Σχολιασμός διαιτησίας

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 24 Οκτ 2016, 12:16

Και βέβαια δεν πέφτει κανείς από τα σύννεφα σήμερα αφού ήταν αναμενόμενο να μην υπάρχει παραπομπή για γαυρετοπουλο και λοιπους βοηθούς όλα καλά βαίνουν στην μπανανια μας στο Ελλαδισταν. :twisted:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 27 Οκτ 2016, 15:16

Μάλιστα...
Ο κύριος Σιδηρόπουλος, προερχόμενος εκ Δωδεκανήσων, στο ντέρμπι Π.Α.Ο.Κ. - κούλα στις 30/10/2016...

:idea: Η πλέον αμερόληπτη σφυρίχτρα σήμερα στην Ελλάδα, μάλιστα πανθομολογουμένως θα έλεγα...
Μακάρι να είναι/αποδειχθεί έτσι/αυτό πλέον και την Κυριακή, ώστε να παιχτεί στα ίσα το ματσάκι... ;)
Ίδωμεν λοιπόν... :)



Υ.Γ. Αξιοσημείωτο όμως είναι το γεγονός δύο ορισμών διαιτητών ως ακολούθως:

Λάρσα - Νιώνιος ο "κύριος" Καλογερόπουλος εξ Αθηνών (κάποτε θυμάμαι υπήρχε το ασυμβίβαστο της εντοπιότητας κάποιου διαιτητή με μία εκ των ομάδων που καλούνταν να διαιτητεύσει :?: ) με "παρούσα" αθηναϊκή ομάδα... :!:

Β@ζελος - γριακλής ο "κύριος" Ευαγγέλου, ΕΠΙΣΗΣ εξ Αθηνών (ναι, αυτός που μας σφύριξε "ευαγγελικά" με την Βέροια, κλείνοντας τα ματάκια του σε καθαρό γκολ από παίχτη μας που καλυπτόταν από τρεις αμυντικούς και περίπου τρία μέτρα), μάλιστα, μάλλον για να δέσει ακόμα καλύτερα το γλυκό, με 2ο βοηθό του τον επίσης Αθηναίο "κύριο" Δόση, ΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΘΗΝΑΙΟ ΟΡΙΣΜΕΝΟ ΒΟΗΘΟ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ!!!! :shock: :o
Καλούμαστε λοιπόν, από περιέργεια & μόνο, να ρίξουμε μια ματιά & στα παραπάνω 2 ματσάκια... 8-)

Υ.Γ. 2...Άλλο ένα αξιοσημείωτο πάλι, είναι το γεγονός του ορισμού του "κυρίου" Ανανία Φωτιάδη (ναι, αυτουνού που μας σφύριξε με Λάρσα μόλις χθες) σε παιχνίδι της Κυριακής, ενώ όμως διαιτήτευσε την αμέσως προηγούμενη Τετάρτη!!!! Εύλογα αναρωτιέμαι λοιπόν για την ενδεικνυόμενη πρεμούρα με τον συγκεκριμένο τύπο, ΄΄μήπως ο εν λόγω "κύριος" παίρνει συνεχόμενα παιχνίδια για "να αποκτήσει αγωνιστικό ρυθμό" ή μήπως "κάνει την εργασία του διδακτορικού του", το οποίο κάποιοι βιάζονται λιγάκι να του απονείμουν, ελέω....... λειψανδρίας΄΄?... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τρί 01 Νοέμ 2016, 02:50

Επειδή κάτι γράφτηκε για παραπομπή Ευθυμιάδη, αν συμβεί κάτι τέτοιο θα είναι μεγάλη ήττα για τον ΠΑΟΚ. Αυτοί με την λάσπη και την προπαγάνδα τους επί 2 μέρες κατάφεραν και παραπέμπουν έναν βοηθό για ένα λάθος κόρνερ!!! Αν μετράμε και τα ανάποδα πλάγια ή κόρνερ δε θα μείνει κανείς να σφυρίζει στο τέλος. Ο βάζελος και το χανούμι διαμαρτύρονται τόσο έντονα για διαιτητικές αποφάσεις γιατί προσπαθούν να κερδίσουν όσα περισσότερα κουκιά γίνεται τώρα που ξεκινά αναδιάρθρωση.

Υπάρχει κάποιο σάιτ που μπορώ να δω τι βαθμολογίες παίρνουν οι διαιτητές και οι βοηθοί τους? Ή έστω να δω σε κάθε αγωνιστική ποιοι παραπέμονται και ποιοι όχι? Για παράδειγμα στο ΠΑΟΚ-Ξάνθη και στο γκέι-ΠΑΟΚ παραπέμφθηκε κανείς?
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τρί 01 Νοέμ 2016, 03:33

Απλα εδωσε αναποδο κορνερ στον ΠΑΟΚ και που ισοδυναμει με λαθος πεναλντυ και κοκκινη καρτα.Σε οποιοδηποτε αλλο ματς θα ηταν ακομα ενα λαθος στην ροη του αγωνα
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6215
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό back in black » Τρί 01 Νοέμ 2016, 09:36

Απόσπασμα απο άρθρο του Τσώχου στη χαζέτα:
"Η περίφημη λέξη “σπόρια” είναι το σήμα κατατεθέν. Το πρόβλημα δεν είναι τα... σπόρια που μπορεί να πάρει ο καθένας, το πρόβλημα είναι τα σπόρια που παίρνει κάθε Κυριακή κάποιος. Ο Ολυμπιακός στα τρία τελευταία ματς πήρε “σπόρια”, αλλά ήταν τόσα πολλά και τόσο καθοριστικά που φτιάχνεις ολόκληρο μποστάνι..."
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 01 Νοέμ 2016, 15:23

οι "ποινες" στους διατητες/εποπτες ανακοινωνονται καπου/καπως ή μονο με τα γνωστά πια non (kara)paper?

γιατί αν τυχόν ισχύει κάτι τέτοιο τότε θα πρέπει ήδη να έχουμε κάνει κινήσεις για την αντίστοιχη τιμωρία του επόπτη μεσα στο τηγάνι, του επόπτη μεσα στη βεροια κτλ κτλ.

επίσης, θα το σχολιάσω εδώ δοθείσης της ευκαιρίας: Αυτό το πράμα, μπροστά στη ΜΑΠΑ μας να μας ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ και εμείς ακόμα να συμπεριφερόμαστε σαν τη παρέα του Αστερίξ και του Κακοφωνίξ, τι να πει κανείς... :(
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 04 Νοέμ 2016, 14:45

Για την Κυριακή 6 Νοεμβρίου στον αγώνα ΠρωΚταθλήματος της σούπα λίγδας:

Νιώνιος - Π.Α.Ο.Κ., ορίστηκε διαιτητής ο αρχισκώληξ και κομπλεξικός αντι-Π.Α.Ο.Κ.τσής Κύζ@ς...

"Βοηθός Α' " κάποιος Κούλ@ Χ@σάν...Ελπίζω όχι ακόμα ένας "αναλώσιμος" πομάκος που θα δει "off side-screan"!!

Ο Θεός να βάλει το χέρι του, μιας και εκεί στην Π.Α.Ε. δεν το "κουνάει" πια κανένας, υπομένοντας ακόμα το:
"Σφάξε με αγά μου να αγιάσω"... :cry:


Υ.Γ. "Συν Αθηνά και χείρα κινεί"!!!! Πάρτε το πρέφα...όχι ότι θα πάρουμε το Κύπελλο UEFA!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 04 Νοέμ 2016, 16:26

Ρε Γκοραν ένας σιδηροπουλος έμεινε δεν μπορεί να μας σφυρίζει όλα τα ματς..... Αν πάντως είναι προμύνημα για σουτ όπως ακούγετε ο μη ορισμός παπά αρετοπουλου δημητροπουλου σπαθα βοσκακη είναι μια πολύ καλή αρχή....
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 04 Νοέμ 2016, 16:32

Σιδηροπουλος στο ντέρμπι των βρυκολάκων.Μονο εμάς δεν μας σφύριξε εκεί ο κορυφαίος ρέφερι.Ειμαστε λίγοι.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 04 Νοέμ 2016, 16:40

Κ υποτιθεται οτι δε γινοταν γτ σφύριξε την.προηγουμενη.βδομαδα..
Εκτος αν κάνω λαθος κ απλα δε γινεται να σφυριξει 1 ομαδα 2 φορες σερι.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 28 Δεκ 2016, 18:16

Από πουλιά είχα ακούσει για σκαθί, καναρίνι, σπίνο, φλώρο...Για τζήλο πρώτη φορά ακούω... :)

"Απαντάται" (λέει) στην Λειβαδιά... :D

Άντε να δούμε λοιπόν πως και θα κελαηδήσει εκεί και του λόγου του στις 3 του Γενάρη... ;)


Υ.Γ. Παρατηρητής ο Μπίκας!!!! :o Καλά, αυτός δεν παραιτήθηκε τελικά??? :? :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 05 Ιαν 2017, 13:40

Το όνομα του new entry στην βασανισμένη ζωή μας παραδείσιου πουλιού (κορακιού του σκατοπόταμου Κηφισού ένα πράμα) Τ - Ζ Η Λ Ο Σ (ένεκα ο "ζήλος" που επέδειξε στην Λιβαδιά σε βάρος μας, αν και δεν κατάφερε τελικά να μας αποφέρει βαθμολογικές απώλειες), ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΤΑΙ στα πρακτικά του topic...
Ύπουλη δουλειά απ τα πρώτα λεπτά του αγώνα κιόλας ο #$@#$@ράς...Γ@μώ τ.. @#$@#$@ $@#!!!! :x :twisted:

Τώρα ήρθε η ώρα του (πιθανά) απόγονου του Π@π@πέτρου :twisted: :redcard: , εκείνου που σφύριξε την λήξη του αγώνα Π.Α.Ο.Κ.-πουστόγ@υρος στο 81ο λεπτό (!!!! μάλιστα ξαναμπαίνοντας στο γήπεδο μετά από διακοπή μισής ώρας, γιατί είχαμε κάνει ήδη ΝΤΟΥ στον αγωνιστικό χώρο και δεν βγαίναμε, ποια ΜΑΤ τώρα? πολύ σοπάκι φάγανε ΚΑΙ τότε αυτοί), πριν καμιά 20αριά χρόνια, εκτελώντας μάλιστα κατά γράμμα την εντολή (φάνηκε-ακούστηκε πεντακάθαρα στην κάμερα τότε) του παρατηρητή-σφαγέα τότε του Π.Α.Ο.Κ. Γενερ@λη: "Σφύρα να φύγουμε!!!! :shock: :o ", παίρνοντας τον μάνι μάνι αλά μπρατσέτα και τρέχοντας σαν λαγοί ντουφεκισμένοι προς στην καταπακτή για να γλιτώσουν την κασίδα τους απ την πλήρως αιτιολογημένη οργή μας τότε, μετά το πεντακάθαρο γκολ που μας είχε ακυρώσει (του Μίρκο Τάκολα αν θυμάμαι καλά)... :x :twisted:

Κι ο ένας σημαιοφόρος κόρακας, σημειωτέον, ξανά πομάκος...Σαν εκείνον της Βέροιας, θυμάστε... :x :twisted: :redcard:

Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον η Κυριακάτικη διαιτησία τους μέσα στην Τούμπα και θα είμαστε εκεί να την κρίνουμε..
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό psychologos » Τετ 25 Ιαν 2017, 14:51

Ο Παπαπέτρου ως τώρα είναι διαιτητής απο τα παλιά. Εμφανώς εναντίον μας σε κάθε αγώνα.
psychologos
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευτ 10 Φεβ 2014, 15:50

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τρί 31 Ιαν 2017, 11:16

xaris4 έγραψε:
zarathustra79 έγραψε:Διαφωνω εντελως, δε θα το συνεχισω αλλο γιατι στο τελος ολο κ κανενας θαβγει να πει και οτι ειμαι βαλτος, αλλα δεν πιστευω οτι ισχυει αυτο περι κακοπροαιρετου. Δε λεω οτι δεν εκανε λαθη, αλλα δε γινεται να μοιραζεται συνεχεια το καρπουζι στα ισια. Μια θα το παρεις εσυ το πιο μεγαλο κομματι, μια ο αλλος κλπ κλπ.

Ο καλογεροπουλος σημερα θες η λογικη των σφυριγματων (θεωρω οτι αφησε λιγο περισσοτερο το δυνατο παιχνιδι) του, θες η γλωσσα του σωματος του και γενικοτερα η συμπεριφορα του, δε μου εδειξε κατι το μεπτο. Το οτι έπαιζε πιο σκληρα ο παναιτωλικος το θεωρω απολυτως λογικο καθως ηταν η πιο ατεχνη ομαδα.

Ζαρατούστρα συγνώμη αλλά είμαι κάθετα αντίθετος στην άποψή σου καθώς ένας κακός διαιτητής και όχι κακοπροαίρετος θα σφύριζε διαφορετικά τις παρακάτω φάσεις: Στο ακυρωθέν γκολ πέφτει αμυντικός με δύναμη πάνω στον Κρέσπο και χτυπάει στο δοκάρι. Το οποίο οφσαιτ δεν είμαι σίγουρος ότι είναι καθώς ο Σακχωφ είναι οριακά στην ευθεία με τον αμυντικό. Στην φάση που πέρνει κάρτα ο Μυστακίδης, τέταρτη παρακαλώ, δέχεται σπρώξιμο από αντίπαλο, δηλαδή και ανάποδο φάουλ και παράτυπη τιμωρία. Το μαρκάρισμα στον Πέλκα που είναι σκαριά στον αστράγαλο δεν μπορείς να το πεις πως πήγαινε για την μπάλα, καθώς τότε δεν θα τον έβρισκε με τις σχάρες. Η κάρτα που δόθηκε στον Λέοβατς. Κοιτάζοντας τον αγώνα θα βρεις πολλές άλλες φάσεις που σηκώνουν κάρτες για τους αντιπάλους οι οποίες δεν δόθηκαν, καθώς και μαρκαρίσματα που δεν δόθηκαν φάουλ υπέρ μας. Οι περισσότερες όμως επαφές από μέρους μας είχε σαν κατάληξη πτώση του αντιπάλου και απευθείας φάουλ. Ένας κακός διαιτητής τα κάνει παντού σκα...ά και όχι μόνο προς την μια πλευρά.


Το μεταφέρω εδώ. Καταρχάς να ξεκαθαρίσω οτι δεν έγραψα οτι ήταν τέλεια η διαιτησία του καλογερόπουλου, ούτε οτι δεν έκανε λάθη. Το αν είχε δόλο πάλι ή όχι δε μπορώ να το ξέρω, δεν είμαι στο μυαλό του για να ξέρω τι σκέφτεται. Τα ματάκια μας όλα αυτά τα χρόνια έχουν δει πολλά. Δεν ξέρω αν έχω αποκτήσει εξαιτίας τους ανοσία, αλλά ο καλογερόπουλος δε μου προκάλεσε σε καμία περίπτωση εκνευρισμό. Τα λάθη του ήταν στα όρια του 'δε βαριέσαι...'. Η μόνη φάση που μου προκάλεσε απορία ήταν αυτή με τον μυστακίδη και αυτή όμως αφού την είδα σε ρηπλέη, στην κανονική διάρκεια μου φάνηκε και μένα για κίτρινη.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Σχολιασμός διαιτησίας

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 31 Ιαν 2017, 13:59

Συγνωμη ρε xaris4 αλλα οταν το οffside του Σακχοφ το βλεπεις "οριακο" δε μπορω να παρω τα υπολοιπα που λες στα σοβαρα.

Η κιτρινη στον Μυστακιδη δωθηκε για το σηκωμενο χερι πιστευω.

Το φαουλ στον Πελκα δεν το εχω δει σε ριπλευ.

Καθωμαστε και μιλαμε για σφαγη για 1-2 φαουλ. Η παρανοικοτητα στο κοκκινο. Παλι με Παναιτωλικο ποσες βουτιες του Παναιτωλικου ο διαιτητης εδωσε παιζετε οπως και στο προηγουμενο ματς. Διαιτητης που δινει σπορια στον αντιπαλο η κανει σφαγη με το βαμβακι, τα φαουλ τα δινει στον αντιπαλο.

Δε λεω οτι ο διαιτητης ηταν αψογος αλλο αυτο δε σημαινει οτι σε κυνηγαει. Στο προηγουμενο ματς εχει ξεκαθαρη ευκαιρια να σου δωσει πεναλτι κατα και δεν το κανει και παλι λεγαμε οτι μας κυνηγουσε. Ε δεν υπαρχει λογικη.

Και μη μου πει κανεις οτι δεν ξερω πως τα κανουν υπουλα οι διαιτητες, δεν ειμαι παιδακι και ολα τα εχω δει.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες