Vladan Ivic

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Θα θέλατε να παραμείνει στο τιμόνι της ομάδας?

ΝΑΙ
129
72%
ΟΧΙ
49
28%
 
Σύνολο ψήφων : 178

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:15

Τις νίκες τις χρεώνονται οι παίχτες, ενώ στις ήττες πρώτος φταίχτης ο προπονητής. Φοβήθηκε το ματς περισσότερο απ'ότι έπρεπε, στήριξε Κλάους που δεν τον δικαίωσε, ενώ δεν άλλαξε την εικόνα με τις αλλαγές του.
Πάντως ένα ματς, όσο σημαντικό και να είναι δεν αναιρεί τη δουλειά που έχει κάνει.
Ο Βλάνταν είναι ακόμα νέος, με πολλές δυνατότητες και ικανότητες, και ελπίζω να μάθει από τα λάθη του.
Πιστεύω αν του δώσουμε χρόνο να ολοκληρώσει το πλάνο του, στο τέλος αυτού θα έχουμε ζήσει μεγάλες βραδιές.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7698
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 17 Φεβ 2017, 14:41

goran 64 έγραψε:Βλάνταρε ε Βλάνταρε???

Μήπως διαβάζεις??? Ακούς??? Καταλαβαίνεις???
Άρχισαν τα όργανα λοιπόν...Κιόλας...Στην πρώτη στραβή...

Αυτός είναι (στο συντριπτικό πλέον ποσοστό του) ο αλλοτριωμένος "λαός-δυνάστης"" του Π.Α.Ο.Κ.!!!!
Αυτός ο ξερόλας, φοβικός, μισαλλόδοξος, αυτός ο κομπλεξικός, ο κρυμμένος, αυτός ο μικρούλης λαός... :cry:

Αυτό είναι το υβρίδιο λαού-προπονητή του F/M και των forums!!!! :oops:

Αυτός που θα βγει την άλλη μέρα της αποτυχίας να την πει ως άλλος μετά Χριστόν προφήτης σε όποιον "έχει την ΑΠΟΨΗ" ότι είναι υπεύθυνος, κατηγορώντας τον ευθέως ή πλαγίως (φυσικά όχι μόνο στα ποδοσφαιρικά αλλά στα πάντα) και παροτρύνοντας τον κατόπιν "ευγενικά" (αν τον γουστάρει) να μάθει απ τα "λάθη" του!!!!

Τώρα θα με πεις και με το δίκιο σου ρε Βλάνταρε: "Ποια ήταν τα λάθη μου χθες ρε μπάρμπα"???

Κι εγώ θα σ απαντήσω αυτό που οι πολλοί ξερόλες ντεμέκ "προπονητές, Πρόεδροι, μεγαλομέτοχοι, Πρωθυπουργοί, Ανώτατοι Δικαστικοί", πολλοί μισαλλόδοξοι, πολλοί μικρούληδες, ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ του Π.Α.Ο.Κ., οι δήθεν οπαδοί "με την ΠΑΝΤΑ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΨΗ" επί παντός του επιστητού, απ το "Κυπριακό" μέχρι και την λύση του επισιτιστικού προβλήματος των 8 δις ανθρώπων του πλανήτη Γη, δεν θα σου λέγαν ποτέ αν τους ρωτούσες...

Κανείς τους δεν θα άντεχε να κάνει ποδοσφαιρική κουβέντα με επιχειρήματα μαζί σου στα ίσα, καθισμένος δίπλα ή έστω απέναντι σου...Κανένας δεν κατάλαβε γιατί διαμαρτυρόσουν γιατί παίξαμε Πέμπτη κι όχι Τετάρτη για το Κύπελλο και Κυριακή αντί για Σάββατο για το ΠρωΚτάθλημα στην Ξάνθη και τα δύο!!!! Κ Α Ν Ε Ν Α Σ !!!!

Δεν θα σου έλεγε κανείς τους κατάμουτρα αυτό που το κόμπλεξ τους τους κατευθύνει να σου ρίχνουν ευθύνη για τον χθεσινό "διασυρμό" απ τους Γερμαναράδες, παρ όλα τα μειονεκτήματα που ξεκίνησες τον χθεσινό αγώνα!!!!
Δεν θα σου λεγε κανένας ότι οι παίχτες σου δεν είναι ρομπότ αλλά άνθρωποι, αλλά πιθανά θα σ έλεγαν ότι "δεν είναι οι κατάλληλοι για 3-5-2 που αποφάσισες να παίξεις" σαν φοβισμένο παιδάκι απέναντι στον κακό τον λύκο!!!! Θα σου έλεγαν ότι "μπέρδεψες την ομάδα" και δεν έπρεπε να το κάνεις σ αυτόν τον αγώνα, μπλα μπλα...

Βλάνταρε, δεν θα σου λεγε κανείς τους ότι το λάθος σου είναι ότι δεν έκανες αυτό που θα έκανα ΕΓΩ, γιατί ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ και δικαιούμαι να την εκφράζω!!!! :shock: :shock: :o :o
Γιατί ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ο μετά Χριστόν προφήτης κι εσύ έκανες λάθος!!!!
:oops: :( :cry:

Αυτό μονάχα μπορούσαν να σε λέγανε ρε Βλάνταρε, γιατί φυσικά κανένας δεν έχει τις γνώσεις τις δικές σου στην προπονητική και γιατί τρέχουν όλοι πίσω από κάνα δυο τράγους ΑΡΔ σαν τα γίδια που οδηγούνται στο μαντρί!!!!

Μ αυτούς έχεις να "τα βάλεις", αυτούς έχεις την υποχρέωση να ευχαριστήσεις ώστε να είναι τα μισαλλόδοξα ένστικτα τους σε καταστολή μονάχα με επιτυχημένα αποτελέσματα της Π.Α.Ο.Κ.άρας, της οποίας...
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ... ;)


:pano: :nairepaok:

Υ.Γ. Όσο γι αυτόν που σας είχε χθες σε σύσκεψη μέχρι τις δυόμισι η ώρα, ας τον φωτίσει ο Θεός, αλλιώς... :evil:


Σόρρυ αλλά λες χαζομάρες.
Κανείς δεν αποδομεί κανέναν, κανείς δεν ζητά να φύγει ο Βλάνταν, κανείς δεν ξέχασε πως η ομάδα στην Ελλάδα πάει τρένο. Τώρα αν απαγορεύεται να μιλάμε για την απόδοση της ομάδας και για το σύστημα του προπονητή, να το κλείσουμε το φόρουμ.
Μην πέσεις από τα σύννεφα αλλά ο Ίβιτς κάνει και λάθη, δεν τα κάνει όλα σωστά. Επίσης ο Ίβιτς δεν είναι ο καλύτερος προπονητής του κόσμου. Το να το παραδέχεται κανείς αυτό δεν σημαίνει ότι θέλει πίσω τον Ντουμιτρέσκου.
Δεν είναι "μισαλλόδοξα ένστικτα", είναι συζήτηση για την απόδοση της ομάδας μας.
Μην γίνεστε μυγιάγκιχτοι και μην φέρνετε την καταστροφή.

Όσο για το "τι εξυπηρετεί", εξυπηρετεί το ίδιο με το να λες "μπράβο" στις νίκες. Να το σταματήσουμε και αυτό;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15447
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 17 Φεβ 2017, 14:46

Jesus fucking Christ
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό alp920 » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:01

goran αυτό που γράφεις είναι με αφορμή τα σχόλια στο φόρουμ για τον ίβιτς ή με βάση τα γενικότερα σχόλια στο γήπεδο ή στα ράδια?
το ρωτώ αυτό γιατί ενώ στην δεύτερη περίπτωση μπορώ να καταλάβω γιατί το γράφεις,στην πρώτη περίπτωση νομίζω ότι είναι υπερβολική μια τέτοια τοποθέτηση αφού ούτε εγώ αντιλήφθηκα από τα σχόλια των συνοπαδών μας μετά την λήξη του αγώνα προσπάθεια αποδόμησης του προπονητή μας,ούτε γενικότερα τυφλή και κακόπιστη κριτική που να υπερβαίνει τα όρια.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Phoenixgrg » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:21

Εντάξει ένα ματς ήταν πάει και πέρασε όλοι έχουν δικαίωμα σε μια κακή βραδιά ειδικά οταν ο αντίπαλος είναι άλλου επιπέδου μπορεί να μην έχεις καθαρό μυαλό είχε ιτιά εφόσον έχουμε άπειρο σχετικά προπονητή θα κανει τέτοια λάθη αλλα νομίζω ότι δεν θα ξανασυμβεί δεν έχουμε και τον Μουρίνιο αλλα σίγουρα και φορά κακό στήσιμο μπορεί να κανει και κακές αλλαγές ειμαι σίγουρος ότι οταν είδε ξανά το ματς ούτε αυτός θα πίστευε τι παίχτηκε


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Phoenixgrg
 
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιούλ 2016, 14:52

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:34

Καλά τώρα...Μ αρέσει που κατηγορούμαι, οπότε ας το συζητήσουμε...
Κάτσε λοιπόν εσύ αδερφέ μου και συνοπαδέ @PAOK_Antarctica και κατηγόρησε εμένα ότι λέω χαζομάρες, παρ όλο που αυτά που αναφέρεις για αποδόμηση κ.τ.λ. του Ίβιτς δεν τα είπα/έγραψα πουθενά μάλιστα...

Καθίστε κι εσύ κι όλοι όσοι συμφωνούν μαζί σου λοιπόν να μας εξηγήσετε την άποψη σας, το γιατί δηλαδή το 3-5-2 ήταν ένα "φοβικό" σύστημα που "μπέρδεψε" την ομάδα μας τόσο που να μην θέλετε να το ξαναδείτε, δίχως να λαμβάνετε καν υπ όψιν σας την απουσία του σημαντικότερου μοχλού του 4-5-1 που παίζουμε συνήθως, του Κάνιας, όπως επίσης και την ανετοιμότητα ενός επίσης βασικότατου γραναζιού αυτού του συστήματος, του Τζάλμα, λόγω του πολύ πρόσφατου τραυματισμού του... :shock:

Καθίστε να λέτε ότι έπρεπε να πιέσουμε ψηλά, με στόχο τους τρεις στόπερς των αντιπάλων για να "τα χάσουν" (επειδή, ω Θεέ, έτσι είπε ο Σταφυλίδης), μην λαμβάνοντας υπ όψιν σας φυσικά ότι η δικιά μας η ομάδα είναι αυτή που περνάει την φυσιολογικότατη κοιλιά (κούραση-μπούκωμα) της του Φεβρουαρίου, παίζοντας συνεχόμενα απ τον Ιούλιο, με σκοπό βέβαια να φορμαριστεί για το υπόλοιπο του Κυπέλλου και του Πρωταθλήματος, όντας στην καλύτερη δυνατή της κατάσταση στα play off τον Μάιο που έρχεται, πετυχαίνοντας τους πιο ρεαλιστικούς, αλλά και πιο συμφέροντες για όλους μας, στόχους της τότε!!!!

Ότι ο Μάτος δεν βλέπει μπροστά του απ το σκάσιμο, όπως κι ο Τσίμιροτ, ο Μπίσεσβαρ κι ο Σάκχοφ...Ότι ο Λέοβατς αγωνίστηκε για 80+ λεπτά με σπασμένη μύτη, δίχως να μπορεί να πάρει κανονική αναπνοή απ αυτήν!!!!

Κι όλα τα παραπάνω μάλιστα, ενώ η Σάλκε, η Schalke04, μια γερμανική και καταξιωμένη ποδοσφαιρικά ομάδα, κάτοχος μάλιστα ευρωπαϊκού τίτλου, προέρχεται από ενός μήνα ξεκούραση λόγω χειμερινής διακοπής της Bundesliga και βρίσκεται πλέον σε περίοδο πλήρους φόρμας μετά από 5-6 επίσημους αγώνες που έχει δώσει όλους κι όλους μετά απ αυτήν!!!! Η Σάλκε που ενισχύθηκε στις μεταγραφές εκεί που πονούσε ως τον Δεκέμβρη κι αυτή λόγω τραυματισμών και η ενίσχυση της αυτή αποδείχθηκε ως τώρα "λαγός απ το καπέλο" του προπονητή της!!!!

Αφήστε στην άκρη τελείως την κούραση του Μπίσεσβαρ (ποιος άλλος θα μπορούσε να "παράγει" παιχνίδι στην θέση τους χθες, ώστε να βάζαμε έστω και ένα γκολ???), ο οποίος με το ανελέητο pressing των πολύ πιο φρέσκων και πολύ πιο ταχυδυναμικών Γερμανών ή μη παιχτών της Σάλκε δεν μπορούσε ούτε μια φάση να δημιουργήσει, παρ όλες τις φιλότιμες προσπάθειες του, ψάχνοντας ποιον θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει ο Βλάντο στην αρχική 11άδα...

Αφήστε στην άκρη τον αντίπαλο προπονητή (πολύ διαβασμένος αλήθεια) που έριχνε μόνιμα δυο παίχτες πάνω σε Τσίμιροτ, Σάκχοφ και Μπίσε, ώστε το transition μας να είναι σχεδόν ανύπαρκτο, ειδικά μετά το 20-25...

Καθίστε να ψάχνετε τα λάθη του νεαρού και άπειρου Ίβιτς, λες κι εσείς είστε όλοι οι εμπειρότεροι προπονητές του κόσμου, κάνοντας απλά συζήτηση και δίνοντας του πιθανά έτσι κουράγιο για την συνέχεια!!!!

Κι εγώ τα βλέπω φυσικά, δεν ζω ούτε σε γυάλα, ούτε ονειρεύομαι Παραδείσους με ουρί, ρύζια και μέλια!!!!
Δεν βλέπω όμως κανένα όφελος να τα συζητάω, ειδικότερα δε μην συζητώντας κι όλες τις αντίξοες συνθήκες (σχετικά με αυτήν την πολύ πιο προηγμένη γερμανική ποδοσφαιρική ομάδα που λέγεται Σάλκε) με τις οποίες βρέθηκε να σχεδιάσει αυτούς τους αγώνες του Π.Α.Ο.Κ. απέναντι της!!!!

Αυτά, έτσι απλά για την συζήτηση που κάνουμε εδώ μέσα, στο μεγαλύτερο οπαδικό forum του Π.Α.Ο.Κ.!!!! ;)

:pano: :nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 17 Φεβ 2017, 15:37, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό GettaRobott » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:36

ςεντονι γκοραν,ποιο σίγουρο από τον θάνατο και τους φορους

Sent from mTalk
Άβαταρ μέλους
GettaRobott
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 09:21

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:38

Αν καθόσουν να το διαβάσεις κιόλας φίλε μου ρομπότ, χαμένος σίγουρα δεν θα βγαινες, στο εγγυώμαι... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:51

Ουδέν κακόν αμιγές καλού
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:58

Τώρα πίσω από το δάχτυλό μας θα κρυβόμαστε ρε γκόραν; Επειδή δεν το έγραψες κατά λέξη δεν σημαίνει ότι δεν το εννοούσες. Εκτός αν σημαίνουν κάτι άλλο όλα αυτά περί μισαλλόδοξων οπαδών τους οποίους έχει να "αντιμετωπίσει" ο Βλάνταν.

Παρεμπιπτόντως γράφεις ένα σεντόνι διαμαρτυρίας που τολμάνε οι υπόλοιποι να έχουν άποψη για το σύστημα που παίξαμε και το ότι δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους, και μετά γράφεις άλλο σεντόνι υπερασπιζόμενος την δική σου γνώμη για το σύστημα που παίξαμε. Ό,τι έκανες εσύ μόλις τώρα, κάναν και οι υπόλοιποι πιο πριν. Απλά οι υπόλοιποι εξέφρασαν διαφορετική άποψη από τη δική σου. Αλλά αυτοί είναι οι μισαλλόδοξοι.

Όσο για τα περί μπάλας, δεν παίξαμε 3-5-2. 5-3-2 παίξαμε. Χεσμεντέν. Μέχρι και ο Κρέσπο το παραδέχθηκε, η ομάδα φοβόταν. Η νοοτροπία μας δεν ήταν σωστή και αυτό είναι ευθύνη του προπονητή. Ο "ανέτοιμος" Τζαλμά έπαιξε βασικός την Κυριακή και ο "σκασμένος" Μπίσεσβαρ έπαιξε κι αυτός βασικός την Κυριακή σε αχρείαστο ματς. Ποιος ευθύνεται γι'αυτό; Και τι θα γινόταν δηλαδή αν παίζαμε ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας; Θα τρώγαμε 3;

Οι εμπειρότεροι προπονητές δεν είμαστε, αλλά μόνο ο Δώνης συνομιλεί αποκλειστικά με κατόχους πτυχίων προπονητικής. Είμαστε όμως οπαδοί σε οπαδικό φόρουμ, ε ας μιλήσουμε και για μπάλα.
Το ότι είναι αχρείαστο δεν μου λέει κάτι, αν είναι έτσι σε κάθε ήττα να κλειδώνουμε το φόρουμ αφού ο γέγονε γέγονε.
Και το "μπράβο" αχρείαστο είναι όμως αφού ο γέγονε γέγονε. Να μην το λέμε ούτε αυτό. Ή, λέω εγώ τώρα, να τα συζητάμε όλα σαν ώριμοι άνθρωποι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15447
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 17 Φεβ 2017, 16:01

alp920 έγραψε:goran αυτό που γράφεις είναι με αφορμή τα σχόλια στο φόρουμ για τον ίβιτς ή με βάση τα γενικότερα σχόλια στο γήπεδο ή στα ράδια?
το ρωτώ αυτό γιατί ενώ στην δεύτερη περίπτωση μπορώ να καταλάβω γιατί το γράφεις,στην πρώτη περίπτωση νομίζω ότι είναι υπερβολική μια τέτοια τοποθέτηση αφού ούτε εγώ αντιλήφθηκα από τα σχόλια των συνοπαδών μας μετά την λήξη του αγώνα προσπάθεια αποδόμησης του προπονητή μας,ούτε γενικότερα τυφλή και κακόπιστη κριτική που να υπερβαίνει τα όρια.


Ράδια δεν ακούω αδερφέ μου...Με βάση τα σχόλια που διάβασα εδώ μέσα γράφω όσα γράφω και όχι μονάχα στο topic του Βλάντο φυσικά, οσμίζοντας φυσικά τι θα γίνεται στα ράδια...

Ωστόσο σε παρακαλώ πολύ, κάνε μου την χάρη ξαναδιάβασε όσα έγραψα λίγο πιο προσεκτικά κι όπου δεις ότι γράφω για αποδόμηση του βλάντο απ τον κόσμο, δείξτο και σε μένα σε παρακαλώ πολύ, γιατί εγώ που τα γραψα ο ίδιος, όσες φορές μάλιστα κι αν τα ξαναδιάβασα, δεν τα βρήκα πουθενά γραμμένα αυτά που ισχυρίζεστε... 8-)


Edit: Τώρα που διάβασα και "το παρακάτω"...Ρε φίλε μου Αντάρκτικα, λες να ξλερεις του λόγου σου καλύτερα τι εννοώ εγώ με όσα γράφω??? Διαβάζεις την σκέψη μου δηλαδή απ την οποία εγώ ο ίδιος θέλω να αποστασιοποιηθώ??? Για ποιον λόγο θα το κανα??? Για να υπερασπιστώ τι και ποιον??? Για να χω ποιο κέρδος ρε φίλε???
Κι όλα όσα γράφω για το σύστημα, δεν τα γράφω για να υπερασπιστώ την άποψη μου, αλλά σαν πιθανότατες αιτιολογίες γι αυτό που αποφάσισε να κατεβάσει ο Βλάντο...
Όσο για το 5-3-2 και τις δηλώσεις του Κρέσπο περί φόβου ή φοβιών, ε δεν νομίζω ο Βλάντο να τους έπιασε πριν τον αγώνα και να τους είπε μονάχα να φοβούνται ή να μην περνάνε την γραμμή τα ακράι μας μπακ-χαφ, δεν συμφωνείς απ όσα είδες χθες στο γήπεδο???
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 17 Φεβ 2017, 16:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό flash4 » Παρ 17 Φεβ 2017, 16:09

Φίλε γκοράν, ο ίβιτς χρεώνεται την ήττα εκ του αποτελέσματος επειδή διάλεξε αυτό το σύστημα με αυτούς τους παίκτες και επειδή οι αλλαγές που έκανε δε βοήθησαν την ομάδα. Δεν είναι κακό να το επισημάνουμε. Τον ίβιτς τον θέλει πάνω από το 90% του κόσμου, χθες ήταν σε κακή μέρα όμως, το ξέρει κι ο ίδιος και όλοι πιστεύουμε ότι θα μάθει από τα λάθη του.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 17 Φεβ 2017, 16:14

GettaRobott έγραψε:ςεντονι γκοραν,ποιο σίγουρο από τον θάνατο και τους φορους

Sent from mTalk

Άσχετο, αλλά αυτό το mTalk βολεύει;

Το χρησιμοποιεί και ο ace...
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11432
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 17 Φεβ 2017, 16:17

:lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Που είναι εκείνη η φωτό που συνηθίζει να ποστάρει ο kat5 με το κωλόμπαρο "μας πήρανε χαμπάρι"??? :P
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 17 Φεβ 2017, 16:18

goran 64 έγραψε:Καλά τώρα...Μ αρέσει που κατηγορούμαι, οπότε ας το συζητήσουμε...
Κάτσε λοιπόν εσύ αδερφέ μου και συνοπαδέ @PAOK_Antarctica και κατηγόρησε εμένα ότι λέω χαζομάρες, παρ όλο που αυτά που αναφέρεις για αποδόμηση κ.τ.λ. του Ίβιτς δεν τα είπα/έγραψα πουθενά μάλιστα...

Καθίστε κι εσύ κι όλοι όσοι συμφωνούν μαζί σου λοιπόν να μας εξηγήσετε την άποψη σας, το γιατί δηλαδή το 3-5-2 ήταν ένα "φοβικό" σύστημα που "μπέρδεψε" την ομάδα μας τόσο που να μην θέλετε να το ξαναδείτε, δίχως να λαμβάνετε καν υπ όψιν σας την απουσία του σημαντικότερου μοχλού του 4-5-1 που παίζουμε συνήθως, του Κάνιας, όπως επίσης και την ανετοιμότητα ενός επίσης βασικότατου γραναζιού αυτού του συστήματος, του Τζάλμα, λόγω του πολύ πρόσφατου τραυματισμού του... :shock:

Καθίστε να λέτε ότι έπρεπε να πιέσουμε ψηλά, με στόχο τους τρεις στόπερς των αντιπάλων για να "τα χάσουν" (επειδή, ω Θεέ, έτσι είπε ο Σταφυλίδης), μην λαμβάνοντας υπ όψιν σας φυσικά ότι η δικιά μας η ομάδα είναι αυτή που περνάει την φυσιολογικότατη κοιλιά (κούραση-μπούκωμα) της του Φεβρουαρίου, παίζοντας συνεχόμενα απ τον Ιούλιο, με σκοπό βέβαια να φορμαριστεί για το υπόλοιπο του Κυπέλλου και του Πρωταθλήματος, όντας στην καλύτερη δυνατή της κατάσταση στα play off τον Μάιο που έρχεται, πετυχαίνοντας τους πιο ρεαλιστικούς, αλλά και πιο συμφέροντες για όλους μας, στόχους της τότε!!!!

Ότι ο Μάτος δεν βλέπει μπροστά του απ το σκάσιμο, όπως κι ο Τσίμιροτ, ο Μπίσεσβαρ κι ο Σάκχοφ...Ότι ο Λέοβατς αγωνίστηκε για 80+ λεπτά με σπασμένη μύτη, δίχως να μπορεί να πάρει κανονική αναπνοή απ αυτήν!!!!

Κι όλα τα παραπάνω μάλιστα, ενώ η Σάλκε, η Schalke04, μια γερμανική και καταξιωμένη ποδοσφαιρικά ομάδα, κάτοχος μάλιστα ευρωπαϊκού τίτλου, προέρχεται από ενός μήνα ξεκούραση λόγω χειμερινής διακοπής της Bundesliga και βρίσκεται πλέον σε περίοδο πλήρους φόρμας μετά από 5-6 επίσημους αγώνες που έχει δώσει όλους κι όλους μετά απ αυτήν!!!! Η Σάλκε που ενισχύθηκε στις μεταγραφές εκεί που πονούσε ως τον Δεκέμβρη κι αυτή λόγω τραυματισμών και η ενίσχυση της αυτή αποδείχθηκε ως τώρα "λαγός απ το καπέλο" του προπονητή της!!!!

Αφήστε στην άκρη τελείως την κούραση του Μπίσεσβαρ (ποιος άλλος θα μπορούσε να "παράγει" παιχνίδι στην θέση τους χθες, ώστε να βάζαμε έστω και ένα γκολ???), ο οποίος με το ανελέητο pressing των πολύ πιο φρέσκων και πολύ πιο ταχυδυναμικών Γερμανών ή μη παιχτών της Σάλκε δεν μπορούσε ούτε μια φάση να δημιουργήσει, παρ όλες τις φιλότιμες προσπάθειες του, ψάχνοντας ποιον θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει ο Βλάντο στην αρχική 11άδα...

Αφήστε στην άκρη τον αντίπαλο προπονητή (πολύ διαβασμένος αλήθεια) που έριχνε μόνιμα δυο παίχτες πάνω σε Τσίμιροτ, Σάκχοφ και Μπίσε, ώστε το transition μας να είναι σχεδόν ανύπαρκτο, ειδικά μετά το 20-25...

Καθίστε να ψάχνετε τα λάθη του νεαρού και άπειρου Ίβιτς, λες κι εσείς είστε όλοι οι εμπειρότεροι προπονητές του κόσμου, κάνοντας απλά συζήτηση και δίνοντας του πιθανά έτσι κουράγιο για την συνέχεια!!!!

Κι εγώ τα βλέπω φυσικά, δεν ζω ούτε σε γυάλα, ούτε ονειρεύομαι Παραδείσους με ουρί, ρύζια και μέλια!!!!
Δεν βλέπω όμως κανένα όφελος να τα συζητάω, ειδικότερα δε μην συζητώντας κι όλες τις αντίξοες συνθήκες (σχετικά με αυτήν την πολύ πιο προηγμένη γερμανική ποδοσφαιρική ομάδα που λέγεται Σάλκε) με τις οποίες βρέθηκε να σχεδιάσει αυτούς τους αγώνες του Π.Α.Ο.Κ. απέναντι της!!!!

Αυτά, έτσι απλά για την συζήτηση που κάνουμε εδώ μέσα, στο μεγαλύτερο οπαδικό forum του Π.Α.Ο.Κ.!!!! ;)

:pano: :nairepaok:


Συμφωνω σε ολα,εκτος των επιλογων του στην επιθεση,μπορουσε να βαλει πιο επιθετικογενεις παικτες και οτι αργησε να κανει αλλαγες.

Εμεις εν ολιγοις,ειμασταν σκασμενοι με παρα πολλα ματς συνεχομενα και αυτοι φρεσκοι και ξεκουραστοι,εδω και 2 μηνες με 3-4 παιχνιδια τις τελευταιες 10 μερες.

Και ναι για μενα δεν εκανε λαθος στο συστημα,που επελεξε να ξεκινησει.

Η Ομαδα τωρα(ακομα) χτιζεται και μεγαλωνει,ειδικα και μεσα απο αυτες τις μεγαλες ηττες,ναι με καινουργιους ακομα παικτες και προπονητες.
Ας στηριξουμε αυτο που παει να γινει,
Υποθετω οτι την Κτριακη θα ειμαστε παλι εμεις κι εμεις,στην Τουμπα.

ΥΓ.Αρχισαν τα οργανα για μερικους απο εμας εννοω στην στηριξη.

Ρε φερτε επιτελους εναν κανονικο προπονητη,Μαρτιος παει σιγα-σιγα.

3 χρονια στηριξη ,στο θεσμο του προπονητη επιτελους θα κανουμε μια φορα.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5507
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες