Τρέλες που έκανα για τον ΠΑΟΚ

Γένική συζήτηση για ότι αφορά εμάς τους οπάδους του ΠΑΟΚ, στιγμές του παρελθόντος και του μέλλοντος!!! (Εκδρομες - Πορείες - Συλλαλητηρια)

Re: Τρέλες που έκανα για τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Τετ Ιαν 06, 2016 12:19 am

Δεν είναι δική μου τρέλα, αλλά...

Το συγκλονιστικό τατουάζ φίλου του ΠΑΟΚ!

Δείτε το συγκλονιστικό τατουάζ που επέλεξε να κάνει ένας φίλος του ΠΑΟΚ, ο οποίος εξήγησε τούτη την επιλογή.

Ο τελικός της Ναντ ήταν, είναι και θα είναι βαθιά χαραγμένος στη μνήμη των φίλων του ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος προέρχεται από την κατάκτηση του Κυπέλλου Κυπελλούχων στη Σαραγόσα και ένα χρόνο μετά, το 1992, αντιμετωπίζει τη Ρεάλ Μαδρίτης με στόχο να υπερασπιστεί τον τίτλο του. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Πικρή ιστορία...

Το περίφημο λάθος του Φασούλα (η λάθος πάσα που έδωσε την ευκαιρία στον Ρίκι Μπράουν να διαμορφώσει το 65-63, αφού πρώτα είχε προηγηθεί ένα απίστευτο τρίποντο του Μπάνε), το συγκλονιστικό κλάμα του Μπάνε Πρέλεβιτς, οι παγωμένες φιγούρες των φίλων του ΠΑΟΚ στις εξέδρες, ένα φινάλε που όμοιό του δεν έχει γραφτεί ξανά στο βιβλίο της ιστορίας του συλλόγου.

νας φίλος της ομάδας αποφάσισε να κάνει ένα τατουάζ. Θα μπορούσε να κάνει οποιοδήποτε. Εξάλλου, έχουν υπάρξει πολλές στιγμές χαρά και θριάμβου που θα μπορούσαν να αποτυπωθούν στο σώμα. Ο φίλος του ΠΑΟΚ, όμως, επέλεξε ένα και μοναδικό στιγμιότυπο. Τη συγκλονιστική φιγούρα του Μπάνε στο παρκέ, δευτερόλεπτα μετά το τέλος εκείνου του τελικού που κρίθηκε από το περίφημο λάθος του Φασούλα. Ποστάροντας το σχετικό τατουάζ σε σελίδα φίλων του ΠΑΟΚ στο facebook (την PAOK Baskeball Retro), εξήγησε τον λόγο που επέλεξε να "γράψει" στο κορμί του αυτό το στιγμιότυπο:

"Γεια χαρά

Δεν έχει σημασία, αλλά είμαι ο αυτός που σου είχα στείλει το κείμενο "αν δεν μπορεί να πάρω εγκώ μπάλα", παρακολουθώ καθημερινά τη σελίδα και μετά το ματς με τον φάρο είχα την ίδια αντίδραση με σένα, με την ανάρτηση "κλειστό μέχρι νεοτέρας". Περίπου τεσπα, υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι θα βάλω το διαρκείας στο συρτάρι και ίσως το βγάλω το καλοκαίρι για την ανανέωση πάλι.

Εντωμεταξύ, την επόμενη μέρα ακριβώς είχα κλείσει ραντεβού για τατουάζ. Το έκλεισα από τον Αύγουστο, έπρεπε να διαλέξω ημερομηνία μέσα στα Χριστούγεννα, λέω στην τύχη 29/12. Όταν είδα ότι τότε θα παίζαμε με τον Φάρο ήμουν 99% σίγουρος ότι θα αποκλειόμασταν. Γιατί έτσι, γιατί η ιστορία είναι πουτάνα και εμείς μια ζωή λίγοι στα δύσκολα, χίλια δυο γιατί. Από τα νεύρα μου την Τρίτη το πρωί μέχρι που σκέφτηκα να αλλάξω σχέδιο.
Τελικά δεν το άλλαξα. Είχα πολλές φωτογραφίες να διαλέξω, από χαρές, αλλά η πιο δυνατή ήταν αυτή που είχα σκεφτεί από την αρχή, αυτή που διάλεξες κι εσύ για φωτογραφία προφίλ. Όλος ο μπασκετικός ΠΑΟΚ σε μια φωτογραφία, "μια ζωή πίκρες". Μόνο αυτό. Μια ζωή πίκρες.

Ελπίζω ότι θα το ξανασκεφτείς και θα επανέλθεις με νέες αναρτήσεις μέσα στο 2016. Ελπίζω να μου περάσουν και μένα τα νεύρα και να πάω ξανά φέτος στο γήπεδο.

Δεν ελπίζω ότι θα αλλάξει κάτι στο μέλλον. Γιατί έτσι μάθαμε από παιδιά ρε, μόνο δάκρυα και πίκρες. Δεν συνηθίζεται αυτό το πράγμα, απλά προχωράς κι όπου βγει.

Καλή χρονιά να 'χουμε..."

Ιδού και το σχετικό τατουάζ:

Εικόνα
Υπερήφανος παραγωγός του PAOKmania Web Radio. Ευχαριστώ όσους συνέβαλαν στην ύπαρξη του ραδιοφώνου.

Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΤΟΥ - ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ Ιαν 06, 2016 12:29 am

φοβερο το σχεδιο με συναισθημα. μπραβο του.
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Σάβ Φεβ 06, 2016 1:23 pm

Φωτογραφίες του με τον Μπάνε στο link:

Ένα τατουάζ και μία ιστορία πολύ… ΠΑΟΚ

Ο Γιάννης είναι ένας απλός φίλαθλος του ΠΑΟΚ. Πιστός στον ΠΑΟΚ, κάτοχος διαρκείας τα τέσσερα τελευταία χρόνια στο «Παλατάκι» και η σημερινή του παρουσία στο PAOK Sports Arena θα μπορούσε να είναι μία απλή επίσκεψη ενός φίλου του ΠΑΟΚ. Δεν ήταν όμως… Ο λόγος; Ένα πολύ ιδιαίτερο τατουάζ, το οποίο έγινε θέμα συζήτησης σε εφημερίδες και διαδίκτυο πριν από έναν μήνα και η συνάντησή του με τον πρόεδρο της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς, μία πολύ χαρακτηριστική φωτογραφία του οποίου «χτύπησε» στο μηρό το δεξιού αριστερού του ποδιού!

Και όμως, η στιγμή που ο Μπάνε Πρέλεβιτς γονατισμένος στο παρκέ του γηπέδου της Ναντ, αμέσως μετά την λήξη του χαμένου τελικού με τη Ρεάλ, το Μάρτιο του 1992, η οποία και αποτυπώθηκε σε ένα πολύ χαρακτηριστικό φωτογραφικό στιγμιότυπο, αποτυπώθηκε και σε ένα πολύ εντυπωσιακό τατουάζ, που έκανε ο Γιάννης. Ήταν μόλις 9 ετών όταν ο Πρέλεβιτς έκλαιγε γοερά στο «Παλιέ ντε Μπολιέ», αλλά ακόμη και τώρα θυμάται ότι: «είχα πάει για ύπνο εκείνο το βράδυ κλαίγοντας. Όπως ο Μπάνε…. Την χρονιά του πρωταθλήματος είχα δει το πρώτο μου παιχνίδι μπάσκετ, ήταν ένας αγώνας με το Παγκράτι στο Παλέ. Έτσι ήμασταν πάντα. Κοντά στις μεγάλες μας στιγμές και τις επιτυχίες, είχαμε και μεγάλες πίκρες και απογοητεύσεις…»

Ο Γιάννης δεν πέρασε σήμερα από το «Παλατάκι» για να κάνει επίδειξη της αγάπης του για τον ΠΑΟΚ. Ούτε καν για να επιδείξει το τατουάζ του, που ξεκίνησε από ένα ποστάρισμα στη σελίδα «paokbasketballretro» και έκανε το γύρο του διαδικτύου. Συναντήθηκε με τον Μπάνε Πρέλεβιτς, συνομίλησε μαζί του και έφυγε έχοντας πλουτίσει την συλλογή του. Μία φωτογραφία με τον Μπάνε, αλλά και ένα αυτόγραφό του, πάνω σε μία τσάντα και δίπλα σε μία κονκάρδα που απέκτησε πριν από 20 χρόνια και συνεχίζει να διατηρεί με προσοχή. Οι συλλέκτες γνωρίζουν καλά…

Μιλώντας στο paokbc.gr ο Γιάννης εξήγησε πως ακριβώς οδηγήθηκε στην απόφαση να κάνει το συγκεκριμένο τατουάζ… «Ήθελα καιρό να κάνω ένα τατουάζ με τον Μπάνε και στο μυαλό μου είχα τρεις συγκεκριμένα στιγμιότυπα. Εκείνο με τα χέρια ψηλά και τις γροθιές σφιγμένες να αποχωρεί από το ΣΕΦ μετά τη νίκη μας με 77-76 επί του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα της σεζόν 1995-96, την πανηγυρική αμέσως μετά το τρίποντο που πέτυχε από το κέντρο στο παιχνίδι με τον Άρη στο 99-96 και αυτήν που τελικά έκανα από τον τελικό της Ναντ. Ο μπασκετικός ΠΑΟΚ είναι αυτή η φωτογραφία. Πολλές πίκρες, αλλά εμείς συνεχίζουμε. Για μένα είναι η πιο εμβληματική φωτογραφία για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ. Το τατουάζ το έκανα μάλιστα στις 29/12, την επομένη του αγώνα με τον Φάρο. Τότε είχε κλειστεί το ραντεβού και τελικά, παρά την πίκρα δεν το ανέβαλα, αλλά το έκανα κι ας χρειάστηκαν περίπου τρεις ώρες δικής μου υπομονής και προσεκτικής δουλειάς από τον Γιάννη Άγιο από το στούντιο Tattooligans».
Υπερήφανος παραγωγός του PAOKmania Web Radio. Ευχαριστώ όσους συνέβαλαν στην ύπαρξη του ραδιοφώνου.

Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΤΟΥ - ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ Οκτ 20, 2018 1:18 pm

Κάτι αλάνια από Σιάτιστα στον Ψηλορείτη...
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181020/775eaebb937a34d4e25f764955e77fa3.jpg[/img]

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Σάβ Οκτ 20, 2018 2:53 pm

Δεκαετια του 80 ηταν ενα μαγαζι με αθλητικα στην Δραγουμη η στην Βενιζελου δεν θυμαμαι ακριβως, και μπασκετικος γαρ, ειχα αγορασει αναμεσα σε αλλα και την μαυρη μπασκετικη φανελα με το 13. Το καλοκαιρι του 87 μετα το ευρωμπασκετ, εχω κατεβει αθηνα για κανα μηνα και παω με τραμ στην αλλη ακρη στο ΣΕΦ για να παιξω μπασκετακι. Απο μεσα φοραω την φανελα του προδοτη. Μετα απο ωρες και αφου επαιζα αρκετα καλα, μου λενε τα παιδια να βρεθουμε την επομενη μερα στο παπαστρατειο. Το φωλια αυτη την εβλεπα μεχρι τοτε μονο απο την τηλεοραση και ουδεν δεος με προκαλουσε να πω την αληθεια. Μονο μου ειπανε να μην φοραω την φανελα γιατι θα προκαλουσα και ισως μου την επεφτε κανας νταης.
Τελικα και με την φανελα πηγα και μετα το ζεσταμα επαιζα με αυτη χωρις να συμβει τιποτα. Εμφανιστικε και ο Καμπουρης καποια στιγμη, πολυ συμπαθητικος ναναι καλα ο ανθρωπος.
Ρε λες να ξερανε τα μαλακισμενα απο πριν για τον προδοτη, γιαυτο και δεν ειχα κανενα κλωτσομπουνιδι ?
Άβαταρ μέλους
paok re niamou

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ΠΑΟΚ είναι ο ΛΑΟΣ του...

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler