Vladan Ivic

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Θα θέλατε να παραμείνει στο τιμόνι της ομάδας?

ΝΑΙ
129
72%
ΟΧΙ
49
28%
 
Σύνολο ψήφων : 178

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 11:54

Αν ο Ιβιτς ζητησε χ ποσο ή αν ο Ιβαν αρνηθηκε να ενδωσει σε y ποσο, τοτε δεν υπαρχει κανενα ζητημα. Δικαιωμα του Ιβιτς να ζητησει οσα νομιζει, επαγγελματιας ειναι ο ανθρωπος δεν μας ειπε ποτε οτι το κανει για τη φανελα, δεν αναιρει τιποτα απο την προσφορα του αν πιθανον ζητησε μεγαλο ποσο. Οπως και δικαιωμα του Ιβαν να κρινει αν αξιζει ή οχι το υποθετικο ποσο που ζητησε.

Το θεμα ειναι ομως πως εδω και 50 σελιδες "αφηνουμε τις δηλωσεις Ιβαν στην ακρη" και κανουμε ολα τα πιθανα σεναρια σαν να το εχουμε ψιλοσιγουρακι οτι λεει μ@λακιες ο Ιβαν. Καποιοι μαλιστα το δηλωνουν κι ολας ευθεως οτι τις θεωρουν παπαριες τις δηλωσεις Ιβαν (αρα τον Ιβαν ψευτη). Με ευκολια (που δεν ξερω απο που πηγαζει), λοιδωρουν εναν ανθρωπο ο οποιος εχει βαλει εναν σκασμο λεφτα μεχρι στιγμης στον ΠΑΟΚ, αλλα περα απο αυτο, εχει επιδειξει μεχρι στιγμης ενα ηθος που κανενας επιχειρηματιας στην Ελλαδα δεν μας εχει συνηθισει. Αντιμετωπιζουμε τις σοβαροτατες δηλωσεις του σαν να τις εχει κανει ο καραπαππας και "τις αφηνουμε στην ακρη" για να δουμε τι "πραγματικα" ισχυει. Εχουν γραφτει απειρα για το ενδεχομενο ο Ιβαν να λεει ψεματα αλλα ελαχιστα για την ουσια των σοβαρων δηλωσεων. Ολη αυτη η σταση, προσωπικα με απογοητευει.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:03

Sick Bastard έγραψε:όχι δεν είναι αδύνατο
Δεν έχει όμως λογική, αφού ο Ιβάν αποφάσισε να μιλήσει δημόσια μετά τα po
να μην πει κουβέντα γι αυτό και να πει για τα περί απειλών.
Είναι εύλογη η ερώτηση, αφού ο Ιβάν έκρινε ότι ο Ίβιτς ζήτησε τη παρθενιά της Μόνικα Μπελούτσι,
κι ενώ υπάρχει συμβόλαιο κι αφού ο Ιβάν αποφάσισε να τοποθετηθεί δημόσια μετά τα po
γιατί δεν είπε κάτι τέτοιο, ότι κοιτάξτε ο Βλάνταν κοστολογεί τον εαυτό του τόσα
εμείς τον τιμούμε αλλά τόσα δεν κάνει, αν θέλει να πάει αλλού να τα βρει, καλή του επιτυχία
κι ευχαριστούμε.

Τι ωραία που είναι έτσι, ε;


Είναι σίγουρο ότι είχε συμβόλαιο σε ισχύ;
Αλλά ισχυρίστηκε σε πρόσφατη συνέντευξη του σε σερβικό μέσο ο Ίβιτς.
Έχει γραφτεί ποτέ για οποιονδήποτε ποδοσφαιριστή ή προπονητή του ΠΑΟΚ εποχής Σαββίδη ότι φεύγει επειδή δεν τα βρήκαμε στα χρήματα;
Λέτε να μην έχει υπάρξει ούτε ενας;
Δε ξέρω παιδιά,υποθέσεις κάνω όπως όλοι μας,και αυτό γίνεται γιατί αργεί πολύ η όλη υπόθεση.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:05

Αν, αν, αν, αν......
Asimos
 

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό ace1979 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:08

Να τελειώνουμε σημερα ,βαρέθηκα οχι άλλο ιβιτσιαδα
με την δινουν οι μεταγραφες
Άβαταρ μέλους
ace1979
 
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ 20 Μάιος 2017, 14:40

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό tsou » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:10

σήμερα θα ανακοινωθεί το διαζύγιο.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2151
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:21

sic-4, επίτρεψε μου να απαντήσω σε ένα προς ένα πάνω στο post σου, ζητώντας επιείκεια απ τους συμφορουμίτες...

sic-4 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Όχι τίποτε άλλο, αλλά γιατί εμένα δεν με εκθέτεις μ αυτόν τον τρόπο αδερφέ μου...Καλό σου βράδυ και τα λέμε...



Λοιπον goran, σου διευκρινισα στο προηγουμενο ποστ μου οτι δεν ειχα καμια προθεση να διαστρεβλωσω τα λεγομενα σου κι εσυ συνεχιζεις να λες οτι δηθεν προσπαθησα να σε εκθεσω με αυτον τον τροπο. Επειδη με προσβαλλει αυτο που λες λοιπον, σου απαντω πως η οποια διαστρεβλωση υπαρχει μονο στο μυαλο σου.

Αν υπάρχει μόνο στο μυαλό μου σε παρακάλεσα (το χω ξανακάνει, επί ματαίω όμως, όπως αποδεικνύεις στην πράξη) να μην ξανακόψεις post μου (το χεις ξανακάνει και το επαναλαμβάνεις), ώστε να μην έχω στο μέλλον τέτοιες υποψίες, δεν θεωρείς λογικό να το δεχθείς επιτέλους?

Οχι, πουθενα δεν αλλαζει το νοημα της παραγραφου που παρεθεσα με αυτο που εχεις σημειωμενο με κοκκινα. Το "διχως να ξερουμε" των κοκκινων, δεν το αμφισβητω πουθενα. Δεν υποννοησα οτι τα παρουσιαζεις ως γνωση, αλλα ως σεναρια. Αλλωστε στην αμεσως προηγουμενη φραση υπαρχει το "που ξερουμε λοιπον.." που εχει το ιδιο νοημα. Οσο για το "καλυτερα να μην αφοριζουμε...", δεν διαφωνω σε τιποτα με αυτο, αλλα και παλι δεν αλλαζει το νοημα των υποθετικων σεναριων στα οποια επιμενεις (οπως κι ο ιδιος παραδεχτηκες). ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αλλαζει το νοημα και δεν φταιω του λογου μου αν εσυ προσπαθεις να αποδειξεις οτι αλλαζει για να μου την πεις. Στο φιναλε, μπορει στο συγκεκριμενο ποστ να απαντουσες στον φιλο, ομως τα συγκεκριμενα σεναρια (της παραγραφου που παραθετω) τα διατυπωσες ξανα και ξανα με αλλες αφορμες. Οποτε το θεμα μου δεν ηταν αν ο φιλος απαξιωνει τον Ιβιτς (που συμφωνω μαζι σου οτι το κανει) αλλα τα ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΑ σεναρια τα οποια ΑΓΝΟΟΥΝ τις δηλωσεις Ιβαν, δηλαδη τον εκλαμβανουν εκ προϊμιου σαν ψευτη. Σε αυτο δεν ειδα να απαντας ομως goran. Οπως και δεν απαντας στο: επειδη ο αλλος απαξιωνει τον Ιβιτς, να κανουμε κι εμεις σεναρια απαξιωτικα για τη διοικηση για να το ισορροπησουμε.

Άποψη σου είναι ότι ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ το νόημα...Κατά την δική μου άποψη αλλάζει μια χαρά, ειδικά λέγοντας σου ότι αποτελεί απάντηση σε αντίθετη άποψη, την οποία δεν λαμβάνεις καν υπ όψιν σου...Δεν θέλω όμως να σε πείσω για την δική μου ή να αλλάξω την δική σου, αν δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι...Το βέβαιο είναι ότι όταν γράφω κάτι ξέρω σίγουρα καλύτερα από σένα και τον καθένα που το διαβάζει τι εννοώ, διαφωνείς?

Ελπιζω εσυ στο μελλον να μην ξανακανεις το ιδιο που κανεις τωρα. Να πιαστεις δηλαδη απο μια "διαδικαστικη" ανουσια λεπτομερεια (το οτι δεν παρεθεσα ολοκληρο το ποστ) για να με προσβαλλεις λεγοντας οτι προσπαθω να σε εκθεσω με αυτον τον τροπο και να μην απαντας επι της ουσιας.

Θα εξαρτηθεί απ τον δικό σου τρόπο και μόνο το τι θα κάνω και τι δεν θα ξανακάνω...Ξέρεις, δεν είναι απαραίτητο να έχουμε όλοι το κριτήριο σου στο τι θεωρούμε "ανούσια λεπτομέρεια" και τι ουσιώδες...

Σου αποσαφηνιζω τα ερωτηματα λοιπον:
- Ο Ιβαν δηλωσε οτι ο Ιβιτς θελει να αποχωρησει για χ λογους;
- Το να κανει καποιος σεναριο οτι ο Ιβιτς φευγει γιατι δεν εχει τα εχεγγυα, δεν ειναι σαν να βγαζει ψευτη τον Ιβαν;
- Θεωρεις τον Ιβαν ψευτη;
- Επειδη καποιοι απαξιωνουν τον Ιβιτς, νομιμοποιουμαστε να απαξιωνουμε τη διοικηση ως "αντιποινα";

-Από που ορμώμενος ο Ιβάν βγήκε και τα είπε δημόσια όλα αυτά? Ψέματα δεν λέω ότι είπε ρε αδερφέ, αλλά τουλάχιστον είχε έρθει σε συνεννόηση με τον Ίβιτς να γίνει κάτι τέτοιο? Δεν μου φάνηκε παρακολουθώντας προσεκτικά την συνέντευξη του Ίβιτς...Και οι απειλές κατά του Ίβιτς (και άλλων ακόμα μετά τον Τελικό Κυπέλλου) λέχθηκε ότι ήταν, όχι κατά του Ιβάν, σημειωτέον...
Επίσης δεν μας είπε ο Ιβάν, ΠΩΣ ΠΕΙΣΤΗΚΕ Ο ΙΒΙΤΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ PLAY OFF, κάτι που παίζει μεγάλο ρόλο για μένα και για τις υποθέσεις εργασίας που κάνουμε για την φυγή του ή όχι μετά απ αυτά...
Απαξιώνοντας την συνεργασία της διοίκησης με τον Πωλ Κουτσολιάκο (αν θα συνεχιστεί στο μέλλον θα δούμε) απαξιώνουμε την ίδια την διοίκηση αδερφέ? Ξεχάσαμε Τζανδάρηδες, Φορτούνηδες, 31, Τζιώληδες που την κάναν με ελαφρά για Τουρκία μεριά Γεναριάτικα? Ξεχνάμε ότι είναι ο καλύτερος συνεργάτης των τραβελόγαυρων εδώ και πολλά χρόνια ο εν λόγω αρχιμάνατζερ? Μήπως πιστεύουμε ότι όντως ο κόσμος του ποδοσφαίρου στην Ελλάδα αλλά και παγκόσμια είναι τόσο επαγγελματικός-τίμιος ή γενικότερα ο κόσμος μας είναι αγγελικά πλασμένος?

Στην επόμενη και τελευταία σου παράγραφο απάντησα ήδη πιο πάνω...


Εγω αυτο με την παραθεση αποσπασματων θα το ξανακανω και στο μελλον, γιατι δεν εκανα τιποτα πονηρο με σκοπο να σε εκθεσω οπως λες. Αν εσυ νομιζεις οτι διαστρεβλωνω τα λεγομενα σου, μπορεις να το αναφερεις και οι συμφορουμιτες που διαβαζουν θα κρινουν αν ειμαι εγω ο μ@λακας που διαστρεβλωνω τα λογια σου με σκοπο να σε εκθεσω ή εσυ υπερβολικος που μου καταλογιζεις κατι τετοιο.


Εν τέλει προσωπικά, όπως ξανάγραψα, δεν αφορίζω μηδενιστικά κανέναν που πρόσφερε και προσφέρει στον Π.Α.Ο.Κ., από κανένα λάθος του μάλιστα, μιας και δεν θεωρώ ότι γίνεται σκόπιμα αλλά προσωπικά θα ήθελα να βελτιώνεται διαπιστώνοντας ότι το έκανε και μην ξανακάνοντας το ίδιο λάθος μελλοντικά, γιατί εκεί πλέον κάθε επαναλαμβανόμενο λάθος μετράει πολλαπλά, τουλάχιστον στην δική μου κρίση για οποιονδήποτε...

Λάθη κάνουμε όλοι όσοι ενεργούμε και αισθανόμενος όλα τα μέλη του Π.Α.Ο.Κ. σαν δεύτερη μου οικογένεια, να σαι σίγουρος ότι τα όποια άκακα λάθη τους συγχωρούνται με την προσμονή να βελτιώνονται απ αυτά, με μοναδικό σκοπό το καλύτερο για τον Π.Α.Ο.Κ., για όσο συνεχίζουν να είναι μέλη της ασπρόμαυρης οικογένειας...



Υ.Γ. Simba...Και μόνο που μάντεψες τι και πώς θα γράψω σαν απάντηση σε όσα αναφέρεις στο σεντόνι σου ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, όπως και οι "χιουμοριστικοί χαριεντισμοί" σου περί "κρυψίματος σου κάτω απ το μεγάλο σου σεντόνι", που γράφεις απευθυνόμενος στον sic-4 σε επόμενο post σου, κάνουν να χρίζει άτοπη η όποια απάντηση σε όσα καταγράφεις...Το έχεις πάει σε άλλο επίπεδο αδερφέ και δεν θέλω να ακολουθήσω, συμπάθα με...

Υ.Γ. 2...Ο γραπτός λόγος είναι πάρα πολύ εύκολα παρεξηγήσιμος και κανένας δεν μπορεί να είναι μέσα στο μυαλό κάποιου άλλου, ειδικά άγνωστου, όταν γράφει τις σκέψεις του, τουλάχιστον κατά την προσωπική μου άποψη...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:23

Προσωπικά πιστεύω πως αν η αποχώρηση είναι επιλογή Ίβιτς, τότε ζημιωμένος είναι αυτός και όχι ο ΠΑΟΚ.
Ο ΠΑΟΚ σαν οργανισμός είναι σε ανοδική τροχιά, έχει βάλει τις βάσεις να πρωταγωνιστήσει τα επόμενα χρόνια, ενώ ο ιδιοκτήτης ρίχνει χρήματα και αυξάνει το budget συνέχεια. Ο Βλάνταν ξέρει την ομάδα, ξέρει τις ακαδημίες, τη γλώσσα και οι πιθανότητες επιτυχίας του είναι αυξημένες εδώ σε σχέση με την τουρκία ή την κίνα.

Από την άλλη, με τη σοβαρότητα που μας έχει δείξει ο Μίχελ δε νομίζω να ήταν επιλογή της διοίκησης να φύγει ο Ίβιςς, γιατί αν ήταν έτσι θα είχε βρεθεί ήδη ο αντικαταστάτης του. Ελπίζω να βγουν οι ανακοινώσεις όσο το δυνατό γρηγορότερα ώστε να τρέξει ο προγραμματισμός της επόμενης σεζόν. Να θυμίσω πως το πρώτο ευρωπαϊκό ματς παιχνίδι είναι 26-7/7 και μέχρι τότε πρέπει να έχει ολοκληρωθεί το ρόστερ σε ποσοστό 90-95%.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7680
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:39

obanebane έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:όχι δεν είναι αδύνατο
Δεν έχει όμως λογική, αφού ο Ιβάν αποφάσισε να μιλήσει δημόσια μετά τα po
να μην πει κουβέντα γι αυτό και να πει για τα περί απειλών.
Είναι εύλογη η ερώτηση, αφού ο Ιβάν έκρινε ότι ο Ίβιτς ζήτησε τη παρθενιά της Μόνικα Μπελούτσι,
κι ενώ υπάρχει συμβόλαιο κι αφού ο Ιβάν αποφάσισε να τοποθετηθεί δημόσια μετά τα po
γιατί δεν είπε κάτι τέτοιο, ότι κοιτάξτε ο Βλάνταν κοστολογεί τον εαυτό του τόσα
εμείς τον τιμούμε αλλά τόσα δεν κάνει, αν θέλει να πάει αλλού να τα βρει, καλή του επιτυχία
κι ευχαριστούμε.

Τι ωραία που είναι έτσι, ε;


Είναι σίγουρο ότι είχε συμβόλαιο σε ισχύ;
Αλλά ισχυρίστηκε σε πρόσφατη συνέντευξη του σε σερβικό μέσο ο Ίβιτς.
Έχει γραφτεί ποτέ για οποιονδήποτε ποδοσφαιριστή ή προπονητή του ΠΑΟΚ εποχής Σαββίδη ότι φεύγει επειδή δεν τα βρήκαμε στα χρήματα;
Λέτε να μην έχει υπάρξει ούτε ενας;
Δε ξέρω παιδιά,υποθέσεις κάνω όπως όλοι μας,και αυτό γίνεται γιατί αργεί πολύ η όλη υπόθεση.


Ε ναι, έκανες μια υποθετική ερώτηση στον τσου και σου απάντησε πάνω σ αυτήν.
Το θέμα μου δεν είναι το τι ζήτησε ο Ίβιτς.
Στην τελική κι ο Λίνο τότε μας έλεγαν ότι ζητούσε 600k και γελούσαν και οι πέτρες και καμαρώναμε τους Σπυροπουλαλαίους και τους Τζαβελαίους να λένε ''καλό μπουρδέλο ήμαστε''.
Το ζήτημα δεν είναι εκεί όμως.

Το ζήτημα είναι πρώτον, αν-υποθετικά- είναι θέμα διαφορετικής κοστολόγησης γιατί αφού αποφάσισε να μιλήσει γι αυτό δημόσια ο Ιβάν (εννοώ το θέμα Ίβτις, όχι την αιτιολογία του), δεν το είπε για να τελειώνουμε με τα αν και τις διάφορες ίντριγκες που συμβαίνουν επειδή ακριβώς υπάρχει μια νεφελώδη κατάσταση που διαιωνίζεται, με τη γνωστή σιωπή απ την ΠΑΕ, σε ένα καλοκαίρι που είναι να μπουν οι βάσεις για το πρωτάθλημα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό simba » Πέμ 08 Ιουν 2017, 12:56

goran 64 έγραψε:Υ.Γ. Simba...Και μόνο που μάντεψες τι και πώς θα γράψω σαν απάντηση σε όσα αναφέρεις στο σεντόνι σου ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, όπως και οι "χιουμοριστικοί χαριεντισμοί" σου περί "κρυψίματος σου κάτω απ το μεγάλο σου σεντόνι", που γράφεις απευθυνόμενος στον sic-4 σε επόμενο post σου, κάνουν να χρίζει άτοπη η όποια απάντηση σε όσα καταγράφεις...Το έχεις πάει σε άλλο επίπεδο αδερφέ και δεν θέλω να ακολουθήσω, συμπάθα με...

Προσπαθησα (δίνοντας μια απάντηση εκ των προτερων) να αποφυγουμε την πιθανότητα να εστιασεις στο ποστ του νοδου, γιατί το'χεις κανει κατ'επανάληψη στο παρελθον σε παρομοιες διαφωνιες, καθε φορα που τιθονται καποια καυτα ερωτηματα και επιχειρείται να γινει ενας ντομπρος διαλογος, χωρις περιστροφες, σουπαμουπες και στριβειν..

Και μάλλον σωστα μαντεψα, γιατι μολις το εκανες με τον Σικ
(Κατά την δική μου άποψη αλλάζει μια χαρά, ειδικά λέγοντας σου ότι αποτελεί απάντηση σε αντίθετη άποψη, την οποία δεν λαμβάνεις καν υπ όψιν σου)

Αλλα εδω βρηκες αφορμη και απ'τον "χιουμοριστικο χαριεντισμο" μου με τον Σικ, τι να λεμε..


Κριμα, δε θα μαθουμε ποτε τις απαντησεις (ψιλοσιγουρακι το ειχα και αυτο, αλλα είπα να κανω μια προσπαθεια, μπας και μας διαφωτισεις..)

Ελπίζω βεβαια, την επομενη φορα που θα εκφραστουν τετοια πραγματα (συνωμοσιολογιες, κατηγοριες, λασπολογιες, εικασιες) απο οποιονδηποτε, να επιληφθούν κάπως οι μοντς..


Να θυμασαι πάντως το Υ.Γ. !!
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό simba » Πέμ 08 Ιουν 2017, 13:21

Το ζήτημα είναι πρώτον, αν-υποθετικά- είναι θέμα διαφορετικής κοστολόγησης γιατί αφού αποφάσισε να μιλήσει γι αυτό δημόσια ο Ιβάν (εννοώ το θέμα Ίβτις, όχι την αιτιολογία του), δεν το είπε για να τελειώνουμε με τα αν και τις διάφορες ίντριγκες


Sick, προσεγγιζοντας το με οποια λογικη μας εχει απομεινει, 2 πιθανους λογους μπορώ να σκεφτω..
1ον Ηταν στα πλαίσια του διαγγελματος-επιθεσης που εκανε προς τους κατω, χωρις καμια προθεση να αναφερθει στο θεμα Ιβιτς
2ον Δεν ειχε προκυψει το ζητημα μεχρι τοτε , ή τελος πάντων δεν συζητηθηκε ενδελεχως, με ολες τις πλευρές, οπως πιθανως εγινε τις επομενες μερες..Και επομενως, δεν υπηρχε κατι το οριστικο για να αναφερθει.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 08 Ιουν 2017, 13:39

1.μαν, όχι, σόρρυ κιόλας, μη γίνεσαι τύπος απ την Πτολεμαϊδα, δεν του ξέφυγε αυτό για τον Ίβιτς

2.ε αν δεν έχει τίποτα να πεις, τι μιλάς τότε την ώρα που καίει το σίδερο κιόλας
Κύριε Ιβάν τι θα γίνει με τον Ίβιτς;
Θα τα συζητήσουμε τις επόμενες μέρες
Τι εννοείτε; Υπάρχει θέμα Ίβιτς;
Θα τα συζητήσουμε τις επόμενες μέρες
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 13:50

simba έγραψε:
goran 64 έγραψε:Υ.Γ. Simba...Και μόνο που μάντεψες τι και πώς θα γράψω σαν απάντηση σε όσα αναφέρεις στο σεντόνι σου ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, όπως και οι "χιουμοριστικοί χαριεντισμοί" σου περί "κρυψίματος σου κάτω απ το μεγάλο σου σεντόνι", που γράφεις απευθυνόμενος στον sic-4 σε επόμενο post σου, κάνουν να χρίζει άτοπη η όποια απάντηση σε όσα καταγράφεις...Το έχεις πάει σε άλλο επίπεδο αδερφέ και δεν θέλω να ακολουθήσω, συμπάθα με...

Προσπαθησα (δίνοντας μια απάντηση εκ των προτερων) να αποφυγουμε την πιθανότητα να εστιασεις στο ποστ του νοδου, γιατί το'χεις κανει κατ'επανάληψη στο παρελθον σε παρομοιες διαφωνιες, καθε φορα που τιθονται καποια καυτα ερωτηματα και επιχειρείται να γινει ενας ντομπρος διαλογος, χωρις περιστροφες, σουπαμουπες και στριβειν..

Και μάλλον σωστα μαντεψα, γιατι μολις το εκανες με τον Σικ
(Κατά την δική μου άποψη αλλάζει μια χαρά, ειδικά λέγοντας σου ότι αποτελεί απάντηση σε αντίθετη άποψη, την οποία δεν λαμβάνεις καν υπ όψιν σου)

Αλλα εδω βρηκες αφορμη και απ'τον "χιουμοριστικο χαριεντισμο" μου με τον Σικ, τι να λεμε..


Κριμα, δε θα μαθουμε ποτε τις απαντησεις (ψιλοσιγουρακι το ειχα και αυτο, αλλα είπα να κανω μια προσπαθεια, μπας και μας διαφωτισεις..)

Ελπίζω βεβαια, την επομενη φορα που θα εκφραστουν τετοια πραγματα (συνωμοσιολογιες, κατηγοριες, λασπολογιες, εικασιες) απο οποιονδηποτε, να επιληφθούν κάπως οι μοντς..


Να θυμασαι πάντως το Υ.Γ. !!


Simba, αδερφέ μου, κάποια πραγματάκια μονάχα...

1...Ευτυχώς που στο μεγάλο σου σεντόνι μέσα απ τα (δικά σου εστιαζόμενα εντόνως) μπολνταρισμένα γραφόμενα μου φαίνεται καθαρά ότι δηλώνω για προσωπικές μου απόψεις, μέσα φυσικά από δικές μου εικασίες...Ελπίζω να μου επιτρέπεται κάτι τέτοιο που το θεωρώ και πολύ ντόμπρο, δίχως περιστροφές και σούπα μούπες, αλλά επίσης δεν εκτιμώ ότι αποτελούν ούτε συνομωσιολογίες, κατηγορίες και λασπολογίες, αποδεικνύοντας την εκτίμηση μου μάλιστα με όλα όσα γράφω σαν συμπλήρωμα σε πολλά posts μου και τα οποία βγάζουν από άνετα έως ευκολότατα το νόημα πως δεν θέλω να ψέξω την διοίκηση αλλά να κριτικάρω κάποια λάθη της για να είναι απλά καταγεγραμμένα...Όπως και να χει λοιπόν λάθη έχουν γίνει πολλά έως τώρα αλλά ουδέποτε απέσυρα την στήριξη μου στην διοίκηση, κάτι που αποδεικνύω και με την επιβράβευση όσων καλών γίνονται αλλά και πληρώνοντας εισιτήριο για να πάω να υποστηρίξω την ομάδα (άρα και την διοίκηση) στην Τούμπα...

2...Ελπίζω επίσης με το σύνολο των posts μου και στην συγκεκριμένη περίπτωση του Βλάνταν Ίβιτς αλλά και στο forum γενικότερα εδώ και 20 μήνες, να μην δίνω δικαιώματα στους moderators να επιλαμβάνονται νουθετώντας με ή με όποιον άλλον τρόπο πιστεύεις εσύ προσωπικά...
Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι προσπαθώ να αποδίδω, δίχως μάλιστα προσωπολατρίες ή διάθεση ανθρωποφαγίας για κανέναν απολύτως, οπότε αν κάνω και λάθη στην κρίση μου κάποιες φορές, συμπάθα με κι εσύ και οι υπόλοιποι...

3...Το Υ.Γ. μου φυσικά και το θυμάμαι, όπως θυμάμαι και μια παλαιότερη αντιπαράθεση μας, τότε που εσύ ήσουν αυτός που έγραφες κάποια συγκαλυμένα υπονοούμενα για τον Ιβάν (δεν θυμάμαι ακριβώς την περίπτωση επειδή δεν κρατάω κανένα αρχείο σε βάρος οποιουδήποτε λέει την άποψη του, σωστή ή λάθος κατ εμένα, αλλά σίγουρα υπάρχει καταγεγραμμένη) κι εγώ ήμουν απέναντι σ αυτά...

4...Simba μου, με αυτά τα "κάποια πραγματάκια" που θέλησα να σου πω, ελπίζω να διαπιστώνεις κι εσύ ότι αν έρθουμε εμείς οι δύο σε πλήρη φορουμικό διάλογο αδερφέ, το μόνο σίγουρο είναι ότι οι συμφορουμίτες θα εγκαταλείπουν το forum ένας ένας, τρέχοντας για γιατρειά από "οξεία σεντονίαση" ... :mrgreen:

Γι αυτό ξαναπροτείνω να έρθουμε σε διάλογο ζωντανά και κοιτάζοντας ο ένας τον άλλον στα μάτια, μιας και δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε βρε αδερφέ αλλά πάρα πολλά κοινά, ειδικά τον Π.Α.Ο.Κ. που είμαι βέβαιος πως αγαπάμε εξ ίσου... ;)



Υ.Γ. Ειλικρινά ένα μεγάλο ΣΥΜΠΑΘΑΤΕ ΜΕ απ όλους τους συμφορουμίτες που σας ζάλισα με την πολυλογία μου...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Πέμ 08 Ιουν 2017, 13:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 13:58

Γουστάρετε σενάρια, ιντριγκα και σασπένς ε;

Χαρείτε τις μέρες χωρίς παιχνίδια, γιατί πάλι μετά θα αναλύουμε αγωνιστικά και εκεί είμαστε ακόμα πιο ειδήμονες.

Και έλεος με τα σεντόνια και τις παραθέσεις.

Γράψτε περιληπτικά αλλά περιεκτικά γιατί απλά χάνεται το νόημα όσων θέλετε να πείτε.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 13:59

γενικα εδω μπορουμε να λεμε οτι γουσταρουμε ,οπως γουσταρουμε και αν πεσει παρεξηγα φταιει ο αλλος που δε βγηκαμε ραντεβου.
στην τελικη αλλο χαρακτηρα εχουμε εδω αλλο εξω.εδω ρολους παιζουμε.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Πέμ 08 Ιουν 2017, 14:29

Συμφωνω με αυτο που έγραψε ο στοκερ περι κλειστού τριετούς με δικλειδες ή 1+1+1 με οψιον της παε. Αυτα τα νουμερα και τα δυο ακουστηκαν στη διαρκεια της χρονιας απλα δεν δόθηκε η απαραιτητη προσοχη εν μεσω κλίματος ευφοριας.

Πιστευω πλέον και με την τοση κωλυσιεργια οτι η παε ψάχνει αμτικαταστατη πριν διωξει τον ιβιτς είτε πριν ο ιβιτς παραιτηθει τελοσπσντων. Εχω αποκλεισει το ενδεχομενο του να αργούμε επειδη προσπαθουν να τον πεισουν καθοτι αν δεν πειθεται σε 3 μερες να μεινει στο καλο και να μας γραφει.

Γενικα μια ωραια ερωτηση αρδ θα ηταν "ποια ειναι η διαρκεια του συμβολαιου του ιβιτς;"
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες