ΠΑΟΚ είναι...

Γένική συζήτηση για ότι αφορά εμάς τους οπάδους του ΠΑΟΚ, στιγμές του παρελθόντος και του μέλλοντος!!! (Εκδρομες - Πορείες - Συλλαλητηρια)

Re: ΠΑΟΚ είναι...

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ Αύγ 05, 2010 11:51 pm

ΠΑΟΚ ειναι ικανοτητα και χλευασμος της τυχης. Στιγμες μεγαλειου. Φανταστειτε τον εαυτο σας 8-10 χρονων, ισως λιγο μικροτεροι, ισως λιγο μεγαλυτεροι. Εκει στην 1η σελιδα των ΠΑΟΚτσηδικων μνημων τι υπαρχει; Τροπαια, πανηγυρια και αεροδρομια; Ή πικρα για την αδικια ή την τυχη που σταθηκε εμποδιο στον ΠΑΟΚ; Η ΙΣΤΟΡΙΑ γραφετε με αγωνες, οχι με προκρισεις.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Τετ Σεπ 29, 2010 3:22 pm

Στα δύσκολα πάντα εκεί . . . . .
Το να είσαι Π.Α.Ο.Κ είναι ιδεολογία, είσαι ξεχωριστός, έχεις δικά σου πιστεύω, δικές σου αρχές, δικούς σου νόμους, κανένας άλλος λαός δεν έχει αυτήν την κουλτούρα του ΠΑΟΚΤΣΗ, Ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ δεν εχει ηλικία, απ’την ώρα που θα πεί την λέξη Π.Α.Ο.Κ είναι ήδη πολεμιστής, είναι ένας μάχιμος στρατιώτης στο πλευρό των άλλων αδελφών, όταν σηκώνουν όλοι τα χέρια τα σηκώνουν απ’τον πιό μικρό μέχρι τον πιό μεγάλο. ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ είναι παλικάρι ασχέτως άν είναι γυναίκα, ασχέτως άν είναι γιαγιά, είναι ΠΑΟΚΤΣΗΣ ..... Η καρδιά του ΠΑΟΚΤΣΗ δεν έχει φύλο .....
Απ’τον Π.Α.Ο.Κ πέρασαν μεγάλοι ποδοσφαιριστές, ιερά τέρατα, Κούδας, Σαράφης, Παρίδης, Σκαρτάδος, Γεωργιάδης, Μαγκτί και άλλοι, όλοι αυτοί πέρασαν δύσκολες στιγμές φορώντας την ασπρόμαυρη φανέλα, παίκτες που πήραν πρωτάθλημα με την ΠΑΟΚΑΡΑ και αυτοί ακόμα είχαν την πίεση του κόσμου, Ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΘΕΛΕΙ ΝΙΚΗ, Ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΛΑ και θέλει να βλέπει προσπάθεια, θέλει να βλέπει την φανέλα να ματώνει .... δεν θέλει μαγικά, θέλει απλά προσπάθεια, ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ έχει τα 4 γράμματα πάνω απ’όλα, δεν είναι δυνατόν να παίζεις στην μεγαλύτερη ομάδα της Ευρώπης και να μην δίνεις τα πάντα, οι παίκτες του Π.Α.Ο.Κ είναι υποχρεωμένοι να περάσουν ένα βουνό, να ανέβουν ένα δύσκολο βουνό .......το βουνό αυτό λέγεται ΛΑΟΣ του Π.Α.Ο.Κ, όταν καταλάβουν ποιοί είναι πάντα δίπλα τους, όταν καταλάβουν πως αν γίνουν πιό διάσημοι απ’τον κόσμο τους τότε θα είναι στο πιο ψηλό σκαλί του ουρανού ….
Είναι ντροπή να λέμε θέλουμε 2 νίκες, δεν θέλουμε 2 νίκες, θέλουμε 52 νίκες, ομάδες σαν την ζάγκρεπ και την ομάδα της γειτονιάς τις κερδίζουν και η κερκίδα από μόνη της, ο Π.Α.Ο.Κ είναι μεγάλος και θα συνεχίσει να είναι μεγάλος όταν κερδίζει τον έναν αντίπαλο πίσω από τον άλλον ..... κανένας οίκτος σε κανέναν αντίπαλο .... ΝΙΚΗ ΠΑΝΤΟΥ.
Ο κόσμος θα είναι πάλι εκεί δίπλα στην μεγάλη του καψούρα, άλλοι μέσα στο γήπεδο άλλοι έξω από το γήπεδο, άλλοι μέσα από το σπίτι τους, άλλοι δουλεύοντας σκληρά για να ζήσουν την οικογένεια τους αλλά τα αυτιά και η καρδιά όλων θα είναι εκεί .... στον Ναό ….. στην Τούμπα.....
Καλή τύχη ΠΑΟΚΑΡΑ .... ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ .... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.....
Και όσο ζώ θα Σ'ΑΓΑΠΩ .... για τον ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΑΕΤΟ και τον ΤΡΕΛΟ σου τον ΛΑΟ!!!!
Άβαταρ μέλους
aspromauri

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ Σεπ 29, 2010 3:54 pm

Καθε φορα που "φευγεις"απο το "οτι να'ναι ειναι ξεχωριστη!Για αλλη μια φορα ενα εξαιρετικο κειμενο.
ΟΣΟ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΕ ΠΟΡΩΝΕΙΣ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ Οκτ 30, 2010 1:54 am

Ρε μάγκες...
Ακόμη και το παρακάτω ΠΑΟΚ είναι!!

Γέννησε δίδυμα: Ένα μαύρο και ένα άσπρο!

Αυτό είναι ένα από τα θαύματα της φύσης. Μια μητέρα στη Βρετανία η 21χρονη Shirley Wales γέννησε με καισαρική τομή δίδυμα. Το αξιοπερίεργο όμως είναι ότι το αγοράκι γεννήθηκε μαύρο και το κοριτσάκι λευκό.

Όπως αποκαλύπτει η ευτυχισμένη μαμά ο γυναικολόγος της της είχε πει ότι θα γεννήσει δίδυμα τα οποία θα είναι αντίθετου φύλου. Για το χρώμα όμως δεν γνώριζε ούτε ο ίδιος.

http://www.sport-fm.gr/article/300780

ΠΟΣΟ ΠΑΟΚ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΑ?
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4

Δημοσίευσηαπό Paokintepo » Σάβ Οκτ 30, 2010 7:51 pm

τρελαθηκες πια με αυτη την ειδηση !καλα που δεν εχεις και twiter !! :mrgreen:
Π.Α.Ο.Κ. και ξερο ψωμι με μερεντα!!
Άβαταρ μέλους
Paokintepo

Δημοσίευσηαπό free4 » Δευτ Νοέμ 01, 2010 6:26 am

ΠΑΟΚμάνα αφού είναι!! :lol: :lol: :lol:

ΥΓ και twitter και myspace παρακαλώ, άσχετα αν δεν μπαίνω!! :shock: :shock:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τρί Νοέμ 30, 2010 4:24 am

ΠΑΟΚ είναι να μη φεύγεις ποτέ απ' το γήπεδο πριν σφυρίξει ο διαιτητής.

Από μικρός απέκτησα τη συνήθεια να πηγαίνω μόνος μου στο γήπεδο. Τώρα τελευταία την έχω σπάσει σε μερικά παιχνίδια αλλά μόνο οι γέροι δεν αλλάζουν. Ένα από αυτά τα μοναχικά παιχνίδια ήταν το ΠΑΟΚ - παο 1-2 της περιόδου 2003-2004. Ούτε 16 χρονών τότε αλλά το θυμάμαι πολύ καθαρά. Ένα παιχνίδι όπου δεχόμασταν προπαγάνδα από δύο μεριές, ως συνήθως δηλαδή όπως θα μάθαινα αργότερα. Αν σκυλιάζαμε, θα ήμασταν οι τσάτσοι του κόκκαλη. Αν χάναμε, θα ήμασταν οι αυτοκαταστροφικοί κομπλεξικοί αντιολυμπιακοί. Το ότι απλώς τους γράφουμε στα @@ μας και θέλαμε να κερδίσουμε γιατί είμαστε ο ΠΑΟΚ δεν έπαιζε ως ενδεχόμενο.

Πήγα στην 4, φώναξα, πανηγύρισα στο γκολ μας (Χάγκαν;) και κατά το 90' κίνησα να φύγω για να μην πέσω στο μπούγιο. Τραγικό λάθος. Έχοντας βγει έξω ακούω ξαφνικά χιλιάδες φωνές, γαμοσταυρίδια και κλωτσομπούνια σε πινακίδες, ένας ήχος καθαρής οργής. Τρόμαξα και σκέφτηκα "το φάγαμε". Φυσικά έτσι είχε γίνει και μάλιστα στο 92:51 (φοβερό στήσιμο λέμε, ούτε ο Χίτσκοκ έτσι). Δεν ένιωσα ότι γλίτωσα από πίκρα αλλά σκέφτηκα ότι έχασα την ευκαιρία να δω την ομάδα ως το τέλος και ας ήταν αυτό πικρό.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus

Δημοσίευσηαπό makednoss » Πέμ Μαρ 17, 2011 2:24 am

ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ
ειναι ο δικεφαλος αετος συμβολο του βυζαντιου που συμβολιζει την προσφυγα ρωμιοσυνη,που ως αυτονομος ανυποτακτος δεν κραταει αυτοκρατορικη ρομφαια και αλλα μαντζαφλαρια.ειναι η ομαδα των προπαππουδων μας,το καμαρι της καρδιας μας,ειμαστε κομματι της δεμενοι σαρκικα,δημιουργηθηκε απο εμας και πρεσβευει ΕΜΑΣ.ειναι ο τριτος πολος του πρωταθληματος ,ο καθαρος ,ο τιμιος ,ο μαγκας που φοραει παντελονια και προτιμαει να εχει ενα παρα δεκα κουπες με φουστητσες,γιατι αυτα που εχει κερδισει ο δικεφαλος δε μπορει καμια λινατσα να τα αρνηθει.ειναι αυτος που μαχεται την αδικια ,που δεχεται βρωμικο πολεμο.ειναι το καμαρι μιας ολοκληρης πολης ,το καμαρι εκατομυριων οπαδων της.ειναι ο λαος του ,ενας λαος που οπως με διδαξανε ειναι μαχητης των δρομων με εκστρατειες, με πορειες με μαχες κατα της αδικιας,με ψυχη και ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ αγαπη για την ομαδα του που μερικες φορες φτανει στα ορια της παραφροσυνης και γιαυτο θεωρουμαστε οι πιο φανατικοι.οπαδοι με ψυχη με φωνη που τρεμουν τα τσιμεντα και οχι τσιλαουτ μπουρδες.
αυτα ειναι για εμενα τον ταπεινο οπαδο του ΠΑΟΚ που σκαω τα λεφτακια μου σε μια ιδεα,που δινω τον ιδρωτα μου ,φωναζω στο γηπεδο με ολη μου την ψυχη ακομα και οταν χανουμε και κατι δηθεν τρηθεν χουλιγκανοβλακες φασαριολαγνοι καθονται σαν παναγιτσες και φωτογραφιζονται με γκομενιτσες.εγω ειμαι αυτος ο μεσος οπαδος που οταν χασει ο δικεφαλος ειμαι κατσουφης ολη τη βδομαδα,που δεν το παιζω οπαδος αλλα ειμαι.ΠΑΟΚ ειναι και ανιδιοτελεια
για ολα αυτα ειμαι ΠΑΟΚ αδερφια μου και θεωρω τον εαυτο μου στρατιωτη του δικεφαλου.απο την 87 του αγωνα σκεφτομαι τι διαολο να ειχαν αυτοι οι 40 που μπηκαν στο γηπεδο στο κεφαλι τους απο ολα αυτα.προφανως τιποτα ,κενο .γιατι καποιος του ειπε οτι ΠΑΟΚ ειναι πρεζα ρετσινα και πετρα οπου κατσει και οχι οταν χρειαστει.προσπαθησα επισης να καταλαβω με πιο κριτηριο εγιναν ΠΑΟΚ και οχι γαυρος ή βαζελος γιατι τους γαυροβαελους θεωρω ως ατομα μη συνειδητοποιημενα που απλα επρεπε να μπουν σε ενα απο τα δυο στρατοπεδα για να κοντραρονται.αυτο δυστυχως δεν μπορεσα να το απαντησω.
ο ΠΑΟΚ για μενα ειναι αυτος ,ετσι τον ονειρευομαι ,με προεδρο παντελονατο με αρχες με τιμη ,με μαγκια που να βαραει το χερι στο τραπεζι οταν χρειαστει.για μερικους φαινεται οτι τους αξιζει ενας μπατμαν.ισως να ειμαι υπερβολικα ρομαντικος που τα λεω αυτα αλλα αν δεν ημουνα ρομαντικος τωρα θα ημουν γαυροβαζελος και θα πανηγυριζα χαρτινες κουπες.αυτος ειναι ο ΠΑΟΚ των ονειρων μου και δυστυχως δε χωρανε εκει μεσα διποδοι κακοποιοι
ΠΑΟΚόσκυλο
Άβαταρ μέλους
makednoss

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Πέμ Μαρ 17, 2011 6:36 pm

ΠΑΟΚ είναι να είσαι τιμωρημένος με κεκλεισμένων σε όλα τα αθλήματα γιατί "αυτός ο φοβερός κόσμος δεν μπαίνει σε καλούπια". Over and out.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Παρ Ιουν 26, 2015 3:42 pm

δεν ηξερα που να το γραψω και το γραφω εδω.
στο φβ ανεβηκε μια φωτο και ενα βιντεο απο ατομα που περπατουσαν στην πλατεια αριστοτελους και στον λευκο πυργο με μμπλουζα συνδεσμου αεκ και ελεγαν μπουγατσες μπαοκτσηδες δεν ειστε πουθενα, και ρωταω εκει στην θεσσαλονικη τι κανετε την παλευεται πως τους αφησατε και δεν τους πεταξε καποιος στον θερμαικο
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ Ιουν 26, 2015 3:52 pm

Και εγώ είδα φώτο με βαζελους στον λευκό πύργο; αλλά και ένα δικό μας έξω από καραισκακη να κάνει χειρονομιες, αυτά δεν λένε τίποτε στο ξαφνικό μπορείς να το κάνεις ποιος θα σε τσαμπουκαλευτει η κυρία κουλα; οργανωμένα αν έχουν τα κακαλα
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Παρ Ιουν 26, 2015 3:54 pm

eorptol έγραψε:Και εγώ είδα φώτο με βαζελους στον λευκό πύργο; αλλά και ένα δικό μας έξω από καραισκακη να κάνει χειρονομιες, αυτά δεν λένε τίποτε στο ξαφνικό μπορείς να το κάνεις ποιος θα σε τσαμπουκαλευτει η κυρία κουλα; οργανωμένα αν έχουν τα κακαλα

φιλε 15λεπτο βιντεο που περπαταει και περνανε μεσα απο καφετεριες και καθονται λευκο πυργο
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ Ιουν 26, 2015 4:00 pm

Βριζανε την Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ μέσα στις καφετέριες;
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Παρ Ιουν 26, 2015 4:03 pm

eorptol έγραψε:Βριζανε την Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ μέσα στις καφετέριες;

μετα που περασαν τις καφετεριες και αφου διεσχησαν ολη την αριστοτελους που ηταν γεματη πηγαν λευκο πυργο και εβριζαν ΠΑΟΚ και θεσσαλονικη
Άβαταρ μέλους
paoktzis

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Παρ Ιουν 26, 2015 4:04 pm

paoktzis έγραψε:
eorptol έγραψε:Βριζανε την Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ μέσα στις καφετέριες;

μετα που περασαν τις καφετεριες και αφου διεσχησαν ολη την αριστοτελους που ηταν γεματη πηγαν λευκο πυργο και εβριζαν ΠΑΟΚ και θεσσαλονικη

το βιντεο κατεβηκε βεβαια διοτι δεν τον βρισκω να το παρω. δεν τον ειχα φιλο απο καποιο αλανι που τον εβριζε και με ηρθε ειδοποιηση το ειδα
Άβαταρ μέλους
paoktzis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΠΑΟΚ είναι ο ΛΑΟΣ του...

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler