15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 29 Απρ 2016, 11:55

Μαν, το 15 και τα 30 λεπτά, τα λέμε εγώ κι εσύ. Δεν ξέρουμε με ποιο πλάνο αποκτήθηκε. Αυτό το ξέρει ο Σούλης. Καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Βάλε στην εξίσωση και παράγοντες που δεν γνωρίζουμε όπως το οικονομικό ντιλ και την διαθεσιμότητα αλλων παικτών όταν τον πήραμε. Αρχίζει να γίνεται πιο πολύπλοκο. Θα μπορούσαμε να βρούμε καλύτερο; Πιθανότατα. Ανεβήκαμε επίπεδο με την άφιξή του; Ναι. Βάλε και την αξιοπρεπή ευρωπαϊκή πορεία, τηρουμένων των αναλογιών. Το δικό μου το ζύγι βγάζει +.
Και προς Θεού, δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για μια πιο αθλητική και θεαματική ομάδα για του χρόνου. Αλλά κακά τα ψέματα, χωρίς 4 χιλιάδες διαρκείας ή καλό τσοντάρισμα του Ιβάν, το βλέπω χλωμό.
Να δούμε και τι λαβράκια θα βρει ο Μάτζικ από τα σάμερ καμπς. ;)

Μη νομίζεις. Κι εγώ χαλιέμαι να έχει ο βάζελος Ραντούλιτσα και Γκιστ κι εγώ Σόφο και Μάρκοβιτς αλλά έχουν αλλάξει τα οικονομικά κόζια. Κάποτε είχα Λέβιγκστον και Σάβιτς κι εκείνος Ανδρίτσο και Στεργάκο. Εγώ Τεν Τεν και ο γάβρος ελληνιάδη. :D
Ο Φασόλης ποιος είναι;
Επίσης, καθότι μπασκετικός παλαιάς κοπής, κάπου χάθηκα και με τον συμπλέκτη. :lol:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 12:11

Φασόλης είναι ο Wiiliam Bean Hatcher! Είναι και στο Facebook έτσι..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 29 Απρ 2016, 12:12

Θενκς. Δεν το ήξερα. :D
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 29 Απρ 2016, 12:48

Από Paok24:

Από το χθεσινό αποχαιρετιστήριο γεύμα της ομάδας μπάσκετ, απουσίαζε ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης. Που οφείλεται η απουσία του;
Ο "Σόφο" βρέθηκε κανονικά στον πάγκο του ΠΑΟΚ στον προχθεσινό αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, χωρίς φυσικά να αγωνιστεί ούτε δευτερόλεπτο. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου όμως, έγινε... καπνός!

Έκτοτε, ο θηριώδης σέντερ "αγνοείται", με κανέναν στον Δικέφαλο να μην γνωρίζει το που βρίσκονταν τουλάχιστον μέχρι χθες το απόγευμα.
Η πληροφορία δε πως έφυγε από το ΟΑΚΑ για να προλάβει πτήση, δεν επιβεβαιώνεται από πουθενά.

Σε κάθε περίπτωση, ο Σχορτσανίτης αποτελεί παρελθόν από τον ΠΑΟΚ. Αναμφισβήτητα, η παρουσία του ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη στο πρώτο διάστημα της θητείας του στον ΠΑΟΚ, όμως στο τελευταίο κομμάτι της σεζόν η βοήθειά του ήταν σχεδόν μηδαμινή.


Τρομερός επαγγελματισμός, μπράβο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 29 Απρ 2016, 13:06

Κρίμα πρώτα για τον άνθρωπο και μετά για τον αθλητή Σχορτσιανίτη. Η αλήθεια είναι ότι σε πίστεψα αλλά όταν δείχνει τέτοια συμπεριφορά όχι μακριά στο καλό.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 13:32

Κι εγώ τον έψαχνα στον πάγκο, στο 3ο 10λεπτο που έβαλα να δω τον αγώνα με χανούμι...

Φτου σου ρε! Αν ξαναέρθεις στο Παλατάκι, δεν θα τύχεις (ξανά) καλή αντιμετώπιση...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό e8nos » Παρ 29 Απρ 2016, 13:43

Ντάξει παιδιά δεν έδωσε αυτά που περιμέναμε! Βοήθησε όμως κάναμε αρκετές νίκες χάρις στην παρουσία του... αυτός είναι ο σόφο και δεν αλλάζει καλή συνέχεια του εύχομαι! Θεωρώ ήταν ότι καλύτερο μπορούσαμε να φέρουμε. Πάντως αν δεν ρίξει κιλά και δουλέψει μέση δεν τον βλέπω να παίζει πολύ ακόμα.

ΥΓ Ξέρουμε αν υπάρχει η περίπτωση χορηγίας και φέτος απο sportingbet?
Άβαταρ μέλους
e8nos
 
Δημοσιεύσεις: 877
Εγγραφή: Κυρ 04 Μάιος 2008, 08:31
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 29 Απρ 2016, 13:45

Εγκληματεί και παλι ενάντια στο ταλεντο του

Κρίμα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 29 Απρ 2016, 13:58

Ποιο ταλέντο του, 150 χρονών και 200 κιλά έφτασε, ας πάει να προπονήσει παιδάκια στη GBA, θα είναι ΠΟΛΥ πιο χρήσιμος στο ελληνικό μπάσκετ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 30 Απρ 2016, 21:33

Σε πηραμε για να αποφυγουμε τα χειροτερα. Βοηθησες και μετα ρολαραμε, ξαναεδειξες γιατι εισαι τερμα χαζος και κλεισαμε. Θενκς και αντιο
Dimg4
 

Re: 15. Σοφοκλής Σχορτσιανίτης

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 01 Μάιος 2016, 01:36

Κρίμα ρε Σόφο ...
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες