Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
1
1%
Μάτος
2
1%
Βαρέλα
41
23%
Κρέσπο
3
2%
Λέοβατς
20
11%
Τσίμιροτ
12
7%
Σάκχοφ
15
8%
Μπίσεσβαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
33
19%
Κάμπος
1
1%
Κλάους
4
2%
Μυστακίδης
44
25%
Μαλεζάς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κάνιας
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 177

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 30 Ιαν 2017, 09:12

eorptol1 έγραψε:
Pablito έγραψε:Ειναι τραγικο να βλεπω πανηγυρισμους,επειδη τραυματιστηκε παιχτης της ομαδας μας.. ποσο εχει αλλαξει ο λαος του ΠΑΟΚ

Ντροπή


Ποτέ δε γράφτηκε κάτι τέτοιο από κανένα. Ντροπή να το αναπαράγετε.


sourmenetes έγραψε:
Dinos_Liverpool έγραψε:
τσιριγώτης έγραψε:Μβπ με διαφορά είναι ο βαρελα..Μεγάλη εμφάνιση η σημερινή.
Στα θετικά του ματς ότι πήρε κόκκινη ο Κλάους κ θα κάνουμε να τον δούμε τουλάχιστον δύο αγωνιστικές. Κάτι είναι και αυτό. Είναι η απάντηση του στον Ιβιτς για την στήριξη που του παρέχει.
Το ξαναλέω ότι τον Ίβιτς σε τρία χρόνια θα τον παρακαλαμε να ανανεωσει. Το κόλλημα με το ΠΑΟΚτσακι να μην είχε..


Μαζί θα επανέλθετε σε 15 μέρες! Και την επόμενη φορά εσύ θα ψάχνεις για άλλο ψευδώνυμο...

Ποσο πιο τραγικο ποστ;;;καταντια..




Εντάξει υπερβολικό το μπαν, η όλη φασαρία έγινε λόγω απαράδεκτης τροποποίησης ενός ποστ.
Έγραψε προτίμα που δε θα έχει δικαίωμα συμμετοχης ο Κλάους, σιγά κ τι είπε ρε παιδιά?? Έλεος.
Εδώ κ 3 μήνες τα ίδια λένε στο τόπικ του κάθε βδομάδα, που δεν παίζει στη θέση του ο Φακ, ο Κουλου, ο Μάντζιος κ δεν ξέρω εγώ ποιος άλλος.
Δηλαδή "καλύτερα που δεν παίζει αυτός, θα παίξει ο άλλος" είναι τόσο ακραία συμπεριφορά σε οπαδικό φόρουμ??
Ειδικά τη μέρα αγώνα που ο συγκεκριμένος παίκτης δίνει κάθε δικαίωμα κάνοντας τέτοια βλακεία?
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5567
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 30 Ιαν 2017, 09:19

Το οτι φτανετε να δικαιολογειτε ποστ που λενε ευτυχως που πηρε κοκκινη ο κλαους για να μην τον ξαναβαλει με ξεπερναει.

Οπως και να το κανουμε ο παικτης ειναι επιλογη του προπονητη,ασχετα αν δεν παιζει οπως θελουμε.δε θα χαρω ομως που θα φαει 3 αγωνιστικες.

Συνελθετε λιγο.ποιος ειπε οτι δεν εκανε μαλακια;;πρωτος ο προπονητης του του ειπε.και προστιμο να φαει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27847
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Δευτ 30 Ιαν 2017, 09:24

Μπράβο στην ΟΜΑΔΑ. Σπουδαίο διπλό που με τον τρόπο που ήρθε δίνει ακόμα μεγαλύτερη ψυχολογία στην ομάδα και αυτοπεποίθηση.

Μπράβο και στον Ίβιτς που φαίνεται ότι έχει αυτό που έλεγα ότι χρειάζεται ένας προπονητής για να είναι καλός προπονητής. Την διαχειριση κρίσεων και αγωνιστικών και εξωαγωνιστικών και αν συνεχίσει έτσι θα με αναγκάσει μετά την κωλοτούμπα για Crespo να κάνω μια και γι αυτόν. Το ότι κατάφερε και αυτός και η ομάδα του να βγούνε πιο δυνατοί μετά από εκείνη την κρίση του Ατρόμητου νομίζω λέει πολλά. Άλλος ένας το χει καταφέρει μονο αυτό ο Santos αλλα αυτός ήταν και 15 χρονια προπονητής ενώ ο Ίβιτς ουσιαστικά είναι μονο ένα.

Μακάρι να μας βγούνε Prijovic και Enrique. Μετά δεν χάνονται δεύτερη θέση και κύπελλο.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gamt » Δευτ 30 Ιαν 2017, 09:24

MVP: Βαρέλα για να πάρει και πάνω του. Υπήρχαν πολλοί υποψήφιοι χθες για την θέση.
gamt
 
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Δευτ 02 Ιαν 2017, 10:09

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 30 Ιαν 2017, 09:28

Πριν το ματς, είχα γράψει αυτό και το παραθέτω για να υπάρχει μια λογική συνέχεια:
Sick Bastard έγραψε:Το βάζω εδώ, νομίζω είναι το κατάλληλο τόπικ.
Μετά και το τέλος αυτής της μεταγραφικής περιόδου, καθαρά και μόνο αγωνιστικά έχει αν όχι το καλύτερο, το δεύτερο καλύτερο ρόστερ στο πρωτάθλημα, με διαφορά απ το τρίτο.
Παίζει χωρίς αμφιβολία το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.
Έχει φτιάξει ένα πολύ καλό σερί για να βγει απ το πηγάδι που η ίδια η ομάδα έσκαψε.

Τώρα (και σε κάνα μήνα που θα μπουν όλες οι μεταγραφές στο αγωνιστικό πλάνο) είναι η ώρα που θα πρέπει η ομάδα να βγάλει αυτήν ποιότητα στο γήπεδο αλλά και στον γενικότερο ''αέρα'' της.
Μη γελιόμαστε είναι πολύ δύσκολο να κερδίσεις την ίδια ομάδα 4 φορές μέσα στη χρονιά.
Αν τα καταφέρει και σήμερα, θα στείλει ένα ηχηρό μήνυμα προθέσεων.
Θα πρέπει επίσης να πείσει βαθιά τον εαυτό της ότι είναι η καλύτερη, ότι τα πάντα εξαρτιούνται απ την απόδοσή τους. Έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στον Βλάνταν σε αυτό το κομμάτι.
Τώρα είναι η ώρα που η ομάδα πρέπει να κάνει μια επική αντεπίθεση.


Η χθεσινή μεγαλειώδης νίκη, θα είναι λάθος αν αναγνωστεί με βάση μόνο τα ψυχικά χαρίσματα και το τσαγανό που έβγαλε η ομάδα.
Η νίκη χθες ήρθε γιατί η ομάδα έχει και ξέρει να δουλεύει ένα αγωνιστικό πλάνο που υπερθεματίζει τα προσόντα της
και κρύβει επιμελώς τις αδυναμίες της. Γιατί φαίνεται ότι οι παίχτες που την απαρτίζουν εμπιστεύονται αυτό το πλάνο, φαίνεται ότι τους αρέσει αυτό που παίζουν, φαίνεται ότι τους αρέσει να παίζουν για τους συμπαίχτες τους, φαίνεται ότι εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον.
Ο ΠΑΟΚ έβγαλε τον Γενάρη, απολύτως νικηφόρα χωρίς να έχει ούτε μία μεταγραφή στην 11αδα του.
Χθες μπήκε (θέλω να πιστεύω) η βάση για το quote που παρέθεσα.
Είναι άλλο πράγμα να έχεις μια καλή ομάδα κι άλλο πράγμα η ομάδα να ξέρει ότι είναι καλή.
Σαν τις γυναίκες. Η όμορφη που το ξέρει ότι είναι όμορφη, είναι άλλο πράγμα, είναι δυναμίτης.
Γιατί όταν η ομάδα ξέρει ότι είναι καλή και βγαίνει στο χορτάρι, αρχίζουν και οι αντίπαλοι να το καταλαβαίνουν.
Κι όταν οι αντίπαλοι το καταλαβαίνουν το πρώτο πράγμα που κάνουν είναι να σκέφτονται πως να σε περιορίσουν
κι όχι πως να παίξουν για να κερδίσουν. Κι έτσι μπαίνεις με ένα μεγάλο αβαντάζ σε κάθε ματς.

Δεν είναι μ@λ@κ@ς ο Ίβιτς που μίλησε για την πιο γλυκειά νίκη. Και μιλάμε ότι είναι ο μόνος προπονητής επί εποχής Σαββίδη που έχει και κάποιες επιτυχίες να δείξει (1oς στα po, πρόκριση απ τους ομίλους), πέραν της μαρκοημέρευσης.
Το μόνο που απομένει, είναι να μην τα σκατώσουμε μόνοι μας.

Τώρα που είπα ''μόνοι μας''. Πλέον, στην κερκίδα, άκουσα μίρλα, μία φορά προειδοποίηση.
Δεύτερη φορά, φάπα. Τέλος. Αν δείτε καμιά φορά καμιά μανούρα κάπου ψηλά στην Θ6 προς την Θ7, εγώ θα είμαι, πάμε για κανα καφέ μετά το ματς.
Γιατί έχουμε φάει τα σκατά του αιώνα και η μίρλα (η μίρλα, όχι η κριτική που βαφτίζεται ως μίρλα γιατί εχμ)
είναι συνεπακόλουθο, αλλά τώρα, εδώ και από τώρα μάλλον, φτάνει.
Τι είπες; Ο Πέλκας που έβγαλε δύο ασσίστ δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ; Φάπα!
Μα η γνώμη μου είναι...Φάπα. Σκάσε δεν ξέρεις τίποτα γαμώ το στανιό σου.
'Εχεις να δεις τέτοια μπάλα (με τον Πέλκα μέσα) και συ δεν ξέρεις από πότε και μιλάς κιόλας, φάπα.
Τα χάνει όλα ο Σάκχωφ απ τα δύο μέτρα και γκρινιάζεις; Φάπα και σε σένα, θα βάλει τα επόμενα, φάπα και στον Σάκχωφ για να βάλει τα επόμενα.
Ακόμα και με άδεια χέρια να καταλήξει η χρονιά, αν ο ΠΑΟΚ παίζει έτσι, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Κι έχω πλέον την πεποίθεση, ότι ο ΠΑΟΚ θα παίζει έτσι, χάσει-κερδίσει.

Ουφ, τα πα και ξαλάφρωσα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Δευτ 30 Ιαν 2017, 09:38

Sick Bastard θα διαφωνήσω κάθετα.

Γυναικα όμορφη που ξέρει ότι είναι όμορφη σπανια είναι δυναμίτης. Εντελώς άστοχο το παράδειγμα σου :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 30 Ιαν 2017, 09:48

Sick Bastard έγραψε:Πριν το ματς, είχα γράψει αυτό και το παραθέτω για να υπάρχει μια λογική συνέχεια:
Sick Bastard έγραψε:Το βάζω εδώ, νομίζω είναι το κατάλληλο τόπικ.
Μετά και το τέλος αυτής της μεταγραφικής περιόδου, καθαρά και μόνο αγωνιστικά έχει αν όχι το καλύτερο, το δεύτερο καλύτερο ρόστερ στο πρωτάθλημα, με διαφορά απ το τρίτο.
Παίζει χωρίς αμφιβολία το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.
Έχει φτιάξει ένα πολύ καλό σερί για να βγει απ το πηγάδι που η ίδια η ομάδα έσκαψε.

Τώρα (και σε κάνα μήνα που θα μπουν όλες οι μεταγραφές στο αγωνιστικό πλάνο) είναι η ώρα που θα πρέπει η ομάδα να βγάλει αυτήν ποιότητα στο γήπεδο αλλά και στον γενικότερο ''αέρα'' της.
Μη γελιόμαστε είναι πολύ δύσκολο να κερδίσεις την ίδια ομάδα 4 φορές μέσα στη χρονιά.
Αν τα καταφέρει και σήμερα, θα στείλει ένα ηχηρό μήνυμα προθέσεων.
Θα πρέπει επίσης να πείσει βαθιά τον εαυτό της ότι είναι η καλύτερη, ότι τα πάντα εξαρτιούνται απ την απόδοσή τους. Έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στον Βλάνταν σε αυτό το κομμάτι.
Τώρα είναι η ώρα που η ομάδα πρέπει να κάνει μια επική αντεπίθεση.


Η χθεσινή μεγαλειώδης νίκη, θα είναι λάθος αν αναγνωστεί με βάση μόνο τα ψυχικά χαρίσματα και το τσαγανό που έβγαλε η ομάδα.
Η νίκη χθες ήρθε γιατί η ομάδα έχει και ξέρει να δουλεύει ένα αγωνιστικό πλάνο που υπερθεματίζει τα προσόντα της
και κρύβει επιμελώς τις αδυναμίες της. Γιατί φαίνεται ότι οι παίχτες που την απαρτίζουν εμπιστεύονται αυτό το πλάνο, φαίνεται ότι τους αρέσει αυτό που παίζουν, φαίνεται ότι τους αρέσει να παίζουν για τους συμπαίχτες τους, φαίνεται ότι εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον.
Ο ΠΑΟΚ έβγαλε τον Γενάρη, απολύτως νικηφόρα χωρίς να έχει ούτε μία μεταγραφή στην 11αδα του.
Χθες μπήκε (θέλω να πιστεύω) η βάση για το quote που παρέθεσα.
Είναι άλλο πράγμα να έχεις μια καλή ομάδα κι άλλο πράγμα η ομάδα να ξέρει ότι είναι καλή.
Σαν τις γυναίκες. Η όμορφη που το ξέρει ότι είναι όμορφη, είναι άλλο πράγμα, είναι δυναμίτης.
Γιατί όταν η ομάδα ξέρει ότι είναι καλή και βγαίνει στο χορτάρι, αρχίζουν και οι αντίπαλοι να το καταλαβαίνουν.
Κι όταν οι αντίπαλοι το καταλαβαίνουν το πρώτο πράγμα που κάνουν είναι να σκέφτονται πως να σε περιορίσουν
κι όχι πως να παίξουν για να κερδίσουν. Κι έτσι μπαίνεις με ένα μεγάλο αβαντάζ σε κάθε ματς.

Δεν είναι μ@λ@κ@ς ο Ίβιτς που μίλησε για την πιο γλυκειά νίκη. Και μιλάμε ότι είναι ο μόνος προπονητής επί εποχής Σαββίδη που έχει και κάποιες επιτυχίες να δείξει (1oς στα po, πρόκριση απ τους ομίλους), πέραν της μαρκοημέρευσης.
Το μόνο που απομένει, είναι να μην τα σκατώσουμε μόνοι μας.

Τώρα που είπα ''μόνοι μας''. Πλέον, στην κερκίδα, άκουσα μίρλα, μία φορά προειδοποίηση.
Δεύτερη φορά, φάπα. Τέλος. Αν δείτε καμιά φορά καμιά μανούρα κάπου ψηλά στην Θ6 προς την Θ7, εγώ θα είμαι, πάμε για κανα καφέ μετά το ματς.
Γιατί έχουμε φάει τα σκατά του αιώνα και η μίρλα (η μίρλα, όχι η κριτική που βαφτίζεται ως μίρλα γιατί εχμ)
είναι συνεπακόλουθο, αλλά τώρα, εδώ και από τώρα μάλλον, φτάνει.
Τι είπες; Ο Πέλκας που έβγαλε δύο ασσίστ δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ; Φάπα!
Μα η γνώμη μου είναι...Φάπα. Σκάσε δεν ξέρεις τίποτα γαμώ το στανιό σου.
'Εχεις να δεις τέτοια μπάλα (με τον Πέλκα μέσα) και συ δεν ξέρεις από πότε και μιλάς κιόλας, φάπα.
Τα χάνει όλα ο Σάκχωφ απ τα δύο μέτρα και γκρινιάζεις; Φάπα και σε σένα, θα βάλει τα επόμενα, φάπα και στον Σάκχωφ για να βάλει τα επόμενα.
Ακόμα και με άδεια χέρια να καταλήξει η χρονιά, αν ο ΠΑΟΚ παίζει έτσι, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Κι έχω πλέον την πεποίθεση, ότι ο ΠΑΟΚ θα παίζει έτσι, χάσει-κερδίσει.

Ουφ, τα πα και ξαλάφρωσα.

Ωραιος...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27847
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 30 Ιαν 2017, 10:14

panpangr77 έγραψε:Αρχιδάτη νίκη . Μπραβο σε όλους ,μπράβο στον Ιβιτς ,γιατι αυτη η ομάδα δεν ειναι πρώτη ?

Ολοι οι παίκτες ειχαν πολυ καλη αποδοση , ομως εμενα μου αρέσει ο Τσιμιροτ ,αστειρευτες δυναμεις ,φοβερος ,φοβερο κράτημα μπάλας ,το πως κλέβει μπαλες σε τρελαινει ,το οτι δεν φαινεται οτι παίζουμε με λιγοτερο παίκτη οφειλετε στα τρεξιματα του.

Ο Σακχοφ πολυ καλος για μένα ,το πρωτο γκολ επρεπε να το βάλει ,το δευτερο που χάνει συγνωμη αλλα θα το εβαζε εαν δεν εμπαινε ο Κλαους εμποδίο ,και το τρίτο δεν χάνετε, απο εκει και περα κάνει καποια πράγραματα στο κέντρο που τα βλέπεις απλά αλλα δεν ειναι , πριν ερθει η μπαλα στα ποδια του ξέρει τι θα την κάνει . Ειναι ένας παίκτης που αν εχει καλους παικτες διπλα του μπορεί να κανει πολλά πράγματα . Εμένα μου αρέσει ,πρωτη φορα βγαίνει απο την χώρα του ,εως ανατολικος εχει πολυ αγχος . Πολυ καλο εργαλείο.

Η αμυνα κανει μεγάλη εμφανιση ,ο Λεοβατς κανει μεγαλο παιχνιδι.

Μεγάλη εμφανιση κανει και ο Πελκας οταν βγαίνει ο Μπισε εξω ,κραταει πολυ ωραια μπαλα ,μαχεται ,πολυ ταλεντο.

Μυστακιδηςτους κανει ανω κάτω μπροστα.

Και παμε στο οφσαιντ ,δεν υπάρχει κανενα οφσαιντ η γραμμη της Nova ειναι θεοστραβη .Δεν ξέρω πως ανεβάζουνε φωτογραφια για να το δείτε .Ο Σακχοφ ειναι στην ιδια ευθεια με τον παικτη του Παναιτωλικου.

Κριτικη για τον Κλαους δεν θέλω να κάνω ,ευχομαι να βρει την δυναμη και να προσφερει στην ομάδα.

Νομίζω οτι μια μεταγραφη θα την κάνουμε ,με τόσους τραυματισμους καλο ειναι ο Ουαρντα να γυρισει πισω οσο γινεται πιο γρηγορα .

Συμφωνώ απόλυτα με την κριτική των παικτών. Mvp έβαλα τον Πελκα γιατί αυτός δημιούργησε την φάση για το γκολ αλλά και για την αυτοθυσία του που οδήγησε στον τραυματισμό του.
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pater » Δευτ 30 Ιαν 2017, 10:57

υπάρχει λινκ με τον αγώνα γιατί δεν μπορεσα να τον δω;
ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGE
Pater
 
Δημοσιεύσεις: 425
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιούλ 2016, 20:21

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 30 Ιαν 2017, 11:04

Τόσο ο ΣΚΑΙ όσο και η ΕΤ στα αθλητικά τους μίλησαν για καλή διαιτησία του Καλογερόπουλου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 30 Ιαν 2017, 11:06

Sick Bastard έγραψε:Η χθεσινή μεγαλειώδης νίκη, θα είναι λάθος αν αναγνωστεί με βάση μόνο τα ψυχικά χαρίσματα και το τσαγανό που έβγαλε η ομάδα.
Η νίκη χθες ήρθε γιατί η ομάδα έχει και ξέρει να δουλεύει ένα αγωνιστικό πλάνο που υπερθεματίζει τα προσόντα της
και κρύβει επιμελώς τις αδυναμίες της. Γιατί φαίνεται ότι οι παίχτες που την απαρτίζουν εμπιστεύονται αυτό το πλάνο, φαίνεται ότι τους αρέσει αυτό που παίζουν, φαίνεται ότι τους αρέσει να παίζουν για τους συμπαίχτες τους, φαίνεται ότι εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον.
Ο ΠΑΟΚ έβγαλε τον Γενάρη, απολύτως νικηφόρα χωρίς να έχει ούτε μία μεταγραφή στην 11αδα του.
Χθες μπήκε (θέλω να πιστεύω) η βάση για το quote που παρέθεσα.
Είναι άλλο πράγμα να έχεις μια καλή ομάδα κι άλλο πράγμα η ομάδα να ξέρει ότι είναι καλή.
Σαν τις γυναίκες. Η όμορφη που το ξέρει ότι είναι όμορφη, είναι άλλο πράγμα, είναι δυναμίτης.
Γιατί όταν η ομάδα ξέρει ότι είναι καλή και βγαίνει στο χορτάρι, αρχίζουν και οι αντίπαλοι να το καταλαβαίνουν.
Κι όταν οι αντίπαλοι το καταλαβαίνουν το πρώτο πράγμα που κάνουν είναι να σκέφτονται πως να σε περιορίσουν
κι όχι πως να παίξουν για να κερδίσουν. Κι έτσι μπαίνεις με ένα μεγάλο αβαντάζ σε κάθε ματς.

Δεν είναι μ@λ@κ@ς ο Ίβιτς που μίλησε για την πιο γλυκειά νίκη. Και μιλάμε ότι είναι ο μόνος προπονητής επί εποχής Σαββίδη που έχει και κάποιες επιτυχίες να δείξει (1oς στα po, πρόκριση απ τους ομίλους), πέραν της μαρκοημέρευσης.
Το μόνο που απομένει, είναι να μην τα σκατώσουμε μόνοι μας.

Τώρα που είπα ''μόνοι μας''. Πλέον, στην κερκίδα, άκουσα μίρλα, μία φορά προειδοποίηση.
Δεύτερη φορά, φάπα. Τέλος. Αν δείτε καμιά φορά καμιά μανούρα κάπου ψηλά στην Θ6 προς την Θ7, εγώ θα είμαι, πάμε για κανα καφέ μετά το ματς.
Γιατί έχουμε φάει τα σκατά του αιώνα και η μίρλα (η μίρλα, όχι η κριτική που βαφτίζεται ως μίρλα γιατί εχμ)
είναι συνεπακόλουθο, αλλά τώρα, εδώ και από τώρα μάλλον, φτάνει.
Τι είπες; Ο Πέλκας που έβγαλε δύο ασσίστ δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ; Φάπα!
Μα η γνώμη μου είναι...Φάπα. Σκάσε δεν ξέρεις τίποτα γαμώ το στανιό σου.
'Εχεις να δεις τέτοια μπάλα (με τον Πέλκα μέσα) και συ δεν ξέρεις από πότε και μιλάς κιόλας, φάπα.
Τα χάνει όλα ο Σάκχωφ απ τα δύο μέτρα και γκρινιάζεις; Φάπα και σε σένα, θα βάλει τα επόμενα, φάπα και στον Σάκχωφ για να βάλει τα επόμενα.
Ακόμα και με άδεια χέρια να καταλήξει η χρονιά, αν ο ΠΑΟΚ παίζει έτσι, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Κι έχω πλέον την πεποίθεση, ότι ο ΠΑΟΚ θα παίζει έτσι, χάσει-κερδίσει.

Ουφ, τα πα και ξαλάφρωσα.


+ 91 χρόνια :pano:
Θα τα γραφα έτσι ακριβώς πλην της όμορφης γυναίκας-δυναμίτη και της Θ6 που θα γραφα για την Θ2... :)
Με γλίτωσες απ τον κόπο και σ ευχαριστώ... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 30 Ιαν 2017, 11:21

Θα πρέπει να σημειώσω την εκπληκτική αμυντική μας απόδοση. Αν εξαιρέσουμε ένα φάουλ που έδιωξε ο Γλύκος στα πρώτα λεπτά, ο Παναιτωλικός δεν δημιούργησε ούτε μία ευκαιρία παρ' όλο που παίζαμε από το 32΄ με παίκτη παραπάνω, δηλαδή για 13+4+45+3 = 65 λεπτά.
Η ΑΕΛ έχει, μέχρι τώρα, σαφώς χειρότερη επίθεση και χειρότερη άμυνα του Παναιτωλικού. Βέβαια έχει και χειρότερο γήπεδο, αλλά η ομάδα απέδειξε φέτος ότι κερδίζει ΚΑΙ τις κακές γηπεδικές συνθήκες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Δευτ 30 Ιαν 2017, 11:30

Δεν έγραψα χθες για να μην είμαι βουτηγμένος μέσα στο νέκταρ της αρχιδ@της νίκης.

σήμερα, με πιο "κρύο" μυαλό τρομάρα μου, έχω να πω πολλά.

Τα περισσότερα τα είπε ο Sick, οπότε he saved me from the sentoni 8-)

Απλά να προσθέσω οτι αυτό που χτίζει η ομάδα τώρα και φάνηκε ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ χθες είναι η σιγουριά, η αυτοπεποίθηση, η ακλόνητη γνώση του οτι είναι καλύτερη και θα κερδίσει.

Αυτό που δίνει στον κωλόγαυρο πολλά ματς και ντέρμπι, απλά αυτοί το ξέρουν επειδή έχουν τη σιγουριά οτι και να μην φτουρίσουν οι ίδιοι, θα πάρουν τα σφυρίγματα που χρειάζονται ή τα στημένα κωλαρ@κια που χρειάζονται, όσο εξόφθαλμα και να είναι.

Ε, εμείς πια το ξέρουμε οτι λόγω ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΛΑΣ και λόγω υπέρογκων @@, θα είμαστε νικητές, είτε παίζουμε σε βούρκο, είτε παίζουμε με 10, είτε εκτός, είτε εντός, είτε με παγκίτες, είτε κάθε 3 ημέρες, είτε 4η φορά με τους ίδιους, είτε παίξει ο ίδιος ο ληγμένος ο κερατάς-γέρος του λιμανιού, μ@μώ το σπίτι του μ@μώ!

Αυτό το βλέπουν και οι αντίπαλοι και κάθονται ήσυχοι για να μην φύγουν μπουκωμένοι μέχρι το διάφραγμα, αυτό το βλέπουν και τα κοράκια που ξέρουν οτι δεν αξίζει να εκτεθούν χωρίς αποτέλεσμα, αυτό το βλέπουν και οι παίκτες και ανεβαίνει η απόδοσή τους και μόνο λόγω ψυχολογίας.

Αυτό είναι το κέρδος από τη χθεσινή νίκη. Και σε βάθος χρόνου - συντομότερο από όσο φανταζόμαστε/ελπίζουμε - θα φανεί και στην πράξη μετουσιωμένο σε επιτυχίες και όχι μόνο νίκες.

Όσο για τη μίρλα και τη γκρίνια και τη μόνιμη ανικανοποίηση και ενόχληση και αμφισβήτηση, η οποία πια είναι εγγενής και παθολογική, όχι fact based, γιατί η αλήθεια είναι αυτη που θέλεις να είναι τελικά, απλά μία σύγκριση με πέρσι:

1/11 ή δεν ξέρω γω τι είχε ο περσινός σερί τέτοια περίοδο περίπου
10/11 έχει ο φετινός και με το ένα που λείπει να έπρεπε να είχαν ρίξει 5 στο παγούρι.

Το μόνο που απομένει τώρα πέρα από τη συνέχιση του σερί είναι μία ΕΜΦΑΤΙΚΗ νίκη απέναντι σε κάποιον από τα σιχάματα.

Προτιμώ ένα 4μπαλο στη ζέλα, γιατί το γαύρο θα του ξεσκίσω τα βάρδουλα στο κύπελλο.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4093
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 30 Ιαν 2017, 11:38

Ωραίο "κουβερλί" bane 1980... ;) :)


Υ.Γ. Με Σιδηρόπουλο διαιτητή στο ματς με τον πουστόγ@υρο στην Τούμπα "κινδυνεύει" να σπάσει η 6άρα των Σερρών!!!! :shock:

Υ.Γ. 2...Δεν θα θελα με τίποτα να πίνω ό,τι και όσοι είδαν "νορμάλ" την χθεσινή διαιτησία στο Αγρίμιο... :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Παναιτωλικός-Π.Α.Ο.Κ 0-1, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 30 Ιαν 2017, 12:16

ΑποστόληςΑ έγραψε:Τόσο ο ΣΚΑΙ όσο και η ΕΤ στα αθλητικά τους μίλησαν για καλή διαιτησία του Καλογερόπουλου.

Έ και;


SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες