρε φιλε πως να το κανουμε.
Στο τοπικ κλαους καθεσαι και γραφεις ασυναρτησιες προσωπικες.
Αγνοεισαι απο αυτη τη στιγμη, δεν.υπαρχει λογος να χανω χρονο σε ανουσια.πραγματα.
Υπαρχουν παιδια που δε θελουν να διαβαζουν τις 100000 φορες που αναφερετε τον σαλπι
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:28

Γκουερινο έγραψε:Στα ματς με τον Αγιαξ η ομαδα πετυχε 2 γκολ και ηταν και στα 2 μεσα. Γκολ και ασιστ. οποτε το οτι ηταν χειροτερη στιγμη της καριερας του ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα. και ηταν και απο τους καλυτερους σε αυτα τα 2 ματς.
Απο εκει και μετα κανει αποκαρδιωτικη χρονια. Φροντισαν για αυτο οι καραγκιοζηδες του καναπε και της εξεδρας.
Νομιζουν οτι αν ξενερωσουν τον οποιοδηποτε ποδοσφαιριστη, προπονητη, προεδρο η οποιοδηποτε αλλο στελεχος του ΠΑΟΚ κανουν κακο σε αυτον και καλο στην ομαδα. το οτι ΜΟΝΟ η ομαδα παθαινει κακο δυστυχως δεν εχουν την απαραιτητη νοημοσυνη να το καταλαβουν.
ειπαμε ο κλαους σιγα σιγα τελειωνει και ανοιγει ο δρομος για τον επομενο που θα αρχισουν να κραζουν επιδιωκοντας οπωσδηποτε το "καλο" της ομαδας :lol: :lol: :lol: :lol:


Αλήθεια ειναι δικό μου το συμπέρασμα; Είμαι σοκαρισμένος. Έκανα τέτοιο πράγμα; Νόμιζα ως τώρα ότι υπήρχε μία υπηρεσία αντικειμενικών συμπερασμάτων. Ύβρις. Έβγαλα το δικό μου συμπέρασμα. Και είναι και αυθαίρετο. Πραγματικά, πιο αυθαίρετο και από βίλα του Αγούδημου στο Λαγονήσι.

Αλλά ήρθες πάλι να στρώσεις την κουβέντα με τα δικά σου συμπεράσματα. Που δεν είναι αυθαίρετα. Διότι το "φροντισαν για αυτο οι καραγκιοζηδες του καναπε και της εξεδρας" είναι βασισμένο στην επιστήμη. Ειναι αντικειμενικό. (Κάποτε θα πρέπει να παρέμβει ένας γλωσσικός εισαγγελέας για την εγκληματική χρήση αυτών των επιθέτων, btw). Είναι άλλωστε ένα μετρήσιμο μέγεθος το γιατί δεν παίζει καλά ο Κλάους και εσύ μας ανακοίνωσες το αποτέλεσμα και τις αιτίες. Αλλά εγώ είμαι αυθαίρετος, πράγματι. Όχι εσύ.

Ξαναλέω λοιπόν (θέε μου τι τρέλα πάω να κάνω, θα πω πάλι τη γνώμη μου ο αμαρτωλός) ότι το ματς με Άγιαξ θεωρώ πως χαντάκωσε ψυχολογικά τον Κλάους, γιατί έχασε άχαστα τετ α τετ, και εν τέλει ήρθε ο αποκλεισμός, με τους πάντες και τον ίδιο να θεωρούν πως αν είχε βάλει ένα θα είχε τελειώσει την πρόκριση. Γενικά το θεωρώ ματς - πικρή ανάμνηση. Κάποιοι τρελοί λένε ότι είναι δικαίωμά μου να το θεωρώ αυτό και ότι δεν είπα τίποτα το περίεργο ή το άξιο κριτικής, αλλά είναι μάλλον αλλόθρησκοι. Κι εγώ μπορεί. Που ξέρεις. Κάτι κοκκινάδια βλέπω στο αβατάρ μου. Να είσαι πονηρεμένος.

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, είπα βλακεία εν τέλει. Μου άλλαξες και πάλι γνώμη. Έχεις δίκιο. Ο Κλάους θυμάται αυτό το ματς και καμαρώνει. Ο ατζέντης του το έβαλε στο πρόμο ντι βι. Το διηγείται στα εγγόνια του. Λέει κατά λέξη "2 γκολ βάλαμε κι ήμουν μέσα και στα δύο".

Αγαπητέ Γκουερίνο, επίσης να ξεκαθαρίσω ότι είμαι καραγκιόζης της εξέδρας, όχι του καναπέ, έχω διαρκείας. Είμαι από τους άλλους καραγκιόζηδες, της β᾽κατηγορίας. Επίσης, είμαι από εκείνους που δεν έχουν κανιβαλίσει τον Κλάους ποτέ και που έχουν κάνει άπειρα ποστ (μάταιης) ελπίδας για ανάκαμψη του παίκτη. Αλλά έχεις δίκιο, δεν είναι αυτό το σημαντικό. Το σημαντικό είναι το εξωφρενικό και αυθαίρετο συμπέρασμα που έβγαλα ότι το ματς με τον Άγιαξ ήταν ένα κακό και οδυνηρό ματς για τον Κλάους. Μπανάρετέ με επιτέλους. Πού ειναι το κράτος;
Τελευταία επεξεργασία από Aureliano Buendia και Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:31

Aureliano Buendia έγραψε:
pgetsos έγραψε:Δύο σεντόνια χωρίς λόγο

Λέει ο ντιμ 0. Λέω 4. Μπορούσες να πεις 5 και να λήξει

Πουθενά δεν είπα ότι λες ψέματα, δε ξέρω που το είδες...


Ο ορισμός του σεντονιού, τι να σου πω. Αυτό ήταν προσβολή σε simba, gordon και διάφορους άλλους έμπειρους σεντονολόγους. :D
Προφανώς και το νόημα του ποστ δεν ήταν να σου πω 5 αντί για 4 και προφανώς το νόημά του δεν έγινε κατανοητό, αλλά δεν πειράζει, δεν θα μαλώσουμε κιόλας.
Και προφανώς δεν κατάλαβα ότι με κατηγορείς για ψέματα. Αυτό που εννοώ ότι σου λέω κάτι και εσύ με παραπέμπεις σε κοντρα που είχες με άλλο μέλος, η οποία δεν με απασχολεί καθόλου.
Τέλος τρίτου σεντονιού :mrgreen: Καλή καρδιά και ΠΑΟΚ


Aurelio πρεπει να σε διαβαζω πιο συχνα ρε φιλε. Περιεκτικοτατος και ον δε σποτ.
Σημειο αναφορας ειναι το πρωταθλημα θελετε δε θελετε. Εκει ξεκιναει η χρονια και εκει θες να εισαι στην κορυφη. Εκει ειναι η βαση πως να το κανουμε.
Η ευρωπη για ομαδες σαν εμας ειναι απλα μια εμπειρια χωρις τελικο στοχο. Απλα ταξιδευεις και ελπιζεις.
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:34

Γκουερινο έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:
Γκουερινο έγραψε:
σε καμία περίπτωση δεν μπαίνω στη διαδικασία της "Κλαουσιάδας", το πόσο στεναχωριέμαι με το ότι ο παίκτης δείχνει να χάνει το τρένο το έχω γράψει πολλάκις, δεν τον έχω αποκαλέσει, κι ούτε πρόκειται, με κανέναν χαρακτηρισμό, αλλά το λέμε ένα νούμερο χωρίς ένα κοινό πλαίσιο αναφοράς με ενοχλεί λίγο, αγαπητέ φίλε.

Οι αριθμοί ώς τώρα λένε 5, αν δεν κάνω λάθος.
Στο πρωτάθλημα, όμως, που είναι (εννοείται) το βασικό σημείο αναφοράς, οι αριθμοί λένε Μ Η Δ Ε Ν.
Από αυτά τα πέντε, τα 3 είναι στην Ευρώπη και τα 2 στο κύπελλο.
Στο κύπελλο, το ένα είναι στο 0-7 της Ελευσίνας που εννοείται ότι ΠΡΕΠΕΙ να ληφθεί υπόψη και το άλλο με πέναλτι, γεγονός το οποίο ΦΥΣΙΚΑ και μετράει. Αν είναι δηλαδή να λέμε κι ότι ο Λεντέσμα που έφυγε από τους φλώρους έχει έφεση στο σκοράρισμα, αφού έβαλε 5 πέναλτι μέχρι να φύγει.
Στην Ευρώπη, τα 3 ήρθαν με Άγιαξ (ανατρέχουμε στο κατακαλόκαιρο δηλ, σε ένα ματς που είναι μάλλον η χειρότερη στιγμή στην καριέρα του Κλάους) και 2 με Λίμπερετς, εκ των οποίων το ένα με πέναλτι.
Καλύτερα, λοιπόν, να αφήσουμε τα νούμερα εκτός όσον αφορά τον Κλάους εφέτος.
Διότι ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ είναι ανάξια σχολιασμού.


Σημειο αναφορας ειναι η ΕΥΡΩΠΗ. Μην συγκρινουμε την κωλοπετεινιτσα με την Φιορεντινα και τον Αγιαξ. Και στην Ευρωπη ειναι ο ΠΡΩΤΟΣ σου σκορερ ΚΑΙ φετος


Κανείς δεν σύγκρινε τίποτα.
Η φράση ῾σημείο αναφοράς´σε καμία περίπτωση δεν εμπεριέχει αξιολογικό χαρακτηρισμό.
Θα έπρεπε να θεωρείται αυτονόητο αυτό.
Κατά τα λοιπά, έχεις δίκιο, έκανα λάθος. Είχα μπερδευτεί.
Κάνει φοβερή και όχι αποκαρδιωτική χρονιά.


Στα ματς με τον Αγιαξ η ομαδα πετυχε 2 γκολ και ηταν και στα 2 μεσα. Γκολ και ασιστ. οποτε το οτι ηταν χειροτερη στιγμη της καριερας του ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα. και ηταν και απο τους καλυτερους σε αυτα τα 2 ματς.
Απο εκει και μετα κανει αποκαρδιωτικη χρονια. Φροντισαν για αυτο οι καραγκιοζηδες του καναπε και της εξεδρας.
Νομιζουν οτι αν ξενερωσουν τον οποιοδηποτε ποδοσφαιριστη, προπονητη, προεδρο η οποιοδηποτε αλλο στελεχος του ΠΑΟΚ κανουν κακο σε αυτον και καλο στην ομαδα. το οτι ΜΟΝΟ η ομαδα παθαινει κακο δυστυχως δεν εχουν την απαραιτητη νοημοσυνη να το καταλαβουν.
ειπαμε ο κλαους σιγα σιγα τελειωνει και ανοιγει ο δρομος για τον επομενο που θα αρχισουν να κραζουν επιδιωκοντας οπωσδηποτε το "καλο" της ομαδας :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Επιχειρηση προστασιας του 0 γκολ σε νεα επιπεδα. Καραγκιοζης ο λαος του ΠΑΟΚ. Ωραιοτατα, καταγραφηκε.
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Ιαν 2017, 22:36

Aureliano Buendia έγραψε:
Γκουερινο έγραψε:Στα ματς με τον Αγιαξ η ομαδα πετυχε 2 γκολ και ηταν και στα 2 μεσα. Γκολ και ασιστ. οποτε το οτι ηταν χειροτερη στιγμη της καριερας του ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα. και ηταν και απο τους καλυτερους σε αυτα τα 2 ματς.
Απο εκει και μετα κανει αποκαρδιωτικη χρονια. Φροντισαν για αυτο οι καραγκιοζηδες του καναπε και της εξεδρας.
Νομιζουν οτι αν ξενερωσουν τον οποιοδηποτε ποδοσφαιριστη, προπονητη, προεδρο η οποιοδηποτε αλλο στελεχος του ΠΑΟΚ κανουν κακο σε αυτον και καλο στην ομαδα. το οτι ΜΟΝΟ η ομαδα παθαινει κακο δυστυχως δεν εχουν την απαραιτητη νοημοσυνη να το καταλαβουν.
ειπαμε ο κλαους σιγα σιγα τελειωνει και ανοιγει ο δρομος για τον επομενο που θα αρχισουν να κραζουν επιδιωκοντας οπωσδηποτε το "καλο" της ομαδας :lol: :lol: :lol: :lol:


Αλήθεια ειναι δικό μου το συμπέρασμα; Είμαι σοκαρισμένος. Έκανα τέτοιο πράγμα; Νόμιζα ως τώρα ότι υπήρχε μία υπηρεσία αντικειμενικών συμπερασμάτων. Ύβρις. Έβγαλα το δικό μου συμπέρασμα. Και είναι και αυθαίρετο. Πραγματικά, πιο αυθαίρετο και από βίλα του Αγούδημου στο Λαγονήσι.

Αλλά ήρθες πάλι να στρώσεις την κουβέντα με τα δικά σου συμπεράσματα. Που δεν είναι αυθαίρετα. Διότι το "φροντισαν για αυτο οι καραγκιοζηδες του καναπε και της εξεδρας" είναι βασισμένο στην επιστήμη. Ειναι αντικειμενικό. (Κάποτε θα πρέπει να παρέμβει ένας γλωσσικός εισαγγελέας για την εγκληματική χρήση αυτών των επιθέτων, btw). Είναι άλλωστε ένα μετρήσιμο μέγεθος το γιατί δεν παίζει καλά ο Κλάους και εσύ μας ανακοίνωσες το αποτέλεσμα και τις αιτίες. Αλλά εγώ είμαι αυθαίρετος, πράγματι. Όχι εσύ.

Ξαναλέω λοιπόν (θέε μου τι τρέλα πάω να κάνω, θα πω πάλι τη γνώμη μου ο αμαρτωλός) ότι το ματς με Άγιαξ θεωρώ πως χαντάκωσε ψυχολογικά τον Κλάους, γιατί έχασε άχαστα τετ α τετ, και εν τέλει ήρθε ο αποκλεισμός, με τους πάντες και τον ίδιο να θεωρούν πως αν είχε βάλει ένα θα είχε τελειώσει την πρόκριση. Γενικά το θεωρώ ματς - πικρή ανάμνηση. Κάποιοι τρελοί λένε ότι είναι δικαίωμά μου να το θεωρώ αυτό και ότι δεν είπα τίποτα το περίεργο ή το άξιο κριτικής, αλλά είναι μάλλον αλλόθρησκοι. Κι εγώ μπορεί. Που ξέρεις. Κάτι κοκκινάδια βλέπω στο αβατάρ μου. Να είσαι πονηρεμένος.

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, είπα βλακεία εν τέλει. Μου άλλαξες και πάλι γνώμη. Έχεις δίκιο. Ο Κλάους θυμάται αυτό το ματς και καμαρώνει. Ο ατζέντης του το έβαλε στο πρόμο ντι βι. Το διηγείται στα εγγόνια του. Λέει κατά λέξη "2 γκολ βάλαμε κι ήμουν μέσα και στα δύο".

Αγαπητέ Γκουερίνο, επίσης να ξεκαθαρίσω ότι είμαι καραγκιόζης της εξέδρας, όχι του καναπέ, έχω διαρκείας. Είμαι από τους άλλους καραγκιόζηδες, της β᾽κατηγορίας. Επίσης, είμαι από εκείνους που δεν έχουν κανιβαλίσει τον Κλάους ποτέ και που έχουν κάνει άπειρα ποστ (μάταιης) ελπίδας για ανάκαμψη του παίκτη. Αλλά έχεις δίκιο, δεν είναι αυτό το σημαντικό. Το σημαντικό είναι το εξωφρενικό και αυθαίρετο συμπέρασμα που έβγαλα ότι το ματς με τον Άγιαξ ήταν ένα κακό και οδυνηρό ματς για τον Κλάους. Μπανάρετέ με επιτέλους. Πού ειναι το κράτος;


+ 1... :pano: :nairepaok:

Υ.Γ. Κάποιοι το έχουν παρακάνει με τα παράλογα και αστήριχτα παραληρήματα κατά συνοπαδών... :oops: & :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Κυρ 15 Ιαν 2017, 23:09

@ Γκουερίνο
Φίλε μου, η πικρή αλήθεια είναι ότι το ματς στην Τούμπα θα στοιχειώνει τον Κλάους. Για τη 2η ευκαιρία και τη σημασία που είχε ο αγώνας.

@ Aureliano
Κατά βάση έχεις δίκιο, αλλά φιλικά και με γνώμονα το ότι εκτιμώ πολλά που έχεις γράψει, άστο να το πάρει το ποτάμι..

@ Dimg4
Φίλε μου, "λαός του ΠΑΟΚ" είναι (ή ονομάζουμε) κάθε φορά αυτός/ν που συμφωνεί με την άποψή μας. Οι υπόλοιποι ΠΑΟΚτσήδες είναι κάτι άλλο(;). Δεν ισχύει μόνο για εσένα, τα ίδια ισχύουν και για την κόντρα με ΘΖ, με Σάλπι, με τις μεταγραφές κλπ. Και η πικρή αλήθεια είναι ότι εντός του λαού του ΠΑΟΚ υπάρχουν ΚΑΙ καραγκιόζηδες.
Κι εγώ στη θέση σου θα είχα κουραστεί με τις συνεχείς αναφορές στο Σάλπι. Συμβαίνει όμως να έχω κουραστεί ιδιαίτερα και με τις συνεχείς αναφορές στον Κλάους. Αν ζητάς κατανόηση, δείξε την αντίστοιχη κατανόηση και στους άλλους.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 10 Φεβ 2017, 14:50

ξεκλειδωνει αλλα το νου σας.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 10 Φεβ 2017, 14:52

Η επόμενη Κυριακή στην Ξάνθη είθε να ναι το προσωπικό σου Πάσχα και η επόμενη Πέμπτη στην Τούμπα με την Σάλκε είθε να είναι η καλύτερη σου Τσικνοπέμπτη, τσικνίζοντας με γερμανικό γουρούνι!!!!

:pano: :nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες