Είσαι άρρωστος με τον ΠΑΟΚ όταν..

Γένική συζήτηση για ότι αφορά εμάς τους οπάδους του ΠΑΟΚ, στιγμές του παρελθόντος και του μέλλοντος!!! (Εκδρομες - Πορείες - Συλλαλητηρια)

Re: Είσαι άρρωστος με τον ΠΑΟΚ όταν..

Δημοσίευσηαπό Δημητρης17 » Τετ Ιουν 15, 2016 9:46 pm

... οταν δεκαοχτάχρονος το '83, σκας μια Κυριακη πρωι -πριν το παιχνιδι στο ΟΑΚΑ- για καφε με καποιον αδερφό - χεβιμεταλλάς με το παρατσουκλι "αρβύλας" και καλη του ωρα οπου βρισκεται- μεσα σε μια γαβρο-σφηγκοφωλια, σε μια γειτονια της χαβουζας με κασκολ της ομαδας μας, πινεις τη φραπεδιά σου και μετα απο καμμια ωρα σηκωνεσαι κυριος και φευγεις, και τρως το πεσιμο απο Δευτερα... του στυλ, μην ξαναφερεις εδω κανεναν γιατι εμεις δεν χαμπαριαζουμε απο τετοια... Τότε επισης!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
...ΠΑΟΚάρα μου, δεν το ξέρουν οι γιατροί...
Άβαταρ μέλους
Δημητρης17

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Τετ Ιουν 15, 2016 10:01 pm

Ειλικρινά, σκέφτομαι να τις τυπώσω τις σελίδες, έτσι για να τις έχω.
Μπράβο ρε παιδιά.
Spiros_S

Δημοσίευσηαπό Δημητρης17 » Τετ Ιουν 15, 2016 10:01 pm

goran 64 έγραψε:μια επιβράβευση που την χάρισε στον Αθηναίο αντίπαλο του δίχως καν να παίξει τον αγώνα...

Γκόραν, γι αυτο σου το ατόπημα πρεπει να περασεις απο την Πειθαρχική Επιτροπή του Παοκμάνια!!! :D :opaokara: :D
Άβαταρ μέλους
Δημητρης17

Δημοσίευσηαπό mitsogrande » Τετ Ιουν 15, 2016 10:05 pm

Όταν τα πρώτα σούτια έπεφταν σε σχολείο στα Πατήσια που μαζί με έναν άλλο αδελφό τους πουλούσαμε τρέλα καθημερινά και όταν τώρα στα 40 σήμερα το πρωί πάνω στο κατούρημα σε στάση με το αυτοκίνητο προσπάθησα να γράψω ΠΑΟΚ πάνω στο χώμα! 8-)
mitsogrande

Δημοσίευσηαπό Δημητρης17 » Τετ Ιουν 15, 2016 10:05 pm

Ο αδερφός ο χεβιμεταλλάς που αναφερω πιο πάνω, ηταν κατοικος Θεσσαλονικης και συνδεσμιτης της Θύρας 4. Την καταλαβε πολυ καλα που ημασταν, αλλα καταλαβε επισης οτι ηθελα να πουλησω τρελλα μεσα σε μια γαβρογειτονια και το παλικαρι δεν εφερε καμμια αντιρηση, με αφησε να κανω το κεφι μου, αν και θα μπορουσαμε να το ειχαμε πληρωσει... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Δημητρης17

Δημοσίευσηαπό Δημητρης17 » Τετ Ιουν 15, 2016 10:12 pm

Spiros_S έγραψε:Σ' ευχαριστώ.
Το να είσαι ΠΑΟΚ τότε στο Αγρίνιο ήταν πολύ μοναχικός δρόμος αδερφέ. Ευτυχώς είχα τον πατέρα μου (αεκ ήταν) που μου έλεγε ότι αφού δεν είμαι γαύρος, όλα τα άλλα φτιάχνουν.

Ειλικρινά δεν θυμάμαι πια τί ήταν αυτό που έκανε το κλικ. Και 30+ χρόνια μετά δεν έχει και σημασία.

Αδερφε εγω θυμαμαι τι το εκανε το κλικ... Εκεινο το 0-4 μεσα στο γαμιοτήγανο τους!! Μεχρι τοτε ημουν γαβρος. Και πιο πολυ στην αποφαση μου, πιο πολυ κι απ το ιδιο το σκορ, βαρυνε η παρουσια του λαου του ΠΑΟΚ στην κερκιδα, μεσα στον Πειραια!!!
Άβαταρ μέλους
Δημητρης17

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Οκτ 20, 2017 11:36 am

Μόνο ένας "άρρωστος" και μάλιστα πολύ, με τον Π.Α.Ο.Κ., θα κανε κάτι τέτοιο:

..........................................................................................................................................................

Από το Σικάγο στην Τούμπα!
Παρασκευή, 20 Οκτωβρίου 2017 01:17...
Από gazzetta.gr :

Κόσμος και κοσμάκης βρέθηκε το απόγευμα της Πέμπτης 19 Οκτωβριου 2017 (πριν τον αγώνα με τον πουστόγ@υρο στο γ@μωτήγανο τους την Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017) στις κερκίδες της Τούμπας, ένας όμως, που ταξίδεψε από το Σικάγο, ήταν αυτός που έκλεψε την παράσταση.

Όπως έκανε γνωστό η ασπρόμαυρη ΠΑΕ, ένας φίλος του Π.Α.Ο.Κ. ταξίδεψε από το Σικάγο των Ηνωμένων Πολιτειών στη Θεσσαλονίκη, με σκοπό να προλάβει και να παρακολουθήσει την ανοικτή προπόνηση της ομάδας!!!!

«Οι μικρές άγνωστες ιστορίες είναι αυτές που μπορούν ν' αναδείξουν καλύτερα από κάθε τι άλλο την αγάπη του κόσμου για τον Π.Α.Ο.Κ. Ιστορίες σαν εκείνη του οπαδού που ταξίδεψε από το Σικάγο για να βρεθεί στην Τούμπα και να παρακολουθήσει την ανοικτή προπόνηση. Μαζί με άλλους περίπου 10.000!!

Οι φίλοι του Δικεφάλου – αναγκαστικά απόντες από τις επίσημες υποχρεώσεις – βρέθηκαν στο γήπεδο για να δηλώσουν τη στήριξή τους στην προσπάθεια που κάνει η ομάδα να επιστρέψει στην κορυφή και φυσικά να δώσουν το δικό τους παλμό.

Από κοντά κι ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Ιβάν Σαββίδης κι ο Γιώργης Σαββίδης, οι οποίοι ταξίδεψαν αυθημερόν στη Θεσσαλονίκη για να δουν την προπόνηση και να είναι δίπλα στην ομάδα», αναφέρει η ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Από gazzetta.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ Π.Α.Ο.Κ. | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες οπαδοί Π.Α.Ο.Κ.

.......................................................................................................................................................

Γιατί μονάχα ο Π.Α.Ο.Κ. μπορεί να "αρρωστήσει" κάποιον σε τέτοιον βαθμό...
:pano: checked!!!! :opaokara:

:nairepaok:
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ Οκτ 20, 2017 11:48 am

Απιστευτο.
Άβαταρ μέλους
obanebane

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Παρ Οκτ 20, 2017 12:13 pm

Πραγματικά εντυπωσιακό.
Μπράβο στο παλικάρι.
:opaokara: :opaokara:
Spiros_S

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Παρ Οκτ 20, 2017 1:18 pm

Άνθρωποι σαν αυτόν είναι που κουβαλάνε τη μεγαλύτερη πικρά για τις ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ που η ομάδα στο γήπεδο δεν καταφέρνει τίποτα, επικαλούμενη μονίμως ένα κάρο δικαιολογίες και προστατεύοντας τη δημοσιουπαλληλικη νοοτροπία δεκάδων παικτων σε ατελείωτες περιπτώσεις .

Οπαδοί σαν αυτόν είναι που δικαιούνται να πουν στον ΠΑΟΚ και όλους όσους δουλεύουν εκεί : Σκάστε και παίξτε μπάλα. Σταματήστε να μας προσβαλλετε με δικαιολογίες "δεν είχαμε κινητρο" "φυσούσε αέρας" "εκτός έδρας δεν συγκεντρωνομαστε"
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Οκτ 20, 2017 1:32 pm

Μεγάλη συζήτηση ανοίγεις αδερφέ και είμαστε off topic για να την ολοκληρώσουμε επιχειρηματολογώντας...
Αν θέλουμε να ρίξουμε ευθύνες ετών στους παίχτες-δημοσίους υπαλλήλους, ας αναλογιστούμε πρώτα μήπως ο οργανισμός Π.Α.Ο.Κ. έχει καταντήσει "βαθύ δημόσιο" και μετά ας το κάνουμε ελεύθερα, κατά την άποψη μου... :evil:
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Παρ Οκτ 20, 2017 2:18 pm

Spiros_S έγραψε:.... είσαι ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο τη δεκαετία του '80. Στο γυμνάσιο δεν έχεις κανέναν να μοιραστείς χαρές και λύπες αλλά δε γαμείς. Και κοιτάς με έκπληξη και χαρά τον πετρελαιά όταν βλέπεις ότι έχετε το ίδιο σηματάκι με το Δικέφαλο από το πρώτο "ΠΑΟΚ εμπιστευτικό" που πήρες για να αισθανθείς κοντά στην ομάδα σου.

Όταν παλεύεις να εξηγήσεις σε γαύρους ότι στο μπάσκετ δεν υπάρχει οφσάιντ.

Και, όταν, πατέρας πια, νανουρίζεις την κόρη σου πρώτα και τον γιο αργότερα με τραγούδια της ομάδας σου.

Όταν τρελαίνεσαι που στις Αφίδνες που ήρθες να μείνεις έχεις βρει ακόμη άλλους 3 για να τα λέτε. Και όταν η οικογένεια της καλύτερης φίλη της κόρης σου στον παιδικό προκύπτουν φανατικοί και τα τρία κορίτσια (ένα δικό μου και δύο δικά τους) τραγουδάνε στο ξεκάρφωτο "Εδώ και τόσες χιλιάδες χρόνια...." στην παραλία και χαζεύουν όλοι.

Μια απο τα ιδια αδερφε απλα στα Ιλισσια και σχολειο στον Ευαγγελισμο, στο Μαρασλειο. Δημοτικο, γυμνασιο, λυκειο φτωχος και μονος καουμποι.

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Παρ Οκτ 20, 2017 2:19 pm

Τρελες που εχω κανει πολλες,η μεγαλυτερη...
Μετα απο την προκριση επι της Αρσεναλ, κυκλοφορησα στο κεντρο της Αθηνας για αρκετη ωρα μπλουζα Βρυζα.

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis

Δημοσίευσηαπό paoki_sweden » Παρ Οκτ 20, 2017 2:26 pm

When your wife is expected to give birth to your child and you tell her dont think of giving birth on sunday PAOKARA has game!!!!

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
paoki_sweden

Δημοσίευσηαπό ΜΙΑΟΥΛΗΣ » Παρ Οκτ 20, 2017 2:36 pm

οταν σκας κυψελη για καφε με την εμφανιση της Παοκαρας και σου την πεφτουν καμια 10αρια gayroi ,στελνεις τον πρωτο στο νοσοκομειο αλλα μετα σου παιρνουν την εμφανιση οι υπολοιποι 9
ΜΙΑΟΥΛΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ΠΑΟΚ είναι ο ΛΑΟΣ του...

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler