Vladan Ivic

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Θα θέλατε να παραμείνει στο τιμόνι της ομάδας?

ΝΑΙ
129
72%
ΟΧΙ
49
28%
 
Σύνολο ψήφων : 178

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 26 Μάιος 2015, 10:02

Vladan,οταν λες αληθειες που δεν αρεσουν
θα σου τραβανε το αυτι.

Δηλαδη τι ειπε ο ανθρωπος?

Οτι ο προΗγουμενος,τους ειχε ξεγραμμενους
και τους εθαψε

και ο νυν δεν τους εδωσε χρονο συμμετοχης,ενω ηξερε οτι θα τους χρειαστει,
λογω καρτων,τραγικης φυσικης καταστασης,κοιλιακων,copa America,
πιθανων τραυματισμων.

Το θεμα ειναι οτι εχασαν μία χρονια,με οτι αυτο συνεπαγεται για την εξελιξη τους
και πιθανα οφέλη για την ομαδα.

Δεν λεω οτι οι πιτσιρικαδες ειναι για να παιζουν βασικοι αλλα
ο προγραμματισμος μας ειναι για τον π*υτσ*.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τρί 26 Μάιος 2015, 10:15

μια χαρα τα ειπε ο Βλανταν
ο προηγουμενος που κατεστρεψε ολη τη χρονια, εθαψε τους πιτσιρικαδες ολους εκτος απο εναν ατεχνο αμπαλο..του οποιου τελειωνε και το συμβολαιο
ο νυν που δεν ειναι προπονητης, ειναι χαμενος στο διαστημα...
τι εξηγησεις να κληθει να δωσει?
ας δωσει εξηγησεις η ΠΑΕ στον κοσμο σε σχεση με χρονοδιαγραμμα, στοχους, πλανο κατιτις
αλλα τι να λεμε τωρα, στου κουφου την πορτα...
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 26 Μάιος 2015, 10:47

thanos-xanthi έγραψε:ο νυν που δεν ειναι προπονητης,


Και τι ειναι ρε παιδια?Και ποιοι ειμαστε εμεις που λεμε τι ειναι ο καθενας?Κι εγω δε γουσταρω να μεινει αλλα οχι κι ετσι με οποιον καθεται στον παγκο μας.Πειτε τη γνωμη σας ,τις διαφωνειες σας αλλα θυμηθειτε σε ΠΑΟΚτσηδικο σαιτ γραφετε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 26 Μάιος 2015, 10:56

Εχεις ενα δικιο ρε καταραμενε,αλλά επειδη ειμαστε στην Ελλαδα
δεν σημαινει οτι εισαι οτι.....................δηλωσεις.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Τρί 26 Μάιος 2015, 10:57

Το ότι ειναι ΠΑΟΚτσίδιο site φαίνεται εύκολα, δε ξεχνιέται.

Το ότι είμαστε ΕΜΕΙΣ ΠΑΟΚ νομίζω ότι έχει ξεχαστεί απο πολλούς.


Γίναμε ΠΑΟΚ του τάδε, ΠΑΟΚ χωρίς τους τάδε, ΠΑΟΚ αλλιώς.
Ο ΠΑΟΚ ειναι ο ΠΑΟΚ που βλέπετε όλοι σας, όχι που θα θέλατε. Και μέρος του προβλήματος είμαστε και εμείς και μάλιστα μεγάλο.

Αν ημασταν 20.000 κάθε Κυριακή, νάχαμε στόμα να μιλάγαμε.

Υ.Γ. Καλά τα είπε το πουλαίν :P
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 26 Μάιος 2015, 22:46

Τι είπε ο Ivic; :?
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό stephanos » Τετ 27 Μάιος 2015, 01:39

Ο προπονητής της Κ20 του «Δικεφάλου του Βορρά» είχε τονίσει, μεταξύ άλλων: «Είχαμε να αντιμετωπίσουμε αρκετά προβλήματα από την αρχή της σεζόν. Όταν κάναμε το περασμένο καλοκαίρι τον σχεδιασμό της χρονιάς, υπολογίζαμε ότι θα έχουμε μαζί μας παίκτες όπως οι Δεληγιαννίδης, Σαββίδης, Κουλούρης και Πόζογλου, τουλάχιστον όταν δεν θα βρίσκονταν στην αποστολή της πρώτης ομάδας. Ακόμη και οι ίδιοι παίκτες ήθελαν να παίζουν με εμάς, αλλά δυστυχώς ούτε ο πρώην, ούτε ο νυν προπονητής τους επέτρεπαν να αγωνίζονται με την ομάδα νέων. Τους λόγους τους ξέρουν μόνο οι ίδιοι. Αλλά αυτοί που βγαίνουν ζημιωμένοι είναι οι παίκτες, που δεν παίρνουν παιχνίδια στα πόδια τους. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι κάποια παιδιά που ανέβηκαν πέρσι από την Κ17, δεν ήταν έτοιμα για το πρωτάθλημα της Κ20. Ετσι, λοιπόν, εμείς παίζαμε με παίκτες γεννηθέντες το 1996 και το 1997, ενώ άλλες ομάδες είχαν στο ρόστερ τους παίκτες γεννηθέντες το 1995 και το 1994».

Τα λεγόμενά του προκάλεσαν θύελλα αντιδράσεων και ο Σέρβος τεχνικός μέσω γραπτής δήλωσής του ξεκαθάρισε ότι δεν ήταν σκοπός του να θίξει κάποιον με τον οποίο εργάστηκε ή εργάζεται στον ΠΑΟΚ.

Σε αυτή ανέφερε: «Σχετικά με τη συνέντευξή μου που δημοσιεύθηκε σήμερα (σ.σ.: τη Δευτέρα 25/5), θα ήθελα να διευκρινίσω πως δεν είχα σκοπό να προσβάλλω ή να θίξω κανέναν. Πόσω μάλλον ανθρώπους που εργάζονται στον ΠΑΟΚ. Η αναφορά μου ήταν καθαρά και μόνο για τον προγραμματισμό της ομάδας μου όπως αυτός έγινε το περασμένο καλοκαίρι. Τα νέα παιδιά, ο Κουλούρης, ο Πόζογλου, ο Σαββίδης, ο Δεληγιαννίδης είναι περιουσιακό στοιχείο του ΠΑΟΚ και ο στόχος όλων μας είναι η βελτίωσή τους, έτσι ώστε να καταφέρουν να κάνουν καριέρα στην ομάδα. Αυτός είναι και ο λόγος που είχε συμφωνηθεί -κατόπιν επιθυμίας και των ίδιων των ποδοσφαιριστών- να παίρνουν παιχνίδια με την Κ20 προκειμένου να βρίσκονται στον επιθυμητό ρυθμό και να μπορούν να προσφέρουν στην πρώτη ομάδα.

Η δική μου αποστολή μου ως προπονητής της Κ20 είναι, με την αμέριστη βοήθεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, να εκπαιδεύω και να αναπτύσσω ποδοσφαιριστές για την πρώτη ομάδα, με τις απαραίτητες τεχνικές, τακτικές, ψυχολογικές και εγκεφαλικές δυνατότητες και νιώθω περήφανος που ο ΠΑΟΚ σταδιακά στηρίζεται τα δικά του παιδιά. Επαναλαμβάνω πως δεν είχα ποτέ την πρόθεση να προσβάλω κανέναν και εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στην πρώτη ομάδα που έχει τις δυνατότητες να κατακτήσει την πρώτη θέση στα πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας».


Από
Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.a-sports.gr/articles-76065/ibit-den-hthela-na-thiksw-kanenan.htm

ΥΓ: Επέλεξα να μήν βάλω ως πηγή κοπρόσκυλα, όλεςοιομάδες24 και γαβρόντρα, το παραπάνω σάιτ δεν το ξέρω, από το γκουγκλ το βρήκα, αλλά μου φάνηκε κάπως σοβαρό.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 29 Μάιος 2015, 16:40

ο μόνο σίγουρο είναι, ότι δεν θα πληρώνομαι χωρίς να δουλεύω! Αυτό δεν θα το δεχτώ. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος, για να δεχτώ μία τέτοια συμφωνία. Δεν έχω μιλήσει με κάποιον από την ομάδα για την επέκταση του συμβολαίου μου, όμως έχω δεχτεί προτάσεις από ομάδες τόσο από την Ελλάδα, όσο και από το εξωτερικό. Το αργότερο μέσα σε μία εβδομάδα θα έχω αποφασίσει για το μέλλον μου..."

Καλη τυχη και πολλες επιτυχιες,

σε οτι αποφασισεις.

"Δε θα πληρωνομαι χωρις να δουλευω"

Ακουει κανεις>

γ(κ)ούχου γ(κ)ούχου γ(κ)ούχου,θα πνιγω ρε π#υστη μου/
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Pr.Jon » Παρ 29 Μάιος 2015, 16:48

Σε πάω με χίλια, σε πιστεύω, κάνε το αγροτικό σου και εμείς εδώ είμαστε! σε 2-3 χρονάκια θα είσαι έτοιμος!
Pr.Jon
 
Δημοσιεύσεις: 1141
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2014, 14:30

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 29 Μάιος 2015, 16:50

Δε βλέπω λόγο να μη δοκιμάσει στη μεγάλη ομάδα. Νομίζω τα χαρακτηριστικά του ταιριάζουν πολύ με το νέο τδ
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9417
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 30 Μάιος 2015, 01:18

Στέφανε, είχα postάρει ένα ευχαριστώ για το άρθρο, αλλά μάλλον έφυγε τις προάλλες με τα υπόλοιπα posts που εξαφανίστηκαν από το forum..
Ευχαριστώ ξανά!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό ZamanFou » Σάβ 30 Μάιος 2015, 01:44

Ειναι κριμα να φυγει απο την ομαδα...!
Εκτος και αν γινει εν γνωση μας και επιστρεψει σε 2-3 χρονια να αναλαβει την μεγαλη ομαδα..
Τι εισαι για μενα...........κανεις δεν ξερεις
Άβαταρ μέλους
ZamanFou
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιαν 2014, 22:15

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 30 Ιουν 2015, 00:27

Μακάρι να ισχύει προσωπικά θεωρώ ευχάριστη εξέλιξη. προληπτικά τον μεταφέρω στην επόμενη σεζόν. :)

------------

Οριστική πρέπει να θεωρείται η παραμονή του Βλάνταν Ιβιτς στην τεχνική ηγεσία της Κ 20 του ΠΑΟΚ. Ο Σερβοέλληνας τεχνικός τις τελευταίες ημέρες συζητούσε με τους επιτελείς του ΠΑΟΚ για την μονοετή ανανέωση του συμβολαίου του που πλέον είναι γεγονός καθώς επήλθε συμφωνία μεταξύ των δυο πλευρών.

Συνεργάτης του Ιβιτς στην τεχνική ηγεσία της Κ 20 θα είναι ο Μίροσλαβ Σνάουτσνερ που αναβαθμίζεται καθώς πέρσι βρισκόταν στην Κ 16 του Δικεφάλου.

Η προετοιμασία της Κ 20 θα ξεκινήσει την ερχόμενη Δευτέρα. Οι λεπτομέρειες θα ρυθμιστούν στην διάρκεια της εβδομάδας.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Bagheera » Τρί 30 Ιουν 2015, 07:29

K_geo έγραψε:Μακάρι να ισχύει προσωπικά θεωρώ ευχάριστη εξέλιξη.

Συμφωνώ για το θετικό της εξέλιξης. Ο Ivic βρίσκεται χρόνια στην ομάδα, τα δε αποτελέσματά του με την Κ 20 είναι ικανοποιητικά. Ως εκ τούτου αποτελεί επένδυση για τον ΠΑΟΚ. Ίσως τα επόμενα χρόνια (και με την σύμφωνη γνώμη του ΤΔ) πρέπει να κάνει το επόμενο βήμα (λ.χ. βοηθός προπονητή της μεγάλης ομάδας, προπονητής σε άλλη ομάδα κατόπιν προηγούμενης συμφωνίας με την ΠΑΕ), ούτως ώστε να αποκτήσει τις απαραίτητες εμπειρίες και σε ανώτερο επίπεδο και να είναι δυνατή η πλήρης αξιολόγησή του.
Καιρός ν' αφήσουμε τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας ...
Άβαταρ μέλους
Bagheera
 
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2015, 16:30

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Τετ 08 Ιούλ 2015, 11:38

Ίβιτς: "Για αυτό έμεινα στον ΠΑΟΚ"

Ο Βλάνταν Ιβιτς εξήγησε γιατί απέρριψε τις προτάσεις που είχε για να συνεχίσει στην ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ. ''Θα συνεχίσω να ηγούμαι της ομάδας Νέων και θα επικοινωνώ με τον Ιγκόρ Τούντορ'' είπε μεταξύ άλλων.

Ο Βλάνταν Ιβιτς θα παραμείνει στον πάγκο της ομάδας Κ20 του ΠΑΟΚ, τουλάχιστον μέχρι το 2016. Ο Σέρβος τεχνικός αρνήθηκε τις προσφορές που είχε τόσο από Ελλάδα (σ.σ. Βέροια), όσο και από το εξωτερικό, υπογράφοντας, όπως αποκάλυψε, για πρώτη φορά επαγγελματικό συμβόλαιο.

"Υπάρχουν κάποιες αλλαγές. Πλέον, σε αντίθεση με τις δύο προηγούμενες σεζόν, έχω επαγγελματικό συμβόλαιο", είπε αρχικά ο Ιβιτς στην ιστοσελίδα novosti.rsκαι συνέχισε: "Υπήρξαν κάποιες επαφές. Μετά από τις συζητήσεις που είχα επέλεξα να μείνω στον ΠΑΟΚ. Ηταν έξυπνη κίνηση. Θα συνεχίσω να ηγούμαι της ομάδας Κ20 και θα επικοινωνώ με τον Ιγκόρ Τούντορ, τον προπονητή της πρώτης ομάδας του ΠΑΟΚ. Ακόμη δεν συναντηθήκαμε, γιατί ο χρόνος είναι εναντίον μας. Ελπίζω, όμως, ότι σε μερικούς μήνες θα είμαστε σε θέση να προτείνουμε πολλούς από τους παίκτες μας".

Τόνισε πως: "Πλέον, τα χρήματα δεν είναι θέμα για την ομάδα. Μπορεί να αγοράσει έναν αριθμό παικτών, αλλά εμείς κάθε χρόνο παράγουμε τρεις ή τέσσερις ποδοσφαιριστές. Στον σύλλογο υπάρχει πλήρη οργάνωση. Όλα είναι στη θέση τους. Οι Ακαδημίες μας, μαζί με του Ολυμπιακού, είναι οι καλύτερες στην Ελλάδα. Στις νεότερες κατηγορίες ο ΠΑΟΚ είναι η κορυφαία ομάδα. Για παράδειγμα, ακούω, ότι ο Μίσκοβιτς (σ.σ. ποδοσφαιριστής των τμημάτων υποδομής του ΠΑΟΚ) θα κληθεί στις Εθνικές ομάδες της Σερβίας".

Κατέληξε λέγοντας: "Είμαι ικανοποιημένος, πολύ ικανοποιημένος. Μου έδειξαν εμπιστοσύνη, είναι τιμή μου που εργάζομαι στον ΠΑΟΚ".
Σπόρι25-1

:opaokara: :opaokara: :opaokara:

Κεφάλαιο για την ΠΑΟΚάρα!
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες