Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nothu » Παρ 17 Φεβ 2017, 12:59

ace79grpaok έγραψε:Τον Πούλο κλαους ,γλυκός

Sent from mTalk

Μετα παλι θα τους στελνεις μηνυματα στο φβ οτι μετανιωσες και θες να γραφεις παλι.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rouki » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:00

Προφανώς μετά το παιχνίδι όλοι ξέρουν καλύτερα.
Η Σάλκε έχει πολύ καλούς ποδοσφαιριστές και μετά απο πέντε ήττες κατα σειρά άρχισε να αποδίδει η δουλειά του προπονητή με την ομάδα.
Στη Γερμανία παίζουν όλες οι ομάδες έτσι ακόμη και οι ποιό μικρές, η αντοχή τους και τα τρεξίματά τους είναι καταπληκτικά κι αυτό μ' ενοχλεί, που δεν το βλέπω στην ομάδα μας και δεν μπορώ να το καταλάβω. Βλέπεις αδύνατα κορμιά καλογυμνασμένα και είναι απίστευτο το τρέξιμό τους.
Όποιος βλέπει Γερμανικό ποδόσφαιρο το ξέρει.
Εγώ πιστεύω οτι απλά οι συγκυρίες δεν βοήθησαν τον Ίβιτς (ΠΑΟΚ).
Πρώτη φορά είδα τόσους πολλούς παίχτες μας να κάνουν τόσα πολλά λάθη μαζεμένα, λες και συννενοήθηκαν μεταξύ τους.
Ίσως έπρεπε ν΄αρχίσει ο Ίβιτς με άλλη ενδεκάδα, ίσως να το φοβήθηκε περισσότερο απ' ότι έπρεπε το παιχνίδι, αλλά πάει και τέλειωσε.
Πριν κλείσω, να πως τί έλλειψε απο τον ΠΑΟΚ περισσότερο κατα την γνώμη μου κι αυτό δεν είναι κανένας άλλος παρά ο Κάνιας.
:opaokara:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:04

Σε αντίθεση με τον αγώνα με τον Άγιαξ, ο χτεσινός ΠΑΟΚ, με τις απώλειες και την κούραση, πολύ δύσκολα θα περνούσε τη χτεσινή Σάλκε ακόμα κι αν το παιχνίδι εξελισσόταν αλλιώς, αυτή την αίσθηση μου άφηνε χτες ο αγώνας όσο περνούσε η ώρα. Σε όσο άσχημη μέρα κι αν βρέθηκαν οι περισσότεροι παίχτες κι ο προπονητής, φαινόταν ξεκάθαρα ότι μας λείπουν πράγματα σε σχέση με τους Γερμανούς. Δύναμη, ύψη, τρεξίματα. Μεσοεπιθετικοί. Φορ.
Πάντως μπορεί να μας κάνει και καλό αυτό το παιχνίδι, μια και είδαμε που βρισκόμαστε σε σχέση με ένα σοβαρό και παραδοσιακά δυνατό κλαμπ της Ευρώπης. Γιατί πιστεύω ότι ένα τέτοιο θέλουμε να γίνουμε κι εμείς, μέσα σ ένα περιβάλλον που δεν ευνοεί τέτοιες φιλοδοξίες.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:06

nothu έγραψε:
ace79grpaok έγραψε:Τον Πούλο κλαους ,γλυκός

Sent from mTalk

Μετα παλι θα τους στελνεις μηνυματα στο φβ οτι μετανιωσες και θες να γραφεις παλι.


Τι σε νοιάζει εσένα?

Sent from mTalk
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nothu » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:08

Να πω κι εγω κατι για την κουραση. Μετα το νεο ετος και μετα απο διακοπη ενος ολοκληρου μηνα, απο 21/12 μεχρι 20/1 η σαλκε ειχε παιξει 5 επισημα παιχνιδια μεχρι χθες.
Αντιθετα εμεις, με διακοπη απο 17/12 μεχρι 3/1 ειχαμε παιξει 11 παιχνιδια. Οποτε για μενα η κουραση ειναι τεραστια δικαιολογια.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:10

Έβαλα να δω σε ριπλέι τώρα, κι ακούω τον τσαβδαρα να λέει ότι από στημένο δεν έχουν γκολ φέτος.
Και κάπου εκεί το σταμάτησα.

Τα τρεξίματα κι η πίεση του, δήθεν δεν μαρκάρει, του χοντρού ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ, 100 φορές πιο χρήσιμα από το τρέξιμο στο πουθενά του Κλάους

Τζάμπα γκολ στο τελευταίο 10λεπτο...

Η μετάδοση με μελισσιδη (εντάξει ΠΑΟΚ είναι, αλλά ξέρει λιγότερη μπάλα από την κυρα λιτσα) και τον γκαντέμη σωτηρογαυροπουλο (πλην ματς με Αρσεναλ στο χαιμπουρι) της πλάκας...
Χτυπά ο λεοβατς στην μύτη από το παπούτσι του Γερμανού ανοίγει η μύτη και δεν έχουν καταλάβει ακόμα πως. Τα ονόματα των παικτών του ΠΑΟΚ τα έλεγε στην τύχη με βάση την θέση. Πχ μπαίνει ο λεοβατς εκεί που χάνει το κοντρόλ στην περιοχή και λέει Μυστακιδης... Ότι να ναι.

Σωστό αυτό που είπε κάποια στιγμή, η 4 φωνάζει αλλά πρέπει να ξυπνήσουν κι οι υπόλοιποι...

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:20

ace, τα λεμε σε μια εβδομάδα.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:22

Kourdos έγραψε:Γενομένου πλέον του αποτελέσματος (βλέπε τόπικ Ίβιτς) η παρούσα κατάσταση είναι μία ευλογία: συγκεντρώνουμε τις δυνάμεις μας στη Ελλάδα και πάμε πολύ άνετοι για ευρωπαϊκή εμπειρία στη ρεβάνς. Δεν έχω χάσει ούτε εκατοστό από την αισιοδοξία που μας διακατέχει τελευταία για την ομάδα.


Φιλε μου εγω λεω να αποκλειστουμε και απο το κυπελλο τεχνηεντως προκειμενου να τα δωσουμε ολα για τη δευτερη θεση..
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:30

Το άρθρο του κεφαλογιαννη εύχομαι να συμβαδίζει με τις σκέψεις εντός ΠΑΕ σε πολλά σημεία...


SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:32

K_geo έγραψε:ace, τα λεμε σε μια εβδομάδα.



Πιστευω για γούρι το κανει δεν παιζει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:33

Δε ζηταγε να τον μπαναρουν στα Προβληματα ?Ε...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 17 Φεβ 2017, 13:44

sourmenetes έγραψε:Παιδια 3 φορες πιεσε ο μυστακιδης ψηλα και εκαναν τσαφ αλλα ηταν μονος του.αν ειχες και τα εξτρεμ να πιεσουν φουρτουνα θα ειχαν.βεβαια ολα αυτα εκ των υστερων τα λεμε.


μεγάλη συζήτηση για το πως πρέπει να αντιμετωπίζεις τέτοια ματς αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση της κωλοσάλκε ειπώθηκε από πολλούς που την παρακολουθούσαν(ακόμα και από τον Σταφύλίδη που παίζει γερμανία) ότι όταν η σάλκε πιέζεται έχει αδύναμη άμυνα και χάνει τα αυγά και τα πασχάλια, ενώ αντιθέτως όταν της δίνεις χώρο μπορεί να πάρει το κέντρο και να σε διαλύσει.

της δώσαμε χώρο. μας διάλυσε.

το ότι έμεινε έξω τζάλμα-ενρίκε ήταν εγκληματικό. ναι εκ του αποτέλσματος το λέω, αλλά έστω εκ του αποτελέσματος αποδείχτηκε εγκληματικό εκτός και αν ο ίβιτς θεωρεί τον κλάους μπουκαδόρο, ταχύ και τριπλαδόρο οπότε να πάμε να αυτοκτονήσουμε όλοι μαζί.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2182
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:38

Δεν θα σταθώ στο αγωνιστικό που φαντάζομαι πως ολοι συμφωνούμε πως το παιχνιδι το εχασε ο Ιβιτς, οχι τοσο για τον σχηματισμό που πιο πολυ μπέρδεψε εμας και δεν του βγηκε, αλλα για το γεγονος πως ενω δεν του έβγαινε δεν τον αλλαξε.... Παρόλα αυτα δικαιούταν κι αυτος ενα κακο παιχνιδι....

Εγω θα σταθώ στο κοσμο μας.... Ειχα 4-5 χρονια να ερθω τούμπα.... Τελευταίο παιχνιδι ηταν το 2012 με την κερκυρα (0-0).... Ημουν στην 4,στην μεριά προς τα επίσημα.... Αυτο το πραγμα που έζησα χτες με εκανε να ντρέπομαι.... Δεν ειχα αφήσει αυτη την τούμπα εγω.... Απο την μεση και προς τα επίσημα μετρημένοι ημασταν αυτοι που προσπαθούσαμε να ακουσουμε τι φωνάζουν στην αλλη μερια για να φωνάξουμε κι εμεις....προσωπικα με μπερδευαν στο να ακούσω οι γερμανοι.... Τετοια ησυχια.... Κανενας δεν φώναζε.... Κιχ.... Η λεξη εκκλησια ειναι επιεικεστατη...... Και δεν μιλαω αφου φαγαμε το 1ο γκολ... Απο νωρις... Μάταια ελεγα στην παρεα μου πως ντρεπομαι για τον κοσμο μας... Κανενας δεν συγκινήθηκε τριγύρω..... Και ακουγα εναν "καραγκιωζη" (συγνωμη αλλα ακομα τον σκεφτομαι και νευριάζω) να λεει καθε λιγο "τι ειναι αυτα ρε μαλακα;;;; δεν φωνάζουν καθολου οι δικοί μας... "....να εισαι στην 4,να μην ανοίγεις το στομα σου και να διαμαρτύρεσαι για τους αλλους...... Ποσο μ@λ@κ@ς παιζει να εισαι;;;;;; αν θες να δεις μπαλα γιατι στην 4;;;;;;;;;;;γιατι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Υγ:συγνωμη, αλλα ειναι πολλα τα νευρα μου απο χτες.... Δεν μπορουσα να μην τα μοιραστώ.... Δεν ξερω κι εγω ποσα χιλιόμετρα εκανα, για να ζησω αυτη την "αηδία"....και μιλαω για τον κοσμο και μονο.... :(
Τελευταία επεξεργασία από pyrgioths και Παρ 17 Φεβ 2017, 15:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:42

Η πίκρα σήμερα είναι δυστυχώς μεγαλύτερη απ ότι χθες
Και αυτό γιατί σε αντιθεση με πολλούς που έγραψαν εδώ μέσα,εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι οι παίκτες μας έχουν την ποιότητα να παίξουν πολυ καλύτερα και να κριθεί η πρόκριση απέναντι σ αυτή τη σαλκε στις λεπτομέρειες.

Δυστυχώς εχθές ο κυβερνήτης της ομαδας δεν σήκωσε το χειρόφρενο και με σηκωμένο χειρόφρενο τέτοιες ομάδες δεν μπορείς να τις αντιμετωπίσεις.

Ο στρατηγός δίνει την απαραίτητη ώθηση στους στρατιώτες του και χθες ο στρατηγός κατάφερε να τους γεμίσει φόβο και ηττοπάθειας.

Και επειδή τον ΠΑΟΚ τον ξέρουμε απ την καλή και την ανάποδη πλέον,φοβάμαι μην το χθεσινό ματς είναι μια νέα αφετηρία για να πνιγούμε πάλι στηνεσωστρέφεια μας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Π.Α.Ο.Κ-Schalke 0-3, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Παρ 17 Φεβ 2017, 15:55

pyrgioths έγραψε:Δεν θα σταθώ στο αγωνιστικό που φαντάζομαι πως ολοι συμφωνούμε πως το παιχνιδι το εχασε ο Ιβιτς, οχι τοσο για τον σχηματισμό που πιο πολυ μπέρδεψε εμας και δεν του βγηκε, αλλα για το γεγονος πως ενω δεν του έβγαινε δεν τον αλλαξε.... Παρόλα αυτα δικαιούταν κι αυτος ενα κακο παιχνιδι....

Εγω θα σταθώ στο κοσμο μας.... Ειχα 4-5 χρονια να ερθω τούμπα.... Τελευταίο παιχνιδι ηταν το 2012 με την κερκυρα (0-0).... Ημουν στην 4,στην μεριά προς τα επίσημα.... Αυτο το πραγμα που έζησα χτες με εκανε να ντρέπομαι.... Δεν ειχα αφήσει αυτη την τούμπα εγω.... Απο την μεση και προς τα επίσημα μετρημένοι ημασταν αυτοι που προσπαθούσαμε να ακουσουμε τι φωνάζουν στην αλλη μερια για να φωνάξουμε κι εμεις....προσωπικα με μπερδευαν στο να ακούσω οι γερμανοι.... Τετοια ησυχια.... Κανενας δεν φώναζε.... Κιχ.... Η λεξη εκκλησια ειναι επιεικεστατη...... Και δεν μιλαω αφου φαγαμε το 1ο γκολ... Απο νωρις... Μάταια ελεγα στην παρεα μου πως ντρεπομαι για τον κοσμο μας... Κανενας δεν συγκινήθηκε τριγύρω..... Και ακουγα εναν "καραγκιωζη" (συγνωμη αλλα ακομα τον σκεφτομαι και νευριάζω) να λεει καθε λιγο "τι ειναι αυτα ρε μαλακα;;;; δεν φωνάζουν καθολου οι δικοί νας... "....να εισαι στην 4,να μην ανοίγεις το στομα σου και να διαμαρτύρεσαι για τους αλλους...... Ποσο μ@λ@κ@ς παιζει να εισαι;;;;;; αν θες να δεις μπαλα γιατι στην 4;;;;;;;;;;;γιατι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Υγ:συγνωμη, αλλα ειναι πολλα τα νευρα μου απο χτες.... Δεν μπορουσα να μην τα μοιραστώ.... Δεν ξερω κι εγω ποσα χιλιόμετρα εκανα, για να ζησω αυτη την "αηδία"....και μιλαω για τον κοσμο και μονο.... :(

Κι εγώ ήμουν στο κομμάτι της 4 ελαφρώς προς τη μεριά της 3 κοντά στους βυζαντινούς, ζήτημα να ήμασταν 100 άτομα που προσπαθούσαμε να ακούσουμε, να συγχρονιστούμε και να ξεσηκώσουμε τους άλλους. Αλλά χειρότερο από αυτό ήταν η οργάνωση κι αυτούς που φώναζαν από τη μεριά της 4 προς 5 δε μπορούσαμε να τους ακούσουμε, ενώ δυτικοί και 4α δε συνεννοούνταν στα συνθήματα. Τα τύμπανα ασχολίαστα. Είναι και το γήπεδο τέτοιο που δημιουργεί θέματα λόγω διάταξης αλλά αυτό δεν δικαιολογεί την τραγικότητα της κατάστασης. Λίγο highlights που είδα πάντως η τηλεόραση μάλλον κολάκευε την κερκίδα, από μέσα ήταν πολύ χειρότερα.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης