Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

Γλυκος
11
6%
Ματος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρελα
12
7%
Κρεσπο
1
1%
Λεοβατς
1
1%
Τσιμιροτ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κανιας
13
7%
Σακχοφ
17
10%
Καμπος
20
11%
Μπισεσβαρ
94
54%
Πριγιοβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ενρικε
6
3%
Κιτσιου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαλεζας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 175

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 09 Μάιος 2017, 09:57

Γιατρέ μου είστε ωραίοι ρε!
Σας ζηλεύω!
Και τα βλάχικα γερμανικά που πετάξατε στον Πρίγιο... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Και μια ερώτηση λόγω Ελβετίας μια που δε μετράω την ώρα να τους ξαναπηδήξουμε όλους..
Schaffhausen 'η Biel να ....επενδύσω;;
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τρί 09 Μάιος 2017, 11:38

ABOLEYTOI έγραψε:οι μπλούζες πότε βγαίνουν στη μπουτίκ;

ΑΥΤΟ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8500
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τρί 09 Μάιος 2017, 11:46

ΟΦ_ΤΟΠΙΚ:

elvetos έγραψε:
Αδερφέ εξ αίματος, χαλάλι την υποχρέωση που 'φορτώθηκα' για πάρτη του ανιψιού και βαπτιστηριού μου.

Το 'σεντόνι' με θύμησε εκείνες τις ωραίες ρομαντικές στιγμές της πρώτης οπαδικής λίστας των internet paok fans στα μέσα της δεκαετίας του ´90.
..
ΠΑΟΚ θρησκεία και στην Ελβετία.

Από το άντρο των ελβετικών τραπεζών.

ο ελβετός


Θυμάμαι έναν "Ελβετό" από εκείνη τη λίστα :D

ΟΝ-ΤΟΠΙΚ: Πέρασε η σωματική κούραση της παρακολούθησης του τελικού από Laola, κρατάει ακόμα η ψυχική ανάταση από το Κύπελλο, παράξενο αίσθημα, νιώθω ότι ο κόσμος δεν είναι πια ο ίδιος.. :D
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 09 Μάιος 2017, 11:49

ABOLEYTOI έγραψε:οι μπλούζες πότε βγαίνουν στη μπουτίκ;

https://store.paokfc.gr/greek/paok-fc-c ... 11989.html
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29879
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 09 Μάιος 2017, 12:22

Πολύ όμορφη...Λιτή κι απέριττη, δίχως φαμφάρες και κορώνες...Δικέφαλος, αγώνας-χρονιά, αποτέλεσμα, Κύπελλο!
Με υπερτονισμένη λέξη το "WINNER" και τελείως μαυρόασπρη...Πολύ Π.Α.Ο.Κ. μπλούζα για τα δικά μου γούστα...
Θα την βάλω στην συλλογή του ανιψιού μου σίγουρα και ίσως πάρω και για μένα, μιας και το μαύρο κόβει κιλά... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 09 Μάιος 2017, 12:34

Γιατί .... ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ!!!! :opaokara:

Εικόνα

Κύπρος: Στρατιώτης «εξαφανίστηκε» για να δει τον τελικό ΠΑΟΚ - ΑΕΚ!

Το τρελό ταξίδι φαντάρου μέσα από τα κατεχόμενα για να δει ΠΑΟΚ!

Ένας 19χρονος φαντάρος οπαδός του ΠΑΟΚ πήρε άδεια από στρατόπεδο της Κύπρου και αποφάσισε και να ταξιδέψει μέσα από τα κατεχόμενα για την Ελλάδα προκειμένου να δει τον αγώνα του Δικεφάλου του Βορρά στον τελικό Κυπέλλου! Διαβάστε για το απίστευτο ταξίδι του.

Αίσιο τέλος είχε η περιπέτεια για 19χρονο στρατιώτη ο οποίος έλειπε από το σπίτι του από τις 3 Μαΐου. Ο 19χρoνος ο οποίος είχε μεταβεί στην Κωνσταντινούπολη από το παράνομο αεροδρόμιο της Τύμπου είναι από το βράδυ της Δευτέρας (8/5) στο σπίτι του!

Σύμφωνα με τις πληροφορίες της Αστυνομίας ο 19χρονος αφού πρώτα ταξίδεψε από την Κωνσταντινούπολη στην Θεσσαλονίκη, απ’ εκεί ταξίδεψε στην Πάφο και από χθες βράδυ είναι στο σπίτι του. Σύμφωνα με τους ισχυρισμούς που πρόβαλε φαίνεται να ήταν κουρασμένος όπως ανέφερε και να ήθελε κάποιες μέρες ξεκούρασης.

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι ο 19χρονος ήταν φίλος του ΠΑΟΚ και ήθελε να δει τον τελικό Κυπέλλου που διεξήχθη στον Βόλο το περασμένο Σάββατο και λόγω του ότι δεν μπορούσε να λάβει άδεια εξόδου από τους ελεγχόμενους χώρους εξόδους της Δημοκρατίας, μετέβη εκεί από τα κατεχόμενα!

Σύμφωνα με τα όσα ανέφερε στην καταγγελία ο πατέρας του, ο γιος του είχε λάβει υπηρεσιακή άδεια από τη μονάδα που υπηρετεί, κάτι το οποίο ήταν εν αγνοία του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αν ο 19χρονος δεν μετέβαινε μέχρι σήμερα στην μονάδα του, τρεις μέρες δηλαδή αφότου έλειπε από εκεί, θα κηρυσσόταν λιποτάκτης.

Πηγή: Sigmalive.com
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9507
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 09 Μάιος 2017, 13:29

και λιποτάκτησα για ένα εισιτήριοοοοοοοοοοοοοοοοοοο


Εντάξει δεν υπάρχει, δεν γίνεται πουθενά αυτό, δεν το χωρά ανθρώπου νους!!!

ΠΟΣΟ ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ ΡΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Τρί 09 Μάιος 2017, 13:35

Τί τρελό, ΘΕΟΜΟΥΡΛΟ ΠΑΟΚι είσαι ρε φίλε.

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 09 Μάιος 2017, 13:45

:opaokara:

επισης, για οσους δεν το ειδαν, το αφηνω εδω.

ενα κείμενο γεμάτο..αλήθειες... :lol: :mrgreen: :roll:

Έτρεμα από την αδρεναλίνη. Σε κάθε βήμα προς το Πανθεσσαλικό οι σφυγμοί ανέβαιναν, χτυπούσαν οι φλέβες στα μηνίγγια μου. Ζαλιζόμουν, άρχισα να παραπατάω στην ανηφόρα και στάθηκα για ένα λεπτό να ξαναβρώ την ανάσα μου. Ήρθαν οι δεύτερες σκέψεις στο μυαλό, με κύκλωσαν, με τρομοκράτησαν. Τα πρόσωπα των παιδιών μου. Η μάνα μου. Ο πατέρας μου. Η γυναίκα μου, δυο βήματα μπροστά μου, που δεν είχε ιδέα σε τι μπελάδες θα την έβαζα αν κάτι πήγαινε στραβά στο ψαχτήρι των μπάτσων που μας περίμενε στα εκατό μέτρα. Άναψα τσιγάρο. Άνοιξα το βήμα. Πάμε, μέσα ήδη γίνεται πανηγύρι.

Από καιρό ήθελα να το κάνω. Δεν είμαι τέτοιος τύπος, δε μου αρέσουν τα επικίνδυνα παιχνίδια, αλλά ήθελα μια πράξη παρανομίας, μια συμβολική κίνηση ανυπακοής προς το Σύστημα, μια υπενθύμιση πως ακόμα δεν έχω σκύψει το κεφάλι και δεν ακολουθώ σαν πρόβατο τις υποδείξεις της αστυνομίας. Και διάλεξα το πιο απαγορευμένο αντικείμενο που μπορείς να περάσεις σε γήπεδο. Πλησιάζαμε, ήμασταν μισό λεπτό από το τείχος των θωρακισμένων ματατζήδων με τις ασπίδες, τα γκλομπ και τις μάσκες. Το χάιδευα με τον αντίχειρα, στην κωλοτσέπη, ευχόμενος να γίνει ένα ντου και να το περάσω. Το στομάχι μου μάτωνε από το άγχος, αλλά δεν κώλωσα.

Φτάσαμε στον πρώτο έλεγχο. Απίστευτο σκηνικό, οι πιο αποφασισμένοι μπάτσοι που έχω δει στη ζωή μου, στα 28 χρόνια που πάω στα γήπεδα. Μας εξευτέλισαν, μας ανάγκασαν να σηκώσουμε μαζικά τα χέρια ψηλά και να κουνάμε τα εισιτήρια. Κάπου κρυμμένοι θα ήταν ειδικά εκπαιδευμένοι αστυνομικοί-ελεύθεροι σκοπευτές, που με διαστημικά σκάνερ ξεχώριζαν από απόσταση ποιο εισιτήριο ήταν πλαστό και ποιο γνήσιο. Με έπιασε κρύος ιδρώτας, δε γνώριζα αν το εισιτήριο που κρατούσα ήταν γνήσιο ή το είχαν φωτοτυπήσει οι απατεώνες συνοπαδοί που μου το έδωσαν για να μου φάνε τα φράγκα. Τα λίγα δευτερόλεπτα μου φάνηκαν αιώνας -περάσαμε. Αλλά χρόνος για να ξαλαφρώσεις δεν υπήρχε, μας περίμενε το δεύτερο, ανελέητο και εξονυχιστικό ψαχτήρι λίγα μέτρα μετά.

Μπλε και πράσινοι μπάτσοι δίπλα-δίπλα έφτιαχναν το πιο απροσπέλαστο φράγμα στην ιστορία της παγκόσμιας επιτήρησης της Τάξης και της Ασφάλειας. Αμήχανα, ξανάπιασα στην τσέπη το αντικείμενο που θα μπορούσε να με έστελνε για χρόνια στη φυλακή, αυτό που κανένας αστυνομικός ποτέ δε θα σε αφήσει να περάσεις σε γήπεδο, θα σε συλλάβει, θα σε λιώσει με το λοστάρι του, θα σε κλωτσήσει και θα σε χώσει αιμόφυρτο σε μια κλούβα για το κρατητήριο αν σε πάρει χαμπάρι πως έχεις σκοπό να κάνεις τέτοια παρανομία. Πήρα ανάσα, έπιασα την Άννα από το μπράτσο και όρμησα προς το μέρος τους. Τώρα ή ποτέ, όλα ή τίποτα.

Έστειλαν την Άννα να την ψάξει γυναίκα. Έμεινα μόνος μου, στη μέση του ψαχτηριού. Από δεξιά και αριστερά περνούσαν μαχαίρια, καλάσνικοφ, ένας κυλούσε βαρέλι με τσίπουρο και άνοιξαν οι αστυνομικοί να περάσει σχολιάζοντας «κάνα μεζέ δεν έφερες, ρε μεγάλε», μια ομάδα οπαδών με αθλητικές φόρμες και ακόντια στίβου, μπουκάλια με ρετσίνες και ένας πιτσιρικάς με γυάλινες κοκακόλες γι’ αυτούς που τη θολώνουν μετά το τρίτο ποτήρι, ένας ντελιβεράς από το skroutz.gr που παρέδιδε κινέζικους πυρσούς σε ένα γνωστό μου που τους είχε παραγγείλει online όσο περίμενε να μπει στο γήπεδο, κάτι δυτικοί με ένα τσιγάρο που κρατούσαν εφτά άτομα με χίλια εννιακόσια είκοσι έξι φύλλα που το κάνουν σε κάθε τελικό για γούρι, ένα πρεζάκι με γκαζάκι ζητούσε να μάθει πού είναι το κυλικείο να δανειστεί ένα κουτάλι κι ο άγριος επικεφαλής του έδειξε αυστηρά προς το μέρος του. Ήμουν έτοιμος να χάσω τη συγκέντρωσή μου με όλα αυτά. Περνούσαν σχεδόν τα πάντα, αλλά ήξερα πως οι μπάτσοι ψάχνουν μόνο για ένα πράγμα, αυτό που έχουν εκπαιδευτεί στις σχολές να βρίσκουν πάνω στους οπαδούς και να μη σηκώνουν κουβέντα όταν το βρίσκουν. Ανατρίχιασα. Έχασα το μυαλό μου για ένα δευτερόλεπτο και το ξαναβρήκα όταν με σκούντησε ο αιμοσταγής μπάτσος στην πλάτη και μου φώναξε με έναν βρυχηθμό. Έκανα πως δεν άκουσα. Αλλά μπήκε μπροστά και μου ‘κλεισε το δρόμο. Έκλασα μέντες.

Πάγωσαν όλοι τριγύρω. Οι δυτικοί με το 1926φυλλο σταμάτησαν να ξαποστάσουν, ο τυπάς με τις χατζάρες που μόλις είχε περάσει το ψαχτήρι κοντοστάθηκε και γύρισε πίσω, μήπως χρειαστεί να με βοηθήσει και το εκτίμησα, αδερφός για αδερφό. Ένιωθα όλα τα βλέμματα να με τρυπάνε στην πλάτη και οι κομμένες ανάσες τους περίμεναν την επόμενη κίνηση. Είδα σαν σε όνειρο τη συνέχεια: Το είχε δει το αντικείμενο, το αρπάζει από την τσέπη, ορμάνε πάνω μου ολόκληρη διμοιρία, με σακατεύουν, τρώω δέκα χρόνια κάγκελο, ξαναβγαίνω και τα παιδιά μου είναι έμποροι ναρκωτικών και ζουν κάτω από γέφυρες με τη μάνα τους που βγαίνει στα φανάρια για ζητιανιά με ψεύτικο κομμένο πόδι. Με κοίταξε στα μάτια ο μπάτσος, τον κοίταξα κι εγώ, έχω και ωραία μάτια, γαλανά τιρκουάζ, ίσως να τον μάγεψα, δεν ξέρω, ίσως να έπεσα σε γκέι, ίσως σε θαυμαστή των γαλανών τιρκουάζ -μου τη χάρισε. Φώναξε, για να ακούσουν οι υπόλοιποι τρομοκρατημένοι, «σας παρακαλώ, κύριε, αφαιρέστε το καπάκι από το νερό σας», εγώ το αφαίρεσα, άνοιξε το σφιχτοδεμένο τείχος των αστυνομικών και πέρασα ατιμωμένος. Με αγκάλιασε ένας συνοπαδός με την καραμπίνα στον ώμο, ίδιος ο Αστραπόγιαννος, προσπαθώντας να με παρηγορήσει: «Φίλε, κι εγώ έχω προσπαθήσει μια φορά να περάσω καπάκι και δεν τα κατάφερα, μη σε παίρνει από κάτω». Αλλά ήδη είχα ξενερώσει. Μπορεί να γλίτωσα τη σύλληψη και τη φυλάκιση, αλλά δεν είχα καταφέρει να κερδίσω τους μπάτσους -πραγματικά, όταν το θέλουν, οι μπαγάσες, κάνουν δουλειά.

isovitis.gr
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 09 Μάιος 2017, 13:46

:pano: ΕΙΣΑΙ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29879
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 09 Μάιος 2017, 13:50

john4serres έγραψε:
ABOLEYTOI έγραψε:οι μπλούζες πότε βγαίνουν στη μπουτίκ;

https://store.paokfc.gr/greek/paok-fc-c ... 11989.html


15 ευρώ;
Πανάκριβο, απαράδεκτη τιμή.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 09 Μάιος 2017, 13:55

επειδη στο σχολια για αλλες ομαδες ειναι οφ τοπικ, αφηνω και αυτο εδω.

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1244 ... ok-kai-aek

Aπο metrosport.gr : Στο Metropolis 95.5 και την εκπομπή «Στη Σέντρα» φιλοξενήθηκε ο β’ παρατηρητής του τελικού και πρόεδρος της ΕΠΣ Δωδεκανήσου, Παναγιώτης Διακοφώτης και αναφέρθηκε στα επεισόδια που «αμαύρωσαν» τον τελικό και στον κίνδυνο πιθανής αφαίρεσης βαθμών για τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για τον κίνδυνο αφαίρεσης βαθμών για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ: «Όταν έγιναν τα επεισόδια εντός του αγωνιστικού χώρου, γιατί μόνο σε μια τέτοια περίπτωση προβλέπει ο κανονισμός αφαίρεση βαθμών, κανένα από τα σωματεία δεν ήταν στο γήπεδο. Μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα λέει ο κανονισμός. Οι ομάδες δήλωσαν ότι θα ξεκινούσαν από τα ξενοδοχεία τους στις 6.30. Μάλιστα, δεν μπόρεσαν να έρθουν στην ώρα τους και γι’ αυτό κατατέθηκε αίτημα για καθυστέρηση ενός τετάρτου που έγινε δεκτό. Δεν ήταν παρόντες οι δύο ομάδες όταν έγιναν τα επεισόδια. Αυτό τις απαλλάσσει από ενδεχόμενη αφαίρεση βαθμών. Πιθανό να επιβληθεί μόνο πρόστιμο. Όποιος διαβάσει το άρθρο 15 του Πειθαρχικού Κώδικα θα δει ότι κάνει λόγο για ευθύνη των ομάδων μέχρι μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα. Δε νομίζω, επομένως, ότι συντελεί λόγος για αφαίρεση βαθμών. Τα επεισόδια με την είσοδο των φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο και τη συμπλοκή με την αστυνομία ξεκίνησαν στις 6.15 μ.μ.. Είναι καταγεγραμμένα στην κάμερά μου και φαίνεται η ώρα που γίνονται. Είναι για την ακρίβεια στις 6.18 μ.μ.».

Για τους λόγους που ο ταξίαρχος της αστυνομίας ήταν άφαντος και τις αιτίες των επεισοδίων: «Επικοινώνησα μαζί του. Μου εξήγησε ότι επειδή βρισκόταν στο γήπεδο και δύναμη εκτός Βόλου πιθανώς να μην τον γνώριζαν και γι’ αυτό δεν μπορούσαμε να τον εντοπίσουμε. Δεν αλλάζει την πραγματικότητα αυτό, βέβαια. Ότι τον ψάχναμε και δεν μπορούσαμε να τον βρούμε. Μου είπε ότι βρισκόταν σε ένα μπουθ όπου σχεδίαζαν τα μέτρα. Ίσως δεν υπήρχε η πείρα για έναν τελικό τέτοιας επικινδυνότητας».

-----------------------------------------------------------

και επισης αφηνω και μια δικη μου αποψη για τα γεγονοτα της αερογεφυρας..:

ουτε επο ουτε δημος βολου ουτε ηλεκτρονικο εισιτηριο τους φταιει. οταν πουν ποιος μαλ@κας αποφασισε να μην εχει μια διμοιρια στην πεζογεφυρα, τοτε θα ξερουμε και ποιος φταιει. ολα τα αλλα ειναι φτηνη προπαγανδα. ολα τα γηπεδα του κοσμου εχουν θυρες που επικοινωνούν μεταξύ τους. και για αυτό στην ψαροκώσταινα δημιουργούν ζώνες ασφαλείας. οσο για το πως μπηκαν τοσα πραγματα μεσα, ειναι λογικο οταν ο ελεγχος που εκαναν ηταν μηδαμινος. μη-δα-μινος. και ποιος εκανε τον ελεγχο; ναι. η αστυνομια. ποιος μας ελεγε σηκωστε τα εισιτηρια να τα δουμε αλλα ουτε καν κοιτούσαν αν αυτά ειναι κανονικά,πλαστά ή με μουφα ονόματα; η αστυνομία. ποιος έλεγχε τις εισόδους που μπαίναν οι οπαδοί; η αστυνομία. ποιος ηξερε οτι την προηγούμενη ημέρα ομάδες έκαναν πορεία με λοστάρια στο βόλο; η αστυνομία. αρα... ολα τα δαχτυλα δειχνουν προς μια κατεύθυνση και οχι αυτή που οι αλητες ρουφιανοι δημοσιογραφοι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΜΕΣΩΝ (συγκεκριμένων ιδιοκτητών,παραγόντων ομάδων) θελουν να δειξουν. αναμενω να δω, ποιος αποφασισε να μην εχει ουτε μια διμοιρια η ΜΗ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΗ με αλλο τρόπο πεζογέφυρα. και εκεί τελειώνει η όποια κουβέντα. ενα παιδακι δημοτικου θα εκανε καλυτερο σχεδιασμο ασφαλειας απο αυτο που καταφεραν οι υψηλομισθοι αρχοντες της αστυνομιας...

-----------------------------------------------------------------------
πέρα φυσικά απο το χθεσινό κείμενο στην κεντρική που αναφερεται σε αυτους που συμμετειχαν στα επεισοδια, είτε γιατι ήθελαν να κανουν μανουρα (20 ατομα, δλδ αυτοί που είχαν ...προβλέψει και παρει τα...full face τους..) είτε γιατί ήθελαν να προστατεύσουν την κερκίδα μας όταν τα χανούμια ανέβηκαν στην πεζογέφυρα και ξεκίνησαν τη ρίψη πυρσών προς τους ΠΑΟΚτσήδες..

http://www.paokmania.gr/stiles/apopseis ... u-na-se-po
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tenten4GT » Τρί 09 Μάιος 2017, 14:28

ενα μεγαλο μπραβο στην ομαδα τον κοουτς κ τον προεδρο.μα το πιο μεγαλο μπραβο αξιζει σε ολους εμας που ειμασταν εκει στην καταληψη στα διοδια στα συλλαριτηρια στους δρομους στα διαρκειας στις μετοχες κ κρατησαμε ορθιο τον συλλογο στα πολυ δυσκολα μεχρι να ερθει ο προεδρος,σας ευχαριστω γιατι χαρη σε εσας τοτε βλεπουμε αυτα τωρα κ τα παοκτσακια τα μικρα θα δουν τα ακομη καλυτερα :opaokara: :opaokara: :opaokara: ξεπατωστετους χωρις ελεος

αν κ το 3 κυππελο που βλεπω λαιβ αυτο το χαρηκα πιο πολλυ γιατι καταλαβα οτι ειναι η αρχη
ΤΟΥΜΠΑ ΙΡΑΝ ΚΑΜΠΟΤΖΗ ΒΙΕΤΝΑΜ..
Άβαταρ μέλους
tenten4GT
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 01:22
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΣΥΚΙΕΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 09 Μάιος 2017, 15:04

respect στο θεοπαλαβο φανταρακι ΠΑΟΚτση!!!!
Αλλα...:
Η υπόθεση του εθνοφρουρού θα έχει συνέχεια, καθώς θα πρέπει να λογοδοτήσει στην Εθνική Φρουρά.


Ιβαν, βαλε ρε κανα βυσμα να την βγαλει στα μαλακα το αδερφι.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΕΚ 2-1,Mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Τρί 09 Μάιος 2017, 15:30

Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης