33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό deadmoon » Τρί 10 Ιαν 2017, 07:53

Πόσα εμετικά κι απαξιωτικά σχόλια θ' ακούσουμε ακόμα ;
Προφανώς και δεν έχει την απόδοση που όλοι θέλουμε αλλά από το να τον κράζει ο κάθε μίζερος κακομοίρης, απέχει πολύ. Να περιμένει (και να παρακαλάει τελευταία) για στραβή, για να είναι ο πρώτος που θα κάνει το πιο εξέχων και προσβλητικό σχόλιο για παίχτη της ομάδας ΜΑΣ.
Κι αν δεχθώ το όποιο κράξιμο για φέτος, για λύστε μου μια απορία :

Με ποια λογική, πριν κάποια χρόνια, περίμεναν μαινόμενοι και αφηνιασμένοι οπαδοί του ΠΑΟΚ έξω από την 1 μετά το παιχνίδι με τον ΠΑΣ, μόνο τον Κλάους, για να τον λιντσάρουν και να κλωτσάνε μέχρι και το αυτοκίνητό του ;
Μήπως δεν είχε την καλύτερη τότε χρονιά ; 14 γκολ σε πρωτάθλημα, 5 στο κύπελλο, και 4 στο Ουέφα. Μάλλον είχαμε και αποδοτικότερο αλλά κατά έναν περίεργο τρόπο κανείς δεν μπορεί να στον αναφέρει.
'' Ναι αλλά παίρνει 700 το παλτό και σέρνεται ''...Τι; Δεν έπαιρνε τότε 700 αλλά κάτι με 1 μπροστά ... Τα μεγάλα τα συμβόλαια τα είχαν τότε κάτι Καμαράδες, Κατσουράνηδες, Γκόρντον και Σκουντουφλολίσηδες.

Παρόλα αυτά, τα ''ΠΑΟΚτσάκια'' αυτόν περίμεναν να δείρουν...Τους ενοχλούσε μάλλον το τατού-ρολόι, το R8, ή οτιδήποτε άλλο που αυτοί ούτε στα όνειρά τους θα έβλεπαν.
Αν εκείνο δε λεγόταν εμπάθεια, τότε τι ;
If you don't live for something , you ' ll die for nothing !
Άβαταρ μέλους
deadmoon
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ 01 Νοέμ 2010, 10:10
Τοποθεσία: Τούμπα

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 10 Ιαν 2017, 08:04

Dimg4 έγραψε:Το οτι.καποιος θα συγκρινε το γηπεδο με το θεατρο μονο κ μονο.για να υπερασπιστει τον.κλαους δεν.το περιμενα.


Αν ΟΝΤΩΣ αυτο καταλαβες απ το κειμενο τοτε σε δικαιολογω απολυτα για οσα γραφεις εδω μεσα τοσο καιρο .Αν οχι τοτε απλα προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις.Οταν εξηγεις κατι 50 φορες κι ο αλλος δε καταλαβαινει τοτε ειτε δε θελει,ειτε δε μπορει.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 10 Ιαν 2017, 09:39

Για να δικαιολογήσεις καλύτερα όσα γράφει το τελευταίο καιρό , μπορείς να τον ρωτήσεις "γιατί να μη συγκρίνω το γήπεδο με το θέατρο; Πες μου σε παρακαλώ αυτή η σύγκριση πού αλλοιώνει το νόημα αυτών που γράφω;"

Από τη περιεκτική απάντησή και τα επιχειρήματα , θα καλυφθείς και για τις εποχές του ξαδέρφου.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9415
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 10 Ιαν 2017, 09:50

Δε θυμαμαι να ειμαστε ξαδερφια. Ναι φυσικα στεκει η παρομοιωση γηπεδου θεατρου. Αλλωστε με την ιδια ψυχοσυνθεση πας γηπεδο και θεατρο.
Τωρα εαν κρυβει καποιο μηνυμα στο υποσυνειδητο το οποιο δεν πιανω σορυ παω πασο. Το.θεατρο αν δε σου αρεσει δεν.ξαναπας και δε σε.νοιαζει το μελλον των.πρωταγωνιστων και του ιδιοκτητη του θεατρου. Αν βλεπεις τον ΠΑΟΚ και.την Τουμπα με την ιδια οπτικη τοτε στραβα αρμενιζεις και μην προσπαθεις να το.ριξεις σε.κλισε τυπου "δε καταλαβες το.νοημα κλπ κλπ".
Και για τους 2 σας η απαντηση και αναμενω την αφ υψηλου επιστημονικη απαντηση σου γιαπα αφου μου μιλας τοσο απαξιωτικα. Κακο.πραγμα η μη αυτογνωσια
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 10 Ιαν 2017, 10:00

Dimg4 έγραψε:Το.θεατρο αν δε σου αρεσει δεν.ξαναπας και δε σε.νοιαζει το μελλον των.πρωταγωνιστων και του ιδιοκτητη του θεατρου. Αν βλεπεις τον ΠΑΟΚ και.την Τουμπα με την ιδια οπτικη τοτε στραβα αρμενιζεις και μην προσπαθεις να το.ριξεις σε.κλισε τυπου "δε καταλαβες το.νοημα κλπ κλπ".


Από τη παραπάνω διαφορά που αναφέρεις , με την οποία βεβαίως συμφωνώ , από που προκύπτει το ότι το μπινελίκι μπορεί να δικαιολογηθεί στη μια περίπτωση και να μη δικαιολογηθεί στην άλλη ; Εννοώ το συνεχόμενο , όχι το μεμονωμένο που μπορεί να αποδοθεί στα έντονα συναισθήματα της στιγμής. Μιλάω για το συνεχές κράξιμο.

Επίσης δε θα ήτανε πολύ πιο αποδοτικό να ρίχναμε τις ευθύνες εκεί που αναλογούν; Ποιος έχει την αντικειμενική ευθύνη της κατάρτισης ενός ροστερ; ( Αναφέρομαι στο προσωποκεντρικό ΠΑΟΚ , όχι σε καμιά σοβαρή ομάδα με διάκριση ρόλων )
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9415
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 10 Ιαν 2017, 10:06

Dimg4 δαγκωτό
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 10 Ιαν 2017, 10:09

giapas σταμάτα να πουλάς πνεύμα και επίπεδο ρε ...

αίντε γιατί....

κι επειδή εγώ δεν έχω λεφτά να αγοράσω, όταν ο εφιάλτης ήτανε κοντός, το θέατρο ήταν ίδιο με το ποδόσφαιρο,
τώρα επειδή το αίμα νερό δε γίνεται, ξαναεπήλθε η διαφορά. Αυτά ούτε οι γκόμενες τα κάνουν....
Μέχρι και επίθεση σε μοντ είδαμε, τους μοντ που στέλνανε μπαν σε όποιον ψέλλιζε κάτι για το ανάστημα. Ναι μέχρι και απειλή για μπαν λόγω αναφορά σε ύψος έχω φάει....και δεν είμαι κοντός...(καλά ούτε ψηλό με λες αλλα οκ)

Οντόπικ Κλάους δυστυχώς σταμάτησες να απασχολείς τις αντίπαλες άμυνες, κοιταξέ το λίγο.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 10 Ιαν 2017, 10:38

giapas έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Το.θεατρο αν δε σου αρεσει δεν.ξαναπας και δε σε.νοιαζει το μελλον των.πρωταγωνιστων και του ιδιοκτητη του θεατρου. Αν βλεπεις τον ΠΑΟΚ και.την Τουμπα με την ιδια οπτικη τοτε στραβα αρμενιζεις και μην προσπαθεις να το.ριξεις σε.κλισε τυπου "δε καταλαβες το.νοημα κλπ κλπ".


Από τη παραπάνω διαφορά που αναφέρεις , με την οποία βεβαίως συμφωνώ , από που προκύπτει το ότι το μπινελίκι μπορεί να δικαιολογηθεί στη μια περίπτωση και να μη δικαιολογηθεί στην άλλη ; Εννοώ το συνεχόμενο , όχι το μεμονωμένο που μπορεί να αποδοθεί στα έντονα συναισθήματα της στιγμής. Μιλάω για το συνεχές κράξιμο.

Επίσης δε θα ήτανε πολύ πιο αποδοτικό να ρίχναμε τις ευθύνες εκεί που αναλογούν; Ποιος έχει την αντικειμενική ευθύνη της κατάρτισης ενός ροστερ; ( Αναφέρομαι στο προσωποκεντρικό ΠΑΟΚ , όχι σε καμιά σοβαρή ομάδα με διάκριση ρόλων )


Γιαπα, ειμαστε στο τοπικ του Κλαους των 0 γκολ και ψαχνεις ριψη ευθυνων σε αυτους που τον.πληρωνουν η τον βαζουν να παιζει? Οχι φιλε για 1000η φορα θα πω οτι τον κλαους ΘΕΟ τον ειχαμε, μεχρι και με τον ιβαν τα βαλαμε για να παρει αυτο που αξιζε μεχρι περσι. Μας ειχε διπλα του. Οταν την ειδε σελεμπριτι και αρχισε να σερνεται στο γηπεδο επι μηνες ενω αρχισε να δινει πολλα.δικαιωματα εξωγηπεδικα, ε τοτε βρηκε την Τουμπα απεναντι του.
Φιλε η Τουμπα (εκτος καποιων σκαλωμενων που υπαρχουν παντου) ειναι ακριβοδικαιη. Ο Κιτσιου δεν ξερει μπαλα αλλα οταν τον βλεπαμε να σκυλιαζει και φτυνει αιμα τον.αποθεωσαμε.
Ο Σαλπι παρα τα οσα.εγιναν, δεχοταν standing ovations απο την.πλειοψηφια τελευταια γιατι αναγνωριζε οτι τα εδινε ολα αγωνιστικα.
Ειχε.πει καποιος "η Τουμπα η σου δινει φτερα η στα κοβει".
Στο ποδι και.στο μυαλο του Κλαους ειναι να αναστρεψει το κλιμα και εδω θα ειμαστε να τον αποθεωσουμε και παλι. Μεχρι τοτε θα τα ακουει γιατι τα προκαλεσε ο.ιδιος.
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 10 Ιαν 2017, 10:55

Dimg4 ,

στο γεγονός ότι ο Αθανασιάδης με τις εμφανίσεις δε δικαιολογεί θέση στο ρόστερ , δε διαφωνεί κανείς.
Στο γεγονός ότι (μάλλον, από όσο λένε πολλά παιδιά εδώ) έχει θέμα με τα μυαλά του και την εξωγηπεδική ζωή πάλι κανείς δε διαφωνεί.

Άρα , για οικονομία της συζήτησης , ας το πάρουμε ως δεδομένο.
Δε κάνει .
Καπουτ.

Πάμε λίγο παρακάτω; Ποιoς είναι υπεύθυνος στο ΠΑΟΚ μας να φέρει καλύτερο παίκτη και να αποδώσει στο Κλάους τη θέση ( πάγκο ή εκτός ομάδας ? ) που φαίνεται να του αρμόζει;

Στη ζωή , συνήθως υπάρχουν ιεραρχικές δομές για να αποδίδεται ευθύνη. Αν φαληρίσει το εργοστάσιο είναι μη-αποδοτικό το να βρίζω τον υπάλληλο επειδή δεν ήξερε/δε μπορούσε να κάνει καλά τη δουλεία του.

Ας είμαστε λίγο ψυχροί στις κρίσεις μας. Είναι εύκολο να κράξουμε το κακό το παίκτη και δύσκολο αυτόν που είναι διαχρονικά υπεύθυνος για το ρόστερ. Πχ το Τζαλμα το έκραξα μια , δυο τρεις. Πικράθηκα , στεναχωρήθηκα , τρελάθηκα με τόσα χαμένα γκολ. Μου πέρασε πια. Finito. Τον βλέπω κι από πριν λέω θα το χάσει. Κι αν το βάλει , μια στις 20 , κάνω πάρτυ. Δε μου φταίει αυτός, τέτοιος ήταν πάντα. Ποιος τον έφερε όμως, ποιος τον πληρώνει και ποιος μέχρι στιγμής έχει αποτύχει να υλοποιήσει τα όνειρα μας ;

Εγώ θέλω το ίδιο με σένα. Η ομάδα μας να γ@μαει και να δέρνει. Κι ας παίζει κι dimg4 στην επίθεση. Νομίζω πως δε διαφέρουμε στο τι θέλουμε , απλά στο τρόπο που το εκφράζουμε.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9415
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 10 Ιαν 2017, 11:02

Dimg4 έγραψε:Το οτι.καποιος θα συγκρινε το γηπεδο με το θεατρο μονο κ μονο.για να υπερασπιστει τον.κλαους δεν.το περιμενα.


Εγω γι αυτο μιλαω ,αν δε καταλαβες οτι δεν υπεραπιζομαι τον Κλαους κι απ το παιχνιδι με τον Αγιαξ λεω να φυγει τοτε
οντως δε καταλαβαινεις.
Με τη σειρα μου κι εγω ,δε καταλαβαινω πως γινεται να "απαγορευεται να κραζουμε στο ναο μας οσους φορουν τη φανελα του ΠΑΟΚ" οταν μιλαμε για το Σαλπι αλλα επιτρεπεται για αλλους.Εσυ τα ελεγες.

ΥΓ Και πολυ ασχοληθηκαμε με το θεμα.Δεν εχει νοημα .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 10 Ιαν 2017, 11:06

giapas έγραψε:Dimg4 ,

στο γεγονός ότι ο Αθανασιάδης με τις εμφανίσεις δε δικαιολογεί θέση στο ρόστερ , δε διαφωνεί κανείς.
Στο γεγονός ότι (μάλλον, από όσο λένε πολλά παιδιά εδώ) έχει θέμα με τα μυαλά του και την εξωγηπεδική ζωή πάλι κανείς δε διαφωνεί.

Άρα , για οικονομία της συζήτησης , ας το πάρουμε ως δεδομένο.
Δε κάνει .
Καπουτ.

Πάμε λίγο παρακάτω; Ποιoς είναι υπεύθυνος στο ΠΑΟΚ μας να φέρει καλύτερο παίκτη και να αποδώσει στο Κλάους τη θέση ( πάγκο ή εκτός ομάδας ? ) που φαίνεται να του αρμόζει;

Στη ζωή , συνήθως υπάρχουν ιεραρχικές δομές για να αποδίδεται ευθύνη. Αν φαληρίσει το εργοστάσιο είναι μη-αποδοτικό το να βρίζω τον υπάλληλο επειδή δεν ήξερε/δε μπορούσε να κάνει καλά τη δουλεία του.

Ας είμαστε λίγο ψυχροί στις κρίσεις μας. Είναι εύκολο να κράξουμε το κακό το παίκτη και δύσκολο αυτόν που είναι διαχρονικά υπεύθυνος για το ρόστερ. Πχ το Τζαλμα το έκραξα μια , δυο τρεις. Πικράθηκα , στεναχωρήθηκα , τρελάθηκα με τόσα χαμένα γκολ. Μου πέρασε πια. Finito. Τον βλέπω κι από πριν λέω θα το χάσει. Κι αν το βάλει , μια στις 20 , κάνω πάρτυ. Δε μου φταίει αυτός, τέτοιος ήταν πάντα. Ποιος τον έφερε όμως, ποιος τον πληρώνει και ποιος μέχρι στιγμής έχει αποτύχει να υλοποιήσει τα όνειρα μας ;

Εγώ θέλω το ίδιο με σένα. Η ομάδα μας να γ@μαει και να δέρνει. Κι ας παίζει κι dimg4 στην επίθεση. Νομίζω πως δε διαφέρουμε στο τι θέλουμε , απλά στο τρόπο που το εκφράζουμε.


Να σου πω ποια ειναι η διαφορα? Τον Κλαους τον.ποναμε, τον ζησαμε απο τα γκολ στο αλκαζαρ κ ταυτιστηκαμε μαζι του αφου ο εταιρος δικος μας μας "πουλησε" κ πηγε στον βαζελο. Για αυτο ξεσπαει ο κοσμος ετσι, ο καμπος κ ο καθε καμπος δεν εχει την ιδια θεση στην καρδια μας και το ξεπερναμε πιο ευκολα.
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 10 Ιαν 2017, 11:07

kataramenos5 έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Το οτι.καποιος θα συγκρινε το γηπεδο με το θεατρο μονο κ μονο.για να υπερασπιστει τον.κλαους δεν.το περιμενα.


Εγω γι αυτο μιλαω ,αν δε καταλαβες οτι δεν υπεραπιζομαι τον Κλαους κι απ το παιχνιδι με τον Αγιαξ λεω να φυγει τοτε
οντως δε καταλαβαινεις.
Με τη σειρα μου κι εγω ,δε καταλαβαινω πως γινεται να "απαγορευεται να κραζουμε στο ναο μας οσους φορουν τη φανελα του ΠΑΟΚ" οταν μιλαμε για το Σαλπι αλλα επιτρεπεται για αλλους.Εσυ τα ελεγες.

ΥΓ Και πολυ ασχοληθηκαμε με το θεμα.Δεν εχει νοημα .


Σοβαρα τωρα? Τα βαζεις στην ιδια μοιρα?
Dimg4
 

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 10 Ιαν 2017, 11:13

Δεν καταλαβαίνω γιατί κοπανιέστε χωρίς λόγο. Όλοι συμφωνούμε ότι φέτος ο Κλάους δεν βλέπεται κι δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξεκινάει τον οποιοδήποτε αγώνα. Τέλος. Μέχρι να έρθει άλλο φορ πάμε στις εναλλακτικές που είναι Κουλούρης και Φακούντο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89842
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 10 Ιαν 2017, 11:16

Θα συμφωνήσω ότι για όσους τον πιστέψαμε , τσούζει παραπάνω.
Εγώ προσωπικά τον πίστευα πολύ αγωνιστικά , σε σημείο υπερβολής κι έχω μαλώσει αρκετές φορές στο φορουμ σχετικά.
Επομένως καταλαβαίνω τη πίκρα και δικαιολογώ σε κάποιο βαθμό τις αντιδράσεις του κόσμου.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9415
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 10 Ιαν 2017, 11:18

Πολυς λογος για τον σελεμπριτυ Κλαους των 700χιλ.
Ανακυκλωμενα σχολια που δεν οδηγουν πουθενα,ενω το θεμα ειναι απλο.

Ο Κλαους δεν αποδιδει γιατι δεν τον "ταιζουν",δηλ. ειναι "νηστικος".

Ε,ας του πει καποιος την μπουγατσα να την τρωει ολη
και να μην μενει στην ....αχνη.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης