Σχολιασμός διαιτησίας

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 31 Ιαν 2017, 14:04

Την εχω βαρεθει αυτη τη λογικη στην Ελλαδα.

Γινεται φαουλ που 2 στις 10 δινεται και κοκκινη και δεν εδωσε κοκκινη ο διαιτητης? Μας αδικησε!
Δινεται οποιοδηποτε σφυριγμα που ο στημενος διαιτητης του γαυρου θα το εδινε υπερ του γαυρου και δεν το εδωσε σε μας? Αδικια επειδη θα το επερνε ο γαυρος.

Αρρωστημενη λογικη. Δεν ειναι τροπος να βλεπεις μπαλα αυτος ασχετα που ξερουμε οτι το πρωταθλημα ειναι στημενο. Δε μπορει να βλεπεις ενα ματς και η προσοχη σου να ειναι το να βρεις το παραμικρο για να πεις οτι ο διαιτητης ηταν εναντιον σου. Μαλιστα θα πω οτι ακριβως επειδη ξερουμε οτι ειναι στημενο το πρωταθλημα δεν εχει νοημα να προσπαθεις να βρεις την λεπτομερια να αποδηξεις αυτο που ηδη ξερουμε

Ρε παιδια, που να κανουμε και κανονικο πρωταθλητισμο και να ειμαστε στον ποντο με τον γαυρο και να παιζετε το πρωταθλημα. Θα αρρωστησετε.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 31 Ιαν 2017, 14:18

Απλά εξελίσσονται κι αυτοί.
Αρνητικά όμως, απλά για να μην εκτίθονται και γίνονται άνθρωποι ειδικής αποστολής της μίας περίπτωσης.

Παλιά υπήρχαν τα πέναλτυ και σφαγές.
Μετά υπήρχαν οι κόκκινες και σφαγές.
Τη σειρά πήρε η ασυλία προς μία ομάδα.
Βεβαιώς βεβαίως δραστηριοποιήθηκαν και οι επόπτες και σφαγές.
Κι επειδή μας παίρναν χαμπάρι όλοι, το αλλάξαν το τροπάρι, πάλι για όφελός του συστήματος
Ύστερα ενεργοποιήθηκαν οι κίτρινες και απουσίες από επόμενα (έμμεση σφαγή).
Αμέσως μετά χρησιμοποιήθηκε το σπάσιμο ρυθμού και σφύριγμα υπέρ μίας ομάδας (δε το λες και σφαγή αλλά δε παίζεις και ποδόσφαιρο)
Ακόμη μπήκε στο κάδρο το δυνατό παιχνίδι, που φυσικά το αφήνει προς τη μία πλευρα και μόλις αντιδράς ή παίζεις κι εσύ δυνατά, εσύ τιμωρείσαι αμέσως (οπότε είσαι τιτίκα ή κοκκινισμένος)
Το σύστημα έχει δείξει ότι μεταλλάσεται με σκοπό να είναι πάντα στο προσκήνιο/ παρασκήνιο.

Δε ξέρω αν μας κόβει τίτλους, σίγουρα δε μπορείς να βρεις ηρεμία με όλα αυτά.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό xaris4 » Τρί 31 Ιαν 2017, 14:22

Λοιπόν CCCP εγώ δεν θα πω ότι δεν είσαι σοβαρός ούτε ότι τα γραφόμενά σου δεν τα παίρνω ως σοβαρά. Μεγάλο σου λάθος να καταφέρεσαι προς εμένα με αυτό το ξεκίνημα. Για το οφσαϊτ η δική μου οπτική είναι ότι η φάση είναι οριακή όπως και πολλών άλλων εδώ μέσα. Άρα ούτε αυτοί είναι σοβαροί. Το τι βλέπει ο καθένας μέσα από μια φάση είναι εντελώς υποκειμενικό. Και μην μου αναφέρεις τις ευθείες που τραβάνε στη νοβα. Λες για τη φάση του Μυστακίδη ότι πιστεύεις πως αποφάσισε ο διαιτητής με κάποιο συγκεκριμένο κριτήριο χωρίς να το γνωρίζεις, αλλά απλώς αυθαίρετα θεωρώντας το. Για τη φάση του Πέλκα, του Κρέσπο δεν αναφέρεις τίποτα. Αλλά αφού δεν είμαι σοβαρός τί να συζητήσεις. Και μια λεπτομέρεια ακόμη, δεν είσαι ο μόνος που έχει δει πολλά εις βάρος του Π.Α.Ο.Κ. Επέτρεψε να θεωρούμε ότι και οι υπόλοιποι έχουμε δει αίσχη, αλλά τα λάθη όταν επαναλαμβάνονται μονόπλευρα δεν μπορεί να θεωρείται πλέον ότι είναι λόγο του ότι κάποιος είναι κακός. Συγχαρητήρια για τη δική σου λογική. Μόνο αυτό μπορώ να σου πω.
xaris4
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Δευτ 31 Μάιος 2010, 15:43

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 31 Ιαν 2017, 14:33

teod1980 έγραψε:Απλά εξελίσσονται κι αυτοί.
Αρνητικά όμως, απλά για να μην εκτίθονται και γίνονται άνθρωποι ειδικής αποστολής της μίας περίπτωσης.

Παλιά υπήρχαν τα πέναλτυ και σφαγές.
Μετά υπήρχαν οι κόκκινες και σφαγές.
Τη σειρά πήρε η ασυλία προς μία ομάδα.
Βεβαιώς βεβαίως δραστηριοποιήθηκαν και οι επόπτες και σφαγές.
Κι επειδή μας παίρναν χαμπάρι όλοι, το αλλάξαν το τροπάρι, πάλι για όφελός του συστήματος
Ύστερα ενεργοποιήθηκαν οι κίτρινες και απουσίες από επόμενα (έμμεση σφαγή).
Αμέσως μετά χρησιμοποιήθηκε το σπάσιμο ρυθμού και σφύριγμα υπέρ μίας ομάδας (δε το λες και σφαγή αλλά δε παίζεις και ποδόσφαιρο)
Ακόμη μπήκε στο κάδρο το δυνατό παιχνίδι, που φυσικά το αφήνει προς τη μία πλευρα και μόλις αντιδράς ή παίζεις κι εσύ δυνατά, εσύ τιμωρείσαι αμέσως (οπότε είσαι τιτίκα ή κοκκινισμένος)
Το σύστημα έχει δείξει ότι μεταλλάσεται με σκοπό να είναι πάντα στο προσκήνιο/ παρασκήνιο.

Δε ξέρω αν μας κόβει τίτλους, σίγουρα δε μπορείς να βρεις ηρεμία με όλα αυτά.


+ 91 χρόνια Π.Α.Ο.Κ.!!!!

:pano: :nairepaok:



Υ.Γ. Καθίστε κάποιοι αναπαυτικά στους καναπέδες σας να βλέπετε να μας σφάζουν και να λέτε: "Ε και τι έγινε??? Μήπως δεν ξέραμε ότι είναι στημένο το ΠρωΚτάθλημα???"...Καθίστε εσείς "υγιείς" κι αφήστε μας εμάς τους υπόλοιπους στην "αρρώστια" μας για τον Π.Α.Ο.Κ. μέχρι να ψοφήσουμε μ αυτόν γι αυτόν!!!! :( :evil:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τρί 31 Ιαν 2017, 14:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τρί 31 Ιαν 2017, 14:34

Για τη φάση του πέλκα ο αμυντικός πέρνει μπάλα και μετά με τη φόρα στο πόδι. Θυμίζει τη φάση με γεωργιάδη και καραμπελα. Εκει βεβαια αν θυμαμαι καλα ο γεωργιαδης δε βρισκει καν μπαλα. Ομως οταν το κανει ο δικος μας παικτης αμεσως να τον δικαιολογησουμε, αλλα αν το κανει ο αντιπαλος ειναι κοκκινη και 10 αγωνιστικες τιμωρια. Στη φάση του crespo αν αναφέρεσαι στο ακυρωθέν γκολ τι; Να τιμωρήσει τον αμυντικό ενώ η φάση έχει σταματήσει πιο πριν; Δε γνωρίζω αν προβλέπεται κάτι τέτοιο, τουλάχιστον εγώ τόσα χρόνια δεν το έχω δει να συμβαίνει. Το οφφσάιντ πάλι οτι ήταν οριακό τι σημαίνει, οτι δεν είναι επειδή είναι οριακό; Αυτά τα λένε οι οπαδοί άλλων ομάδων και τους κοροϊδεύουμε, μην τα κάνουμε και μεις.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό nothu » Τρί 31 Ιαν 2017, 14:38

Κοιτα που θα βγουμε και ευνοημενοι στο τελος.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τρί 31 Ιαν 2017, 15:06

Το νόημα είναι οτι δε θα έπρεπε να συζητάμε για τον διαιτητή. Μπορεί και να μας αδίκησε, αλλά θα έπρεπε να περάσει απαρατήρητο και όχι να απαιτούμε από την παε να βγάλει και ανακοινώσεις. Δεν ήταν καρατέκα ο διαιτητής, ήταν λάθη ανικανότητας, κακής αντίληψης, κακής τοποθέτησης, κακού συγχρονισμού. Δε γίνεται όμως όλες τις αμφισβητούμενες φάσεις να τις θέλουμε για μας. Κάποιες θα τις δίνουν υπέρ μας, κάποιες κατά.

@nothu αν διαφωνείς σε κάτι από όσα έγραψα, περιμένω και το σχόλιο σου επι αυτών. Αν έχω κάπου λάθος ρε παιδί μου να μου ανοίξεις τα μάτια μου να δω και γω. Γιατί είναι γνωστό τοις πάσι οτι την πίνω και άσχημα.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό nothu » Τρί 31 Ιαν 2017, 15:15

Οχι δεν εχω να πω κατι. Αφου δεν αδικηθηκαμε ολα καλα. Ψαξε λιγο απο ποτε εχουμε να κερδισουμε πεναλτι. Ομαδα με 80-20 κατοχη και σχεδον ολο το παιχνιδι στο μισο του αντιπαλου.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 31 Ιαν 2017, 15:17

Ακριβώς, Ο καλογαυροπουλος είναι ανίκανος, κι όμως έγινε διεθνής, εκεί είναι το θέμα.
Κι εγώ ναι δεν θέλω να μας ξανά σφυρίξει

SM-G935F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 31 Ιαν 2017, 15:24

Θα ναι σαν να γράφει ο @giannina4 για να υπερασπιστεί την καλοπιστία του Μήτσιου απέναντι στον Π.Α.Ο.Κ., αλλά δεν θα γράφει"... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό rouki » Τρί 31 Ιαν 2017, 15:54

zarathustra79 έγραψε:Το νόημα είναι οτι δε θα έπρεπε να συζητάμε για τον διαιτητή. Μπορεί και να μας αδίκησε, αλλά θα έπρεπε να περάσει απαρατήρητο και όχι να απαιτούμε από την παε να βγάλει και ανακοινώσεις. Δεν ήταν καρατέκα ο διαιτητής, ήταν λάθη ανικανότητας, κακής αντίληψης, κακής τοποθέτησης, κακού συγχρονισμού. Δε γίνεται όμως όλες τις αμφισβητούμενες φάσεις να τις θέλουμε για μας. Κάποιες θα τις δίνουν υπέρ μας, κάποιες κατά.

@nothu αν διαφωνείς σε κάτι από όσα έγραψα, περιμένω και το σχόλιο σου επι αυτών. Αν έχω κάπου λάθος ρε παιδί μου να μου ανοίξεις τα μάτια μου να δω και γω. Γιατί είναι γνωστό τοις πάσι οτι την πίνω και άσχημα.


Αδελφέ, άντε να σου πω, οτι έχεις δίκηο, αλλά όταν βλέπεις, οτι μόλις αρχίζεις και παίζεις καλά, πας να γυρίσεις ένα ματς ή προσπαθείς να το τελειώσεις το παιχνίδι ή ο αντίπαλος αρχίζει και παίζει καλύτερα, τέλος πάντων, όταν αρχίζουν και δημιουργούνται ορισμένες καταστάσεις, αρχίζει η διαιτησια να δίνει όλες τις επικίνδυνες φάσεις, όλες τις αμφισβητούμενες και κάτι ανάποδα καραμπινάτα σφυρίγματα, ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ εναντίον σου.
Και στη φάση του τραυματισμού του Πέλκα έπρεπε να κερδίσει το φάουλ ο Πέλκας και στην περίπτωση του Μυστακίδη που πήρε κίτρινη ήταν ανάποδο το φάουλ, καραμπινάτο υπέρ του Μύστα.
Μετά ξεσκίζονται στα σφυρίγματα έξω απο τη μεγάλη περιοχή μάλλον με την ελπίδα οτι ο αντίπαλαος θα βάλει κάποιο γκολ κ.ο.κ. Μετά πως είναι δυνατόν να μήν είσαι καχύποπτος;
:evil:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1446
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 31 Ιαν 2017, 16:00

rouki έγραψε:
Αδελφέ, άντε να σου πω, οτι έχεις δίκηο, αλλά όταν βλέπεις, οτι μόλις αρχίζεις και παίζεις καλά, πας να γυρίσεις ένα ματς ή προσπαθείς να το τελειώσεις το παιχνίδι ή ο αντίπαλος αρχίζει και παίζει καλύτερα, τέλος πάντων, όταν αρχίζουν και δημιουργούνται ορισμένες καταστάσεις, αρχίζει η διαιτησια να δίνει όλες τις επικίνδυνες φάσεις, όλες τις αμφισβητούμενες και κάτι ανάποδα καραμπινάτα σφυρίγματα, ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ εναντίον σου.
Και στη φάση του τραυματισμού του Πέλκα έπρεπε να κερδίσει το φάουλ ο Πέλκας και στην περίπτωση του Μυστακίδη που πήρε κίτρινη ήταν ανάποδο το φάουλ, καραμπινάτο υπέρ του Μύστα.
Μετά ξεσκίζονται στα σφυρίγματα έξω απο τη μεγάλη περιοχή μάλλον με την ελπίδα οτι ο αντίπαλαος θα βάλει κάποιο γκολ κ.ο.κ. Μετά πως είναι δυνατόν να μήν είσαι καχύποπτος;
:evil:


Ναι ρε ρουκι, αυτα τα δυο που ειπες και εκανα bold εχουν γινει και γινονται αλλα δεν εγιναν τα δυο τελευταια ματς.

Αλλο το εγιναν καποιες αποφασεις κατα σου και αλλο ηταν συνολικα εχθρικη και στημενη διαιτησια για να επιρεασει το ματς. Εχω δει ατελειωτες εχθρικες διαιτησιες που σου εσπαγαν τα νευρα με ευκολα φαουλ, ολα τα σπορια στον αντιπαλο κτλ. Τα δυο τελευταια ματς εγω δεν εφυγα καθολου εκνευρισμενος απο τη διαιτησια και αλλοι φιλοι επιμενουν οτι μας εσφαξαν κι ολας.

Προφανος και ο ΠΑΟΚ δεν ειναι ευνοουμενος και δεν θα σε "προστατεψει" ο διαιτητης αλλα το οτι δεν σε προστατευει οπως τον γαυρο δεν σημαινει οτι κατεβηκε για να επιερρεασει το ματς εναντιον σου.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 31 Ιαν 2017, 16:01

Με αυτη τη λογικη ρε παιδια, συμφωνουμε με τα σκουληκια οτι σε εκεινο το 3-0 με τη φαση του ΓΧ και του καραμπελα ο διαιτητης ειχε κατεβει για να σφαξει τον αρη.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 31 Ιαν 2017, 16:03

Εγω παιδια υπερανω και καλα δε προσπαθω να το παιξω. Απλα δε μπορω το κλαμα.

Αν μας σφαξει η διαιτησια, ωα διαμαρτηρηθουμε, να τα σπασουμε ολα, να επαναστατησουμε. Αλλα κλαμα οχι, αυτο το κλαμα καθε αγωνηστικη για τη διαιτησια δεν αρμόζει στον ΠΑΟΚτση.

Ετσι το βλεπω εγω.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 31 Ιαν 2017, 16:28

Ο ανικανος ο διαιτητης θα χασει φασεις.
Φασεις και για τις δυο ομαδες ομως,ετσι να δεχτω οτι ειναι θεμα ανικανοτητας.
Ενας διαιτητης επιλεγει μεχρι ποιο σημειο θα επιτρεψει το δυνατο παιχνιδι
και απο 'κει και περα θα δωσει κιτρινες καρτες.
Καρτες με τα ιδια κριτηρια ομως.
Δειτε με προσοχη μαρκαρισματα που θα μπορουσαν να δεχθουν κιτρινη καρτα και οι δυο ομαδες
και ποσες πηραν τελικα,για ιδια μαρκαρισματα.

Ο διαιτητης στο Αγρινιο ειναι και καλος και πολυ εξυπνος
γι αυτο και ειναι επικινδυνος.
Ο βλακας θα κανει οφθαλμοφανη εγκληματα,ο εξυπνος θα το τραβηξει μεχρι εκει που χρειαζεται
χωρις ομως να αποκαλυφθει,
Ετσι θα μπορει να επικαλεσθει το ανθρωπινο λαθος.

Ολα τα λεφτα η κιτρινη του Μυστακιδη.
Τον σπρωχνει φανερα ο αντιπαλος και τον πεταει πανω σε αλλον
κι αντι να κερδισουμε το φαουλ εμεις,το δεινει στον Μυστακιδη και με κιτρινη καρτα μαλιστα.

Και μονο που βρεθηκαν Π.Α.Ο.Κ.τσηδες να "υπερασπιστουν" τον κ@λογεροπουλο .....με ξεπερναει.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης