33. Χρήστος Σαλούστρος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Αύγ 2014, 14:29

http://www.paokmania.gr/basket/metagrafika/69683-katalava-oti-exo-erthei-se-mia-oikogeneia

Εικόνα

"Κατάλαβα ότι έχω έρθει σε μία οικογένεια"

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ παρουσίασε σήμερα το μεσημέρι τον νεοαποκτηθέντα, Χρήστο Σαλούστρο, ο οποίος σε δηλώσεις τους τόνισε πως από την πρώτη στιγμή κατάλαβε ότι έχει έρθει σε μία οικογένεια.

Αρχικά τον παίκτη καλωσόρισε ο τιμ μάνατζερ του ΠΑΟΚ, Τέλης Ζουρνατσίδης, λέγοντας:

"Ο Χρήστος έχει τη δυνατότητα εξέλιξης. Αυτός ήταν ο ένας ο λόγος που τον αποκτήσαμε. Ο δεύτερος είναι ότι κατάφερε και πέρασε το τεστ έρευνας που κάνουμε για τον χαρακτήρα. Προέρχεται από θαυμάσια οικογένεια. Γι' αυτό θέλαμε να επενδύσουμε πάνω του. Έχουμε πολλά όνειρα για τον Χρήστο τόσο οι προπονητές όσο κι εμείς. Ήταν από τις μεταγραφές που μας άρεσαν, δεν τα λέω αυτά για να του φορτώσω ευθύνες. Του εύχομαι να έχει υγεία και καλή τύχη. Είχαμε συζητήσει και πέρσι με τον Χρήστο αλλά θέλαμε να του δώσουμε χρόνο και χώρο. Δεν τον θέλαμε να έρθει στην ομάδα με περιορισμένο ρόλο. Όταν παίρνεις ένα ταλαντούχο παιδί, δεν φτάνει μόνο να το παίρνεις στην ομάδα, πρέπει να του δίνεις και τον απαραίτητο χώρο για να αναπτυχθεί".


Στη συνέχεια πήρε το λόγο ο Χρήστος Σαλούστρος, ο οποίος αρχικά είπε:

"Εύχομαι να έχουμε μία καλή χρονιά, χωρίς τραυματισμούς. Από την πρώτη στιγμή κατάλαβα ότι έχω έρθει σε μία οικογένεια και αυτό για μένα είναι ένα έξτρα κίνητρο. Η επιλογή μου παρόλο που άργησε χρονικά ήταν εύκολη, γιατί ο ΠΑΟΚ πληροί τις προυποθέσεις. Πέρσι τερμάτισε τρίτος στο πρωτάθλημα και η φανέλα του είναι βαριά. Σίγουρα οι ευθύνες δεν θα είναι λίγες και εγώ είμαι έτοιμος να ανταπεξέλθω. Η δουλειά φαίνεται από τις εμφανίσεις μέσα στο γήπεδο, είμαι χαρούμενος για την επιλογή μου και έτοιμος για την δύσκολη χρονιά που έρχεται σε Ελλάδα και Ευρώπη"...


Για την περσινή του εμπειρία όταν βρέθηκε αντίπαλος με τον ΠΑΟΚ, σημείωσε:


"Εξι φορές ήταν αρκετές, δεν βάζω καν τις δύο πρώτες στα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ ανταγωνιστικός. Απέδειξε ότι δεν τον επηρεάζουν οι έδρες και τα μεγαλύτερα μπάτζετ και η μεταξύ μας σειρά έληξε με 3-1. Η δουλειά φαίνεται μέσα στο γήπεδο. Ο ΠΑΟΚ πέρσι ήταν μία πολύ δύσκολα προβλέψιμη ομάδα".


Για τις εντυπώσεις από τον Σούλη Μαρκόπουλο:

"Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολύ ενθαρρυντικές, δεν έχουμε μιλήσει ακόμη για ρόλους. Πάντως, ο κόουτς με την συμπεριφορά του, μου δίνει κίνητρο κάθε μέρα να πολεμάω και να ανέβω ένα σκαλί. Πιστεύω ότι η συνεργασία μου με όλους θα είναι άψογη".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46400
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό psykoman » Τετ 27 Αύγ 2014, 15:09

Σαν τον Ντιμαρια δεν μοιαζει σ αυτην την φωτο ρε παιδια;;;
Μηπως να τον στειλουμε προς Τουμπα μερια;;; :opaokara:

υ.γ.Καλως ηρθες παλικαρι μου...
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2623
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό Azrael » Τετ 27 Αύγ 2014, 16:14

Οντως :lol:

καλως ηρθες στην ομαδα!
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4648
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: 19.Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 31 Δεκ 2014, 20:04

http://www.paokmania.gr/basket/synenteykseis/77161-paok-gia-poly-psila

"ΠΑΟΚ για πολύ ψηλά"

O Χρήστος Σαλούστρος υποστήριξε μεταξύ άλλων ότι ο ΠΑΟΚ μπορεί να είναι καλύτερος από εδώ και στο εξής, υπογράμμισε ότι η ομάδα του δεν φοβάται τον Παναθηναϊκό, ενώ αναφέρθηκε στο Κύπελλο Ελλάδας.

Δεύτερη χρονιά εφέτος στη Basket League και μονίμως στη βασική πεντάδα του ΠΑΟΚ. Καθόλου άσχημα για τον Χρήστο Σαλούστρο, τον οποίον πιστεύουν πολύ οι άνθρωποι της ομάδας, θεωρώντας πως είναι ένας παίκτης που μπορεί να κάνει πολλές δουλειές.

Ο Έλληνας φόργουορντ μίλησε στo Contra.gr για τον εφετινό ΠΑΟΚ τονίζοντας πως μπορεί να παίξει ακόμη καλύτερα, αναφέρθηκε στο κυριακάτικο (4/1) ματς με τον Παναθηναϊκό, τη διοργάνωση του Κυπέλλου και τη δική του παρουσία.

Αρχικά για την μέχρι τώρα πορεία του ΠΑΟΚ είπε: "Ως τώρα πάμε καλά, βρισκόμαστε μέσα και στις τρεις διοργανώσεις. Στην Ελλάδα είμαστε ψηλά (σ.σ. ο ΠΑΟΚ έχει δύο ματς λιγότερα) και στην Ευρώπη τερματίσαμε δεύτεροι σε έναν πολύ δύσκολο όμιλο, κάτι που είναι επίτευγμα καθώς υπήρχαν αντίπαλοι που είχαν και καλύτερο ρόστερ αλλά και καλύτερους παίκτες.
Αποδείξαμε πως είμαστε πολύ καλή ομάδα και στο Κύπελλο περιμένουμε να δούμε ποιος θα είναι ο αντίπαλός μας. Εμείς με όποιον παίξουμε, είτε Ολυμπιακό είτε Παναθηναϊκό θα αγωνιστούμε στην έδρα μας. Έχουμε το ψυχολογικό αβαντάζ και δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα. Ελπίζω το νέο έτος να συνεχίσουμε με νίκες, όπως έγινε στο τέλος του 2014".

Ο "δικέφαλος" μέχρι στιγμής τα πάει πολύ καλά. Επτά νίκες σε εννέα ματς στο πρωτάθλημα και πρόκριση τόσο στο EuroCup όσο και στο Κύπελλο. O Χρήστος Σαλούστρος λέει για το μέλλον: "Το πρώτο δείγμα από την φετινή πορεία είναι πολύ καλό αλλά έχουμε πολύ μπάσκετ να βγάλουμε ακόμη.
Τώρα θα έλεγα πως λύνονται τα πόδια μας καθώς μπορεί να μην είχαμε το ματς Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό με όλα αυτά που έγιναν, αλλά είχαμε χρόνο να ξεκουραστούμε παρά το ότι είχαμε κάθε μέρα προπόνηση. Πιο πολύ υπάρχει ψυχολογική αποφόρτιση καθώς όταν παίζεις ανά τρεις μέρες περίπου, όπως γινόταν όταν είχαμε την Ευρώπη, υπάρχει πνευματική κούραση".

Και προσέθεσε: "Πιστεύω πως μπορούμε να βγάλουμε καλύτερο μπάσκετ στο εξής και να παίξουμε παρουσιάζοντας πιο όμορφο θέαμα γιατί δουλεύουμε σκληρά. Μπορεί να φαίνεται ως τώρα πως έχουμε πιάσει ταβάνι αλλά έχουμε πολύ δρόμο να διανύσουμε. Μπορούμε να φτάσουμε πολύ ψηλά... Έχουμε προσπαθήσει πολύ από τον Αύγουστο που μαζεύτηκε όλη η ομάδα και θέλουμε να φτάσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται".

Ο ίδιος μίλησε και για το οικογενειακό κλίμα που υπάρχει στον ΠΑΟΚ: "Είμαι 4-5 μήνες στην ομάδα και όλοι με έχουν αγκαλιάσει. Η διοίκηση, οι προπονητές, οι συμπαίκτες και οι οπαδοί και αυτό είναι πολύ ωραίο. Οι άνθρωποι είναι κοντά στην ομάδα, υπάρχει ένα όμορφο κλίμα και η ομάδα είναι μια οικογένεια. Κάθε εβδομάδα κάποιος φέρνει γλυκά, πάμε σε εκδηλώσεις μαζί ή ανταλλάσσουμε δώρα όπως έγινε τώρα. Γενικότερα όλα αυτά που κάνουμε, δείχνουν πως ο ΠΑΟΚ είναι μια μεγάλη οικογένεια".

Για το κυριακάτικο (4/1) ματς με τον Παναθηναϊκό τόνισε: "Πιστεύω πως τέτοια ματς κρίνουν την συνέχεια καθώς αν κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι, ο κόσμος θα χαρεί και στην συνέχεια θα μπορέσουμε στα επόμενα ματς να έχουμε περισσότερο κόσμο. Τέτοιες νίκες φέρνουν τον κόσμο στο γήπεδο αλλά δεν θα πρέπει να υπάρχουν ακρότητες. Ο Παναθηναϊκός είναι πιο κουρασμένος γιατί έπαιζε για τη Euroleague και εμείς δεν πρέπει να φοβηθούμε. Πρέπει να κοιτάξουμε στα μάτια τον Παναθηναϊκό, τον σεβόμαστε αλλά δεν φοβόμαστε".

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ μπορούν να γράψουν ιστορία εφέτος κατακτώντας το Κύπελλο Ελλάδας μετά από 16 χρόνια. Τι λέει γι' αυτό ο Χρήστος Σαλούστρος; "Σίγουρα είναι πραγματικά σημαντικό κίνητρο αυτό. Οταν γράφεις ιστορία, μένεις στην ιστορία μετά και έτσι σε θυμούνται. Αν καταφέρουμε να πάρουμε τίτλο μετά από 16 χρόνια, τα ονόματά μας θα γραφτούν στην ιστορία με χρυσά γράμματα. Πρώτα παίζουμε ημιτελικό και αν καταφέρουμε να κερδίσουμε με όποια ομάδα και να παίξουμε, τότε θα μπει πιο βαθιά στη σκέψη μας η ιδέα του τελικού και της κατάκτησης του Κυπέλλου.

Αν καταφέρουμε να ξεπεράσουμε το εμπόδιο που θα έχουμε στον ημιτελικό, θα αντιμετωπίσουμε τον Απόλλωνα που είναι μαχητική ομάδα και μάλιστα χάσαμε από αυτόν και ίσως να είμαστε εμείς το φαβορί. Ως τότε όμως επικεντρωνόμαστε στον ημιτελικό και σε εκείνο το ματς θέλουμε να είμαστε έτοιμοι και υγιείς. Σίγουρα θα κάνουμε άλλα πλάνα αν προκριθούμε".

Για τις δυνατότητές του επεσήμανε: "Έχω να δώσω πολλά περισσότερα... Πιστεύω η ομάδα να πάει ακόμη καλύτερα το 2015, εγώ να είμαι ακόμη πιο ενεργός με την ομάδα και μέσα από αυτήν να πρωταγωνιστήσω. Γιατί έτσι είναι, όταν η ομάδα πάει καλά, αυτό σε βοηθάει και εσένα. Είμαι ευτυχισμένος που με πιστεύουν όλοι, αυτό μου δίνει ώθηση και φτερά και αυτό βγαίνει τόσο σε ομαδικό όσο και σε προσωπικό επίπεδο".

Τέλος, ο καλαθοσφαιριστής του ΠΑΟΚ έστειλε τις ευχές του στους φίλους του "δικεφάλου" για το 2015: "Θέλω να ευχηθώ υγεία σε όλο τον κόσμο του ΠΑΟΚ, αγαθό που είναι το πολυτιμότερο. Εγώ προσωπικά βλέπω μεγάλη στήριξη προς την ομάδα αλλά και προς εμένα προσωπικά. Θέλουμε περισσότερο την στήριξή τους όμως.
Ο κόσμος είναι ο έκτος παίκτης μας και θα μπορούσε να υπάρχει μεγαλύτερη υποστήριξη σε κάποια παιχνίδια. Τους θέλουμε δίπλα μας, τους περιμένουμε και ελπίζουμε να τους το ανταποδώσουμε με νίκες και ωραίο θέαμα έτσι ώστε να έρχονται στο γήπεδο οικογένειες".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46400
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 23 Σεπ 2015, 22:47

Αλλάζει ο τίτλος του topic, καθώς άλλαξε φέτος νούμερο και θα φορά το 33..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46400
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 24 Σεπ 2015, 07:28

hommage στον Larry Bird. Χρήστο θέλει 2000000 σουτ την ημέρα στην προπόνηση για να φτάσεις στο 0.01% του Larry ρε. καλή χρονιά ελπίζω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Οκτ 2015, 13:28

http://www.paokbc.gr/news/news/4510


Λύση συνεργασίας με τον Χρήστο Σαλούστρο

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον καλαθοσφαιριστή Χρήστο Σαλούστρο. Ευχαριστούμε τον Χρήστο για την συμμετοχή του στην προσπάθειά στην ομάδα από την πρώτη ημέρα της παρουσίας του στον ΠΑΟΚ και του ευχόμαστε καλή επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του.


Καλή συνέχεια κι ευχαριστούμε για όλα..! :pano:
Εις το επανιδείν...(?)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46400
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Οκτ 2015, 18:26

Αύριο λουκέτο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46400
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 12 Οκτ 2015, 18:30

Ξεκίνησε πολυ ελπιδοφόρα αλλα μετα το χάσε


Καλη συνέχεια η οχι ευχομαι αναλόγως που θα πας
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Οκτ 2015, 19:12

περίεργο και άκομψο κόψιμο. Σίγουρα δεν έδωσε αυτά που περίμεναν στην επίθεση αλλά φαντάζομαι οτι είχανε κάνει και ένα scouting πρίν τον υπογράψουνε. Όπως ας πούμε τον Charles Barkley Κασελάκη. ε? Δλδ ο άνθρωπος δεν είχε ούτε στοιχειώδες σουτ απέξω για τριάρι. Με ποιόν τον βάλανε να δουλέψει για να το βελτιώσει σε βαθμό ικανοποιητικό για τον απαιτητικό Σούλη Μαρκόπουλο? Στην άμυνα ήτανε καλός και είχε καλά πόδια και μπορούσε να μαρκάρει αντιπάλους από το 1 ως το 3. Δεν θα πώ φυσικά οτι ήταν κάτι σούπερ γιατί ήταν σοφτ ως παίκτης αλλά σίγουρα δένει περισσότερο με τον Βασιλειάδη ως διαφορετικά χαρακτηριστικά απ' ό,τι ο Δέδας ο οποίος είναι ο ίδιος ο Βασιλειάδης απλά μερικά χρόνια μετά (προφανώς και δεν θα θελα κόψουμε τον Δέδα- το ίδιο άκομψο θα ταν, απλά βουρλίζομαι...)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 12 Οκτ 2015, 19:15

Το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι μαζεύουν λεφτα για κίνηση
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 12 Οκτ 2015, 20:22

Κακά τα ψέματα, δεν έπεισε πως είναι για ομάδα επιπέδου ΠΑΟΚ (για πέρσυ μιλάμε βέβαια). Έκανε κάποια καλά παιχνίδια, με αποκορύφωμα τη νίκη απέναντι στο βάζελο αλλά κατά τ'άλλα δεν...

Από την άλλη βέβαια, όταν έχεις νεαρό Έλληνα ελπιδοφόρο με 2 χρόνια συμβόλαιο και ρήτρα δεν τον στέλνεις έτσι εύκολα.

Τι να πω, ας ελπίσουμε ότι ξέρουν τι κάνουν.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 33. Χρήστος Σαλούστρος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 13 Οκτ 2015, 21:53

RoMaN έγραψε:Καλή συνέχεια κι ευχαριστούμε για όλα..! :pano:
Εις το επανιδείν...(?)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46400
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες