15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 05 Φεβ 2016, 18:20

Δε νομιζω να μεινει δυστυχως δεν εχουμε ειμαστε οικονομικά ασθενέστεροι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 22 Φεβ 2016, 22:37

βλέποντας τα σημερινά αποτελέσματα Κολοσσού και ΑΓΟΡ, καταλαβαίνει κανείς το μέγεθος της φετινής ομάδας μας χωρίς τον Σοφοκλή... τέτοιους ψηλούς ούτε στα χειρότερα μου όνειρα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 22 Φεβ 2016, 23:03

Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν δεν παίρναμε Sofo!
Στην αρχή είχαμε τον Balaban...δηλαδή αν δεν ήταν ο Sofo, τότε...τι;; :o
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 23 Φεβ 2016, 12:11

Για όσους δεν το έχετε πιάσει, θα σας πω τι είπε ενας συναδελφος μπασκετικος και γαυρος: Μην περιμενετε να παιξςει μπασκετ για πολυ καιρο ο τυπος...δοκιμασμενος ειναι και μια ζωη τα ιδια βαριεται ξενερωνει και τα παραταει...απο χαρακτηρα δεν σκιζει...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 23 Φεβ 2016, 14:11

Τι του λείπει για να νιώσει γεμάτος σαν αθλητής (no pun intended);;; Όχι στον Π.Α.Ο.Κ., γενικότερα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 23 Φεβ 2016, 17:05

Μεταφέρθηκαν κάποια posts εδώ από το "Γενικά νέα πρωταθλήματος"..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Πέμ 25 Φεβ 2016, 11:02

Γαστρεντερίτιδες, πυρετοί, μέσες, γόνατα, διαστρέμματα, πάλι τραυματίας..? Αυτός δεν είναι Big Σόφο...

Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 22 Μαρ 2016, 00:41

Ο ΠΑΟΚ, τα cheeseburger και η κλινική!
Μεγάλη συνέντευξη στο Ισραήλ έδωσε ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης όπου λέει πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα.
«Όταν ήρθα, ο ΠΑΟΚ ήταν σε πολύ κακή κατάσταση αλλά έχω έναν πρωταγωνιστικό ρόλο και μου αρέσει η ευθύνη που έχω αναλάβει ώστε να ανεβάσουμε την ομάδα η οποία με εμπιστεύεται», είπε ο καλαθοσφαιριστής του Δικεφάλου και στην συνέχεια ρωτήθηκε για το γεγονός ότι όταν πήγε στην Σερβία είχε πολλά επιπλέον κιλά: «Ποτέ δεν έφαγα τσίμπεργκερ ή άλλα τέτοια πράγματα αλλά παρόλα αυτά όταν πήγα στο Βελιγράδι με πήγαν σε ειδική κλινική και άλλαξε το μενού μου.

Μου έδωσαν μία λίστα με το τι επιτρεπόταν να φάω και τι όχι και μελέτησαν το σώμα μου. Έχασα αρκετό βάρος. Η περασμένη όμως σεζόν δεν ήταν καλή για μένα γιατί έπαιξα άσχημα και είχα τραυματισμούς. Ωστόσο έχω όμορφες αναμνήσεις από τους ανθρώπους του συλλόγου και τους φιλάθλους. Η εποχή μου στο Βελιγράδι μου έκανε να σκεφτώ πολύ για την καριέρα μου».

Για το πως ένοιωσε που έφυγε από την Μακάμπι ο Σχορτσιανίτης δήλωσε: «Στην Μακάμπι κάνουν τα πάντα για την απόσβεση ακόμη και αν πρέπει να διώξουν σημαντικούς παίκτες. Είναι μία επιχείρηση οπότε το κατανοώ».
Inpaok
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 08 Απρ 2016, 12:41

Ω ρε πστ μου...Τιμωρία;;; Γιατί ρε γμτο;;;






Ωχ ωχ ωχ...Θύμωσε (λέει) πολύ......με την τιμωρία... :?

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-Τρέμω μήπως απ τον θυμό του το ρίξει πάλι στα...........................................τσίσμπεργκερ!!! :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 02:17

Στο αποχαιρετιστήριο γεύμα της ομάδας, ο Βασιλειάδης απουσίαζε επειδή πήγε Ισπανία για μπάσκετ..ο Duvnjak επειδή έκατσε στην Αθήνα για το anti-doping...εσύ;;;;; :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Αντιεπαγγελματίας και παρτάκιας μέχρι το κόκκαλο... Μακριά από τον Π.Α.Ο.Κ. μας και θα χαρώ να περάσω εγώ το λουκέτο στο topic σου!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 29 Απρ 2016, 02:26

Ξεκίνησες πολύ καλά, τελείωσες απαράδεκτος. Πρόσημο ούτε θετικό, ούτε αρνητικό.
Από τέτοιους παίχτες, μιλιούνια. Σίγουρα θα βρούμε κάποιον φθηνότερο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 29 Απρ 2016, 08:37

συνεχίζω και σε στηρίζω ως άνθρωπο όπως έκανα σε ένα παλιό άρθρο μου στην κεντρική. Είμαστε κοντά σε αξίες και μπερδέματα στη ζωή (μας αρέσει και ο ίδιος φούρνος στην Καλαμαριά). Από εκεί και πέρα όμως, 1 βήμα μπροστά (όπως η καταπληκτική σου απόδοση στο ματς με τους Ρώσους στην Πυλαία) και 10 πίσω. Δεν έχει λόγο ο μπασκετικός ΠΑΟΚ με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ να έχει τέτοιους παίκτες στο ρόστερ του. Εϊμαστε ΠΙΟ ΛΑΜΠΕΡΟΙ ΑΠΟ εσένα. End of story, ελπίζω για πάντα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 29 Απρ 2016, 09:02

Εγώ πάλι, δεν τον κακίζω. Ξέραμε τι παίρναμε.
Ήρθε και περιμέναμε 10-15 ποιοτικά λεπτά και στα περισσότερα ματς που έπαιξε, μας έδωσε 30λεπτα.
Βαρύ και ταλαιπωρημένο κορμί. Βγήκαν όλα στο τέλος. :)
Μη ξεχνάμε και ποιον αντικατέστησε. ;)
Προσωπικά του βάζω θετικό πρόσημο και μακάρι να τον αντικαταστήσουμε με έναν καλύτερο.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 29 Απρ 2016, 11:07

Αγωνιστικα ουτε θετικος ουτε αρνητικος! Περισσοτερο προς το θετικος

Αλλα επαγγελματικα ηταν και ειναι απαραδεκτος
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 29 Απρ 2016, 11:22

DC δε διαφωνώ επί της ουσίας. ήρθε 20 μέρες μετά τον Hatcher και έπαιξε 24 ματς και ο Φασόλης 20 περισσότερα... :o :shock:

θα μου πείς φταίνει 100% αυτός? προφανώς όχι. η διαχείρισή του ήταν κακή. Μα το κακό ξεκινάει από αυτό που λές: παίκτης για 10-15 λεπτά τον πήραμε για βασικό μας πέντε. πώς γίνεται ο βασικός σου 5 να τον παίρνεις για 10-15 λεπτά? και στα υπόλοιπα ποιός θα παιζε? ο Μάρκοβιτς? Α και επίσης αυτά τα 10-15 λεπτά που λες στο clutch ο Σόφο δεν παίζει ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ. δλδ βασικός center που τα 10 από τα 15 λεπτά τα βγάζει στο 1ο δεκέλεπτο...

σε 7 ματς από τα 24 (λιγότερο από 30%) είχε διψήφιο ranking...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης