Vladan Ivic

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Θα θέλατε να παραμείνει στο τιμόνι της ομάδας?

ΝΑΙ
129
72%
ΟΧΙ
49
28%
 
Σύνολο ψήφων : 178

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:25

Καλά, εγώ ήξερα ότι 1η Ιανουαρίου 2 θα ήταν στην προπόνηση...
Τελικά έφυγε ο Γκάρι.
Και ακόμα γίνονται συσκέψεις και μοτογκ
SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:26

απο που το ηξερες;

ξερεις, καποτε προσπαθησα να γινω γιατρος. δεν σημαινει οτι επειδη το προσπαθησα το καταφερα κιολας. :roll:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:28

Τα έγραψα ρε φίλε, στις μεταγραφές...
Το από που έχει καμία σημασία;

Συγγνώμη, αλλά καταλαβαίνουμε ότι άλλο να πάρεις παίκτη 1η του μηνός κι άλλο 30;;;

SM-G935F
Τελευταία επεξεργασία από pilotos και Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:28

Έτσι είχε δηλώσει ότι θέλει να γίνει...Τώρα γιατί δεν έγινε δεν ξέρω, αλλά μάλλον σε λάθος topic το πόσταρες αυτό...Αλλού ταίριαζε πολύ καλύτερα...Έχουμε και Χριστούγεννα όμως βλέπεις...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:29

pilotos έγραψε:Τα έγραψα ρε φίλε, στις μεταγραφές...
Το από που έχει καμία σημασία;

SM-G935F

αυτο που εννοω ειναι οτι ηξερες οτι υπαρχουν επαφες, σχεδον συμφωνια ή υπογραφές. ;) δεν σου τη μπαινω, μια εναλλακτικη προσεγγιση συζητω.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:30

Η οποία ουσιαστικά, δεν έχει πλέον καμία αξία.


SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:33

το κακο ΜΑΣ (δε βγαζω σε καμια περιπτωση την ουρα μου απεξω) ειναι οτι όσα ξέρουμε είναι είτε απο αρδ, είτε απο πληροφορίες ανθρώπων απο την παε, όμως ποτέ αυτών που έχουν την πραγματική ευθύνη και παίρνουν την όποια απόφαση.

αρα σε τέτοια πραματα ποτέ μη τα δένουμε σκοινί κορδόνι πιλοτε.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 08 Ιαν 2017, 22:42

joshua έγραψε:.........και ηθελα να ρωτησω για αυτο τους τακτικους αναλυτες του φορουμ.Εχουμε αλλαξει στυλ παιχνιδιου τον τελευταιο καιρο,παιζουμε πλεον σχεδον χωρις ακραιους επιθετικους,μονο τα ακραια μπακ ανεβαινουν στην γραμμη και αυτα πλεον οχι τοσο οσο πριν.Εχουν καταλαβει τι ακριβως παιζουμε γιατι προς το παρον μας βγαινει.


Αν θέλεις την ποδοσφαιρική μου άποψη, δεν έχουμε αλλάξει τρόπο παιχνιδιού τον τελευταίο καιρό...Οι πλαϊνοί μας επιθετικοί (κυρίως ο Τζάλμα και λίγο λιγότερο ο Γκάρυ) απ την αρχή της σεζόν, απέναντι σε υποδεέστερους αντιπάλους, έκλιναν συνέχεια προς τον άξονα, ειδικά όταν η μπάλα βρισκόταν στην απέναντι πλευρά, ώστε να γίνονται δεύτεροι επιθετικοί μέσα στην περιοχή ή λίγο έξω απ αυτήν!!!!

Αλλά και στην δική τους κατοχή όταν ήταν η μπάλα, ειδικότερα ο Γκάρυ έκλινε προς τον άξονα κι έψαχνε το σουτ ή την πάσα στον φορ ή στο χαφ-τρέιλερ, παρά πήγαιναν στο 1vs1 απ τον ασβέστη, ώστε να βγάλουν σέντρα στην περιοχή για να ταΐσουν τον περιοχάτο μας φορ...Παράλληλα δε έκαναν και χώρο για τα overlaps των Λέοβατς και Μάτος, οι οποίοι ήταν οι κυριότεροι εκφραστές του ταΐσματος μέσα στο κουτί ή έπαιζαν οι ίδιοι το 1-2 μαζί τους κι όποιος είχε καλύτερη ευκαιρία έκανε την παράλληλη σέντρα μέσα στο κουτί...

Η διαφορά που σου φαίνεται τώρα, εκτιμώ ότι οφείλεται στην διαφορά των χαρακτηριστικών των Σάκχοφ και Μπίσεσβαρ στην θέση 10...Ο Σάκχοφ όταν παίζει 10άρι τραβιέται τις περισσότερες φορές προς τα άκρα για να δημιουργήσει τεχνητή υπερφόρτωση (τα γνωστά "τρίγωνα") μαζί με τον ακραίο και τον ανεβασμένο μπακ μας και να βγάλουμε φάσεις από κει, έστω και σε δεύτερο χρόνο, ενώ ο Μπίσεσβαρ προτιμάει ή (σωστότερα μάλλον, κρίνοντας απ τις φωνές και την αλλαγή του στο ημίχρονο απ τον Βλάντο στο παιχνίδι με την Ξανθή στην Τούμπα επειδή δεν το έκανε και επειδή τραβιόταν όλο προς τα αριστερά) έχει σίγουρα εντολές να επιτίθεται κυρίως απ τον άξονα, ώστε ή να σπάσει μετά από κάθετη απειλή την μπάλα στο εξτρέμ σε πρώτο χρόνο ή στο ανεβασμένο μπακ ή να σουτάρει στην αντίπαλη εστία πολλές φορές και εν κινήσει ή, πιο σπάνια όμως, να κάνει καμιά κάθετη προς τον φορ ή τον εξτρέμ που έχει "κόψει" μέσα στην περιοχή σαν 2ος φορ...

Ελπίζω να έγινα κατανοητός σε όσα έγραψα, δίχως όμως να θεωρώ ότι τα λέω και απόλυτα σωστά...Αυτά έχω προσέξει προσωπικά και είπα να τα καταθέσω...Ας πουν την άποψη τους κι οι άλλοι αναλυτές, όπως ζητάς...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 08 Ιαν 2017, 23:26

Πάντως βλανταν έχεις και εσύ μερίδιο ευθύνης..εμμονή σε ανύπαρκτο φορ κ εμμονή με την μη χρησιμοποιηση φακ. Πραγματικά πόσο χειρότερος είναι από Κλάους;
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 09 Ιαν 2017, 01:39

Για τον Φακ, όντως φέτος τον έδωσε μόνο 3-4 ευκαιρίες, αν και σε μία απ αυτές, την πιο εύκολη και συνάμα όμως και την πιο απαιτητική (στο Κύπελλο με τα Τρίκαλα) ήταν δυστυχώς σκιά του εαυτού του για 90+ λεπτά...

Λοιπόν άκου Βλάντο τι να προσέξεις τώρα...Αν τυχόν, ΑΝ ΤΟΝΙΖΩ, ΑΝ σε πουν κατά τις 15 του μήνα ότι οι παίχτες που θέλεις δεν έρχονται και σε προτείνουν να βρεις και να φέρεις μόνος σου, μην τυχόν μασήσεις και βάλεις τον Ίλια να σε φέρει κανέναν...Πιστεύω να θυμάσαι τι έγινε (πριν 3 χρόνια τέτοιον ακριβώς καιρό) λίγο καιρό μετά, όταν είπαν τα ίδια στον Χουμπ κι εκείνος ο αγαθιάρης έβαλε στο παιχνίδι τον γιο του και του φερε παίχτες, έτσι???
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 09 Ιαν 2017, 02:41

τσιριγώτης έγραψε:Πάντως βλανταν έχεις και εσύ μερίδιο ευθύνης..εμμονή σε ανύπαρκτο φορ κ εμμονή με την μη χρησιμοποιηση φακ. Πραγματικά πόσο χειρότερος είναι από Κλάους;


Απο τον Κουλουρη? Πολυ χειροτερος, εξ ου και τα 0 γκολ στο πρωταθλημα.
Dimg4
 

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 09 Ιαν 2017, 09:39



Οι χτεσινές δηλώσεις του από το 20'20'' και μετά, ήταν τραγικές ( Α λα τουντορ φάση) , σε σημείο που αν ήμουν Ιβάν, θα σε σούταρα εκείνη την στιγμή και εξηγώ.

Πλέον για μένα έχει χάσει τον έλεγχο. Θέλει άμεσο reset! Και στην πίεση μου βγάζει δείγματα, ως χαρακτήρας ότι δεν... δεν ήταν εμφάνιση ανθρώπου που ελέγχει την κατάσταση αυτή στην συν. τύπου. Εντελώς χαμένος...

Θες να κάνεις την δουλειά σου ρε Ιβιτς;;; υπάρχουν άλλοι τρόποι, όχι να λες ότι παίκτης του ΠΑΟΚ, δεν ήθελε να μείνει στην ομάδα!!! Πόσο μικραίνεις τον ΠΑΟΚ έτσι;
Ποιον θα προσεγγίσεις και με ποιον τρόπο, όταν λες τέτοια;;; ποιος παίκτης θα έρθει σε ομάδα που,(εσείς λέτε ότι ήταν ο καλύτερος) ο καλύτερος της παίκτης δεν θέλει να παίζει για αυτήν;;; τί πρόβλημα υπάρχει και δεν θέλει να παίζει για τον ΠΑΟΚ; γιατί ο Γκάρι ήταν απογοητευμένος; Καταλαβαίνεις την ένοια των λέξεων που προφέρεις;
Εγώ τοσα χρόνια δεν έχω ξανά ακούσει τέτοιο πράγμα.
Σε ομάδες που παίκτες δεν πληρώνονται βγαίνει ο προπονητής και κρύβει καταστάσεις και εμείς, γίναμε η κυρα σούλα της γειτονιάς. Λες πολλά και κάνεις κακό στην ομάδα, καταλαβέ το!
Πες, ήρθε μια πρόταση, την εξετάσαμε, ήταν συμφέρουσα για την ομάδα, και συμφώνησε ο παίκτης να φύγει. Το να τα ρίχνετε όλα στον παίκτη και μόνο, δε σας τιμά, κανέναν εκεί μέσα.......

Επίσης λες ότι έγινε ξαφνικά και δεν ήμασταν έτοιμοι! ΠΟΣΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΕΓΝΑ μέσα από την ομάδα έτσι;;; Και από πάνω στην ιεραρχία και από κάτω; Ακόμα και τον ίδιο σου τον εαυτό! Τον έχεις τον παίκτη στις προπονήσεις κάθε μέρα και δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται; γω αν ήμουν στο τμήμα σκάουτιγκ, πως θα ένιωθα όταν ακούω εσένα να λες, ότι δεν κάνω σωστά τη δουλειά μου και δεν έχω έτοιμες λύσεις. Και γιατί να σε πιστέψουμε δηλαδή
Από την άλλη, είναι δυνατόν να βγαίνει ομάδα και να ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ, ότι μου πήραν ένα παίκτη, γιατί ήθελε να φύγει κι εγώ δεν ξέρω πως να τον αντικαταστήσω; ούτε ο συμπαθής πλατανιάς δε θα το έλεγε ποτέ αυτό. Και οι δικαιολογίες ότι είναι Ιανουάριος και κάτι τέτοια κουλά, είναι για γέλια.

Σου βγήκε μια με τον Τζαβελα, μην νομίζεις ότι μόνιμα θα γυρίζεις στις στραβές (τις ήττες όπως κι αν γίνονται δηλαδή), το κλίμα υπέρ σου. Δεν γίνεται να φταίνε πάντα ΜΟΝΙΜΑ οι άλλοι και εσύ να λες δουλεύουμε πάνω σε αυτό, δουλεύουμε πάνω στο άλλο. Εγώ λέω, πως ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ όλοι από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο, εδώ και χρόνια. Μόνο τα πρόσωπα αλλάζουν, κι ΠΑΟΚ παραμένει δυστυχώς παοκ


-----------------------------------------------

Παίδες όλοι ΠΑΟΚ είμαστε, αλλά εγώ μετά ΚΑΙ το χτεσινό, δεν αντέχω άλλο την φάση. Τόσα χρόνια, έμαθα να παλεύω. Έτρεχα στις γειτονιές της Αθηνας, στην "επαρχία" που λένε και οι πρωτευοσιάνοι να δω ΠΑΟΚ πριν 20 χρόνια και έβλεπα ΠΑΟΚ. Με λιγότερα λεφτά, κι όμως έτρεχαν πείσμωναν, κάποιοι ακόμα και τότε μπορεί να μην ήταν οι σούπερ σταρ, αλλά το πάλευαν όσο μπορούσαν. Βλέπετε τότε, δεν μας ένοιαζε ποιος έπαιζε, γιατί έπαιζε, αν ήταν μπακ, μακ κλπ. ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΦΑΝΕΛΛΕΣ ΒΛΕΠΑΜΕ! Εφευγαν, έρχονταν άλλοι, εμείς στα @@ μας , ΠΑΟΚ φωνάζαμε σε όλη την Ελλάδα από την Καλαμάτα μέχρι την Ξάνθη. Γινόταν και τότε ντράβαλα, σπάγαμε επoχές βουλινού το ίδιο μας το σπίτι, έχουμε και μεις ως λαός τις ευθύνες μας, αλλά σε ένα μεγάλο βαθμό ωριμάσαμε. Φοβάμαι όμως, ότι θα έχουμε σε λίγο καιρό τέτοιου είδους καταστάσεις ξανά...

Αυτή η ομάδα Σαββίδη, δεν μου δείχνει να παλεύει και να μάχετε, μου φαίνεται εντελώς παραδομένη στην μοίρα της. Σαν κάποιος να την έχει καταραστεί και κει που κάτι πάει να κάνει, την χτυπά με μαγικό ραβδί, την ζαλίζει και την γυρίζει στην αφετηρία.
Θα σκάσω ρε Μλκ, θα σκάσω... πείτε ότι θέλετε, με πόνο ψυχής τα έγραψα, όχι για να μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν.
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Sfinas » Δευτ 09 Ιαν 2017, 11:15

στο μικροσκόπιο οι δηλώσεις ίβιτς , και θα βρούμε κάτι αρνητικό με το στανιό... δημιουργία θέματος χωρίς λόγο πραγματικά.
το μεγαλύτερο πρόβλημα στον ΠΑΟΚ ούτε οι παίχτες είναι, ούτε ο ivan, ούτε ο προπονητής... εμείς είμαστε το πρόβλημα, που έχουμε εκφυλιστεί σε τέτοιο σημείο που πλέον αντί να φοβάται ο αντίπαλος μέσα στην τούμπα , φοβούνται οι παίχτες μας :lol:
Sfinas
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2015, 19:27

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 09 Ιαν 2017, 11:22

pilotos έγραψε:

Οι χτεσινές δηλώσεις του από το 20'20'' και μετά, ήταν τραγικές ( Α λα τουντορ φάση) , σε σημείο που αν ήμουν Ιβάν, θα σε σούταρα εκείνη την στιγμή και εξηγώ.

Πλέον για μένα έχει χάσει τον έλεγχο. Θέλει άμεσο reset! Και στην πίεση μου βγάζει δείγματα, ως χαρακτήρας ότι δεν... δεν ήταν εμφάνιση ανθρώπου που ελέγχει την κατάσταση αυτή στην συν. τύπου. Εντελώς χαμένος...

Θες να κάνεις την δουλειά σου ρε Ιβιτς;;; υπάρχουν άλλοι τρόποι, όχι να λες ότι παίκτης του ΠΑΟΚ, δεν ήθελε να μείνει στην ομάδα!!! Πόσο μικραίνεις τον ΠΑΟΚ έτσι;
Ποιον θα προσεγγίσεις και με ποιον τρόπο, όταν λες τέτοια;;; ποιος παίκτης θα έρθει σε ομάδα που,(εσείς λέτε ότι ήταν ο καλύτερος) ο καλύτερος της παίκτης δεν θέλει να παίζει για αυτήν;;; τί πρόβλημα υπάρχει και δεν θέλει να παίζει για τον ΠΑΟΚ; γιατί ο Γκάρι ήταν απογοητευμένος; Καταλαβαίνεις την ένοια των λέξεων που προφέρεις;
Εγώ τοσα χρόνια δεν έχω ξανά ακούσει τέτοιο πράγμα.
Σε ομάδες που παίκτες δεν πληρώνονται βγαίνει ο προπονητής και κρύβει καταστάσεις και εμείς, γίναμε η κυρα σούλα της γειτονιάς. Λες πολλά και κάνεις κακό στην ομάδα, καταλαβέ το!
Πες, ήρθε μια πρόταση, την εξετάσαμε, ήταν συμφέρουσα για την ομάδα, και συμφώνησε ο παίκτης να φύγει. Το να τα ρίχνετε όλα στον παίκτη και μόνο, δε σας τιμά, κανέναν εκεί μέσα.......

Επίσης λες ότι έγινε ξαφνικά και δεν ήμασταν έτοιμοι! ΠΟΣΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΕΓΝΑ μέσα από την ομάδα έτσι;;; Και από πάνω στην ιεραρχία και από κάτω; Ακόμα και τον ίδιο σου τον εαυτό! Τον έχεις τον παίκτη στις προπονήσεις κάθε μέρα και δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται; γω αν ήμουν στο τμήμα σκάουτιγκ, πως θα ένιωθα όταν ακούω εσένα να λες, ότι δεν κάνω σωστά τη δουλειά μου και δεν έχω έτοιμες λύσεις. Και γιατί να σε πιστέψουμε δηλαδή
Από την άλλη, είναι δυνατόν να βγαίνει ομάδα και να ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ, ότι μου πήραν ένα παίκτη, γιατί ήθελε να φύγει κι εγώ δεν ξέρω πως να τον αντικαταστήσω; ούτε ο συμπαθής πλατανιάς δε θα το έλεγε ποτέ αυτό. Και οι δικαιολογίες ότι είναι Ιανουάριος και κάτι τέτοια κουλά, είναι για γέλια.

Σου βγήκε μια με τον Τζαβελα, μην νομίζεις ότι μόνιμα θα γυρίζεις στις στραβές (τις ήττες όπως κι αν γίνονται δηλαδή), το κλίμα υπέρ σου. Δεν γίνεται να φταίνε πάντα ΜΟΝΙΜΑ οι άλλοι και εσύ να λες δουλεύουμε πάνω σε αυτό, δουλεύουμε πάνω στο άλλο. Εγώ λέω, πως ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ όλοι από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο, εδώ και χρόνια. Μόνο τα πρόσωπα αλλάζουν, κι ΠΑΟΚ παραμένει δυστυχώς παοκ


-----------------------------------------------

Παίδες όλοι ΠΑΟΚ είμαστε, αλλά εγώ μετά ΚΑΙ το χτεσινό, δεν αντέχω άλλο την φάση. Τόσα χρόνια, έμαθα να παλεύω. Έτρεχα στις γειτονιές της Αθηνας, στην "επαρχία" που λένε και οι πρωτευοσιάνοι να δω ΠΑΟΚ πριν 20 χρόνια και έβλεπα ΠΑΟΚ. Με λιγότερα λεφτά, κι όμως έτρεχαν πείσμωναν, κάποιοι ακόμα και τότε μπορεί να μην ήταν οι σούπερ σταρ, αλλά το πάλευαν όσο μπορούσαν. Βλέπετε τότε, δεν μας ένοιαζε ποιος έπαιζε, γιατί έπαιζε, αν ήταν μπακ, μακ κλπ. ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΦΑΝΕΛΛΕΣ ΒΛΕΠΑΜΕ! Εφευγαν, έρχονταν άλλοι, εμείς στα @@ μας , ΠΑΟΚ φωνάζαμε σε όλη την Ελλάδα από την Καλαμάτα μέχρι την Ξάνθη. Γινόταν και τότε ντράβαλα, σπάγαμε επoχές βουλινού το ίδιο μας το σπίτι, έχουμε και μεις ως λαός τις ευθύνες μας, αλλά σε ένα μεγάλο βαθμό ωριμάσαμε. Φοβάμαι όμως, ότι θα έχουμε σε λίγο καιρό τέτοιου είδους καταστάσεις ξανά...

Αυτή η ομάδα Σαββίδη, δεν μου δείχνει να παλεύει και να μάχετε, μου φαίνεται εντελώς παραδομένη στην μοίρα της. Σαν κάποιος να την έχει καταραστεί και κει που κάτι πάει να κάνει, την χτυπά με μαγικό ραβδί, την ζαλίζει και την γυρίζει στην αφετηρία.
Θα σκάσω ρε Μλκ, θα σκάσω... πείτε ότι θέλετε, με πόνο ψυχής τα έγραψα, όχι για να μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν.


Παει κι ο πιλοτος. :( Ενας ενας κυριευεται απ αυτη τη μυστηρια αρρωστεια και μετατρεπεται σε ζομπι οπαδου.
Ζωντανος νεκρος που δε βρισκει ησυχια και χαρα πουθενα.

ΥΓ Ολοι σα το (γνωστο)Νικολα θα καταντησουμε στο τελος ,να ειστε βεβαιοι.Μετανοειτεεε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26762
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 09 Ιαν 2017, 11:40

pilotos έγραψε:

Οι χτεσινές δηλώσεις του από το 20'20'' και μετά, ήταν τραγικές ( Α λα τουντορ φάση) , σε σημείο που αν ήμουν Ιβάν, θα σε σούταρα εκείνη την στιγμή και εξηγώ.

Πλέον για μένα έχει χάσει τον έλεγχο. Θέλει άμεσο reset! Και στην πίεση μου βγάζει δείγματα, ως χαρακτήρας ότι δεν... δεν ήταν εμφάνιση ανθρώπου που ελέγχει την κατάσταση αυτή στην συν. τύπου. Εντελώς χαμένος...

Θες να κάνεις την δουλειά σου ρε Ιβιτς;;; υπάρχουν άλλοι τρόποι, όχι να λες ότι παίκτης του ΠΑΟΚ, δεν ήθελε να μείνει στην ομάδα!!! Πόσο μικραίνεις τον ΠΑΟΚ έτσι;
Ποιον θα προσεγγίσεις και με ποιον τρόπο, όταν λες τέτοια;;; ποιος παίκτης θα έρθει σε ομάδα που,(εσείς λέτε ότι ήταν ο καλύτερος) ο καλύτερος της παίκτης δεν θέλει να παίζει για αυτήν;;; τί πρόβλημα υπάρχει και δεν θέλει να παίζει για τον ΠΑΟΚ; γιατί ο Γκάρι ήταν απογοητευμένος; Καταλαβαίνεις την ένοια των λέξεων που προφέρεις;
Εγώ τοσα χρόνια δεν έχω ξανά ακούσει τέτοιο πράγμα.
Σε ομάδες που παίκτες δεν πληρώνονται βγαίνει ο προπονητής και κρύβει καταστάσεις και εμείς, γίναμε η κυρα σούλα της γειτονιάς. Λες πολλά και κάνεις κακό στην ομάδα, καταλαβέ το!
Πες, ήρθε μια πρόταση, την εξετάσαμε, ήταν συμφέρουσα για την ομάδα, και συμφώνησε ο παίκτης να φύγει. Το να τα ρίχνετε όλα στον παίκτη και μόνο, δε σας τιμά, κανέναν εκεί μέσα.......

Επίσης λες ότι έγινε ξαφνικά και δεν ήμασταν έτοιμοι! ΠΟΣΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΕΓΝΑ μέσα από την ομάδα έτσι;;; Και από πάνω στην ιεραρχία και από κάτω; Ακόμα και τον ίδιο σου τον εαυτό! Τον έχεις τον παίκτη στις προπονήσεις κάθε μέρα και δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται; γω αν ήμουν στο τμήμα σκάουτιγκ, πως θα ένιωθα όταν ακούω εσένα να λες, ότι δεν κάνω σωστά τη δουλειά μου και δεν έχω έτοιμες λύσεις. Και γιατί να σε πιστέψουμε δηλαδή
Από την άλλη, είναι δυνατόν να βγαίνει ομάδα και να ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ, ότι μου πήραν ένα παίκτη, γιατί ήθελε να φύγει κι εγώ δεν ξέρω πως να τον αντικαταστήσω; ούτε ο συμπαθής πλατανιάς δε θα το έλεγε ποτέ αυτό. Και οι δικαιολογίες ότι είναι Ιανουάριος και κάτι τέτοια κουλά, είναι για γέλια.

Σου βγήκε μια με τον Τζαβελα, μην νομίζεις ότι μόνιμα θα γυρίζεις στις στραβές (τις ήττες όπως κι αν γίνονται δηλαδή), το κλίμα υπέρ σου. Δεν γίνεται να φταίνε πάντα ΜΟΝΙΜΑ οι άλλοι και εσύ να λες δουλεύουμε πάνω σε αυτό, δουλεύουμε πάνω στο άλλο. Εγώ λέω, πως ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ όλοι από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο, εδώ και χρόνια. Μόνο τα πρόσωπα αλλάζουν, κι ΠΑΟΚ παραμένει δυστυχώς παοκ


-----------------------------------------------

Παίδες όλοι ΠΑΟΚ είμαστε, αλλά εγώ μετά ΚΑΙ το χτεσινό, δεν αντέχω άλλο την φάση. Τόσα χρόνια, έμαθα να παλεύω. Έτρεχα στις γειτονιές της Αθηνας, στην "επαρχία" που λένε και οι πρωτευοσιάνοι να δω ΠΑΟΚ πριν 20 χρόνια και έβλεπα ΠΑΟΚ. Με λιγότερα λεφτά, κι όμως έτρεχαν πείσμωναν, κάποιοι ακόμα και τότε μπορεί να μην ήταν οι σούπερ σταρ, αλλά το πάλευαν όσο μπορούσαν. Βλέπετε τότε, δεν μας ένοιαζε ποιος έπαιζε, γιατί έπαιζε, αν ήταν μπακ, μακ κλπ. ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΦΑΝΕΛΛΕΣ ΒΛΕΠΑΜΕ! Εφευγαν, έρχονταν άλλοι, εμείς στα @@ μας , ΠΑΟΚ φωνάζαμε σε όλη την Ελλάδα από την Καλαμάτα μέχρι την Ξάνθη. Γινόταν και τότε ντράβαλα, σπάγαμε επoχές βουλινού το ίδιο μας το σπίτι, έχουμε και μεις ως λαός τις ευθύνες μας, αλλά σε ένα μεγάλο βαθμό ωριμάσαμε. Φοβάμαι όμως, ότι θα έχουμε σε λίγο καιρό τέτοιου είδους καταστάσεις ξανά...

Αυτή η ομάδα Σαββίδη, δεν μου δείχνει να παλεύει και να μάχετε, μου φαίνεται εντελώς παραδομένη στην μοίρα της. Σαν κάποιος να την έχει καταραστεί και κει που κάτι πάει να κάνει, την χτυπά με μαγικό ραβδί, την ζαλίζει και την γυρίζει στην αφετηρία.
Θα σκάσω ρε Μλκ, θα σκάσω... πείτε ότι θέλετε, με πόνο ψυχής τα έγραψα, όχι για να μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν.



Μπορεί να διαφωνώ πάρα πολύ με την άποψη του πιλότου αλλά κατανοώ ότι είναι σκασμένος. Και σέβομαι όσα γράφει, με τον τρόπο που τα γράφει. Με έχει υποχρεώσει να τη σεβαστώ με τη γενικότερη στάση του εδώ μέσα.
Παρεμπιπτόντως, σκασμένοι όλοι είμαστε. Απλά, βλέποντας προσωπικά ότι η ομάδα βρίσκεται, όχι στον απόλυτα αποδεκτό, αλλά σε σωστό αγωνιστικά δρόμο, νιώθω ότι οφείλω να μην τρώγομαι με τα ρούχα μου, συμβάλλοντας στην εγκάθετη δημιουργία κλίματος σε βάρος της ομάδας, ώστε το ... μαγικό ραβδί να αποδομήσει ξανά τα πάντα.

Δε σχετιζω τον πιλότο με τη δημιουργία κλίματος, είναι προφανές, εκτιμώ.
Περιττό σαν διευκρίνηση αλλά την κάνω.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες