Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2016/17...

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 5/10, 18:30, Novasports 3

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Οκτ 2016, 21:08

Kostomanolis έγραψε:Ξερει κανεις αν θα δειχνουν τα ευρωπαικα καποιο καναλι;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ


Η nova.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 05 Οκτ 2016, 21:10

όχι δεν μικραίνουμε τον ΠΑΟΚ. έφτασε η ώρα και οι συνθήκες για να καταλάβουν (όσοι καταλαβαίνουν) οτι αυτός είναι ο πραγματικός ΠΑΟΚ. εγώ αυτό είπα.η μοναδική ομάδα χωρίς ιδιοκτήτη στην Α1 (ού μήν και στην Α2).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzoker » Τετ 05 Οκτ 2016, 21:16

Ο Κλαντον με εξεπληξε θετικα, απο ενα ρολιστα που ειχε μονο το ριμπαουντ περσυ, φετος το βλεπω να ποσταρει πιο ευκολα,βελτιωσε πρωτο βημα και καπως ευστοχια, με βαση τα επιπεδα του ΠΑΟΚ παντα.Γλυνια τον ειδα λιγο βαρυ.Απο τους υπολοιπους θετικη εντυπωση απο Μιλιενοβιτς,Πεινερς και Λινο.Αν μπορουσαμε καθε χρονο να κραταμε τους ξενους που κανουν καλη χρονια μαζι με καποιους σταθερης αξιας Ελληνες και με την γνωση και τη ασταματητη δουλεια ολων οσων ανηκουν στο μπασκετικο ΠΑΟΚ η ομαδα θα πρωταγωνιστουσε.Δεν περιμενουμε και δεν απαιτουμε κατι παραπανω φετος.Μονο συγχαρητηρια αξιζουν σε αυτην την ομαδα και στους λιγους φιλαθλους που ακολουθουν.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Οκτ 2016, 21:21

Η αλήθεια είναι από την εποχή Βεζυρτζη και Αλεξόπουλου έχουμε να δούμε ιδιοκτήτη που δεν ζημίωσε την ομάδα.
Τι να τον κάνω τον ιδιοκτήτη αν είναι λαμόγιο ή κακοδιαχειριστης;
Τριτη κατηγορια έφτασε η κούλα,να δούμε πόσο θα τους χρηματοδοτεί και αυτούς ο Αγγελόπουλος.
Ήδη το μεγαλύτερο συμβόλαιο (Μαυροκεφαλιδης) την έκανε,λόγω καθυστέρησης πληρωμών.
Η μόνη λύση ήταν ο Σαββίδης αλλά αποτι ελέχθη,το μπασκετακι δεν τον συγκινεί.
Άνθρωπο που θα φεσωσει την ομάδα και θα την παρατήσει δεν θελω.
Μακάρι να υπήρχε μια λύση που να μας έδινε μια σταθερότητα, το οτι δεν υπαρχει δε σημαίνει ότι ο Σύλλογος μας είναι μικρός.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 05 Οκτ 2016, 21:30

Κορίνθιε, δεν θέλω να χαλάσω το όνειρο κανενός. Δεν είπα μικρός, μην παίζουμε με τις λέξεις. Δεν είμαστε ο σύλλογος που εμείς νομίζουμε/νομίζαμε μικροί. άλλο τώρα τι νιώθουμε μέσα στις καρδιές μας. Και μιλάω για Σύλλογο που έχει φτιαχτεί για να παίζει παιχνίδια (σε οποιοδήποτε άθλημα) για να κερδίζει. Δεν έχει άλλο νόημα το παιχνίδι. Μην μου το πάς σε οπαδούς. Αν είναι έτσι να μην βλέπουμε καν μπάλα, μπάσκετ κλπ. Να βάνουμε ποιός φωνάζει παραπάνω, ποιός ακολουθεί παραπάνω κλπ.

PS: πάλη δεν είναι να παίζεις flot στα 2 μέτρα πίσω χωρίς να καλύπτεις καν γωνίες πάσας. Πάλη δεν είναι να αφήνεις 2.500 ελεύθερα σουτ στον αντίπαλο. Αν ήταν έτσι, να παιζα και εγώ μπάσκετ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 05 Οκτ 2016, 21:52

Ο συλλογος μια χαρα τεραστιος ειναι. Ο λαος δεν ειναι οσον αφορα το μπασκετ.
Παμε παρακατω. Ο Μαρκοπουλος ειναι κατι σαν τον Αγγελο. Λεγαμε τοσα χρονια οτι ειναι κριμα να βρισκεται στην ομαδα παντα σε οικονομικα προβληματα και μια φορα να προπονουσε σε υγειη περιβαλλον. Ο Αγγελος τα σκατωσε και με Ιβαν, ο Μαρκοπουλος θα παρει ποτε την ευκαιρια του με μεγιστανα απο πισω να του φερνει ακριβους παικτες?
Εγω πιστευω πως εαν δοθει ενα σχετικα μεγαλο μπατζετ στους μπανε ματζικ σουλη, θα ερθει ο τιτλος πολυ γρηγορα γιατι απλα το κατεχουν.
Dimg4
 

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:02

εγὠ θα μιλήσω μόνο για μένα και όχι για άλλους παλιούς που ζήσαμε τις καλές εποχές...για μένα καλή εποχή ήταν και το κύπελλο των ξυρισμένων κεφαλιών κι ας πήγαινα δημοτικό και στο ημίχρονο έτρεξα να πάρω περιοδικά marver με superheroes... καλή εποχή ήταν και ο ήρωας της ναφθαλίνης Καρατζολίδης, ο ειδικός τριποντάκιας Σακελλαρίου και το πίβοτ του Μάνθου...
στο σήμερα τώρα να μη ξεφεύγω με τις αναμνήσεις: με βάση τα πτωχά οικονομικά, ο Σούλης ο Μάτζικ και ο Μπάνε είναι ευλογία για τον ΠΑΟΚ , άσχετα αν τίποτα στον κόσμο δεν είναι τέλειο κι έχουν τα ελαττώματά τους ...ΟΚ λέτε δεν προσελκύουν τον κόσμο, δεν βρίσκουν επενδυτή, το κάναν μαγαζάκι τους κτλ.
Και ρωτάω: υπάρχει κάνας άλλος ικανός να αναλάβει, να θέλει ΚΑΙ να μπορεί; δηλαδή τι θα γίνει η ομάδα αν βαρεθούν και τα βροντήξουν; αυτοί, που ξέρουν τόνους μπάσκετ κι ασχολούνται όλη μέρα για το καλό της ομάδας;

Όχι, δεν μικραίνουν κανένα ΠΑΟΚ. Δίνουν στον ΠΑΟΚ ... δίνουν καλό έξωθεν πρόσωπο, μπασκετικότητα, σοβαρότητα, επίπεδο... ίσως χωρίς αυτούς το σωματείο αυτά τα μίζερα χρόνια της κρίσης να ήταν ακόμη πιο κάτω.
Ούτε 4αδες, ούτε Ευρώπες, ούτε σοβαροί παίκτες κτλ.
Πρώτα από όλα φταίει το προιόν του μπάσκετ όπως έγινε, μετά η γενικότερη δυσκολία του κόσμου, και τέλος το ότι οι φίλαθλοι εν γένει οι Έλληνες περιμένουν να δουν αποτελέσματα και μετά τρέχουν...
τα έχουμε πει χιλιάδες φορές, αλλά και τι άλλο να συζητήσουμε;;
όταν χάνεις με 19 και λες πάλι καλά που δεν είναι 30αρα, όταν έχεις χτυπητές αδυναμίες στο παιχνίδι σου, πως να μην στεναχωρεθείς;
ελπίδα ο Πέινερς και ο Λίνος, ίσως και κοντός ο μαύρος και ο Σέρβος...
απο κει και πέρα η ομάδα θέλει πολύ δουλειά και δεν ξέρω αν από το νέο χρόνο δούμε καλό μπάσκετ, έστω γρήγορο...(δεν ξεχνάω τις εποχές των αργόσαυρων που κάναν 15'' να φέρουν τη μπάλα στο ποστ στο Λάζο)

Για τον σουτερ Σάιμπερτ θα υπάρχει σύστημα να βγει να πάρει σουτ μόνος;;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:05

Αρα στα λογια μου ηρθες,το να τσουβαλιαζεις ομως ολα τα τμηματα επειδη στο μπασκετ δε βλεπεις προσπαθεια δε νομιζω οτι ειναι σωστο.
Αλλωστε τη νοοτροπια τη φτιαχνουν τα προσωπα,αυτο ισχυει σε ολους τους συλλογους.
Αν δεν εχεις αθλητες και προπονητες με νοοτροπια νικητη δε σημαινει οτι σαν συλλογος εισαι ηττοπαθης.
Ολα τα τμηματα του ΠΑΟΚ εχουν φερει τιτλους και επιτυχιες στον συλλογο,τυχαια εγιναν ολα,αυτοι δεν ειχαν νοοτροπια νικητη;
Ισως να πασχουμε απο ανθρωπους με οραμα,δε λεω,μηπως οι υπολοιποι μεγαλοι της χωρας εχουν καποιον;
Δηλαδη ο Βαζελος palok οταν επι μια 5ετια ετρωγε τριανταρες μεσα εξω απο τον ΠΑΟΚ ειχε την ιδια αποψη που εχεις εσυ αυτη τη στιγμη για την ομαδα του;
Εχεις τα δικια σου σε οτι αφορα το μπασκετ,συμβιβαστηκαμε με τη μετριοτητα ολοι.
Κυριως ομως οι της ομαδας,δεν υπαρχει φιλοδοξια δεν υπαρχει φλογα απο κανεναν,αλλα εχει γινει ετσι το αθλημα που δε σου αφηνει πολλα περιθωρια να εισαι φιλοδοξος και να βαζεις μεγαλους στοχους.
Δες τον Αρη του ενος μυριου μπατζετ,εχασε ολους του τους αμερικανους και εφτιαξε μια νεα ομαδα,το ιδιο θα γινει και του χρονου με οποιον καλο παιχτη βγαλει,πως να εχεις φιλοδοξιες ετσι;
Το αθλημα εχει γαμηθει,ισως και οι δικοι μας να εχουν συμβιβαστει λιγο παραπανω απο οσο θα επρεπε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:22

Στον βαζελο εμφανιστηκε ο φαρμακοποιος και στα ξαφνικα αρχισε να χρυσοπληρωνει. Μονο ο πετζα του ξεφυγε.
Γκαλης γιαννακης βρανκοβιτς κλπ κλπ κ μετεπειτα βολκοφ ντομινικ... πως να μην ερθουν οι τιτλοι? Οτι κι αν λεμε εαν δεν ερθουν παιχταραδες μεσω ενος μπασκετικου λεφτα, θα παλευουν ματζικ κ σια να βγαζουν λαβρακια κ να χτυπαμε 4αδα.
Dimg4
 

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:24

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι (μόνο) 90 ετών... :nairepaok:

Άποψη μου λοιπόν είναι πως είναι "μικρός" (μόνο) ηλικιακά, αλλά τεράστιος σαν αξία για όλους εμάς που πιστεύουμε τα ιδανικά του και συνεχίζουμε να τα διαδίδουμε κάνοντας νέους οπαδούς, ανεξαρτήτως αθλήματος!!

Συμπληρωματικά πιστεύω ότι δεν είναι του καθενός μας ξεχωριστά, αλλά όλων μας συνολικά, όσων ζουν και φωνάζουν ακόμα Π.Α.Ο.Κ. αλλά και όσων "εκεί ψηλά πουτ@ν@ τα κάνουν"...Ανεξαρτήτως αθλήματος και πάλι!!
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τετ 05 Οκτ 2016, 22:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:24

ποιός βάζελος ρε μλκ τώρα? όσα έχουνε κρεμασμένα στο οακα εμείς δεν τα έχουμε σε όλα τα αθλήματα. ποιοί νομίζεις οτι είμαστε δλδ ως σύλλογος, οι boston celtics? η πιθανότητα μετά από (όχι 5) 15 χρόνια ανυπαρξίας να μας αγοράσει μια οικογένεια ΠΑΟΚσήδων και να βάλει 350 εκατομμύρια ευρώ σε 20 χρόνια για να πάρουμε ευρωλίγκα είναι όση εγώ να είμαι ένας εκ των 3 σημερινών νικητών του νόμπελ χημείας. έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί στον βάζελο και όχι σε εμάς???

PS: anyway, αυτομπανάρομαι για σήμερα γιατί θα βγεί και κανένας και θα με πεί και φιλοβάζελο τώρα στα 41 μου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:31

Μα δεν υπάρχει φίλε μου τέτοια οικογένεια ΠΑΟΚτσηδων.
Το ότι ο ΠΑΟΚ δεν έχει τους τίτλους που ίσως θα έπρεπε,δεν ωφειλεται στην έλλειψη νοοτροπίας νικητή και το ξέρεις πολύ καλά.
Ωφειλεται κυρίως στην έλλειψη χωστηδων αλλά και στο γεγονός ότι η έδρα του είναι εκτός του Κέντρου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:36

Για να το κλείσω γιατί κουρασαμε,αν μου έλεγες ότι ο ΠΑΟΚ είναι ένας φτωχός σύλλογος στα 90 χρονια της ιστορίας του,θα συμφωνούσα απόλυτα,αλλά μικρός και ηττοπαθης,επειδή δεν έχει τους τίτλους του βαζελου,με τίποτα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:40

palok έγραψε: έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί στον βάζελο και όχι σε εμάς???



Οι Γιαννακοπουλοι ειναι δηλωμενοι βαζελοι, οι Αγγελοπουλοι γαυροι.
Θελεις να σου απαντησω γιατι δεν υπαρχουν μεγιστανες ΠΑΟΚτσηδες;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 88-69, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Οκτ 2016, 22:45

Ολοι αυτοι,ειδικα στο μπασκετ μπηκαν μεσα οικονομικα,αρα το εκαναν μονο και μονο για να βγαλουν γουστα με τις ομαδες που υποστηριζουν.
Μη μου πεις οτι το εκαναν απο συμφερον,δεν ειναι ποδοσφαιρο το μπασκετ,δε νομιζω να πηραν καμια εξτρα κρατικη μπιζνα οι Αγγελογιανακοπουλοι επειδη ηταν ιδιοκτητες των γαυροβαζελων,οπως εγινε με τοσους και τοσους στο ποδοσφαιρο.
Δηλαδη ο ΠΑΟΚ ειναι μικρος απεναντι σε αυτους,επειδη δεν εχει πλουσιους ιδιοκτητες;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2016-2017

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης